Mundial 2014 - komentarze do meczy

zdecydowanie najleopszy mundial od 98 roku(mój pierwszy, do którego mam przeogromny sentyment), brawo Algieria, za wyeliminowanie bezbarwnychu Rusków; niestety Niemcy w następnej rundzie nie wróżą ćwierćfinału; szkoda, że Meksyk gra z Holandią w 1/16, obie drużyny zasłużyły na więcej niż 1/16, kiedy teraz grają: od soboty?(wiem,że głupie pytanie, ale ostatnio byłem cast away)
 
co WKS i Kamerun. jada sobie do domu.



mozna powiedziec, ze Francja ma dwie druzyny w 1/8... ;)
 
Vaicavalo, no ja najbardziej liczyłem na Ghanę w fazie grupowej z drużyn z Afryki i WKS...;-) Kamerun mniej. Zobaczymy co dalej Nigeria i Algieria ugrają ;-)



Ciekawe te niektóe grupy, tyle matematyki do samego końca. Jutro pauza, dla mnie git, stęskni się za dobrą piłką do soboty, a tam już najlepsze dawki z możliwych. Mini-turniej Copa America na mundialu.



PS: Ja zrozumiałem, że Vaicavalo pisał, że propsuje tych co grają w 1/8, a nie, że wszystkie przeszły, bo jednak większość wręcz nie przeszła ;)
 
Raczej Algieria ma dwie druzyny :).







Podobno Kun Aguero nie zagra do konca mundialu z powodu kontuzji.
 
"PS: Ja zrozumiałem, że Vaicavalo pisał, że propsuje tych co grają w 1/8, a nie, że wszystkie przeszły, bo jednak większość wręcz nie przeszła ;)"


Dokładnie ;) o to mi chodziło.


Może i lepiej dla Argentyny, że Kun kontuzjowany. Zastąpi go pewnie Lavezzi, który zdecydowanie lepiej się prezentował. W innym przypadku Sabella pewnie uparcie stawiałby na Aguero.
 
oslabieniem tego Argentyny nazwac nie mozna. ja nie wiem, przyjezdzaja Ci zawodnicy na zgrupowanie i w glowach maja 'Lionel jest zajebisty, on nam wygra mecze', tak to chyba wyglada. Di Maria jedynie na swoim poziomie z Lavezzim, reszta (czyt. Higuain, Aguero) - no niestety.
 
nie oburza mnie długość tej kary, ale oburza mnie to:



https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/t1.0-9/10454290_10203148385064747_3028208884037233508_n.jpg



gdzie tu równość i sprawiedliwość, kary powinny być sprecyzowane w jakimś kodeksie
 
Lasery > Rosja



akinfeev1.gif




akinfeev2.gif




:-)
 
Mayhem, bo nie rozumiesz, że to było już 3 raz ! ! !



Każdy z tamtych piłkarzy jakby popełnił znowu to samo to automatycznie mieli by surowsze kary, czy to tak kurwa ciężko zrozumiec?



Przecież kary są sprecyzowane przez FIFA.
 
dokladnie, musza cos zrobic zeby on po prostu przestal gryzc ludzi i tyle. ludzie w necie wszystko w postaci mema przedstawia w obronie kogokolwiek, omg, 'RIP Logic' - dokladnie.
 
Niech mu zabiorą zarobki za najbliższy rok, ale ja chcę go oglądać na boisku nawet jakby odgryzł Chielliniemu całkiem ucho, mała strata ;-) Chiellini to cwaniak, a że jest większy od większości grających z nim napastników to jakoś sobie radzić muszą. Gryzł, bo zapewne myślał, że to nie będzie widoczne, dopracowuje technikę ;D Po jakimś uderzeniu wyleciałby i w mundialu nie zagrał na pewno...a tak było moment zastanowienia się nad karą ;) Ile można się frustrować, gdy ktoś przylepiony do Ciebie Tobą poniewiera ze względu na warunki, to nie MMA ;) więc za łapanie, łokcie, wcale nie elementy piłkarskie ktoś odgryza się również niesportowym ugryzieniem, ale najmniej groźnym dla poszkodowanego i w ogóle wstyd to dorosłemu facetowi zgłaszać. No, ale Chiellini swoje ugrał i niech siedzi w tych Włoszczech bezmózg jeden i ogląda Urugwaj na Mundialu (choć ten jeden raz dłużej niż makarony) ;)



Bardziej niż podgryzanie przez koszulkę "bolą" mnie symulacje, padania na murawę po drobnym kontakcie, zmiany w doliczonym czasie gry, za które nie dodaje się dodatkowego czasu i spalone...które chyba najlepiej jakby wycofano ponownie, za dużo wypaczają wyników, z jedną bądź drugą. Swoją drogą Polska święciła sukcesy, gdy spalonych jeszcze? Może to nas oddaliło, że polscy piłkarze nie potrafią ogarnąć tego na tyle jak topowi, spostrzegawczy i lepiej ustawiający się piłkarze ;]
 
Born2 ale ty pierdolisz głupoty ostatnio, po 2 zdaniach już nie ma sensu tego czytać :)
 
Aqua, to po co ten post w tym układzie ;D Nie chcę słuchać o emocjach tylko kontrargumentach ;-) Ja uważam, że ostatecznie ukarany jest dobry piłkarz. Nie widzę walki z symulantami i tym co na prawdę powinno się zmieniać w piłce. Suarez powinien karę ponieść, ale nie kosztem oczu kibiców. Niech gra za darmo, jeśli nie będzie tak zadufany by jednak za darmo olać swoją kadrę.



