MMA Hour. #kącikbaja

wywiad telefoniczny z Frankie Edgarem:



mma_g_edgar_gb1_576.jpg




- Frankie przed walka w Austin, dzisiaj wylecial do Texasu, nie ma miedzy nim, a Cubem zadnej zawisci czy 'bad blood', na spotkaniach PR UFC wszystko odbylo spokojnie i z szacunkiem. po przegranej Bermudeza ich walka ma wieksze znaczenie wedlug Ariela, Frankie odpowiada, ze dywizja jest otwarta, nigdy nie wiadomo co sie stanie, kto powie co, co zdecyduja szefowie. wedlug niego Conor wyszedl troche znikad i zaczal gadac. wedlug Frankiego Conor chce sie troche dowartosciowac, a sam Edgar ma wyjebane na gadanie i nie bedzie w to za bardzo brnal, nie chce interesuje co gada Irlandczyk zbytnio. mowi, ze kontrowersje sie sprzedaja, a Conor robi w sumie dobra robote zarowno dla dywizji jak i swojej kariery. Frankie uwaza, ze ludzie mowia o ich kategorii dzieki Conorowi z czym Ariel sie w zupelnosci zgadza.



- walka z BJ'em wydala mi sie nieco dziwna, Penn zawsze zachowywal sie inaczej w oktagonie wiec nie bardzo wiedzial czego sie spodziewac, nie zszokowalo go nic w walce. po wygranej Edgar czul ta sama satysfakcje co zawsze, (Ariel sugerowal, ze moze bardziej wszyscy skupiali sie na odejsciu BJ'a i Frankie to odczul) szedl po swoje i interesowalo go tylko zwyciestwo. bylo to troche brutalne skonczenie i szkoda, ze tak skonczyla sie kariera Penna, ale nie bylo innego wyjscia. byl troche obity przed walka z Hawajczykiem wiec teraz mial czas na wyleczenie sie troche, nic powaznego sie nie dzialo. Edgar uwaza, ze boxing Cuba jest dobry, jest solidny, ma wiele trickow, wedlug niego Swanson jest lepszy w stojce niz w parterze. chce 'nie dac wyboru' Ferrtitom i Dance, chce rozpierdolic Cuba w najlepszym mozliwym stylu zeby dostac to co chce czyli walke o pas. (ktos chce w ogole to zobaczyc? :C) skupia sie tylko i wylacznie na Swansonie.



- ostatnio urodzila mu sie coreczka, 'dodatek' do dwoch chlopakow, fajna rodzinke ma Edgar ogolnie. rozmawiaja o IBC Edgara, haha, co za fail. http://mmajunkie.com/2014/08/ufc-vet-frankie-edgars-ice-bucket-challenge-a-for-effort-f-for-execution Edgar nie krzyczal zbytnio nawet na dzieciaki, cala sytuacja byla dosyc smieszna wiec sam tez podobnie zareagowal. pierwszy raz dzieciaki upominaja sie zeby jechac na walke z Frankiem, w tym momencie najczesciej ogladaja taty walke z odtworzenia. nie ma problemu z tym zeby jego dzieci szly jego droga, ale tylko jesli chca same, bez presji. cala ekipa z NJ bedzie leciec z nim na walke. nie wyobraza sobie zbytnio swoich walk przed samym pojedynkiem, ma wiele strategii i jest gotowy praktycznie na wszystko co moze sie zdarzyc. cieszy sie, ze to bedzie 5 rund, chce byc w ME zawsze, bo tak wystepuja mistrzowie.
 
yeeeeah, przetrwal, wlasnie zauwazylem Joe!

