Piłka nożna

Ja powtorze to co pisalem juz dawno - wstawcie w miejsce Naniego Pepe a w miejsce Alvaro Messiego a czytalibysmy o boiskowych bandytach, zamachu na geniusza i zabojcach z realu. Arbeloa na zdjeciu ma dziury w zebrach, to chyba wystarczajace na rozstrzygniecie czy faul byl niebezpieczny czy nie.
 
Jeżeli ktoś śmie powiedzieć,że to zagranie nie było niebezpieczne to neich zapierdoli głową 10 razy o ściane, może szare komórki wrócą na swoje miejsce i wtedy ocenia. Popieram magika.



Za to mozna dyskutować czy powinna być żółta czy czerwona, ale mówić,że to nie bylo niebezpieczne zagranie :-) To tak jakby ktoś strzelił z pistoletu Wam pod nogi celując w butelkę, a wy nie moglibyście iść do sądu, bo to przecież nie zagroziło Waszemu życiu bo was nie trafił i to nie było celowe. chociaż faul Naniego był celowy.



P.S. Mój ojciec, fan Messiego mówi,że czerwona kartka sie należała.
 
Kogoś ciekawiło zawieszenie Valdesa - dostał karę 4 meczów.Co do wczorajszego meczu przez tą czerwoną kartkę nie cieszyło mnie aż tak zwycięztwo Realu- faul był ale raczej na żółtą kartkę, na co wskazuje fakt że Nani nie wpadł całkiem prostą nogą jak De Jong w Alonso w 2010 roku.
 
no jak tata hubiego, fan wielkiego Leo mowi, ze czerwona to jednak czerwona, soreczka.



serio, biorac pod uwage jak Nani sie ukladal do walki o pilke, calej sytuacji i intencjach Naniego - dla mnie nie ma mowy o czerwonej. przynajmniej w 'niektorych' meczach. Alvaro 'dziury' zagoi bardzo szybko. zagranie bylo niebezpieczne, ale nie bylo tam zadnego specjalnego ataku ze strony Naniego, walczyl o pilke, czysty przypadek, nieswiadomie totalnie.
 
Widzę, że dyskusja nadal trwa w najlepsze, szkoda tylko, ze praktycznie wszyscy tu powtarzamy się nie pisząc nic odkrywczego.
Gdyby Arbeloa był o 0,5 sekundy wolniejszy, a Nani szybszy, mówilibyśmy o drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej dla Arbeloi, a przecież nikt tu jeszcze nie płakał,. że Rafael wybił piłkę ręką po strzale Higuaina, prawdopodobnym faulu na polu karnym Jonesa na Di Marii w pierwszym meczu no i przecież gol dla ManUtd też padł po rożnym, którego nie było (pierwszy mecz).

Takie rzeczy się dzieją w obie strony, a suma szczęścia ponoć równa się zeru :]

Valdes 4, Ramos dostał 5 - gdzie tu sprawiedliwość :-)
 
http://www.sedziapilkarski.pl/felietony/nbrednie/8346

Wg przepisów FIFA sedziego nie interesuje zamiar zawodnika (to czy Nani widział/nie widział, czy może chciał zwyczajnie przyjąć piłkę), a jedynie sposób w jaki został wykonany atak i jego konsekwencje. To trochę jak sytuacja: celuję do człowieka z broni, ale nie chciałem nacisnąć spustu, więc w sumie brak złej woli, a jedynie głupota ma tu miejsce.
Zawodnik ma myśleć nad tym co robi ZANIM to zrobi. Np. podczas derbów Manchesteru w zeszłym roku, gdzie bodajże Kompany wszedł bardzo ostro w piłkę, idealnie ją trafiając a arbiter pokazał mu czerwień. Jest to przykład idealnego trzymania się przepisów, a czy są one z duchem sportu czy nie, czy to czysty idiotyzm to inna sprawa, mają one jednak chronić piłkarzy, także tych większych niż półtorametrowi gracze Barcy :] Jeśli chcemy krytykować przepisy to pretensje wnoście do Fify, a właściwie do IFAB, a nie sędziego kebaba :]

Sytuacja 50 - 50, trudna do oceny. Na pewno nie można winić arbitra, bo zachował się zgodnie z przepisami.

Słyszeliście, że Lis spieprzał ze stadionu z podkulonym ogonem bo świętował bramkę dal Realu siedząc w sektorze fanów ManUtd :-)
 
czyli wszyscy sedziowie na swiecie niech kurczowo trzymaja sie przepisow i tak bedzie wygladac nowoczesna pilka nozna. placz i lamenty, podbieganie do sedziego, wywracanie sie jak ostatnia pizda czy tez koziolkowanie jak idiota. przy trzymaniu sie przepisow wiekszosc meczow angielskiej ligii konczyloby sie z mniej niz 20 zawodnikow na boisku. :)
 
sorry za double'a, ale to zdjecie dobrze pokazuje 'trzymanie sie przepisow'.



