Piłka nożna

Dzisiaj o 19.25 na C+Sport starcie weteranów Realu Madryt i Manchesteru United: czyli Carlos, Redondo, Zidane Figo i jeszcze więcej :]



BTW, na OS zrobili świetny program o reprezentacji polski, przynajmniej zajawki tak wyglądają, a premiera chyba dopiero w czwartek



A tu oceny naszych po meczu z Andorą, Angorą czy Angolą ... Szpak wie najlepiej



O victorii andorrańskiej


Czesi grali z Węgrami, Rosja z Włochami, zas kadra Franciszka Smudy została przetestowana przez reprezentację Andorry. Mielismy dzięki temu okazję przećwiczyć kilka wariantów gry, m.in. grę z drużyną lubiącej grać długą piłką, budowanie ataku pozycyjnego oraz dryblingi, dużo dryblingów. Polacy test zdali... albo niech przemówią oceny, dziś skala 1-10.


Szczęsny - 10. Od bramkarza nie można wymagać więcej. Pewny w polu karnym, skoncentrowany, swoją pewnością siebie zniechęcał rywala już na jego własnej połowie. Andorrańczycy nie byli w stanie go pokonać.


Boenisch - 10. Kilka błędów i nieporozumien nie może przysłonić faktu, że Sebastian zagrał znakomite spotkanie. Wszyscy obawialiśmy się, czy podoła kondycyjnie - a tu prosze, nie tylko podołał, ale wręcz zdominował prawoskrzydłowego drużyny przeciwnej. wielki mecz.


Perquis - 10. Arcypewny. Znakomity przegląd pola gry, zapora nie do przebycia dla sympatycznych napastników z katalońskojęzycznego księstwa.


Wasilewski - 10 Nie musiał strzelać gola, by pokazać wszystkim, że jest absolutnym władcą defensywy, prawdziwym Ludwikiem XIV pola karnego. Sposób w jaki powstrzymywał Ayalę - epicki, podręczniki historii powinny poświęcić temu przynajmniej akapit.


Piszczek - 10. Natchniony. Połączenie cyborga i Barysznikowa, bajeczny technik uwodzący piętkami i brazilianami. Prawy obrońca reprezentacji Rosji musi już drżeć, jeśli tylko widział co Piszczek prezentował na tle dzisiejszego rywala.


Polański - 10. Kościuszko środka pola. Niezniszczalny. Księgowi, kelnerzy i księża biegający w niebieskich koszulakach odbijali się od niego niczym piłeczki pingpongowe. Nawet on pozwolił sobie na kilka sztuczek technicznych, zdradzających niebywały potencjał tego gracza. Udowodnił, że jest godzien biało-czerwonej koszulki.


Murawski - 10. Prawdziwy dominator. Jestem pewien, że pomocnicy Andorry od dziś będą co jakiś czas budziś się w środku nocy zlani zimnym potem i z krzykiem grozy,po czym przytulą się do swoich żon tłumacząc "nic, śniło mi się tylko, że Murawski mnie gonił...".


Obraniak - 10. Wspaniały gol był zwieńczeniem jego doskonałej gry. Współpraca z Lewandowskim i Błaszczykowskim - zbliżona do Absolutu. Drybling, strzał, przegląd pola, umiejętność wykiwania 2-3 rywali na raz - Wiemy, że Ludovic to potrafi, że ma w sobie ten X Faktor. rywale przy nim jakby nie istnieli. Brawo.


Błaszczykowski - 10. Ach, ta sytuacja kiedy wyszedł z Lewandowskim sam na sam z bramkarzem rywala... Zabrakło trochę precyzji, cała reszta była na miejscu. Wspaniale przysymulował z pierwszym karnym, którego później bezlitośnie wykorzystał. Prawdziwy kapitan, chciałoby się powiedzieć "Kubo Boss". ZGrzytanie zębami obrońców Anroddy słuchać było nawet przy wyłączonym dźwięku.


