NBA - najlepsza liga koszykarska na świecie.


z tego może pójść coś jeszcze, bo wszyscy goście, którzy lecą do szóstek, to spadające kontrakty.

tak na gorąco to największym wygranym tej wymiany jest tyrese maxey, a my razem z nim, bo radość jaką ten chłopak ma z gry jest ogromna.
to dla niego trzeba tutaj rozbić bank.

@Hellah
czekam na opinię szanownego kolegi.
 
Clippers niech zmienia nazwę na Los Angeles śmietnik.
:beczka:
nowa hala na horyzoncie.
nigdy nie byłem w los angeles, ale w ciemno strzelam, że nie chcesz otworzyć nowej hali z noł nejmami lub drużyną w przebudowie.

pana ballmera stać :Duke3d:, ma tego sporo.
nie stać go natomiast na przebudowę.

natomiast, co do reszty, to zgoda.
tu i teraz.
warunek: zdrowie.
 
nowa hala na horyzoncie.
nigdy nie byłem w los angeles, ale w ciemno strzelam, że nie chcesz otworzyć nowej hali z noł nejmami lub drużyną w przebudowie.

pana ballmera stać :Duke3d:, ma tego sporo.
nie stać go natomiast na przebudowę.

natomiast, co do reszty, to zgoda.
tu i teraz.
warunek: zdrowie.
To niech kupi nowe kolana dla Kawhi.
:beczka:
 
To niech kupi nowe kolana dla Kawhi.
:beczka:
to jest dobre, nie.
chłop może kupić kawhi z jego całym dobytkiem, najbliższą rodziną i najmniej połową ich folołersów, a nie może kupić zdrowia swojego najlepszego gracza.
:fjedzia:
 
to jest dobre, nie.
chłop może kupić kawhi z jego całym dobytkiem, najbliższą rodziną i najmniej połową ich folołersów, a nie może kupić zdrowia swojego najlepszego gracza.
:fjedzia:
Póki co w pierwszych meczach chyba zagrał wszystko. On musi być zdrowy jak oni myślą o czymś więcej jak 1 runda.
 
@Hellah
czekam na opinię szanownego kolegi.
Nie chciałem żeby Harden nawet na kilka meczów wrócił i zjebał to co Nurse już ułożył. Ogólnie zadziały się rzeczy, których oczekiwałem, Maxey prawdopodobnie zrobi spory krok do przodu w tym sezonie, kurde już nie raz pisałem, że ten chłopak jak rusza z piłką, to ciężko go zatrzymać, drugą sprawą jest bardzo dobre wejście w sezon Harrisa, tylko nie wiem ile w tym zasługi trenera, a ile samego Tobi'ego, który jest w contract year więc typowo można się spodziewać życiówki na poziomie tego co było przed laty w LAC, będzie zapierdalał żeby zgarnąć jeszcze dobrą wypłatę na ostatnim kontrakcie.
Nawet ten ceglarz Oubre gra bardzo dobrze z ławki, Szóstki lepsze wejście w sezon niż można się było spodziewać, tylko żeby te Harrisy i Oubre dali radę pociągnąć tak cały sezon.

Cieszy też powrót Roco, powinien dobrze siąść w miejsce Tuckera, swego czasu był to przecież kandydat do DPOTY, Nurse dostał solidną paczkę 3&D zadaniowców, którzy na pewno bardziej się przydadzą niż grubas, głęboki skład, wszyscy na spadających kontraktach, mogą próbować jeszcze po kogoś uderzyć przed tread deadline. Przyszły sezon pewnie supermax dla Maxeya + tylko Embiid ma gwarantowany kontrakt i te 7 baniek Reed'a (ale tutaj akurat też fajny asset jak coś), a tak czysto więc jest ciekawie.

Wpadł dodatkowo niechroniony 1st rounder od Clippers z 2028, to może być mocny pick, tam w LAC mogą być zgliszcza, ale zobaczymy. Jeszcze jakieś drugie rundy, swapy i podobno kolejna pierwsza runda, tylko jeszcze nie widzę konkretnie czyj to pick.

Jak dla mnie Morey zrobił co do niego należało, zbudował ekipę na tu i teraz, a przy okazji będzie miał spore pole do manewrów latem. Bardzo dobra wymiana.
 