576516_418254121598217_2118578214_n.jpg




szkoda, ze to prawo 'sedziowie zawsze dla United' okazalo sie nieprawda, bo jestem niemal w 100% pewien (taak, fanboy), ze Real by nie znalazl tak latwo drogi do bramki w 11. sAF strategie ustalil mistrzowska i pilkarzom z Madrytu gralo sie bardzo nieprzyjemnie.



ale caly czas zapominam, ze Arbeloa mial dwie niemalze postrzalowe rany na zebrach... :-)
 
A może dla odmiany podyskutujemy o tym jak sędzia nie wyrzucił z boiska Rafaela po jawnej i oczywistej ręce w polu karnym, która zagrodziła piłce drogę do bramki?
 
baju, ale do czego prowadzi ta dyskusja? To nie bezkontaktowa siatkówka, w której albo dotknąłeś siatki, albo nie, w piłce granica między faulem a nie faulem jest w wielu przypadkach niejasna. Takich kontrowersji nigdy się nie pozbędziemy, póki nie powstanie jakiś suber - uber - ekstra najdoskonalszy regulamin obejmujący wszystkie możliwe sytuacje boiskowe i w swojej mocy nie pozostawi przypadku w kwestii interpretacji prawa.



no i nie ma czegoś takiego "jak sedziowie zawsze dla United" jeśli nie ma na to żadnych dowódów, jednak (znowu się powtarzam) karma to suka i kibic ManUtd przez ostatnie kilka sezonów raczej nie powinien narzekać na sędziowanie :-)







Tomek, napisałem o tym wyżej :]



heh Al :-)

Rzeczywiście ciężko ranny. Tak się zwijał z bólu, że pewnie ma żebra połamane.


 
najsmieszniejsze jest to, ze zaden fan fcb nie prowadzi dyskusji na ten temat, a fani realu jak zwykle wyskakuja z argumentami, ze tylko zagorzali kibice fcb nie widzieli tam niebezpiecznego zagrania..
 
no jak tata hubiego, fan wielkiego Leo mowi, ze czerwona to jednak czerwona, soreczka.


Kurwa napisałem jaką opinie na ten temat ma ktoś inny, ale widzę ,żę nie wolno mieć innego zdania niz sędzia wyruchał wielkie Utd. Ja pierdole, coraz ciężej się to czyta.



@Gaara



Ja niejako na to odpowiedziałem, podając przykład mojego ojca, kibica FCB, który jest zdania że powinno być czerwo, więc ja tu raczej nie mieszam fanów Barcy i tego,że są przeciwni.
 
To Al nie jest kibicem Barcy? Jeśli nie to zwracam honor :]



Link do artykułu jakiegoś tam kolesia :-)



http://www.dailymail.co.uk/sport/football/article-2288723/Rafael-sent-Nani-red-card--Graham-Poll.html
 
Możesz i się schować, jeżeli widzę taką zawiść jak wczoraj mieli kibice FCB (czy to na fejsach wypisujący bzdury czy to na forach) i takie teksty jakie tu wypisywało pare osób to aż żal dupe ściska i ja nie mam nic innego do powiedzenia i też tylko czekam do środy i również baardzo mocno będę kibicował kolegom z Włoch :)



734369_413065872123335_1628215616_n.jpg
 
to pisz do nich na fejsie a nie tutaj. juz napisalem wczesniej, ze zaden kibic fcb tutaj dyskusji na temat czerwonej kartki nie prowadzil. wiec ja sie pytam, o chuj chodzi?



i jeszcze to smieszne wrzucanie zdjec, na kazda druzyne mozna cos takiego znalezc
 
Żaden kibic fcb ? Dobre... Poczytaj posty z ostatnich stron a znajdziesz ich bez problemu :D



Więc to takie trochę naciągane stwierdzenie...
 
ile ludzi tyle opinii, smieszne jest po prostu dla mnie wyroznianie wielkie kibicow RM i fcb teraz. jesli kibic fcb przyzna, ze byla czerwona to na pewno tak byc musi. albo zawistny i niewdzieczny Roy Keane.
 
heh racja, Panowie przemilczeliśmy rękę Rafaela, a co ze spalonym Pampresa przy samobóju Ramosa?
 
RvP tam nie mial kontaktu, jedynie Welbeck, cos Ci sie jeblo. a podanie przed sama akcja poszlo od gracza RM.



reki nie widzialem, robilem jajka. :<



ale pod koniec byl tez faul na zawodniku United ktory kwalifikowal sie na karnego. (OCZYWISCIE WEDLUG PRZEPISOW)
 
jak to nie miał jak Welbeck do niego zagrywał to RvP był na spalonym :]



proponuję zobaczyć całą sytuację jeszcze raz ...



http://www.dailymotion.com/video/xxzf5z_yyyy-y-footyroom-com_webcam?start=80



1:15 :-)



WEDLUG PRZEPISOW w pierwszym meczu był faul w polu karnym Jonesa :]

Ryan Giggs gave his 1000th career match worn shirt to Cristiano Ronaldo signed by the entire United squad.
 
Juve-Celtic pierwsza połowa była spoko, w drugiej już mało się działo. Celtic mimo zerowych szans ambitnie podszedł do meczu i chwała im za to. Teraz czekam spokojnie na losowanie. @Hubi bój się Juve!:-)
 
chętnie zobaczyłbym juve z realem w cwierćfinale- zacięte mecze odkad pamietam, no i sami zainteresowani się dawno nie spotkali...



i od ostatniego szczęśliwego zwycięstwa realu w finale lm 97/98, tenże juventus realowi nie leży...
 
Back
Top