Mundial 2014 - komentarze do meczy

Na Brazylii była mega presja, zwłaszcza w 1 meczu i z najtrudniejszym rywalem w grupie. Sędziowie błędy popełniają i będą popełniać, zwłaszcza dla gospodarzy. Jeszcze nie tak dawno głowę sędziego w niższej lidze w Brazylii na pal nabili, bo...zastrzelił miejscowego piłkarza w trakcie meczu czy jakoś tak ;-)
 
@Born



Tylko tak jak napisałem, te błedy które on popełnil w tym meczu, wykraczają poza pewne normy błedów.
 
Jeszcze czynnik ludzki, gdzie stał sędzia? Może z jego perspektywy to wyglądało na dość ostre wejścia, ale w piłkę? Sami nie chcemy chyba by za każdy kontakt gwizdano faule ;) Na replayu to jednak my mamy możliwość obejrzeć i nie być rozliczanym za decyzje...Bardziej zawsze przejdzie taka decyzja dla gospodarzy niż przeciw nim, w szalonym państwie jak Brazylia tym bardziej ;)



Nauczka taka by nie przetrzymywać piłki, a grać "z pierwszej", no i nie można dopuszczać w takiej fazie meczu do sytuacji by strata piłki przez rozgrywającego kończyła się już tylko walką 1 na 1. Można winić sędziego, ale co to zmieni? Rozegrają mecz od nowa? Na pewno nie, więc trzeba zmniejszać ilośc zagrań, w których sędzia może zdecydować na naszą korzyść. Ryzyko czasem popłaca, a czasem kończy się skrajnie.



PS: Jakby ktoś źle odebrał. Nie bronię decyzji sędziego, żadnej, ale wiele meczy w piłce widziałem i widziałem już chyba wszystkie błędy jakie mogą robić ;-)
 
Nie wiem czy wiecie, ale arbiter glowny kilka lat temu sedziowal w polskiej lidze w ramach wymiany sedziow miedzy Polska a Japonia :) Widac trzyma ten sam poziom co Borski, Gil i reszta naszych :)
 
Sędziował między innymi mecz Wisła Płock - Łks Łomża na którym miałem przyjemność być. Rok 2008
10325376_633006916793532_7275020979038635292_n.jpg
 
A ja dziś trzy remisy :P Skuteczność ze 100% spaść musi ;D



Poronione z tymi dwoma tematami w dalszym ciągu:P
 
mozna jakoś sprawdzic w tym typerze mecze które już minęły? (wiadomo narazie tylko dwa)
 
Druga prawidłowa bramka dla Meksyku nieuznana!!! Ile skandali musi mieć miejsce żeby skurwiele z FIFY coś z tym zrobili?!
 
Jak mówiłem, mnie nic nie dziwi, ale nie wiem mimo wszystko jak ci sędziowie się dostają do tego co robią z takim widzeniem, czasem reakcji/spostrzegawczością jednak;-)



To jakaś wojna kolumbijsko meksykańska musi być ;-)
 
z ta ceremonia to jakies jaja,chyba tvp chciala zaoszczedzic nie puszczajac tego na zywo
 
A ja wbijam w ceremonię, za to dziewczyna chciała zobaczyć, więc powiem, że leci, a ja sobie obejrzę Hiszpania Holandia ;)
 
Sedzia chuj!! Juz by bylo 2-0 dla Meksyku, no ale po co. A taka 1 postawilem u buka na Meksyk za 2,15. Jak sie skonczy zle, to pojade do Kolumbii i powtorze casus Escobara!
 
w radiowej Trójce mówili, że to jakiś nudny mecz teraz leci... "Dobrze, że Państwo tego nie muszą oglądac..."
 
Nareszcie!!



Ale Meksyki graja kozacko. Bardzo przyjemnie dla oka, skutecznie. Z taka gra oby jak najdluzej byly na MŚ.
 
Super mecz w wykonaniu Meksyku. Całe szczęście, że udało im się strzelić trzecią bramkę, która ta parówa w końcu uznała.
 
Gdy chcieli to potrafili ładnie podejść. Meksykanom strasznie ciężko było odbierać piłkę silniejszym Kameruńczykom.



Ogólnie za takie akcje jak zrobił Dos Santos w 1 połowie kładąc się polu karnym w celu wymuszenia dawałbym czerwone kartki by to wyplenić. Tymczasem tutaj nawet żółtej nie było, a wg przepisów chyba powinna być skoro nie ma faulu.



Stawiałem w ciemno na 1:1, nie znając obecnych potencjałów drużynych, było blisko do końca mimo wszystko :D Ale dobrze, że Meksyk to wygrał, zasłużyli zdecydowanie.
 
Pokpił z tym brakiem wyczucia jako napastnik ,że piłka przejdzie przez Ramosa po dośrodkowaniu, ale tu zachował się jak mistrza wyczucia w graniu głową, choć Casillas ostatnio coś ciągnięty "w pole" i za kołnierz lubi łapać.



Blind świetnie dośrodkował. Ojciec Danny to byłzupełnie inny typ zawodnika, ale swoje zrobił z Ajaxem w lidze mistrzów kiedyś. Van Gaal wtedy był coachem, a Kluivert kolegą ojca z drużyny ;-)
 
Dobra pierwsza połowa. dośrodkowanie i strzał Van Persiego mistrzostwo świata, będzie pewnie jedna z ładniejszych akcji mundialu. Na plus, że narazie bez kontrowersyjnych decyzji sędziego.
 
Back
Top