Piłka nożna

Czym tam ciśniesz ?:P



Ja zaczałem bezobotny i przejałem bo 10 kolejkach Woking w angielskiej 6 lidze. Udalo mi sie w pierwszym sezonie awansowac do 5 ligi a w drugim sezonie do 4 ligi. Nie przedluzylem kontraktu i od tego sezonu prowadze Sunderland w premier league. Aktualnie po 26 kolejkach jestem na 5 miejscu i bije sie z Man U i City o prawo gry w LM ;)



Znalazłes jakichs mlodych perspektywicznych zawodnikow?
 
@ malinowsky



w zasadzie nim jest, ale zastanawia mnie czy tottenham łatwo go puści, bo w tym sezonie się liczą nie bez szans na podium.



to ciągnie za sobą kolejne pytanie: kto za niego?



no i zasadnicze pytanie: czy capello kończy, czy jeszcze na coś ciekawego się w życiu zdecyduje...



@ Zlatan



przeskoczmy na temat o grach.



tam napiszę.
 
Juventus wraca do czołówki.



Oprócz dobrej gry drużyny z Turynu, można zazdrościć im też kibiców którzy są z nimi na dobre i na złe.



Jestem ciekawy ilu "fanów" zostałoby jakby Barcelona czy Real nie grały w Lidze Mistrzów i spadły do Segunda Division.



Pewnie z sześćdziesiąt procent głupich komentarzy by znkło z niektórych stron.



I dobrze bo jak czytam po jakimś słabszym meczu na stonie RM, żeby wyrzucić Mourinho i sprzedać połowe składu to mi się scyzoryk w kieszeni otwiera.



Tak czy inaczej szacun dla kobiców Juve :-)
 
Bo Barcelona czy Real sa ofiarami swojej populatnosci ;)



Wielu kibicow to malolaty i wystawiaja tym klubom wizytowke, ze jak dobrze idzie to wszedzie to oznajmiaja a jak jest gorzej to kibicuja komu innemu :P kibice sukcesu. Pewnie sytuacja miala by sie odwrotnie gdyby teraz na topie byl Manchester, Bayern, czy Juventus.



@Yazz ok :)
 
Apropos kibicowania tzw. sezonowego. Mieszkam w Manchesterze juz pare dobrych lat to dopoki szejkowie nie wzieli sie za City to ilosc niebieskich koszulek na miescie byla mniejsza o jakies 2/3. Po porazce United 6-1 nawet ludzie ktorzy nie interesowali sie pilka tudziez kibicowali Chelsea teraz sa Manchester City supporters.
 
Macie racje Barca i Real mają teraz mase sezonowców tak jak kiedyś miał Manchester czy Milan.



Ale z drugiej strony Barcelona i Real to dwa największe kluby w historii i sama ich marka i historia przyciągają kibiców. Do tego jeszcze Barca jest fenomenem bo ciągle wyciąga nowe gwiazdy z szkółki i potrafiła sama z siebie wyprodukowac najlepsze pokolenie w historii Hiszpanii.
 
hehe ... Tar i ta La Masóa :]



Tar, tak jak wspomniałeś

potrafiła sama z siebie wyprodukować najlepsze pokolenie w historii Hiszpanii.


i tyle. Te diamenty ze szkółki to pokłosie tamtego pokolenia, piłkarze odnajdujący się w określonym systemie i taktyce. Najlepszym przykładem jest Pedro, który niby miał być kolejną gwiazdą, a Pep ściągnął Alexisa bo wie, że to nie piłkarz pokroju Iniesty czy Xaviego, a w przyszłym sezonie, najdalej za dwa lata, w jego ślady pójdzie Alcóntara.



Do tego plota o tym, że Barca chce oddać Cuencę, Tello i dos Santosa (czyli rzekomo najjaśniejsze gwiazdki szkółki) )za pampersa dobitnie świadczy o tym jak się sprawy mają :]
 
Do tego plota o tym, że Barca chce oddać Cuencę, Tello i dos Santosa (czyli rzekomo najjaśniejsze gwiazdki szkółki) )za pampersa dobitnie świadczy o tym jak się sprawy mają :]


No właśnie to jest nie potwierdzona bzdura dla gazet.



Pedro obecnie ma kontuzje i brak formy ,ale to nie znaczy że gdziekolwiek on się wybiera. A Thiago to wielki talent i w ostatnich meczach gra non stop w pierwszym składzie i pokazuje się z bardzo dobrej strony.



Jak widac skupiłeś się na dopiero wchodzących zawodnikach zapominając o Messim,Fabregasie,Pique,Busquetsie itd. A jeszcze dodam że w rezerwach odkryto podobno talent większy od Messiego ,ale zobaczymym jak jest naprawdę.



Tello i Cuenca w ostatnich miesiącach zrobili milowe postępy i już Cuenca ma podpisany kontrakt do pierwszej drużyny więc??
 
Fabregasa ułożył Arsenal. nie zaliczałbym go do wychowankow Barcy w wieku 16 lat zaczal grac w Londynie.
 
Fabregas jest poniekąd wyjątkiem co nie znaczy że nie jest wychowankiem Barcy bo jest. Rozumiem że do niego chcesz się przyczepic bo tak na prawdę nie ma do czego innego.



