Ojcones

  • Thread starter Deleted member 6793
  • Start date
A w temacie młodej, to jutro 1 dzień do przedszkola, grupa misie na 25 dzieci tylko 9 chłopców w drugiej grupie podobnie
Przyszłość jest kobietą. W hidżabie. Bo co zrobi tych 9?
;)
Zakładam że to przypadek, a nie faktyczne tąpnięcie proporcji...

klimacik, jak kiedyś uporządkuje działkę (jest w planie na jesień i wiosnę) to kolejny sezon będzie dymione
Koniecznie! Ognicho, szczegolnie jesienne, ma mega klimat. Cieplo z przodu, zimno z tylu, chce sie przy nim siedziec
 
Wszystko zgodnie z planem. Chłopców mają zastąpić małe Murzyniątka. Już nasze wyprane witaminki o to zadbają, już dbają.

Przyszłość jest kobietą. W hidżabie. Bo co zrobi tych 9?
;)
Zakładam że to przypadek, a nie faktyczne tąpnięcie proporcji...

w dzisiejszym świecie raczej mało jest przypadków, chyba że to mnie za mocno czapeczka z alu uwiera
:roberteyeblinking:
 
to kto tam jeszcze miał wczoraj 1 dzień w przedszkolu?
Moja gwiazda poszła bez płaczu, po buziaku dała mamie i tacie i radosna pobiegla na salę.

Gorzej o 14 30 jak odbieraliśmy to gile po pas i łzy jakby tam ze skóry obdzierali
:werdum:

dzisiaj już zuch i wróciła zadowolona z uśmiechem na buzi
 
pany jak to jest z tym ojcowskim? jak moje dziecię się w 2021 urodziło? czy ja mogę czy nie? Bo wiem że kumpel korzysta (ten sam rok dziecko tylko grudzień) czy mnie w chuja robi? to działa wstecz?

@Mnichu @Miskatonic


Screenshot_2024-09-04-20-12-16-90_e4424258c8b8649f6e67d283a50a2cbc.jpg


 
pany jak to jest z tym ojcowskim? jak moje dziecię się w 2021 urodziło? czy ja mogę czy nie? Bo wiem że kumpel korzysta (ten sam rok dziecko tylko grudzień) czy mnie w chuja robi? to działa wstecz?

@Mnichu @Miskatonic


View attachment 107689

Szczerze mówiąc to nie wiem
 
pany jak to jest z tym ojcowskim? jak moje dziecię się w 2021 urodziło? czy ja mogę czy nie? Bo wiem że kumpel korzysta (ten sam rok dziecko tylko grudzień) czy mnie w chuja robi? to działa wstecz?

@Mnichu @Miskatonic


View attachment 107689

Tak, jest taka opcja ale zależy to od tego kiedy urodziło się dziecko albo w zasadzie do kiedy był na to dziecko macierzyński (rodzicielski):

Zgodnie z art. 34 ustawy z dnia 9 marca 2023 r. o zmianie ustawy – Kodeks pracy oraz niektórych innych ustaw pracownik, który w okresie od dnia 2 sierpnia 2022 r. do dnia wejścia w życie ww. ustawy miał prawo do urlopu rodzicielskiego albo jego części lub korzystał z urlopu rodzicielskiego albo jego części udzielonego na podstawie przepisów Kodeksu pracy w brzmieniu dotychczasowym, ma prawo do skorzystania z urlopu rodzicielskiego, w wymiarze określonym w art. 182(1a) i art. 183 Kodeksu pracy w brzmieniu nadanym ww. ustawą. Do takiego pracownika stosuje się nowe przepisy art. 182(1a) par. 4 i 5 Kodeksu pracy (dotyczące nieprzenoszalnej części urlopu). Nieprzenoszalnej 9-tygodniowej części urlopu rodzicielskiego udziela się na zasadach określonych w zmienionych przepisach Kodeksu pracy – wyjaśnia MRiPS. Jak twierdzi dalej, w praktyce oznacza to, że pracownik, który w okresie od dnia 2 sierpnia 2022 r. do dnia wejścia w życie zmienionych przepisów Kodeksu pracy tj. do dnia 26 kwietnia 2023 r. był uprawniony do korzystania z urlopu rodzicielskiego albo korzystał z takiego urlopu będzie mógł po zmianach przepisów skorzystać z nowego wyższego wymiaru (41/43 tygodnie), przy czym będą miały do niego zastosowanie także przepisy o 9-tygodniowej nieprzenoszalnej części tego urlopu.



Innymi słowy jeżeli twoja stara była na macierzyńskim (rodzicielskim) przynajmniej do 2 sierpnia 2022 to możesz, jeżeli urlop skończył się wcześniej to nie możesz.
 
pany jak to jest z tym ojcowskim? jak moje dziecię się w 2021 urodziło? czy ja mogę czy nie? Bo wiem że kumpel korzysta (ten sam rok dziecko tylko grudzień) czy mnie w chuja robi? to działa wstecz?

@Mnichu @Miskatonic


View attachment 107689

Ojcowski, a rodzicielski to dwie różne rzeczy. Pytanie który masz na myśli...
 
mała 3 dni w przedszkolu i gile z nosa, dziś prawie 40 temperatura

:jon:

żonę też rozkłada...

