Mundial (ten w piłce, nie BJJ)

Widzialem urywki Chile-Honduras. Karnego dla Hondurasu nie bylo na pewno, obronca dotknal pilki. Mogl gwizdnac pozniej karnaka za reke, ale nie zauwazyl (tak jak w meczu Hiszpanii). Nakladka na Sanczeza byla niezamierzona, wiec nie zaliczylbym tego jako brutalnego faulu (przy czym upieral sie gosc w studiu). Ogolnie jest na plus.
WKS zostanie pojechane przez Koree i prawdopodobnie Brazylie, RPA dostanie w tylek zarowno od Francji jak i Urugwaju (ich bramkarz jest duzo slabszym ogniwem niz mogloby sie wydawac, nie prezentuje nic oprocz niezlego refleksu)
 
A mnie drużyny afrykańskie zawiodły, bo liczyłem na Kamerun i WKS, a Ghanie dawałem małe szanse w starciu z Serbią, która mnie zawiodła na maksa (jestem fanem Jugoli i wszystkich pochodnych).


Mała liczba goli i słaby poziom widowiska jak do tej pory zdecydowanie na minus. Gdyby nie to, że przy 90% spotkań jestem w pracy to pewnie bym to olał i poszedł na dwór.


Na plus dobra praca sędziów (małe pocieszenie) i wygrana Szwajcarii. Lubię genialnych taktyków, a Ottmar Hitzfeld jest takim z całą pewnością. Plus nauczka dla Franza Smudy.


Ogólnie jednak mundial to mundial, a od 1994 roku wszystkie duże imprezy śledzę z zapartym tchem, więc po każdym meczu mówię sobie, że będzie lepiej w następnym.


Damn! Czemu nie widziałem tego tematu wcześniej?
 
konkur, w tym meczu chodziło mi o impulsywne kartkowanie za faule, których nie było.
 
Webb znowu dał dupy żółta kartka za przypadkowe dotknięcie piłki ręką i 5 minut doliczonych w meczu Hiszpania-Szwajcaria.
Myśle że Chile nie przejdzie Szwajcarii jak Hiszpanii się nie udało tym bardziej oni nie mają szans.
 
- narazie lepiej wypadly druzyny azjatyckie niz afrykanskie
- ja mysle za chile stac nawet na 1 miejsce w grupie
- w sumie to sie ciesze ze hiszpania przegrala bo w koncu ktos im udowodnil ze nie sa bogami
 
Urugwaj uratował mi humor i kupony! Chwała wszystkim Forlanom. Jutro Meksyk goni Francję i jest idealnie.
 
Wstyd się przyznać ale nie miałem czasu obejrzeć żadnego meczu. Nadrobię w weekend. Ale znalazłem coś dobrego na demotach:


1276818218_by_Olo156_500.jpg
 
No i meksyk pojechał francuzików :) i dobrze grali dużo lepiej . Chociaż nie wiem czy pierwsza bramka nie była ze spalonego.
 
Ten mundial to jakieś spełnienie marzeń. Dojcze dostali od Serbii!
 
na razie zanosi sie na wynik niczym z amerykanskiego filmu :P
ostatnie sekundy i nagle USA wygrywa choc przegrywalo
w tle flaga, slow-motion i patetyczna muzyka ;P
 
najbardziej podoba mi się gra Argentyny i oczywiście Maradona który prawie wychodzi na boisko w trakcie meczu :D
 
apropos mundialu
przypomnial mi sie mecz
brazylia - usa w tufie 8

czyli Nog kontra Franek w karnych :)

http://www.ultimatefighter.com/videos/tuf-8-ten-points-for-10-g-s
 
Mi szkoda zawodników Korei Północnej - przegrali 7:0 mecz na którego transmisję na żywo łaskawie zgodził się lokalny dyktator...
 