Nie chciałem żeby Harden nawet na kilka meczów wrócił i zjebał to co Nurse już ułożył. Ogólnie zadziały się rzeczy, których oczekiwałem, Maxey prawdopodobnie zrobi spory krok do przodu w tym sezonie, kurde już nie raz pisałem, że ten chłopak jak rusza z piłką, to ciężko go zatrzymać, drugą sprawą jest bardzo dobre wejście w sezon Harrisa, tylko nie wiem ile w tym zasługi trenera, a ile samego Tobi'ego, który jest w contract year więc typowo można się spodziewać życiówki na poziomie tego co było przed laty w LAC, będzie zapierdalał żeby zgarnąć jeszcze dobrą wypłatę na ostatnim kontrakcie.
Nawet ten ceglarz Oubre gra bardzo dobrze z ławki, Szóstki lepsze wejście w sezon niż można się było spodziewać, tylko żeby te Harrisy i Oubre dali radę pociągnąć tak cały sezon.

Cieszy też powrót Roco, powinien dobrze siąść w miejsce Tuckera, swego czasu był to przecież kandydat do DPOTY, Nurse dostał solidną paczkę 3&D zadaniowców, którzy na pewno bardziej się przydadzą niż grubas, głęboki skład, wszyscy na spadających kontraktach, mogą próbować jeszcze po kogoś uderzyć przed tread deadline. Przyszły sezon pewnie supermax dla Maxeya + tylko Embiid ma gwarantowany kontrakt i te 7 baniek Reed'a (ale tutaj akurat też fajny asset jak coś), a tak czysto więc jest ciekawie.

Wpadł dodatkowo niechroniony 1st rounder od Clippers z 2028, to może być mocny pick, tam w LAC mogą być zgliszcza, ale zobaczymy. Jeszcze jakieś drugie rundy, swapy i podobno kolejna pierwsza runda, tylko jeszcze nie widzę konkretnie czyj to pick.

Jak dla mnie Morey zrobił co do niego należało, zbudował ekipę na tu i teraz, a przy okazji będzie miał spore pole do manewrów latem. Bardzo dobra wymiana.
harris najlepiej dla wszystkich żeby, jak najdłużej był zdrowy i grał życiówkę.
kontrakt ma prawa birda, to nikt nie da mu tyle co sixers.
nikt również z tym kontraktem pięknie nie popchnie go, jak morey.
nawet bez przedłużania, bo zawodnik może przedłużenie dogadać gdzieś indziej.

no właśnie- kontrakty.
przedłużenie maxeya to najważniejsza rzecz, bo ten chłopak będzie tylko lepszy.
przy dzisiejszej żywotności graczy, tam mogą być 12-13 lat gry i to niedługo na all star poziomie.

reed, jakiś debiutant z opcją drużyny i hans.
nie wiem, co morey knuje, ale wydaje mnie się, że zabezpiecza się na wypadek, gdyby embiid przestał wierzyć w proces i postanowił zostać mieszkańcem nowego yorku.
sprawa może pójść w obie strony, oczywiście obie wersje z maxeyem w roli głównej.
budujemy dalej wokół embiida i maxeya/ pełna przebudowa wokół maxeya i embiid w nowym yorku.
zależy co przyniesie ten sezon.

na moje, morey ruszy z jakimiś ruchami, może nie od razu, ale ruszy.
ktoś na piłce jest potrzebny... brogdon/conley.
chłop, który wniesie spokój, da minuty z ławki, takie "dobre wsparcie" maxeya.

covinghtona jestem ciekawy.
ostatnie dwa sezony trochę słabsze i moje pytanie ile tam jest w baku.
gość jest silny, broni 5 pozycji.
inteligentny gracz w obronie, zarówno jeden na jeden, jak i w systemach.
2,9 faula/ mecz w karierze.
do tego facet w najlepszych sezonach trafia dwie trójki w meczu na pięć prób.
jak on wróci do tej dyspozycji, to skarb trenera.
morris też za 3 potrafi.

generalnie odejście hardena poszerzyło głębię, co przy rozwoju maxeya pcha sixers w finał konferencji.
mam dziwne przeczucie, że celtics i bucks przystąpią do playoffs po tej samej stronie drabinki.

harden w konfernecji wschodniej był krótko.
nic nie wygrał, za to sporo namieszał.
wymiany hardena wygrało houston, bo się spokojnie przebudowują.
brooklyn wygrał niekoniecznie, a sixers jeszcze nie wiemy czy wygrali.
 
