Mundial 2014 - komentarze do meczy

o byłcud, że to nie wpadl. kilku Holendrów, kilku Kostarykańczyków, a potem jeszcze ten strzał, który poszedł po ciele na poprzeczkę...brawo Kostaryka, Holendrzy się spieszyli, ale tym razem nie dali rady. Pewnie czują zawód i oby to ich doprowadziło do odpadnięcia ;-) Jeden klasyk starczy w półfinałach :D Co do interwencji Diaza. Spóżniony oczywiście, ale kto nie jest przy mijającym go Robbenie, zawsze to wygląda jakby zamysłu by zabrać piłkę nie było ;-) Wiadomo, że sędziom łatwiej dać 1 żołtą niż drugą za taki faul nie do końca brutalny, noga na ziemi plus ta szybkość Robbena...Dla dobra widowiska dobrze,że jest jak jest :-)
 
Huntelaar jak dla mnie czerwona w tym momencie. Za duzo takich kartek widzialem w zwyklych meczach, by to na MŚ odpuszczać.







Edit



Co to tam sie kurwa dzieje:-)
 
No i scenariusz jakiego nikt sie nie spodziewał ale emocje :)



Kostaryka wydaje się mieć mniejsze doświadczenie no i mniejsza presja na pewno na nich ciąży.
 
Jak podaje @StefanCoerts , Cillessen nie obronił ani jednego rzutu karnego w karierze. Stąd rozgrzewka Krula, który wybronił np. Lamparda.



Już wiem skąd ta zmiana.
 
Gratulacje dla obu druzyn. Mimo wszystko wolę Holandia vs Argentyna niż Kostaryka vs Argentyna w półfinale ;)
 
Zjadły nerwy w karnych, a tak o nie walczyli.







Krul wejście smoka bo wyczuł, gdzie się rzucać, a Holendrzy lepiej wykorzystali swoje próby.
 
Oby Argentyna ich pożegnała... Zasłużyli na zwycięstwo, ale jakoś ich nie trawię. Tak jak Niemców. W półfinałach kibicuję latynosom.
 
ZAWSZE twierdziłem, że bramkarze powinni czekać nma strzał. Rzadko kiedy ktoś mi na to "przykląsnął" ;-) Wielu uderza sygnalizowanie, lekko, w środek. Jesli ktoś ma dobry refleks to zawsze coś wyciągnie jeśli nie lecą bomby w okienko. Krul szedł za każdym razem odpowiednio, bo czekał na strzał. Lipa, że Navas zdecydował się wybierac, tyle, że Holendrzy akurat strzelali bardzo precyzyjnie, więc refleksem niewiele by tu zdziałał Kostarykańczyk. Niezły dramat. Cud w Salvadorze...no prawie, bo jednak bez sensacji, że tak dominująca drużyna odpada.



Mamy więc dwa klasyki europejsko-południowoamerykańskie :D
 
born, akurat tutaj sie z toba zgodze. tez jestem przekonany, ze jak czekaja to wiecej moga wybronic. holandia zaskakujaca skutecznosc rzutow karnych. kto pamieta czasy gry asystenta van gaala, ten wie, ze nie zawsze wykonywali tak dobrze jedenastki
 
No to mnie zaskoczyłeś. Oczywiście refleks musi być na mega poziomie, ale i w takowym pojedynku stawiałem na Navasa, ale wybierał przed strzałem tak czy inaczej, mimo, że mocno strzelali Holendrzy.



Tak czy inaczej mamy solidną dawkę emocji w półfinałach i ażsię boję co będzie się dziać po meczu jeśli w finale Brazylia zagra z Argentyną ;-) Na taki finał jednak osobiście liczę.



Czas na UFC!
 
Mi też kiedyś wpadło... O 2 w nocy jak oglądałem horror.
aKyj7yGl.jpg
 
ZAWSZE twierdziłem, że bramkarze powinni czekać nma strzał. Rzadko kiedy ktoś mi na to "przykląsnął" ;-)


To obejrzyj inne karne z gry na tych mistrzostwach. Bramkarze cały czas czekali na strzał i się rzucali tam gdzie leciała piłka, żaden nie obronił.
 
szkoda Kostaryki, ale trzeba przyznać że Navas troche słabo bronił te karne mimo że skracał nawet kąt.



w grze nie do pokonania, karne już nie tak dobrze.
 
Back
Top