Muzyka Elektroniczna

Elektronika? Coś tam znam, coś tam lubię. Zacznę od industrialnego techno:









 
Last edited by a moderator:
Elektronika? Coś tam znam, coś tam lubię. Zacznę od industrialnego techno:










To co wrzuciłeś, to schranz czyli muzyka za której twórcę uważa się Chrisa Liebinga ;). Ja bardzo lubię muzykę elektroniczną, ale nie taką jak teraz, to co robią ze sobą dzisiaj, jeszcze nie tak dawno zajebiści DJ'e mnie wkurwia, wszystko się rozmyło, nie jest takie jak kiedyś, dlatego Lubię słuchać starych wyg typu, Sven Vath, Carl Cox, Chrisa o którym wcześniej pisałem, WestBam, Members of Maydey, Paul Van Dyk itd, Juno Reactor, Faithless i wiele innych, wiem pomieszałem wykonawców z różnych stylów, ale mówimy o całej elektronice, generalnie preferuje dość mocne brzmienie :P
 
Tutaj najstarsi mają po maks 40 lat, więc wiksę dobrze pamiętają.

Wtedy baardzo dużo ludzi słuchało składanek z energy2000 i ekwadoru
To nie jest muzyka, to patologia muzyczna, jak disco polo :happy dance:Poza tym - te klimaty to słuchali obecni trzydziestolatkowie.
Czterdziestolatkowie, słuchający muzy elektronicznej, słuchali raczej Prodigy, Laibacha, Aphex Twina,Autechre, a nawet Kraftwerków i tym podobnych.
Oczywiście - gusta są różne. Te wymienione to raczej trudniejsza muza, dla trochę bardziej wymagającego słuchacza.

A żeby onaocznić, jak bardzo złożony jest ten temat, zapodam i polską elektronikę z lat 80':

Marek Biliński - Ucieczka z Tropiku


Polska elektronika eksperymentalna z lat 90', Wieloryb:


Polska elektronika, po roku 2000:



Polska elektronika współcześnie, rewelacyjni i grający na żywo Łąki Łan:



A teraz już nie polska, ale równie odjechana (uwaga, grana najczęściej na 7!) Shpongle:



Plus na koniec coś do długich sesji terapeutycznych z kobietą, równie rewelacyjni Carbon Based Lifeforms:

 
Jak elektronika to tylko Kraftwerk!







Do dziś mam kasetę The Mix

R-159981-1381588967-1941.jpeg.jpg
 
Mi się temat podoba, jak znajdę chwile to wrzucę kilka kawałków od siebie!
 
To nie jest muzyka, to patologia muzyczna, jak disco polo :happy dance:Poza tym - te klimaty to słuchali obecni trzydziestolatkowie.
Czterdziestolatkowie, słuchający muzy elektronicznej, słuchali raczej Prodigy, Laibacha, Aphex Twina,Autechre, a nawet Kraftwerków i tym podobnych.
Oczywiście - gusta są różne. Te wymienione to raczej trudniejsza muza, dla trochę bardziej wymagającego słuchacza.

A żeby onaocznić, jak bardzo złożony jest ten temat, zapodam i polską elektronikę z lat 80':

Marek Biliński - Ucieczka z Tropiku


Polska elektronika eksperymentalna z lat 90', Wieloryb:


Polska elektronika, po roku 2000:



Polska elektronika współcześnie, rewelacyjni i grający na żywo Łąki Łan:



A teraz już nie polska, ale równie odjechana (uwaga, grana najczęściej na 7!) Shpongle:



Plus na koniec coś do długich sesji terapeutycznych z kobietą, równie rewelacyjni Carbon Based Lifeforms:




Tylko że to jest nudne jak flaki z olejem, ja mówiłem o tanecznej muzce elektronicznej ze stopą co ćwierć nutę .

Jam ktoś mówi że taka muzyka jest prostacka itp, to polecam posłuchać wspóczesnego trance. W pizdę barw i efektòw . Wyprodukowć taką piosenkę to sztuka.

