Piłka nożna

a ja sie pytam co maja powiedziec wislacy, gdzie liniowy stojac 3 metry na wprost akcji przy ewidentnym faulu namawia glownego by ten zmienil decyzje i dal boguskiemu zolta?
 
Gaara, umowmy sie, ze sedziowie w Polsce to troche inny poziom niz to co powinni prezentowac sedziowie w LM. :)
 
Jest sędzia liniowy i techniczny




mało tego, dodam jeszcze tych za bramką ... przecież oni nawet nie są w stanie stwierdzić czy piłka przekorczyła linie bramkową np.rok temu Spurs zostali tak wydymani przez Chelsea.




a mecz LM gdzie teoretycznie powinno byc najlepsze sedziowanie na swiecie?


Co Webb odpierdzielał? Co Ovrebo?
 
Dla jasności to w tym meczu byłem za Realem i nie mam z tym problemu. Jak dojdą do finału to będę trzymał kciuki, żeby im w końcu się udało wygrać LM, bo dawno już nie wygrali tego trofeum.



Przyjęcie piłki w powietrzu to jest niebezpieczne zagranie? Arbeloa sam się nadział i sędzia źle to zintepretował, bo nie obserwował Naniego.
 
No właśnie i tu jest ta wielka niesprawiedliwość "błąd" sędziego, czynnik ludzki, można tylko dywagować czy wprowadzenie nowych technologi wraz z powtórkami przyniosłoby zamierzone efekty, skoro pika nożna straciła by na tym część swojego ducha czyli nieprsewidywalność, wiem gadam jak ten dziad Platini, jestem jak najbardziej za tym, aby śedzia głowny mógł oceniać sytuację po konsultacji z liniowym gdy ten miał by możlwiość zobaczenia powtórek.



Nie zmienia to faktu, że idę spać zadowolony. Dobranoc :]

Arbeloa sam się nadział i sędzia źle to zimpretował, bo nie obserwował Naniego.


no tak był zajęty liczniem żbeł trawy na boiksu i Nani przerwał mu przy 17 :-)



namaste ...



BTW, niech mi ktoś da kiedyś info ile Valdes dostał kary zawieszenia za sobotni mecz ... pięć to chyba adekwatna kara :]
 
Buta dostał w "boczek" na wysokości bioder, ale oczywiście trzyma się za klate :) aktorstwo niezłe. Czerwonej nie powinno być moim zdaniem i jestem przekonany, że z 80% sędziów by dało tylko żółtko. sAF po kartce źle ustawił zespół to raz (z 4-4-1-1 powinien przejść na 4-4-1, a on dalej trzymał wellbecka podwieszonego pod RvP). Po wejściu Modrica zostali rozklepani w pomocy, a dwa ManU za bardzo cofnęło się do obrony (murowali jak Chelsea na 30m). Świetny mecz Modrica i Lopeza, który ratował im dupe kilkukrotnie, a Welbeck to drewno :)
 
szkoda united, ale taki sport...



kartka dla naniego słuszna czy nie, ale zrobiła różnicę...



mourinho się obronił ostatnimi dniami, dzięki czemu real nie kończy sezonu na początku marca, mało tego, dalej może wygrać wszystko...



poczekajmy na resztę rewanżowych spotkań i do losowania, wtedy będziemy mądrzejsi...
 
AL no a niby nie było niebezpieczne ? No proszę Cię...

Wypowiedż Roya Keana:

Keane: Czerwona kartka dla Naniego prawidłowa


W pomeczowym studiu telewizji ITV Sport trwała zażarta dyskusja na temat tego, czy Nani zasłużył na otrzymanie czerwonej kartki w meczu z Realem Madryt za starcie z ólvaro Arbeloą. Legendarny piłkarz Manchesteru United w latach 1993 • 2005, Roy Keane, uważa, że kara dla Portugalczyka była sprawiedliwa.

- To było niebezpieczne zagranie, a więc - czerwona kartka. Widać było, że sędzia przez dłuższą chwilę zastanawiał się nad tą decyzją i uznał, że to niebezpieczne zagranie. Twierdzicie, że Nani nie widział drugiego zawodnika? Piłkarz musi być świadomy tego, że na boisku przebywają też inni. Co on sobie myśli, że ma dwadzieścia metrów kwadratowych dla siebie?