teraz mozecie napierdalac lajkami! dzis bedzie moze jakis wywiad, wczoraj bylo dosyc fajne MMA Hour. (Gary Cook, T-Wood i Brooks priorytety)
 
wywiad telefoniczny z Garym Cookiem (UFC Chief Global (Brand) Officer)

images


#manchestershitty

- UFC caly czas rosnie i potrzebuja do tego ludzi jak Gary, bardzo dobry biznesmen, robi duzo dobrych rzeczy dla UFC. przeniosl sie do LV specjalnie dla pracy jak widac (z Londynu), nazywa Vegas 'epicentrum' MMA. porownuje MMA w USA do pilki noznej w Europie, chca zbudowac biznes ktory bedzie przyszlosciowy dlatego chce tez sprowadzic do Europy walki o pasy. musza rozwijac lokalne TV, lokalnych fighterow oraz lokalne gale zeby to wszystko szlo w odpowiednim kierunku. chca zrozumiec jaki 'produkt' fani tego sportu tacy jak my chcemy otrzymywac.

- jego role w Londynie zajmie odpowiedni pracownik, jeszcze nie zostal wybrany, strasznie rozwinelo sie UFC jesli chodzi o Europe. Dana White niesamowicie chwali Cooka jesli tylko ma okazje. tak naprawde jego 'cele' personalne nie pokrywaly sie z planami UFC aby go awansowac + przenosic do LV, ale Gary dopasowal sie w moment, zrobi co tylko UFC bedzie od niego chcialo. zakochal sie w MMA (przychodzac do UFC nie byl fanem sportu najwiekszym, w sensie nie interesowal sie az tak), uwaza, ze fani w UFC sa jednymi z lepszych, sa bardzo przywiazani do sportu, podziwia rowniez fighterow ktorzy wiele poswiecaja aby dawac mega walki. jego misja w tym momencie jest 'wyprodukowanie' wiecej fanow z gleboka pasja do MMA, przyciagnac nowych ludzi do tego sportu.

- w ciagu 2 lat zauwazyl meeeeeeega zmiane w pojmowaniu tego sportu przez ludzi (szczegolnie w biznesie, niektorzy mieli bardzo oporowe opinie jesli chodzi o MMA), ludzie 'edukuja' sie na temat sportu, zaczynaja rozumiec co UFC/MMA reprezentuje i o co tak naprawde chodzi. uwaza, ze UFC wyznacza wzor dla federacji MMA na swiecie (moga robic na nich benchmarking bez problemu). robi sie nieco latwiej aby wchodzic na nowe rynki, aby byc w biznesie MMA, ale nie jest to nadal latwe. za jego sprawa (oraz oczywiscie jego 'ekipy', nie on sam to ogarnal) wiele gal dotarlo do Europy w ostatnim czasie, UFC staje sie globalna marka. wlasnie sa w trakcie podpisywania umow o TV w Rosji (!!!) na okolo 55mln domostw (households), gala w Meksyku, 'wybuch' MMA w Brazylii.

- Ariel zauwaza, ze Aldo vs Mendes, OSP vs Shogun w Brazylii byly bardzo rano (na zywo, o okolo 3 byla gala na hali), Gus vs Rumble ma byc rowniez w ten sposob zrobiona. Gary w ogole sie nie martwi, licza na 30tys+ osob w Szwecji, uwaza, ze nie maja nic przeciwko zeby pojsc na gale i ogladac walki do 2/3 w nocy. chca zrobic tak aby dopasowac to dla 'wszystkich'. wspomnial o evencie w Polsce, Rosji, Szkocji i Abu-Dhabi gdzie chca pojsc. (!!!)

- maja bardzo wyrazny cel w wielu lokacjach, wiedza co chca zrobic, chca wykupic TV deal w panstwach, zmierzyc zapotrzebowanie na 'produkt' w danym panstwie, zwrocic uwage ludzi na UFC i wbic sie z galami. wspomina o Polsce, uwaza, ze mamy wielka baze fanow MMA/UFC, 'wolalismy' o gale juz dlugi czas + maja wobec nas 'some plans'. Ariel spytal czy naprawde bedzie gala w Irlandii na stadionie, Gary odpowiada, iz jest taka szansa oczywiscie dzieki Conorowi. mega mu sie podoba postawa Irlandczyka widac, chcialby aby fighter z Europy machal flaga swojego panstwa z pasem na biodrach. nie chca przesadzac z niczym, nie chca sie 'pchac' i wymuszac czegokolwiek. widac, ze zdaja sobie sprawe, ze predzej czy pozniej wjada gdzie tylko beda chcieli z sukcesem.

szkoda, ze cohones nie dzialalo, bo mysle, ze to jeden z lepszych wywiadow dla nas w MMA Hour. POONDRO!!!
 