Co podajecie na odporność? Najlepiej dajcie coś dla dzieci i dla dorosłych, czym się wspomagać i bronić przed tymi choróbskami jesienno zimowymi?
 
to kto tam jeszcze miał wczoraj 1 dzień w przedszkolu?
Moja gwiazda poszła bez płaczu, po buziaku dała mamie i tacie i radosna pobiegla na salę.

Gorzej o 14 30 jak odbieraliśmy to gile po pas i łzy jakby tam ze skóry obdzierali
:werdum:

dzisiaj już zuch i wróciła zadowolona z uśmiechem na buzi
U nas wystartował drugi rok w przedszkolu i zostałem wrobiony w radę rodziców :usunto:
 
mała 3 dni w przedszkolu i gile z nosa, dziś prawie 40 temperatura

:jon:

żonę też rozkłada...

Co podajecie na odporność? Najlepiej dajcie coś dla dzieci i dla dorosłych, czym się wspomagać i bronić przed tymi choróbskami jesienno zimowymi?
Trzeba było się zaszczepić :lesnarhappy:
 
Co do szkoły to tak, nadszedł upragniony pierwszy września i potworów nie ma w domu od 8 do 15. Znowu wierzę w sprawiedliwość.
1725748973289.png


jeden do 2 klasy, a te dwa małe skur.... do przedszkola

coś pięknego :antonio:

ja miałem 2 zmianę (w tym poniedziałek i piątek urlop) a moja nadal na macierzyńskim (czy jaktotam się nazywa)

ile rzeczy zrobiliśmy, a ile się naru... :mamed:
 
mała 3 dni w przedszkolu i gile z nosa, dziś prawie 40 temperatura

:jon:

żonę też rozkłada...

Co podajecie na odporność? Najlepiej dajcie coś dla dzieci i dla dorosłych, czym się wspomagać i bronić przed tymi choróbskami jesienno zimowymi?
U nas sprawdza się entitis, ale trzeba brać na allegro, bo stacjonarnie i 3 razy droższy potrafi być.
Jak już coś zaczyna się dziać to imupret (na alkoholu więc 2 w 1 i dzieci zdrowsze i spokojniejsze) ::snoopd::
 
dobra wypierdalam ze wspomnień do odpowiedniego tematu xD

View attachment 108091
Kiedyś to było.
Leci to jeszcze gdzieś?
Są może jakieś nowe fajne edukacyjne bajki?

O to też jest dobre, w tym odcinku co sprawdziłem było fajnie pokazane jak powoli ołowiem piszę literkę w zeszycie, mała na stówę będzie rysować to co oni.


poleciłem Karolek i ciało człowieka, Igiełke i Dominika, to jeszcze dopisze Nutkosfere w muzycznych klimatach, oraz Nauka to lubię junior (prowadzone przez Tomasza Rożka) chociaż to chyba dla starszych dzieciaków (nie oglądałem)
 
poleciłem Karolek i ciało człowieka, Igiełke i Dominika, to jeszcze dopisze Nutkosfere w muzycznych klimatach, oraz Nauka to lubię junior (prowadzone przez Tomasza Rożka) chociaż to chyba dla starszych dzieciaków (nie oglądałem)
Dzięki, jutro obczaję. :beer:
 
U nas sprawdza się entitis, ale trzeba brać na allegro, bo stacjonarnie i 3 razy droższy potrafi być.
Jak już coś zaczyna się dziać to imupret (na alkoholu więc 2 w 1 i dzieci zdrowsze i spokojniejsze) ::snoopd::
Tylko jak ktoś chce entitis to niech już zaczyn ponieważ to trzeba podawać 3 miesiące bez przerwy.
 
mała 3 dni w przedszkolu i gile z nosa, dziś prawie 40 temperatura

:jon:

żonę też rozkłada...

Co podajecie na odporność? Najlepiej dajcie coś dla dzieci i dla dorosłych, czym się wspomagać i bronić przed tymi choróbskami jesienno zimowymi?
Oxymel robi robotę ale też trzeba go jakiś czas brać
 
Za dużo Cohones :robertmakeup: odbierałem córę z przedszkola i wychowawczyni do mnie że córka mówi dziwnym językiem. Zdziwiony mocno ponieważ mała ma mega bogate słownictwo spytałem o co chodzi? Okazało się że jak dzieci zbierały się na spacer to mała do kolegi " Lutuj te buty szybciej bo chcemy wychodzić" :beczka:
 
Tylko jak ktoś chce entitis to niech już zaczyn ponieważ to trzeba podawać 3 miesiące bez przerwy.
kolego, a jakieś witaminki d i c w końskich dawkach dla dorosłych polecisz czy tu producent obojętny?
Może być też coś z multiwitamin do rozpuszczania w wodzie
 
@5jointow jak tam te polecajki, oglądacie?
Karolek tak średnio jej siadł ale jest fajne, więc będę jeszcze próbował w przyszłości.
Igiełka za to siadła pięknie, młoda jeszcze na rowerku nie umie dobrze jeździć ale już chce dzwonek na kierownicy bo tam widziała.
I zalicza test kibla, tzn lubi to na tyle że mogę iść na kibel a mała ogląda i nie kręci mi sie pod drzwiami. :tellmemore:
Nutkosfery jeszcze nie próbowałem, a Pana Tomasza Rożka olewa totalnie.
 
Back
Top