Muzyka Elektroniczna

Ostatnio coraz popularniejszy staje się Future House. Też bardzo fajny podgatunek House.



Zaczyna się od 1:14 !


lol, ostatnio? Moda na future house już przeszła. Teraz każdy katuje future bass. I to niedługo też się skończy. Ogólnie EDM w większości to rak na muzyce elektronicznej, ale czasem można znaleźć jednak coś dobrego.


Teraz na tobie jest bass house. Ogòlnie uwzględniany jako podgatunek future house.


https://www.beatport.com/genre/future-house/65/tracks?subgenre=164
 
Ktoś kupował gazety z cd: Plastik, Techno Party, Laif ? To były czasy :) Teraz już chyba nic w kioskach nie ma takiego ?
plastik-pazdziernik98-1s.jpg
comment_iHkP4U1zKIK16WaBae0mMVdRdSTNgFZ1,w400.jpg
Nie ma, a fakt, kupowałem. Mam chyba nawet gdzieś na drugiej chacie brytyjski atak :)

O kurła, chyba muszę obejrzeć Trainspotting 2 :)
 
Na czym grasz ? Masz jakies doswiadczenie z mpc ?

Kiedyś się bawiłem akai mpc2000 u kumpla, ale swojego mpc nigdy nie potrzebowałem, bo nie robiłem beatow - nie było mi potrzebne. Teraz może kupię, ale to raczej ni maschine niż jakąś klasyczną mpctke.

Ale zanim to nastąpi, to pewnie wcześniej kupię gitarę elektryczną i bass do studia, bo złapałem na to bakcyla. Chcę nauczyć się grać, a gitary można używać w bardzo kreatywny sposób.

Robię w fl'u, od jakiś dwóch lat również w abletonie, ale to bardziej ze względu na klientów, bo wielu chce dostać projekt, a ableton jest bardzo popularnym dawem.
 
Kiedyś się bawiłem akai mpc2000 u kumpla, ale swojego mpc nigdy nie potrzebowałem, bo nie robiłem beatow - nie było mi potrzebne. Teraz może kupię, ale to raczej ni maschine niż jakąś klasyczną mpctke.

Ale zanim to nastąpi, to pewnie wcześniej kupię gitarę elektryczną i bass do studia, bo złapałem na to bakcyla. Chcę nauczyć się grać, a gitary można używać w bardzo kreatywny sposób.

Robię w fl'u, od jakiś dwóch lat również w abletonie, ale to bardziej ze względu na klientów, bo wielu chce dostać projekt, a ableton jest bardzo popularnym dawem.
Nieźle, ja dopiero zacząłem parę miechów temu i szukam po prostu kogoś u kogo mógłbym się poradzić od strony technicznej, ale nic to, nie będziesz raczej wiedział (po pierwsze to gdy używam mpc w trybie standalone jest spoko, jak chcę użyć go jako kontrolera to nie mam dostępu do pamięci z mpc, która teoretycznie powinna się pojawić jako dysk zewnętrzny, ale się nie pokazuje- będę kombinował dalej). Ja teraz mierze w keyboard, później w gramofony do mixowania, bo powoli projekty nabierają kolorów i trzeba ruszać do przodu... FL i Mpc software się wykluczają btw. ? Czy ma fl jakieś funkcje których mpc by nie miało? Ja ogólnie jestem laikiem, a jeszcze mam takie podejście, że nie chcę oglądać żadnych tutoriali to też idzie mi to trochę ślamazarnie, ale zajawka konkret.
 
po pierwsze to gdy używam mpc w trybie standalone jest spoko, jak chcę użyć go jako kontrolera to nie mam dostępu do pamięci z mpc, która teoretycznie powinna się pojawić jako dysk zewnętrzny, ale się nie pokazuje- będę kombinował dalej

Zbytnio raczej nie pomogę, ale tutaj znalazłem na szybko coś odnośnie twojego problemu (chyba):

http://community.akaipro.com/akai_p...en-in-controller-mode-or-view-it-on-my-laptop
http://community.akaipro.com/akai_p...r-as-a-drive-on-the-laptop-in-controller-mode

FL i Mpc software się wykluczają btw.

