Paleo

amen20

Maximum FC
Lightweight
piramida1-620x735.jpg


Witam,

Po przesluchaniu GP z Mauriczem wkrecilem sie w paleo lekko zmodyfikowane czyli z dodatkiem slodkich ziemniakow i ryzu okolotreningowo.
Chcialbym zapytac czy jest ktos na forum stosujacy ta diete, co moze o niej powiedziec jesli chodzi o ogolne samopoczucie itd.

Jesli cos zaskoczy to moze od czasu do czasu umieszcze tu swoje wyprobowane przepisy.
 
Też miałem zamiar się za to zabrać, ale poraziło mnie to, że na każdej stronie dotyczącej Paleo jest napisane co innego.
Na jednych piszą, że wieprzowinę można, na drugich nie, na jednych ryż okołotreningowo jest spoko, na drugich zdecydowanie nie. Chyba po prostu poczekam na książkę Kuby Mauricza i wtedy wypróbuje :)
 
Ksiazka wychodzi dopiero w pierwszej polowie 2016 wiec troche czasu bedziesz musial czekac... Wieprzowine mozna z tego co wiem, ryz na stricte paleo odpada ale jak Kuba mowil, nie zaszkodzi go dodac w czasie okolotreningowym.
 
Dieta paleo zakłada, że jemy to co jedli ludzie paleolityczni, czyli to co znaleźli i upolowali. Hodowla zwierząt jak i uprawa roślin nie istniała. Nie istniały również wtedy produkty wysoko przetworzone.
W diecie tej chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie produktów zawierających gluten, czyli pieczywa, ciast i makaronów. Eliminuje się również produkty pochodzące od mleka. Cukier tylko w postaci naturalnej - owoce i miód. Nie powinno się również jeść wypełniaczy takich jak ryż, czy kasze, ale w mniej ortodoksyjnych odmianach są dopuszczone. Generalnie to co znajduje się na pierwszym obrazku dosyć dobrze definiuje tę dietę.
 
Dobry temat bo akurat paleo zakupy zrobiłem. Mauricz jest bardziej wpływowy niż Hitler.
Zrobilem doslownie to samo... Zobaczymy, jak sie nie sprobuje na sobie to nigdy nie wiadomo czy cos jest ok czy nie. Powodzonka !
 
Dobra a to co do obrazka to tam gdzie są tłuszcze to co to jest oprócz awokado? Bo ślepy chyba jestem.
 
Jak wyglądają sniadania i kolacje w takiej diecie? Pytam bo sami pewnie wiecie, ze ciężko codziennie przygotowywać wymyślne posiłki w szczególności rano.
 
Dobra a to co do obrazka to tam gdzie są tłuszcze to co to jest oprócz awokado? Bo ślepy chyba jestem.
Oliwa z oliwek, zóltka jajek, duzo tluszczow masz tez w rybach i orzechach :)

Proste sniadanie to na przyklad jajecznica z boczkiem i warzywami, omlet, 'owsianka' z komosy ryzowej/owocow itd
 
@Saenchai diety paleo zabezpieczają się przed tym co powyżej robiąc tzw. posiłki otwarte, np. 3 razy w tygodniu na jeden posiłek jemy rzeczy spoza diety
 
Panowie kilka pytan :
1) główne źródła węgli w tej diecie ?
2)rozumiem ze płatki owsiane odpadaja? I czy mozna zastapic je komosa?
3) czy mozna spozywac WPC ?


Zazwyczaj jestem samosia i sobie potrafie sam ogarnac ale juz kilka stronek odwiedzilem same sobie zaprzeczaja.Dlatego pytam.
 
Ziemniak jest paleo? I dlaczego nie?

Spotkałem się z interpretacją, że obrany i ugotowany nie za bardzo, bo podczas gotowania obranych ziemniaków wypłukują się wszystkie wartości odżywcze poza skrobią. Natomiast np. upieczony w całości ze skorupką już tak, bo witaminki nie uciekają.
 
Dieta paleo to jakas totalna pomylka. Bedziecie wpierdalac wolowine z orzechami do konca zycia? Odpowiedz jest oczywista- nie. Wiem, ze duzo osob uwaza, ze ma w sobie duzo samozaparcia, ale niestety nie ma. Przyjdzie ten wasz jeden cheat w tygodniu to ojebiecie tyle non- paleo, kalorycznych rzeczy, ze reszta tygodnia zostanie spuszczona w kiblu i rezultatem bedzie krecenie kolami w miejscu. #teamiifym #jebacbiede
 
Panowie kilka pytan :
1) główne źródła węgli w tej diecie ?
2)rozumiem ze płatki owsiane odpadaja? I czy mozna zastapic je komosa?
3) czy mozna spozywac WPC ?