Last edited:
@baju jak zrobisz Brooksa to masz lajka ode mnie. Mam wrazenie, ze Cook tak gada o polsce dla samego gadania i jak nei bylo gali tak nie bedzie
 
UFC, a o kim mogla byc mowa? juz nie przesadzajmy, to mozna ogarnac z kontekstu.

w kontekscie takim, ze w USA MMA to cos normalnego tak jak futbol w Anglii - i na odwrot, w USA 'soccer' jest nie tak popularny jak MMA w Europie. nie umiem prosciej. :v
 
ja ci się @baju nie czepiam : ) Cook troszkę sieję zamieszania ale widocznie mają na dzień dzisiejszy gówno ustalone, może Rosja, może Polska, co do mma że niby jest jak piła w europie to megalomania albo korporacyjne siki w celu zwiększenia uwagi.
 
Wiem, że ten temat, to tylko o MMA Hour, ale mam do ciebie taką prośbę Baju, bo jutro jest podcast u Rogana i tam będzie Rory i fajnie by było, jak byś to przetłumaczył tutaj. Oczywiście, jak nie masz czasu albo coś to zrozumie.
 
na pewno, ale ja mu troche wierze, bo w Rosji w chuj hajsu zrobia. Khabiba do ME wpierdola z czolowka LW, Rustama, Taisumova, na pewno przyciagna ludzi.

@Rory MacDonald - serio? jak bede mial czas przesluchac to moze i zrobie skrot jakis ciekawszych rzeczy, bo znajac JRE to bedzie w chuj dlugo i nie az tak ciekawie. RZUCAC LAJKI NA PIERWSZY POST, GONIMY KACZKE. <3

edit: łahaha, poszli za mną. ;)
 
Last edited:
Ja tam nigdy Rogana nie słuchałem więc nie wiem jak tam u niego jest, ale z taki najciekawszy rzeczy możesz zrobić skrócik.Dzięki i masz u mnie duże piwo.
 
oke, potrzebuje opinie jakies, nie wiem, kazda odpowiedz w sumie bylaby okej - wczoraj przed spaniem (wtedy wchodza najglupsze mysli, haha) pomyslalem, ze moglbym moze sprobowac robic cos w stylu mega krotkiego podcastu/chatu gdzie byłyby omawiane wywiady z MMA Hour + najnowsze newsy, komentarze + cokolwiek z MMA - na pewno wielu z was widzialo taka forme (live chat Luke'a Thomasa np.), z tym, ze robilbym to wlasnie pod wywiady i cokolwiek ciekawego by wyniklo w naszym swiecie - forma video, pewnie na YT. cos takiego mialoby w ogole prawo bytu, ktokolwiek by chcial to ogladac/sluchac? nie ma w Polsce chyba kanalu czy ludzi ktorzy robia cos takiego, w sensie stricte UFC, nie interesuja mnie polskie gale czy inne 'mniejsze' rzeczy, zajmowalbym sie raczej 'personalnym' info nt zawodnikow i ich sytuacji, gal czy ciekawych wydarzen zwiazanych z najwieksza federacja na swiecie, mooze BFC/WSoF czasem (szczegolnie ciekawi/czolowi zawodnicy). ~20minut, nic meczacego, staralbym sie ogarniac to zwiezle i konkretnie, moze czasem byloby dluzej. @szady cos sie ze mnie tutaj podsmiechiwal, ze czeka na baju-podcast to i mi troche podpalil glowe... :)

thoughts?
 