Nie ulega wątpliwości, że pewnego rodzaju ugryzienie było, ale kur...moja dziewczyna większe ślady potrafi zostawić czy paroletni chrześniak i myślisz, że krzyczę z tego powodu? Nie chodzi o sam ten mecz, ale ofiarą pada bardzo dobry piłkarz, a ugryziony fizol, który nic tylko przepychać się by chciał i główkować (w dodatku często łamiąc przepisy) jest propsowany w tym momencie. Za zwracanie uwagi sędziom i dopraszanie się o kartki miały też być kary na tym mundialu, a jednak rzadko to widać. Ja mam w d***e całą sytuację, ale z boku patrzę i widzę, że...



z mundialu odpadł czołowy snajper, klucz Urugwaju, drużyny wciąż grającej w turnieju, za to Włosi odpadli. Mistrzostwa zubożały o postać Suareza, Włosi zasłużenie pojechali do domu. Co innego jakby to Balotelli ugryzł, a Włosi jechali by do domu. Mogli dać tą karę chociażby po mundialu. Ktoś wybiera prawo i sprawiedliwość, a ktoś wybiera ładny futbol. Ktoś widzi winę jedynie Suareza myśląc chyba, że jest on jakimś zombie-wampirem, a ktoś zdaje sobie sprawę, że takich rzeczy nie robi się bezpodstawnie i była to reakcja na za pewne jakieś niewidoczne akcje cwaniaka z Włoch typu podszczypywanie. No właśnie, jak ktoś uszczypnie to też trzeba lecieć do sędziego i mu pokazywać? A może otarcia ręki o rękę też? Niedługo zabroniony będzie kontakt fizyczny całkiem w piłce może :D Zamiast skupić się na tępieniu fałszu i chamstwa w postawach zawodników.
 
'Zawsze twierdziłem, że oficjalnych werdyktów nie można kwestionować, ale z drugiej strony wydaje mi się, że kara dla Suareza jest zbyt surowa - napisał na oficjalnej stronie ugryziony przez Urugwajczyka Giorgio Chiellini.


- Nie czuję żądzy rewanżu, ani złości w stosunku do Suareza za to, co się stało na boisku. Została we mnie tylko złość i rozczarowanie z wyniku meczu. W tym momencie moje myśli są z Luisem i jego rodziną, ponieważ wiem, że czeka ich ciężki okres - pisze obrońca Juventusu Turyn i reprezentacji Włoch.



Chiellini twierdzi, że kara dla Urugwajczyka jest przesadzona. - Mam nadzieję, że jednak pozwolą mu być blisko drużyny, ponieważ taka kara jest bardzo izolująca dla zawodnika - tłumaczy.'







macie, nie hejtowac juz pinokia. :)
 
Born2 ale ty złe rzeczy porównujesz :) szanuje Cię za Twoje opinie, ale czasami wybiegasz zbyt daleko i cały Twój przekaz wychodzi zabawny i nie wart uwagi. Born najpierw weż pod uwagę to, że jakby to się zdażyło 1 raz to pewnie dostał by tylko 1 mecz pauzy, ale że to jest recedywa ( 3 raz sic!) to i tak dostał średni wymiar kary, wg reglaminu FIFA mogli go na 2 lata zawiesić i zapewne go zawieszą na taki okres jak jeszcze raz kogoś ugryzie.



Wielu z płaczków którzy piszą, że kara jest za surowa i porównują ją do kar za faul, spadło z konia. Faule są w ferworze walki i piłkę ! a nie podchodzi Suarez i gryzie kogoś kto stoi niewinnie w polu karnym to jest skandal ! i nie chodzi o to Born, że to nie boli na dłuższą mete, tylko o sa fakt tego przewinienia i Fair Play, Respect które tak mocno jest propagowane przez FIFA.



A to ,że z mundialu odpadl czołowy snajper to kogo jest wina ? FIFA, Włochów, Brazyli czy może moja? kurwa 100% winę ponosi Suarez. Śmieszne są Twoje argumenty, że Chellini go cały mecz prowokował i co z tego? Taka jest piłka nożna na całym świecie, wszyscy piłkarze próbują wyprowadzić drugiego z równowagi (wyzywają, plują, szczypia, łapią za jaja itp) Zdrowo psychiczny człowiek sobie z tym poradzi, co najwyżej odda tym samym ( i wylapie czerwien jak sedzia zobaczy), ale Suarez podbiega i gryzie kogoś kto nawet nie uczestniczył w akcji, na prawdę nie widzisz tutaj RóŻNICY ? nie widzsz tego ze Suarez jako jedyny piłkarz na globie gryzie swoich przeciwników i ma problemy sfery psychologicznej?
 
