Piłka nożna

Oj tak sobie gadacie gadacie, snujecie rozne wizje. Pamietajcie, ze w tym sezonie wielki Bayern bierze to, co w zeszlym mu Robben zapierdolil :]
 
A może dla odmiany podyskutujemy o tym jak sędzia nie wyrzucił z boiska Rafaela po jawnej i oczywistej ręce w polu karnym, która zagrodziła piłce drogę do bramki?
Sędzia go nie wyrzucił, bo takie są przepisy FIFA.
"Zagranie piłki ręką ma miejsce w sytuacji, gdy zawodnik rozmyślnie i świadomie dotyka piłki ręką (od dłoni do końca ramienia)."

Co do niebezpiecznego zagrania to każdy niezamierzony łokieć, który podczas walki o piłke wyląduje na twarzy przeciwnika, powinien być karany czerwoną kartką. A w rzeczywistości jest trochę inaczej. Chyba, że mamy do czynienia z dobrymi aktorami to wtedy sędzia może się nabrać.
 
I ma czelność wklejać to kibic Barcy, najwiekszych panienek, nurków i aktorzyn ostatnich lat. No bez przesady.







 
Każdy "nurkuje" Magik, nawet Twój wielki Real, więc proszę dajcie sobie siana już z tym wklejaniem filmików i zdjęć. Niestety to część futbolu i nawet jak sam grałem w trampkarzach to trener nam mówił, że jak poczujesz kontakt w polu karnym (w nogi) to nie staraj się grać tylko się przewróć i to było jakieś 12 lat temu więc teraz zapewne jest jeszcze gorzej.
 
Orange sport nabyl prawa do Pucharu Anglii!!!



I zaczynaja z przytupem bo pokaza mecz za pare dni United vs Chelsea!!!



:-)
 
Sędzia go nie wyrzucił, bo takie są przepisy FIFA "Zagranie piłki ręką ma miejsce w sytuacji, gdy zawodnik rozmyślnie i świadomie dotyka piłki ręką (od dłoni do końca ramienia)."


Obejrzyj powtórkę i powiedz mi, że Rafael - kiedy spóźniony zauważa zgranie do Higuaina podbiega kawałek i wyskakuje w górę z rękami uniesionymi ponad głowę - nie zagrał ręką umyślnie i świadomie.



 
Zgadzam się z Tidzejem. Celowe zagranie ręką i ewidentna czerwona. Rafael jest w pełni świadomy swojego zachowania.
 
serio jest w pelni swiadomy? wyskakuje do glowy, rece wyciaga aby 'podciagnac' wyskok, raczej naturalne. ogladajac jego wystepy mozna zobaczyc, ze za kazdym razem wyskakuje z rekoma wlasnie ulozonymi w gore. no ale juz to rozpierdoliliscie, na pewno pytaliscie Rafaela czy chcial to zrobic etc, wiec co ja tam wiem.
 
Moja interpretacja jest taka, że Rafael nie miał czasu na reakcje by schować ręce. Został trafiony piłką z śmiesznej odległości. Czy był świadomy, to już go trzeba o to zapytać. Taki Ronaldo zawsze wyciąga ręce, żeby wyżej wyskoczyć. Sędzia jakby to widział inaczej to pewnie by podyktował 11. Do tego sędzia bramkowy całą akcje powinien widzieć bardzo dobrze. Jakby było coś niezgodnego z przepisami FIFA to z pewnością byłby karny. Sytuacja na pewno kontrowesyjna.
 
Gość wyciąga rękę jakby chciał odlecieć jak superman, a waszym zdaniem jest to zagranie niecelowe? Oczywistą sprawą jest, że przy samym wyskoku ruch ręką pomaga, ale w końcowej fazie (czyli w tym wypadku w momencie główki) ręce standardowo są na dole, a Rafael podczas samego zagrania, perfidnie podnosi rękę nie dość, że do góry, to jeszcze po skosie, w kierunku głowy Higuaina.
 
@malinowsky



Juvę to ja mam nadzieję spotkać z Realem w finale :-)Po drodze wyrzućcie Bayern z LM i będę mega zadowolony, błagam tylko,żeby Real nie trafił na Bayern, bo nie chcę znów przeżywać tego samego..
 
Ta akcja z meczu z Barcelona rozjebała system. Falcao to ma chyba bullet time'a, bo to aż niemożliwe z jakim spokojem się zachowuje w polu karnym i to nie w jakichś meczach towarzyskich tylko finałach, etc.
 
Tottenham zgwałcił Inter! Już po awansie. Ale co odjebałsędzia w ostatnich sekundach meczu Basel-Zenit:-) Wypaczył cały dwumecz.
 
Super, znamienna była akcja gdy jeden z obrońców podbiegł do niego z gratulacjami, a Artur natychmiast odepchnął go, pokazując, że przecież piłka nie wyszła poza boisko i grają dalej :]
QPR Harrego jednak odrobiło straty i zapowiada sie pasjonująca walka o utrzymanie.
 
Messi na ławie :)







Roura zaczyna kombinować. Jak będzie 0-1 to w drugiej połowie i tak wejdzie i będzie musiał odrabiać.
 
Panowie, czuję, że jutro pomiędzy 17:00 a 19:00 będziemy mieli do czynienia z najlepszym meczem Premier League w tym sezonie.
 
Na chwile obecną nie ma w Anglii lepszego klubowego zestawienia, nie wyobrażam sobie by ten mecz mógłby być nudy, muszą być iskry.
Do tego Suarez vs. Bale :-)

Btw, wydaje mi się, że drużyny AvB i Rodgersa mogą w przyszłym sezonie sporo namieszać (walka o mistrza) w PL, Spurs muszą jednak musowo zatrzymać Bale'a, a Liverpool Suareza + jakieś dwa transfery, chociaż może i wykrzeszą coś z Coutinho.
 
Brawo :D Rewelacja. Tottenham przeważa w posiadaniu piłki, a Liverpool strzela, tak jak nie byłby Liverpoolem ;)
 
Chyba zartujesz. Gerrard 2 razy sie wpierdolil w zawodnika Tottenhamu z czego raz w nie spodziewajacego sie niczego Bale'a i nawet zoltej nie dostal, a wszystko sie dzialo chyba w odstepie 2 czy 3 minut.
 
Gerrard może, a Bale jest płaczkiem. To samo zrobił wcześniej Dawson z Suarezem, a potem Parker. Jest twarda gra i tak ma być :-)


<nieobiektywny widz>
 
Back
Top