Last edited:
pan shams podaje, że podczas finalnego dopinania wymiany hardena za telefony chwycili sami najważniejsi.
odpowiednio: panowie ballmer i harris.
jeżeli to prawda, jest grubo.
 
na moje, morey ruszy z jakimiś ruchami, może nie od razu, ale ruszy.
ktoś na piłce jest potrzebny... brogdon/conley.
chłop, który wniesie spokój, da minuty z ławki, takie "dobre wsparcie" maxeya.
Jakby się udało wyciągnąć Brogdona i wiele nie stracić to rozjebane, tylko on raczej wskakuje do pierwszej piątki, a Beverley z ławki jako backup na kilka minut, Pat i tak wiele nie gra mimo, że wychodzi w s5, Nurse więcej gra duetem Maxey z Meltonem.

Najlepiej wsadzić Morrisa do Portland w takiej wymianie i dorzucić im pick, bardziej mi zależy na tym żeby Roco i Batum zostali w składzie
 
Gramy dopiero w piątek z Raptors, to już wszyscy powinni być gotowi, a w sobotę z Suns o 18:00, może Booker i Beal już wrócą na weekend, byłoby ciekawie.
 



Walter Davis (1954-2023) mistrz olimpijski z Montrealu '76 i 6x NBA All Star Game.
RIP
 
Mordy o co chodzi z tym turniejem play-in? ostatnie sezony śledziłem dosyć pobieżnie, ten na poważnie mnie zainteresował ale widzę dużo zmian.
Memphis 20 gier bez Moranta ja jebie, będą walczyć o wejście do playoffs, mimo że z Morantem i tym składem to na moje oko 2-3 seed zachodu
 
Mordy o co chodzi z tym turniejem play-in? ostatnie sezony śledziłem dosyć pobieżnie, ten na poważnie mnie zainteresował ale widzę dużo zmian.
Memphis 20 gier bez Moranta ja jebie, będą walczyć o wejście do playoffs, mimo że z Morantem i tym składem to na moje oko 2-3 seed zachodu
Tylko pierwsze 6 seedów wchodzi bezpośrednio do play-offów, 7-10 baraże w playin, 7 z 8 na początek i 9 z 10. Zwycięzca z 7-8 wchodzi od razu do playoffs, a przegrany gra z wygranym 9-10 o 8 seed, mecze na parkietach drużyn wyżej sklasyfikowanych w rs.
 
Tylko pierwsze 6 seedów wchodzi bezpośrednio do play-offów, 7-10 baraże w playin, 7 z 8 na początek i 9 z 10. Zwycięzca z 7-8 wchodzi od razu do playoffs, a przegrany gra z wygranym 9-10 o 8 seed, mecze na parkietach drużyn wyżej sklasyfikowanych w rs.
Czyli słabsze zespoły będą musiały grać więcej meczów... to trochę jak w tenisie że rozstawieni grają mniej meczów..., ale tam jednak nie ma ligi :boss:
 
Tylko pierwsze 6 seedów wchodzi bezpośrednio do play-offów, 7-10 baraże w playin, 7 z 8 na początek i 9 z 10. Zwycięzca z 7-8 wchodzi od razu do playoffs, a przegrany gra z wygranym 9-10 o 8 seed, mecze na parkietach drużyn wyżej sklasyfikowanych w rs.
no ale to już grają te play in w jakim celu? przecież ledwie 6 kolejek bylo
 
no ale to już grają te play in w jakim celu? przecież ledwie 6 kolejek bylo
Nie grają, turniej play-in jest dopiero jak się rs skończy i po nim startują playoffy.

Od tego sezonu dodali jeszcze jeden turniej w trakcie sezonu regularnego, jakoś listopad/grudzień, sześć grup po 5 zespołów, zwycięzca każdej grupy z awansem + dwie dzikie karty, a półfinały i finały w LV. To się ma normalnie wliczać w rs, oprócz meczu finałowego. Tu jest już cały terminarz z grupami rozplanowany, uwzględniając mecze rs. Dalej będzie tak, że każdy zagra 82 mecze sezonu regularnego, tylko finaliści będą mieli 83. Taki dodatek żeby rozruszać rozgrywki.

https%3A%2F%2Fsubstack-post-media.s3.amazonaws.com%2Fpublic%2Fimages%2F2be10453-4157-4cba-8023-dd1664ffa918_1524x426.jpeg
 
Last edited:
no ale to już grają te play in w jakim celu? przecież ledwie 6 kolejek bylo
Nie grają, turniej play-in jest dopiero jak się rs skończy i po nim startują playoffy.