Zazwyczaj jestem samosia i sobie potrafie sam ogarnac ale juz kilka stronek odwiedzilem same sobie zaprzeczaja.Dlatego pytam.

Bo to zależy jak bardzo ortodoksyjnie podejdziesz do tej diety.
ad. 1 owoce, warzywa, tłuszcze, mięso
ad. 2. dla mnie odpadają ze względu na gluten, nie bardzo wiem co to komosa
ad. 3. w ortodoksyjnych odmianach diety paleo WPC odpada, bo to silnie przetworzona żywność, pewnie w dietach paleo pod sportowców są brane odżywki pod uwagę
 
ad. 3. w ortodoksyjnych odmianach diety paleo WPC odpada, bo to silnie przetworzona żywność, pewnie w dietach paleo pod sportowców są brane odżywki pod uwagę
Przecież Asia non stp pokazuje jak się suplementuje. Całą walizkę ma proszków i pigułek.
 
Ja ostatnio mam ciągle problemy z żołądkiem wiec chętnie pokombinuje. Szkoda tylko że wczoraj po 3 latach mieszkania na Krowodrzy znalazłem dobrą pizze w dostawie. @Wewiur @Orest @Karateka@ Italo Pizza z Łukasiewicza na Olszy.

Rano jajka sadzone na nie-paleo szynce westfalskiej z warzywami i grejpfrutem. Na obiadek żeberka z cukinią i może ziemniaczkami pieczonymi.
 
Rozróżnijcie tylko dwie rzeczy.

Dieta w wykonaniu Kuby, który opracowuje ją na podstawie wyników badań, rodzaju i częstotliwości treningów, somatotypu, personalnych upodobań i wskazań, celów treningowych. I tutaj może się ona bardzo różnić (np. podażą węglowodanów czy ilością suplementów).

Dieta dla każdego, w postaci "jedzmy to, co jedli jaskiniowcy, ruszajmy się jak jaskiniowcy, wszyscy jedną miarą po prostu pieczmy 300g mastodonta na ognisku i zagryzajmy orzechami" - bullshit.

Bo w całej tej dyskusji Mauriczowi będzie się obrywać za różne głupie mity paleo, albo w drugą stronę - będzie mu się przypisywać poglądy, których nie ma. I vice versa, paleo zacznie przybierać postać, którą on promuje, a niektóre warianty tej diety będą jednak odbiegać od klasycznego paleo. Tak tylko zwracam uwagę.
 
Ja ostatnio mam ciągle problemy z żołądkiem wiec chętnie pokombinuje. Szkoda tylko że wczoraj po 3 latach mieszkania na Krowodrzy znalazłem dobrą pizze w dostawie. @Wewiur @Orest @Karateka@ Italo Pizza z Łukasiewicza na Olszy.

Rano jajka sadzone na nie-paleo szynce westfalskiej z warzywami i grejpfrutem. Na obiadek żeberka z cukinią i może ziemniaczkami pieczonymi.
Czyli wychodzi na to że jestem nieświadomie na paleo. Jaja z bekonem wchodzą niemal codziennie. Frytki z cukini, pieczone ziemniaki z rozmarynem. Pycha.
 
Przecież Asia non stp pokazuje jak się suplementuje. Całą walizkę ma proszków i pigułek.

Napisałem, że w ortodoksyjnych dietach paleo nie ma żadnych odżywek. To co używają sportowcy, to dieta na bazie paleo. Zresztą wytłumaczył to już @F. Georgiew
 
W Krakowie to se możesz najwyżej jakiegoś małego Rumunka złowić. Chyba ze będziesz u siebie polował na jakieś bizony czy co tam wam sie pasie we lwowskiem.
No właśnie tak mnie martwi, co będę jadł, bo tutaj nawet już komarów nie ma.
Zasadniczo, skoro mam jeść jak paleozoiczny homo erektus, to mam spore wątpliwości czy znał on sól i zakopywanie w lodówce żarcia, a zatem czy żarcie które przed godzina nie chodziło/rosło jest dozwolone w tej diecie?
 
No właśnie tak mnie martwi, co będę jadł, bo tutaj nawet już komarów nie ma.
Zasadniczo, skoro mam jeść jak paleozoiczny homo erektus, to mam spore wątpliwości czy znał on sól i zakopywanie w lodówce żarcia, a zatem czy żarcie które przed godzina nie chodziło/rosło jest dozwolone w tej diecie?
Weź się kurwa za sesje, a nie filozuj.
 
Back
Top