Cesc spędził w szkółce 6 lat czyli według ciebie to nie miało wpływy na jego kariere?Jeszcze się rozwijał w tym samym okresie co Lionel Messi.
 
Nie czepiam sie do wychowankow o ktorych piszecie, nawet niektorych z nich nie kojarze. Messi Iniesta itd ok, ale Fabregas bardziej jako wychowanek Arsenalu mi sie kojarzy. Wracajac do Barcelony mial status gwiazdy, wiec to jest ta roznica pomiedzy nim a wymienionymi przez Ciebie :)
 
Tar, uwierz mi o nikim nie zapomniałem, jednak po kiego miałbym wymieniać pól jedenastki?
Piszesz mi o kolejnym talencie który uchował się na kamieniu smażącym się w słońcu ... co najmniej raz w miesiącu świat obiega plota, że pojawił się nowy Messi, Pele czy Maradona i to nie tylko na katalońskiej ziemi. Barca nie dostała nagle wyłączności na wychowywanie talentów :] Jedyne co różni chłopców z Brazylii Argentyny czy innych krajów od tych z La Massi to to, że w Barcelonie mają łatwiej i świat o nich słyszy wcześniej.

piszesz, że Cuenca podpisał kontrakt ... no i co z tego? po co Barcelonie wielomilionowe transfery skoro, raz na sezon potrafi wprowadzić 4-5 piłkarzy ze szkółki do pierwszego składu?le rzeczywistość wygląda inaczej. przy dobrych wiatrach może z dwóch takich grajków się utrzyma reszta pójdzie w odstawkę ...
 
Dongou tak się nazywa kameruńczyk z fundacji Eto'o ,który według trenerów Barcy (Ci sami co szkolili Messiego) jest największym talentem.



Według mnie osobiście drugi Messi się już nie pojawi ,ale przyjdą inne gwiazdy wysokiej klasy.



Barca podpisała kontrakt z Cuencą co oznacza że nie będzie on szybko sprzedany i dostanie szanse na grę w pierwszym składzie. Bo piszesz jakieś bzdury i próbujesz oczernic renomę szkółki Barcy co jest równie idiotyczne co pisanie że Casillias jest słabym bramkarzem. Real kompletnie nie potrafi korzystac z wychowanków co boli ich kibiców.
 
Mnie nic nie boli :) Mieliśmy złote pokolenie wychowanków za Gutiego , Ikera itd. Teraz polityka wychowanków była taka , że sprzedajemy jako młodych , odkupujemy potem jak sie ograją , a jak się nie będą nadawali to sprzedajemy. Lub nawet wcześniej ich nieodkupywali. Słaba szkółka? Mata, Negredo , Soldado, Iker ?



Wśród wschodzących jest Morata , Joselu , Carvajal, Jese. Mourinho lekko wprowadza wychowanków. Nie każdy ma być Barceloną Tar. Real sprzedając wychowanków zarabia pieniądze , aby kupywać zawodników za dużo pieniędzy,którzy spłacą się marketingowo im (CR w pierwszym roku z samych koszulek zwrócił koszty za siebie) nie wspominając jaką jakość dają tej drużynie budowanej przez Mou.
 
Bo piszesz jakieś bzdury i próbujesz oczernic renomę szkółki Barcy

Tu mnie masz ^^ rozkminiłeś mój misterny plan w trzech postach, to się chwali :]
To, że mam zdanie innego o Twojego nie znaczy chyba, że mnie coś boli i jestem frustratem? Po porostu ja tak to widzę. Pep wie, że trafił w czasie zostając trenerem FCB, osiągnął ogromne sukcesy, stworzył drużynę która ma niepodrabialny styl, ma też tą przewagę, że może sobie pozwolić na wpuszczanie młodzików bez zbędnych konsekwencji, ciekaw jestem, czy nic by się nie zmieniło gdyby nic w tym roku nie ugrali. A Real nie wygrał nic znaczącego od bodajże 4 lat więc musi mieć piłkarzy ukształtowanych by móc rywalizować z takim hegemonem :]
 
Gambit







Podważyłeś Bóstwo Barcy , co znaczy ,że nie znasz się na piłce nożnej i jesteś skreślony jako fan MMA , bo ogółem jesteś nieobiektywny:-)
 
Mnie też nic nie boli.



Ale wy się jaracie tą szkółką :-)Nie sądze żeby Joselu czy Morata byli gorsi niż ten Cuenca i inni .



Real może nie stawia na tylu wychowanków, ale jak już to robią to są to legendy (Casillas, Raul :-)



Zresztą o co chodzi. Zawsze jak gadam z jakimś kibicem Barcelony to każdy się podnieca, że Real nie ma tylu wuchowanków w składzie. To jest jakiś wyznacznik zajebistości ?



Tak w ogóle to mam pytanie. Z jaką drużyną Fabregas podpisał pierwszy profesjonalny kontrakt ?
 
Nieważne, że był ukształtowany w jakimś tam stopniu.



Jeśli podpisał pierwszy profesjonalny kontrakt z Arsenalem to jest wychowankiem Arsenalu. Nieważne gdzie trenował wcześniej.
 
Back
Top