@cRe, ale nie skonczylbym z tym tutaj na pewno, po prostu kontynuowalbym jakby szerzej to co tutaj bedzie w formie wlasnie gadanej, do posluchania i spojrzenia na moj pyszczek. ten temat z pewnoscia nie zostanie odpuszczony. :)

@dssport, zaraz moze pykne Brooksa.
 
@baju ja wole zdecydowanie forme pisana. Ale jezeli bedzie tylko w formie podcastow to trudno bedzie trzeba sluchac. No chyba, ze masz dziwny glos wtedy to nie. Mysle, ze mozesz sprobowac raz nagrac i wtedy zobaczysz jak ludzie zareaguja.
 
Jeżeli nie masz wady wymowy to nagrywaj, dobrze że nie chcesz zrezygnować ze słowa pisanego bo zdecydowanie wolę przeczytać sobie Twoje "streszczenie" w 3 minuty niż oglądać mmahour.
 
jak juz wspomnialem, na pewno nie zrezygnowalbym z tych skrotow, a z forma do sluchania myslalem raczej z wyjsciem do 'szerszego' grona niz samo cohones. nie wszyscy tutaj przychodza, nie kazdy zobaczy co tu sie dzieje, a takim czyms na yt mysle, ze moglbym zainteresowac pare osob interesujacych sie jakos UFC i chcacym dowiedzie sie czegos wiecej o konkretnych zawodnikach.
 
A ja myślę, żebyś ogarnął coś na próbę i zobaczysz jak będzie odzew, a podejrzewam, że będzie duży ;)
 
wywiad telefoniczny z Willem Brooksem #dedykacjadssport:


- wywiad z Willem po wygranej z Chandlerem, undisputed czempionn LW BFC. jedzie po roku (!) do Chicago (miasto rodzinne), ciagle siedzial we Florydzie przygotowujac sie do swoich pojedynkow. jeszcze w styczniu Ariel widzial sie z Willem kiedy byl 'calkowicie innym czlowiekiem', wygral dopiero turniej i w ciagu roku mega duzo sie zmienilo. (powrot do domu jako inny czlowiek praktycznie) dalej trenuje w ATT (nie sadze zeby kiedykolwiek odszedl), na szafeczce elegancko lezy oryginaly belt Bellatora. Brooks nie zawsze byl doceniany przez fanow/zawodnikow, media omijaly go czesto przy temacie BFC. pracowal niesamowicie ciezko na ten sukces i teraz czuje wiecej 'milosci' z kazdej strony.

- jest podekscytowany nowym 'rezimem' w Bellatorze, podoba mu sie to co robi Coker, federacja zaczyna skupiac sie na zawodnikach, chwali walk-outy (styl Pride). w 1 rundzie walki zlamal bodajze zebro (!), odczuwal duzy bol, Chandler ukladal sie w wiele pozycji ktore idealnie pykaly mu zranione zebra przez co jeszcze bardziej pogarszal sie bol, ale Will uwaza, ze jesli jest sie odpowiednio skoncentrowanym na czyms to mozna 'wyciszyc' niektore zle aspekty danej sytuacji. Ariel porownuje finish walki do Mayweather - Ortiz kiedy tak naprawde nie wiadomo do konca o co chodzi. nigdy nie widzial czegos takiego, nie spodziewal sie takiego zakonczenia, nie chcial dac Chandlerowi zadnej szansy na 'recovery' wiec poszedl z miejsca po skonczenie.

- po walce przeprosil Michaela za to co mowil przez ten caly czas, pozwolil emocjom wziac gore i 'wyszedl' ze swojej natury - zaczal pierdolic trash/glupoty co nie jest w jego stylu. wiedzial wchodzac w swiat MMA, ze pojdzie mu dobrze, ale nie wiedzial co sie wiaze z tym sukcesem - wiele aspektow poza walka z ktorymi trzeba sobie radzic, musi zaczac bardziej ogarniac swoje emocje, wiecej spokoju. byl zly na caly swiat, wkurwial sie na byle co tak naprawde, ale teraz widac, ze ma mega chill.