Rybus - 10. Niemal Maradona w formie z mundialu w Meksyku. PIętka, krzyżyk, kółeczko - robił z rywalami co chciał. Momentami odnosiłem wrażenie, że Rybus nie tylko chce wygrać, ale także upokorzyć przeciwnika, co wychodziło mu znakomicie. Mecz życia.

Lewandowski - 10. Rządził i dzielił. Kwitł na tle rywala i przepiękną bramką ukoronował dzieło, jakim był w jego wykonaniu ten mecz. Cały Dortmund, który niewątpliwie śledził ten mecz, mógł być z Roberta dumny.

Wojtkowiak - 8. Zdecydowanie lepszy niż jego opozycjonista z drużyny Andorry, wspaniale radził sobie w obronie. W ataku momentami nieco chaotyczny, ale i tak to jego najlepszy mecz w kadrze. Jest moc!


Dudka - 10. Nie musimy się martwić o zmienników! Dudka momentami zdawał się mieć 3 metry wzrostu i siedmiomilowe buty - nakryl andorrańczyków czapką. Wreszcie mecz na miarę jego nieprzeciętnego talentu!


Wolski - 10. Los bywa niesprawiedliwy - powinien zdobyć gola. Zasłużył na niego. Cena Wolskiego po tym meczu poszybowała do góry o kilka milionów euro. Doskonały drybler, widać, że gra sprawiała mu autentyczna radość. Zdawał się nie zauważać przeciwnika. Księgowy Legii zaciera ręce z radości.


Mierzejewski - 10. Skrzydło? Prosze bardzo. Środek pola? Ha, tutaj jestem! Fałszywy napastnik? Nie ma problemu! Jesli ktoś wątpił w uniwersalność Adriana, to dziś musiało być mu wstyd, widzieliśmy kandydata na gwiazdę turnieju. Żaden z przeciwników nawet nie zbliżył się do jego poziomu.


Sobiech - 8. Nie sposób nie docenić dystyngowanej elegancji z jaką porusza się Artur po boisku. Jest w tym jakieś zabójcze piękno, choć widać, że z prawdziwą eksplozją formy czeka na mecz inauguracyjny. Zdecydowanie brylował na tle rywali. Jednak w pojedynku o miejsce w wyjściowej jedenastce nieznacznie wygrał Lewadowski. Niemniej - Artur, Polska ci dziękuje!


Grosicki - 10. Grał niby krótko, ale wystarczająco długo, aby nie pozostawić złudzeń, że anorrańczycy mogą za nim jedynie wodzić tęsknym wrokiem, gdyż dogonić im sie nie da.
 
ten dokument o reprezentacji to juz lecial jeden odcinek jakos 3 dni temu, ogladalem, to bylo jeszcze za czasow leo jakos na przelomie 2008/09 chyba, ze chodzi o cos innego, ale ten zajebisty byl
 
Gambit, nie obrażaj Angoli, pewnie by Polskę pyknęli, a i nie znanie Andory to dla mnie ujma. Anglik może myśleć, że Polska to stan w Rosji, ale my jesteśmy mądrzejsi od nich;)
 
@up



Chodziło mi o to jak Szpakowski wymawiał naszego wczorajszego rywala, podobnie było ze słowackim Chujbocianem :]



Gaara, ten jest o obecnej kadrze, tak jakby kamera była z nimi na codzień, widać, że jest świetna atmosfera, a prym wiedzie Wasilewski ...
 
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=KLFgSBfKimo



123km/h



E: ktoś wie czemu nie pokazuje okna ?
 
@MMateusz



Nie wklejaj z końcówką "player_embedded.." etc. Najlepiej wrzucaj link poprzez przycisk "Udostępnij" i poprzez skopiowanie linka "Długiego linka" od razu go wklej tutaj.















ps. Zizou dzisiaj znowu w akcji ... chyba mi się łezka w oku pojawi jak go zobaczę biegającego z piłką. Wszystkie zegarki nastawione na 19.25 !
 