- Zagranie nie było celowe? To nie ma znaczenia. Decyzja sędziego była odważna? To też bez znaczenia, była słuszna. Uważam, że sędzia zachował się prawidłowo. Można się kłócić cały dzień, ale jedno jest pewne - to było niebezpieczne zagranie i czy piłkarz tego chciał - to nie ma znaczenia.
 
Od kiedy Roy Kean sędziuje mecze? Opinia jednego z wielu. Jeden by dał żółtą, a drugi czerwoną.



Jak piłkarz wyskakuje do piłki i przez przypadek uderza przeciwnika łokciem w twarz, tylko dlatego, że go wcześniej nie widział to też powinno się karać takie zagranie czerwoną kartką? W końcu to też niebezpieczne zagranie.
 
Nie wiem czy było, ale co sądzicie o tej akcji z sędzią Małkiem i Olszarem? To pokazuje jakim bagienkiem jest polska piłka, nie wiadomo kto jest większą łajzą: sędzia, który daje kartki z kapelusza czy ciotowaty piłkarzyk, który muśnięty w ramię oskarża sędziego o napaść :-)
 
Natomiast definicja "poważnego, rażącego faulu" brzmi: "Zawodnik popełnia poważny, rażący faul wówczas gdy, używa nieproporcjonalnej siły lub brutalności w odniesieniu do zawodnika drużyny przeciwnej, kiedy walczą o piłkę będącą w grze" oraz "Atak nogami, który naraża na niebezpieczeństwo zawodnika drużyny przeciwnej, musi być traktowany jako poważny, rażący faul".


A jak wiemy taki faul ma kończyć się czerwienią...



A czy Nani go nie widział to też kwestia dyskusujna i już widzimy co kamerki uchwyciły, moment w 1:04 najlepiej to pokazuje:
 
"Zawodnik popełnia poważny, rażący faul wówczas gdy, używa nieproporcjonalnej siły lub brutalności w odniesieniu do zawodnika drużyny przeciwnej, kiedy walczą o piłkę będącą w grze"


- Czy Nani użył nieproporcjonalnej siły podczas przyjęcia piłki w powietrzu?



- Czy to było brutalne zagranie czy Arbeloa trochę przyaktorzył?



Sędzia to widział tak, a nie inaczej i już decyzji nie zmieni.



Tak samo akcja z 92 min, gdy sędzia mógł podyktować 11 za faul Ramosa na Welbecku. W piłke nie trafił i spowodował upadek.
 
Czekaj, a w meczu Milanu z Barceloną wszyscy bronili sędziego, że Zapata został trafiony piłką w ręke z odległości 1 metra i nie miał czasu na reakcje. Tam nie było to odgwizdane więc dlaczego tu sędzia miał gwizdać?



Ten atak nogami to może odnosić się, gdy piłkarze nie walczą o piłke w grze. Pepe lubi takie zagrania. W tym cytacie wg mnie przedstawione są 2 różne sytuacje.

"Zawodnik popełnia poważny, rażący faul wówczas gdy, używa nieproporcjonalnej siły lub brutalności w odniesieniu do zawodnika drużyny przeciwnej, kiedy walczą o piłkę będącą w grze" oraz "Atak nogami, który naraża na niebezpieczeństwo zawodnika drużyny przeciwnej, musi być traktowany jako poważny, rażący faul"
 
@ Jeśli chodzi o zagranie ręką Rafaela to zwróć uwagę jak on wyskakuje do główki. Ręce ma wyżej niż głowę. Porównując to z zagraniem Zapaty, który usuwa się z linii strzału i dostaje piłką w rękę pokazujesz, że mało wiesz o oficjalnych zasadach gry w piłkę nożną.



Co do sytuacji z czerwona kartką to jak pisałem już wześniej to chyba przesada, ale z drugiej strony Nani dał możliwość sędziemu ukarania go i ten dał mu czerwo. Chociaż jak Roy Keane mówi, że czerwona to chyba zamyka tą wypowiedzią temat :)
 
Ktoś wklejał filmik i gify z akcji Zapaty gdzie dokladnie widać, że wcale nie dostał piłką w rękę.



To że eksperci(?) tvp po meczu mówili że była ręka nie oznacza, że było tak naprawdę.
 