Czytałem jakiś artykuł, że północnokoreańska telewizja piraci przekaz z satelitów południa. Nie wiem ile w tym prawdy, ale mnie to rozbawiło.
 
http://www.wiadomosci24.pl/artykul/mistrzostwa_swiata_wedlug_rezimu_korea_polnocna_brazylia_1_0_144357.html


Z eliminacji do mistrzostw świata 2006 został tylko jeden piłkarz na co dzień mieszkający w Japonii, strach pomyśleć co się dzieje z resztą i co się stanie z obecnymi grajkami Korei Północnej.
 
Szkoda Kroei Północnej, teraz zawodnicy będą pracować w obozie pracy albo poddadzą ich torturą. Nie widziałem meczu z Portugalią, ale słyszałem, że przed meczem zniknęło dwóch zawodników Korei, czy to prawda?
 
"W 1966 roku na mistrzostwach świata Korea Północna awansowała do ćwierćfinału, w którym musiała uznać wyższość Portugalczyków. Mecz zakończył się wynikiem 3:5 dla drużyny z Europy i Azjaci wrócili do domu. To, co działo się później owiane jest wielką tajemnicą.


Według licznych doniesień ówczesny przywódca Korei Północnej Kim Ir Sen zamknął piłkarzy w więzieniu. Powód? Świętowanie niegodne obywatela KRLD i zbyt słaby wynik na mundialu. Być może kilku zawodników z obecnej kadry uznało, że nie chce wiedzieć, co może się wydarzyć po ich powrocie. Przynajmniej zdaniem południowokoreańskich mediów."


_______________________


http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Reprezentacja_Korei_P%C3%B3%C5%82nocnej_w_pi%C5%82ce_no%C5%BCnej
 
Niestety, ale przez to, że dzisiejszy mecz pokazywany był na żywo (pewnie tylko gdzieś do 3:0) chłopaki nie będą mieli lekko. KRLD podobno bohaterów z '66 sukcesywnie jednego po drugim wzywała do obozów pracy przymusowej. Tym razem pewnie będzie podobnie, a do tego "każdy krewny wroga klasowego podlega reperkusjom". Ich najbliższe rodziny też mogą ucierpieć. Nie mówiąc już o rodzinach tych, którzy uciekną.
 
2 Runda za nami. Mistrzostwa nie zachwycają, ale nie brakuje dramaturgii. Czy ktoś podziela moje proroctwo, iż Włochy odpadną po rundzie grupowej, a Francja wtopi z RPA? Poza tym chciałem powiedzieć, że szkoda mi Korei Płn., kibicuje Japonii, a Puchar Świata myślę, że zdobędzie Korea Płd.!!!!
 
Włochy awansuja z grupy a co dalej tego nikt nie przewidzi. W 2006 tez meczyli sie niemilosiernie z Australia. Francja moze pakowac walizki, nie zdziwi mnie ich porazka z gospodarzami. W kadrze kogutow jest straszna atmosfera, trener wyzywa pilkarzy od imbecyli. Anglia, Wlochy, Hiszpania, Niemcy sa pod sciana, ostatnia kolejka grupowa bedzie emocjonujaca. Poza Wlochami kibicuje Urugwajowi :)
 
No ja postawiłem na RPA, więc mam nadzieję, że Francja odpadnie w wielkim stylu :) Włochów nie można nigdy skreślać. Zdarzało im się grać gorzej, a jak tylko wyjdą z grupy (chyba im się uda) to już mogą ograć każdego. Podobnie jak Zlatan mniej pewny jestem o Niemców, a nawet o Hiszpanię. Chile na pewno tanio skóry nie sprzeda.
 
Polnocni Koreanczycy mnie zawiedli, juz sie skontaktowalem z Kimem aby ich odpowiednio ukarac.
Musze zmienic swoja predykcje - w finale spotkaja sie dwie ojczyzny Sexyamy, Korea Poludniowa i Japonia.
 
W RPA podobno też morale siada ale również uważam, że zepną się na Francję. Co oczywiście nic nie będzie znaczyło bo Meksyk i Urugwaj wcielą się w Danię i Szwecję remisując swój mecz :).
 
Back
Top