Od tego sezonu dodali jeszcze jeden turniej w trakcie sezonu regularnego, jakoś listopad/grudzień, sześć grup po 5 zespołów, zwycięzca każdej grupy z awansem + dwie dzikie karty, a półfinały i finały w LV. To się ma normalnie wliczać w rs, oprócz meczu finałowego. Tu jest już cały terminarz z grupami rozplanowany, uwzględniając mecze rs. Dalej będzie tak, że każdy zagra 82 mecze sezonu regularnego, tylko finaliści będą mieli 83. Taki dodatek żeby rozruszać rozgrywki.

https%3A%2F%2Fsubstack-post-media.s3.amazonaws.com%2Fpublic%2Fimages%2F2be10453-4157-4cba-8023-dd1664ffa918_1524x426.jpeg
Spokojnie, żeby było jeszcze trudniej ogarnąć się w tej ilości spotkań to w tym roku w środku sezonu nowy turniej w Vegas.
:beczka:
 
Nie grają, turniej play-in jest dopiero jak się rs skończy i po nim startują playoffy.

Od tego sezonu dodali jeszcze jeden turniej w trakcie sezonu regularnego, jakoś listopad/grudzień, sześć grup po 5 zespołów, zwycięzca każdej grupy z awansem + dwie dzikie karty, a półfinały i finały w LV. To się ma normalnie wliczać w rs, oprócz meczu finałowego. Tu jest już cały terminarz z grupami rozplanowany, uwzględniając mecze rs. Dalej będzie tak, że każdy zagra 82 mecze sezonu regularnego, tylko finaliści będą mieli 83. Taki dodatek żeby rozruszać rozgrywki.

https%3A%2F%2Fsubstack-post-media.s3.amazonaws.com%2Fpublic%2Fimages%2F2be10453-4157-4cba-8023-dd1664ffa918_1524x426.jpeg
dzięki za wyjaśnienie, właśnie o ten teraz mi chodziło, wyczytałem że wygrana w tym turnieju to +500k usd i tyle, dla gwiazd to w sumie drobne, ale dla zawodników z końca ławki może faktycznie jakaś motywacja
 
6,63 w liczbach amerykańskich, a po naszemu to jakieś 199 cm.
199 cm mierzy obecnie przeciętny ligowy zawodnik.

jest to najniższa wartość od 39 sezonów.
 
w butach, czy bez?
:wink:
Bez oczywiście, bo niestety wzrost zawodników NBA to podawany jest na ogół w butach i jeszcze zaokrąglany do 1 cała i mamy:
180, 183, 185, 188, 191, 193, 196, 198, 201, 203, 206, 208, 211, 213, 216, 218 cm itd.
Tutaj dobra stronka dotycząca wzrostu celebrytów i sportowców w tym gwiazd koszykówki NBA... (poniżej)


Gdzie różnią się od tych podawanych najczęściej
 
Statystyki Rookies (TOP 5) :boss:

Screenshot_2023-11-09-00-39-30-746~2.jpg


Screenshot_2023-11-09-00-40-09-534~2.jpg


Screenshot_2023-11-09-00-40-47-029~2.jpg

Screenshot_2023-11-09-00-40-57-669~2.jpg


Screenshot_2023-11-09-00-39-49-902 (1)~2.jpg

Wembanyama w 3 kategoriach (w 2 lider) a Thompson w 5 kategoriach :bye: (w 2 lider) i Holmgren w 5 kategoriach :bye:
 
Celtics uwaleni na pizdę, Sixers teraz grają dobrą koszykówkę do oglądania. Nurse zrobił mega robotę, już nie stoją jak kołki patrząc jak jakiś grubas klepie przez całe posiadanie, tylko jest spory ruch piłki i wszyscy zapierdalają jak w Dubs.
Jasiek Brązowy to mówicie, że jaki kontrakt dostał? :beczka:
 
Back
Top