Roy Keane mowi, ze to czerwona, bo jest kurwa na wojnie z sAF'em, obaj panowie nie palaja do siebie juz sympatia wiec Keane jako poczatkujacy trenerinho szuka rozglosu i jak widac go znalazl. teraz wszyscy beda za nim, bo sam skakal z nogami jak pojebany wiec to musi byc prawda. bardzo subiektywna opinia i jedynie zeby podkrecic Fergusona. ale ludzie ktorzy nie ogarniaja na slepo uwierza. :)
 
62159_516089348430235_362314519_n.jpg




No gdzie tam to było niebezpieczne zagranie...
 
Nie wiem w ogóle nad czym te dysksuje ze strony broniących realu. Najprawdopodobniej gdyby nie błędna decyzja sędziego o niesłusznej czerwonej karcie real by przegrał. Sam Jose Mourinho to potwierdza
Trener Realu Madryt, Jose Mourinho, po spotkaniu z Manchesterem United w 1/8 finału Ligi Mistrzów przyznał, że jego zespół wygrał, choć był słabszy.
 
No jakby to Busquets albo Alves dostali takiego front kicka to przez 10 minut przy nich byłby zespół reanimacyjny a co do czego byłoby jak z Interem :D



sergio_busquets_barcelona_inter_lm470.jpeg




dbgoku to już nie chodzi o bronienie Realu, bo to jest oczywiste że ta kartka wypaczyła mecz, ale noż kur... aby pisać że takie zagrania nie są niebezpieczne to już chyba tylko wielcy fani FCB wierzą...



A co do słów Mourinho to skąd możemy wiedzieć czy nie chciał po prostu nie popsuć sobie stosunków z SAF i powiedział tak jak uważał za słuszne ?
 
o ja pierdole, co za rana, do piachu od razu. jakie ma szanse na przezycie?



naprawde kurwa, za duzo hiszpanskiej ligi, gdzie kazdy siniaczek czy potluczenie pokazywane sa na twitterach czy innych instagramach. w angielskiej ktos musi upasc po ataku czy zlamac noge zeby zrobili z tego sensacje. wkurwia to. no i zachowanie ramosa, jak ktos lezy to gest 'wstawaj', jak jakis gracz realu lezy - glaszcze go po karku i pierdoli do sedziego. straszne podwojne standardy, tylko w hiszpanskiej. :)
 
Trener Realu Madryt, Jose Mourinho, po spotkaniu z Manchesterem United w 1/8 finału Ligi Mistrzów przyznał, że jego zespół wygrał, choć był słabszy.


Dobre wyrwanie wypowiedzi z kontekstu dwumeczu bo po Bernabeu Mou mówił, że byli lepsi tylko De Gea miał świetny dzień.
 
Trener Realu wypowiedział się także o kontrowersyjnej sytuacji z 57. minuty.



- To była decyzja sędziego. To mogła być żółta, mogła być czerwona kartka. Nie muszę nikogo za to przepraszać. Powiem tylko, że Arbeloa przyznał, że jego zdaniem Nani go nie widział.
 
Jak ktoś uważa, że czerwona kartka dla Naniego ZADECYDOWAŁA o awansie Realu to nie mam pytań. Gdyby było 1:1, a w okolicach 90min sędzia odgwizdał karny za faul którego nie było to można mówić o wypaczeniu wyniku ale nie w sytuacji gdy ManU wygrywa, traci zawodnika ofensywnego, a nie defensywnego przy korzystnym wyniku grając u siebie i mając wiele minut do ustalenia wyniku.



1. Real strzelił 3 gole



2. ManU nie strzeliło żadnego gola



3. Mou przeprowadził świetne zmiany



Moja subiektywna teoria jest taka, że karma wróciła bo Real był nękany absurdalnymi decyzjami sędziów w trakcie większości GD w zeszłych latach i teraz dla równowagi w naturze zwraca im się to.



HALA MADRID ! ! !
 
- Na tak wyrównanym poziomie strata jednego zawodnika zmienia bardzo dużo. Był kontakt między Arbeloą a Nanim. Sędzia zdecydował się pokazać czerwoną kartkę. Być może powinien dać żółtą - ocenił Mourinho.



- Manchester grał bardzo dobrze w obronie. Byli świetnie zorganizowani i sprawili nam mnóstwo kłopotów. Potrzebowaliśmy czegoś nowego. I to Modric zmienił przebieg meczu. Zawsze byłem przekonany, że to wielki piłkarz - dodał Portugalczyk.
 
tidzej, nic nie jest wyrwane z kontekstu, po meczu na OT powiedzial, ze lepsza druzyna odpadla. wystarczy poczytac jak Jose sie wypowiadal.
 
Back
Top