Nie, możesz normalnie w flu załadować sobie mpc software jako plugin. Teraz w zasadzie każda hardware'owa maszynka działa z softem. Ładujesz to jako plugin vst w FL studio/abletonie/cubase/logic/jakimkolwiek innym dawie i działa. Przykład: syntezator access virus ti - podłączasz maszynkę do pc, ale nie kręcisz gałkami bezpośrednio na niej, tylko ustawiasz sobie parametry w programie.

Czy ma fl jakieś funkcje których mpc by nie miało?

Z tego co widzę, to najnowsza wersja mpc software - 2.0 - to już w zasadzie daw sam w sobie, czyli pewnie będzie dorównywać funkcjonalnością programom takim jak ableton, logic czy fl studio.
 
Zbytnio raczej nie pomogę, ale tutaj znalazłem na szybko coś odnośnie twojego problemu (chyba):

http://community.akaipro.com/akai_p...en-in-controller-mode-or-view-it-on-my-laptop
http://community.akaipro.com/akai_p...r-as-a-drive-on-the-laptop-in-controller-mode



Nie, możesz normalnie w flu załadować sobie mpc software jako plugin. Teraz w zasadzie każda hardware'owa maszynka działa z softem. Ładujesz to jako plugin vst w FL studio/abletonie/cubase/logic/jakimkolwiek innym dawie i działa. Przykład: syntezator access virus ti - podłączasz maszynkę do pc, ale nie kręcisz gałkami bezpośrednio na niej, tylko ustawiasz sobie parametry w programie.



Z tego co widzę, to najnowsza wersja mpc software - 2.0 - to już w zasadzie daw sam w sobie, czyli pewnie będzie dorównywać funkcjonalnością programom takim jak ableton, logic czy fl studio.
Wygląda na to, ze po prostu musze użyć pendrive… dziwne trochę, dlaczego nie może być bezpośredniego transferu … ale i tak znajdzie to spójną całość, nie rozumiem tylko czemu tak dookoła, jutro już spróbuje, dzięki za rzeczową odpowiedź:wink:
 
W temacie Infected Mushroom: Może ktoś nie wie, ale Shogun do tego wychodził:

 
Pewnie nawet do refrenu nie doleciałeś, a tam jest najlepsze. Ja słucham wszystkiego, od Mozarta do Stachurskiego. :einsteinsmoke:
też mam szerokie zainteresowania muzyczne, ale stachursky? bez przesady.
 
też mam szerokie zainteresowania muzyczne, ale stachursky? bez przesady.
Gdyby śpiewał po Angielsku, to płyta z 2009 odbiłaby się szerokim echem na całym świecie. Polaczki Cebulaczki muszą shejtować, jak zwykle.
 
Ale mam Z@P!€RDOL ! Do nocy i od samego rana jutro masakra Biały niewolnik.
 
Kiedy się meldujesz? Ja dziś głównie Circus/Burn no i pewnie Bonobo na Mainie. A poza tym Adriatique, Claptone, Giorgia Angiuli. Co Ty polecasz?
Claptone rozjebał, poza tym mi weszła jeszcze taka live w kosmosie. Wbijaj na Burna siedzę sam na strefie nescafe
 
Claptone rozjebał, poza tym mi weszła jeszcze taka live w kosmosie. Wbijaj na Burna siedzę sam na strefie nescafe
Wczoraj nie byłem nawet na kosmosie bo za duża sauna. Clapton dobrze poszedł a Giorgia później jeszcze lepiej. Będę za ok godzinkę. Na jutro też zostajesz?
 
Tak, dawaj , jestem z dwoma paniami ,leżymy na poduszce nescafe. Ja niebieskie spodenki czapka do tyłu jak dwadzieścia lat temu. Pozdr
 
Jaki to festiwal ?
Audioriver, festiwal muzyki elektronicznej w Płocku. Ja byłem pierwszy raz z kumplem na próbę tylko na piątek. Lokalizacja mega, rozpiska mega na światowym poziomie. Cały płocki rynek tętnił muzyką, co kilka kroków stanowisko dj'skie z inną muzą. Ogólnie klimat niesamowity i za rok mam zamiar wrócić na dłużej :pray:
 
Back
Top