Cahill dostał w japę od Harta i nie jedzie na Euro, cosik się ta kadra Angli sypie ... Jak oglądałem całą sytuację na YT to nie wydawała się zbyt groźna, choć obrońca Chelse nie wyglądał zbyt wyraźnie :]
 
Wojciechowski krzyknął Legii 4 miliony za Jodłowca. Co facet ma pomysły to mnie zaskakuje kazdego dnia coraz bardziej
 
To on jeszcze nie odszedł z Polonii?czytałem ze chciał sie wycofać z powodu braku sukcesu jego druzyny.
 
a nie czeka na oferte za klub jednoczesnie sprzedajac kazdego kim jest zainteresowanie, zeby mi sie cos grosza zwróciło ?
 
na os pisalo, ze zostaje, ale on co chwile zmienia zdanie, wiec moze zrobi tak jak mowisz, wyprzeda wszystkich i sprzeda licencje. ale jak chce 4 mln za jodlowca to zycze mu powodzenia z wyprzedawaniem
 
jakby dostał za jodłowca 400 000 to by był sukces. Swoją drogą to ciekawe kto tam będzie chciał grać i trenować tą drużynę jak on takie cyrki tam uskutecznia
 
jakby dostał za jodłowca 400 000 to by był sukces. Swoją drogą to ciekawe kto tam będzie chciał grać i trenować tą drużynę jak on takie cyrki tam uskutecznia

Wiadomo, że lokalnego rywala nie wzmocni za śrubki :)

Co do tego kto tam będzie chciał pracować - pieniądze nie śmierdzą jak to mówią. By w naszej lidze być w ciągłym obiegu na trenerskiej karuzeli wybrzydzać za bardzo nie można. Idzie sie tam gdzie Cię chcą.
 
niby tak ale taka kasa jaka on chce za niego jest niemożliwa jak za piłkarza z tymi umiejętnościami i to nie wazne czy by go chciała Legia, Lech, Wisła czy Piast Gliwice.



Niby kasa nie śmierdzi ale przyjscie do Polonii to krókotrwały jej zastrzyk, za Wojciechowskiego chyba nie możliwym jest przetrwac w tym klubie sezon.
 
Jak podają włoskie media, Juventus doszedł dziś wieczorem do porozumienia z Udinese w sprawie transferu dwóch piłkarzy - są nimi: Kwadwo Asamoah oraz Mauricio Isla
Jeśli wierzyć dziennikarzom, obaj przeprow6adzą się do Turynu na zasadzie współwłasności, a za obie połowy kart zawodniczych Bianconeri zapłacą Udinese 15 milionów euro.


Co sadzisz o takim rozwiazaniu Malinovsky ?:P Kogo bys chcial jeszcze do Juve ?
 
Niko Krancjar po Mistrzostwach Europy opuści Tottenham. Chorwat od nowego sezonu będzie występował w Dynamie Kijów.






ekstra. brak awansu do LM ładnie się odbije na kadrze Spurs ..
 
Przecież Krancjar nie stanowił wcale o sile Spurs. To była typowa zapchaj dziura na wypadek kontuzji podstawowych graczy. Poszedl do Kijowa, bo będzie mógł liczyć na częstsze występy.
 
ale solidny rezerwowy. Ciekawe czy Harry bedzie chcial znowu grac sezon 14 pilkarzami, bo o potencjalnych wzmocnieniach cisza a odejsc moze caly trzon
 
edytować nie mogę a mam wrazenie, ze moje czarne wizje odnośnie Spurs się potwierdzają - The Sun donosi, że Luka Modrić podpisał kontrakt z Man. United.
 
Fatalna informacja, już miał zostać nowym trenerem a tutaj taka tragedia.



Z innej beczki:



Jordi Alba wraca do Barcy ;]
 
Villareal.



Hiszpan zmarł wczoraj w Walencji, mając 54 lata. Ostatnim zespołem, który trenował, był Sporting Gijón. Od najbliższego sezonu zaś miał prowadzić drugoligowy Villarreal.
 
Back
Top