 
Last edited:
Ale szanuję te kraftwerki itp. To było tworzone na analogowych syntezatorach i sekwencerach midi zamiast komputarów, więc pracy mieli dużo. Tak samo z taneczną, jeszcze ze 20 lat temu też robili to w dużej mierze analogowo
 
Tylko że to jest nudne jak flaki z olejem, ja mówiłem o tanecznej muzce elektronicznej ze stopą co ćwierć nutę .

Jam ktoś mówi że taka muzyka jest prostacka itp, to polecam posłuchać wspóczesnego trance. W pizdę barw i efektòw . Wyprodukowć taką piosenkę to sztuka.


Prostacka, moje ziomki od syntezatorów w kilka minut takie disco polo robią, bo to jest nudne i proste, bo stopa co ćwierćnutę, kilka efektów i parę podkręceń... :DC:
 
Prostacka, moje ziomki od syntezatorów w kilka minut takie disco polo robią, bo to jest nudne i proste, bo stopa co ćwierćnutę, kilka efektów i parę podkręceń... :DC:


Widzę że nie masz o tym bladego pojęcia, więc nie będę dyskutował.
 
Widzę że nie masz o tym bladego pojęcia, więc nie będę dyskutował.
To dobrze, że nie będziesz, skoro twierdzisz, że to skomplikowane było - jeszcze bym przez przypadek uwierzył...Siedziałeś choć jeden dzień przy syntezatorach? Czy tylko "tańce" przy "nowoczesnej muzyce elektronicznej"?
 
To dobrze, że nie będziesz, skoro twierdzisz, że to skomplikowane było - jeszcze bym przez przypadek uwierzył...Siedziałeś choć jeden dzień przy syntezatorach? Czy tylko "tańce" przy "nowoczesnej muzyce elektronicznej"?

Tak, siedziałem i pracuje z ludzmi z branży muzycznej, więc w tym temacie mnie nie zagniesz.
 
Propsuje temat. Mi najbliżej do elektroniki klubowej/tanecznej, nie za komercyjnej i nie za awangardowej :) Przykładowo jeden z ulubionych kawałków ever:

 
Aniu.. tyle już przeszedłem w życiu, tyle nauk pobrałem , tyle wniosków wyciągnąłem, zgodzisz się zostać moją towarzyszką do mixowania ?


BTW kto ze Szczecina, zapraszam w najbliższy PIĄTEK do klubu Arytmia na Wojska Polskiego , druga edycja imprezki deep2tech , na której z koleżką gramy solo po 1h secie, a później wlatujemy w b2b. Z mojej strony będzie trochę deep'u, trochę tech house;u i zdecydowanie najwięcej techno.
Miejsce jest zajebiste, klimat zdaje się krzyczeć "niech żyje wolność, wolność i swoboda" , nagłośnienie spoko, klubik malutki łatwy do wypełnienia.

ZAPRASZAM!
 

Goa Trance :D, tego też słucham, lubię takie wyraziste brzmienie :)
Polecam takie coś,
stare jak świat, ale słucham już tego z 15 lat i się nie nudzi ;), ogólnie jak ktoś lubi taką muzykę to większość Albumów Pulse jest fajnych ;)
 
Jeden z lepszych:



Byłem w zeszłym roku na występie Solomuna na Audioriver. Chyba jeden z najbardziej wyczekiwanych artystów ale dużo osób było zawiedzinych.

A Audioriver już za 4 miesiące:gospeldance::putin:
 
Byłem w zeszłym roku na występie Solomuna na Audioriver. Chyba jeden z najbardziej wyczekiwanych artystów ale dużo osób było zawiedzinych.

A Audioriver już za 4 miesiące:gospeldance::putin:
Oczywiście na audio się melduję, pozdrawiam
 
Ktoś kupował gazety z cd: Plastik, Techno Party, Laif ? To były czasy :) Teraz już chyba nic w kioskach nie ma takiego ?
plastik-pazdziernik98-1s.jpg
comment_iHkP4U1zKIK16WaBae0mMVdRdSTNgFZ1,w400.jpg
 
Back
Top