- uwaza sie za top10 fightera, ma jeszcze duzo pracy przed soba, musi na pewno sie rozwijac, ale wierzy, ze moglby zbic kazdego z LW UFC/BFC/WSoF. ma pare kontuzji ktorych musi zaleczyc wiec robi sobie teraz przerwe, przed walka doznal jakiegos urazu ktory praktycznie eliminowal go ze startu, ale wyjebal na to - obserwowali jak jego cialo bedzie reagowac na rehabilitacje, mial straszny ogien na ta walke dlatego nic nie moglo go zatrzymac. nie jest pewny ile ma jeszcze walk w kontrakcie dla BFC (jego menadzer sie tym zajmuje), ale jest zadowolony z tego co oferuje mu Bellator. uwaza, ze tak naprawde Spikeforce jest praktycznie teraz nowa organizacja ktora przyciagnie teraz wiecej fanow, zrobi wiekszy szum. chce budowac ta federacje, nie chce byc jedynie czescia UFC w tym momencie.

swietnie Brooks ten rok 'spedzil', mega progres, ciekaw jestem jego rozwoju. :)

@kaczka41 <3, teraz mam jeszcze 'lepsza', ale na fb dawno nic nie bylo!
 
oke, potrzebuje opinie jakies, nie wiem, kazda odpowiedz w sumie bylaby okej - wczoraj przed spaniem (wtedy wchodza najglupsze mysli, haha) pomyslalem, ze moglbym moze sprobowac robic cos w stylu mega krotkiego podcastu/chatu gdzie byłyby omawiane wywiady z MMA Hour + najnowsze newsy, komentarze + cokolwiek z MMA - na pewno wielu z was widzialo taka forme (live chat Luke'a Thomasa np.), z tym, ze robilbym to wlasnie pod wywiady i cokolwiek ciekawego by wyniklo w naszym swiecie - forma video, pewnie na YT. cos takiego mialoby w ogole prawo bytu, ktokolwiek by chcial to ogladac/sluchac? nie ma w Polsce chyba kanalu czy ludzi ktorzy robia cos takiego, w sensie stricte UFC, nie interesuja mnie polskie gale czy inne 'mniejsze' rzeczy, zajmowalbym sie raczej 'personalnym' info nt zawodnikow i ich sytuacji, gal czy ciekawych wydarzen zwiazanych z najwieksza federacja na swiecie, mooze BFC/WSoF czasem (szczegolnie ciekawi/czolowi zawodnicy). ~20minut, nic meczacego, staralbym sie ogarniac to zwiezle i konkretnie, moze czasem byloby dluzej. @szady cos sie ze mnie tutaj podsmiechiwal, ze czeka na baju-podcast to i mi troche podpalil glowe... :)

thoughts?


Dobrego MMA nigdy za wiele, ja tam z chęcią bym słuchał/oglądał. :D
 
Wielkie dzieki baju. Szkoda, ze Will tak mysli z checia bym zobaczyl go na tle czolowki. W bellatorze za duzo wyzwan nie bedzie mial. Jakos go z Heldem nie chce widziec. Like obiecany poszedl :D
 
Ogólnie Will Brooks, to dla mnie odkrycie ostatnich miesięcy, będę śledził teraz jego poczynania. Bo ciekawie to wygląda, ale i tak przegra z Heldzikiem. W końcu jeden może być w Bellatorze od niego lepszy, a innej opcji nie widze :D
 
T-Wood jutro, moze jeszcze kogos ogarne, bo ostatnio mega vault (te starsze co Ariel wrzuca, takie #tbt troche) wywiady byly - ostatni po wygranej Brocka nad Carwinem, rozmawial z gwiazdami WWE dwoma bodajze oraz menadzerem Lesnara, swietny klimat.
 
Back
Top