I dobrze, że zawiesili tego Suareza na tak długo. Miejsce gryzoni jest w klatce nie na murawie. Jeszcze tylko zabrać się poważniej za nurków i symulaczy i dla piłki kopanej przyjdą lepsze dni.
 
Mnie najbardziej wczoraj rozbawił komentarz Engela po meczu Belgii, jak to wypowiadał się, ze Grecja weszla do 1/8 finału we wspaniałym stylu. Myślałem, że jebnę z fotela ze śmiechu i obudziłem przy tym dziewczynę. I wielki żal, że do domu pojedzie albo Meksyk albo Holandia. Już na samą myśl o tym jestem wurwiony.
 
Aqua, bo co jak co, ale śmiertyelnie poważnie nie podchodzę do sprawy i specjalnie ma być nieco zabawnie czasem ;-)



"A to ,że z mundialu odpadl czołowy snajper to kogo jest wina ? FIFA, Włochów, Brazyli czy może moja? kurwa 100% winę ponosi Suarez".



No jednak wszędzie, gdzie się chce dojść do sedna czynu szuka się motywu, prowokatora. Rozumiem, że to Suarez sprowokował i liczył na jakiś brawl? Jedynym wytłumaczeniem byłoby jeśli Chiellini był tak skutecznie powstrzymujący Suareza (Jak Kos Daleya w UFC), że ten stracił panowanie nad sobą. Sądzę, że jednak były rzeczy, które do tego przyczyniły. Co z tego, że prowokował? To, żę Suarez podszczypywania czy jakiegoś obicia mu łba nie zgłaszał, grał dalej. Chiellini z ugryzieniem od razu rozpoczął aferę zamiast robić swoje i nie dać żyć Suarezowi. To jak łapanie "ćpunów", a olewanie dilerów. To w Polsce normalne w sumie, ale jednak dla mnie nie tędy droga do faktycznej walki z problemem czy takimi reakcjami w piłce nożnej. Można usuwać dobrych piłkarzy..dla dobra piłki, bo nie wytrzymują czasem napięcia i zachowania rywala, a można usuwać z piłki dla jej dobra takich, którzy rozpoczynają całą reakcję łańcuchową kończoną ugryzieniem. Pozdro.



PS: Oczywiście przykład z MMA ma się jedynie do kontroli. To, że Kos używał zapasów to taki sport. To jak grają takie typy jak Włoch to przekracza zasady ten sportu bardzo często. Jesli zastawiałby się ciągle ciałem elegancko, wygrywał główki to można było nazwać taką przewagą jak Kosa z Daleyem, ale on do tego dochodzi często różnymi niecnymi zagrywkami. Problem w tym, że mniej zauważalnymi, bo ciężko wciąż przyglądać się jednemu zawodnikowi. Raczej wymagać powinniśmy by na sportowo walczyli ze sobą, a nie oszukując w jakikolwiek sposób.
 
Born Chellini nic mu nie robił, krył go tak jak się kryje w dzisiejszej piłcę (agresywnie na pograniczu faulu) a Ty się doszukujesz jakiegoś głębszego wytłumaczenia, a prawda jest taka, że Suarez psychicznie nie wytrzymał wyniku spotkania 0-0 a ten wyniki dawał awans Włochom wejście do 1/8 i go jawnie upierdolił.

Chiellini z ugryzieniem od razu rozpoczął aferę zamiast robić swoje i nie dać żyć Suarezowi. To jak łapanie "ćpunów", a olewanie dilerów.


To jest zabawne :D po pierwsze został ugryziony, to było coś innego niż faul więc co miał zrobić ? to nie sporty walki Born. Po drugie Suarez przecież w meczu nie dostał żadnej kartki nic...po trzecie i tak by to wylapali po meczu, tam są 34 kamery wycelowane w boisko.



Już nic więcej nie piszę na ten temat, bo jak grochem o ściane. peace.
 
Suareza zawiesili za delikatne ugryzienie prowokatora Chielliniego, a boiskowy bandyta-psychopata Pepe, prawie zabił Muellera i nic nie dostał :-) #niekarajcieSuareza #Pepebandyta



OddBogusFrog.gif
 
trollujesz? to polaczenie dwoch osobnych sytuacji. Internet mnie ostatnio zaskakuje, szczegolnie w pilkarskim temacie.
 
dziś liczę na gospodarzy, bo od zawsze na nich liczę.



mam jednak dużą sympatię do drużyny chile.



drugi z dzisiejszych meczów jest dla mnie kompletną zagadką, nie będę zdziwiony, jak nie skończy się w 90 minutach.



szkoda, że wszystkie te drużyny spotkały się już teraz.
 
Back
Top