Kulinaria

Tsubasa

WSOF
Featherweight
Temat dla miłośników jedzenia, którzy niekoniecznie są na restrykcyjnej diecie, czy lubią dobrze zjeść nie patrząc na kalorie. Dla tych, którzy mogą podzielić się ciekawymi przepisami, czy trickami, które mogą się przydać w kuchni każdemu z nas. Również dla tych, którzy chcą nauczyć się gotować, czy dowiedzieć co się robi z awokado, będzie to miejsce, w którym mogą zadawać pytania. :-)
 
eeeeeej, jak ktos patrzy na kalorie tez moze wrzucac wszystko! piersi z kurczaka, jajka, omlety, pizze czy inne miecho fajne, jak ktos ma jakies sprawdzone przepisy to jechac. :)



ja ostatnio jaram sie 200g makaronu spaghetti, 200g indyka mielonego miesa, przecier pomidorowy, przyprawic sola i pieprzem, proste, a wchodzi perfekt. uwielbiam indyka mielonego.
 
Klawy temat:) Ostatnio wkreciłem się w gotowanie, z czego pewnie zadowolona jest moja kobieta. Nawet kupiłem blender do szejków, past i zup kremów.



W tym tygodniu zrobiłem smaczne tortille na wyczucie bez przepisu żadnego:



- cebula



- 2-3 ząbki czosnku [w sumie ile kto woli]



- 2 puszki pomidorów



- 1 puszka kukurydzy



- 1 pierś z kurczaka



- ok 2/3 puszki fasoli czerwonej



- trochę świeżego oregano [osobiście pierwszy raz robiłem ze świeżym więc uprzedzam by nie przesadzić bo może zdominować smak i być lekko gorzkie],



- sól, pieprz, papryka do smaku



wszystko klawo usmazone, tortille podgrzane chwilę w piekarniku, wyłożone rukolą, odrobiną mozarelli [eksperymentowałem:)]



Wyszły 4 mega napchane tortille [z biedrony]. Pascal ani inny Makłowicz ze mnie nie jest ale było smaczne:)
 
Trybowany indyk z farszem z peczaka, grzybow, suszonych pomidorow, cebuli i czosnku z garscia natki kolendry z pieczonymi ziemniaczkimi migdalowymi. z niedzieli :)



przed



33esyg7.jpg




i po



14jqold.jpg
 
Juz od dawna myslalem nad zalozeniem podobnego tematu, oby sie ladnie rozwijal. Ja ostatnio wpierdalam non toper pizze pita. Kupuje chleb pita, robie sos z pomidorow z puszki (po prostu przyprawiam oregano, bazylia, sola i pieprzem i wszystko miksuje na gladka mase w blenderze) dodaje sobie ananasa, szynke i mozzarelle, potem do pieca na ok 3-4 min temp 220 stopni. Makrosy wygladaja tez calkiem zacnie, moj ulubiny sposob na wbijanie wegli podczas sezonu masowego.
 
@baju



Wpierdalasz 200 gr makaronu na raz i mowisz, ze masz problem z nabiciem 2.5 tysiecy kalorii? WTF?
 
200g ugotowanego, to jest okolo 100g suchego, nawet troche mniej. nabijam kolo 2.4 teraz bez problemu. mieso tacke z indykpola 500g smaze i rozkladam na dwa posilki, dwie kolacje zazwyczaj. :)



makaronu to ja moglbym jesc i jesc! chociaz czasem mam ochote na ziemniaki. przepisy na frytki z piekarnika niech ktos pisze sprawdzone. :)
 
@Baju



Kupuje Aviko Zig zag wkladac do piekarnika, az sie przyrumienia. niecale 4g fatu na 100 g (z tego co pamietam).
 
serio z tym fatem? ostatnio patrzalem w biedrze byly tylko biedronkoooowe i mialy ponad 10 na 100 jak nie wiecej. musze ogarnac Aviko!



ostatnio gdzies na fejsie widzialem przepisy na fryty z ziemniakow w piekarniku z takimi fajnymi makrosami, ale nie pamietam gdzie. wygladaly dooobrze.
 
Najlepsze danie:
Tunczyk z puszki w kawałkach - awokado - ocet balsamiczny. Nic więcej nie trzeba.
Może kiedyś wrzucę przepiś do zajebistego tajskiego, które robie.
 
Tajska zupa Jurasa:







Pierwsze co pomyślałem - tak wiele składników, będzie czuć smak każdego z nich ? Ktoś miał doświadczenia z taką zupą ?
 
jak masz wyczulony smak to odroznisz kazdy z osobna (sa tacy co wymienia dokladny sklad), dla zwyklego czlowieka bedzie albo pyszna i gladka albo niezjadliwa. urok tajskiej kuchni ;)
 
czekam na grill time... już blisko :-)



edit: przynajmniej w rejonie Polski, w którym mieszkam.
 
@gojilla w szwablandzie już wystartował, u nas pierwsze odpalanie mieliśmy tydzień temu w sobotę.



Co do przepisów może wrzuce przepis na całkiem dobrą pierś z kurczaka bez panierki. Ogólnie do smażenia czego kolwiek w chuj dobre jest masło, potrawy smakują całkiem inaczej, szkoda tylko, że to w sumie najgorszy tłuszcz ;/ Dlatego większość rzeczy z piekarnika się teraz wcina żeby bez tłuszczyku było ;)
 
@Logan ja robie nie zupę a bardzie sos tajski i generalnie wrzucam co mam w lodówce. Zwykle papryka, cukinia, brokół, kiełki. Rzeczywiscie smaku aż tak nie czuć każdego skladnika, bardziej konsystencja.
Ja nie kroje imbiru tylko scieram na tarce bo szybciej, do tego scieram limonke. Wrzucam kurczaka na woka gorącego i lekko podsmazam z imbirem, lyzka curry (zielonego, zoltego albo czerwonego) i skora z limonki do tego sok z calej limonki.
Potem wrzucam wszystkie warzywa jakie chce (zwykle cukinia, papryka czerwona, chilli i cebula).
Chwilę duszę, dodaję jedną puszkę mleka kokosowego.
Potem sporo cukru brązowego (do smaku),
na koniec świeża kolendra i bazylia.
Do tego ryż jaśminowy i dla mnie jest to najlepsze danie na świecie. Robie różne wariacje i nigdy mi się nie nudzi. Oczywiście kurczaka można wrzucić do gotującego się mleka kokosowego, mleko można redukować żeby mialo mocniejszy smak. Od siebie tylko dodam żeby nie bać dawać się pasty curry i cukru ;)
 
czekam na grill time


A pro po grill time. Dziś na spontanie z kolegami zrobiliśmy sobie pierwszego grila w sezonie. Karczki z lidla i bułeczki :)



Temat mi się podoba :) Chwalta się co jecie dobrego czasem, foty też mile widziane, może coś podłape.
 
magiczne chilli i niemagiczne suszi?



te karkowki z lidla sa kocurskie, cale lato to zazwyczaj wpierdalam z grillka, w tym pewnie bedzie wiecej kuraka, ale ogolnie lidl akurat fajne produkty tworzy. :)
 
Lidl ma stosunkowo dobre jakościowo mięso. Na pewno jest lepsze niż w Biedrze. Dziś zrobiłem duszoną szynkę z warzywami. Wyszła spoko, choć trochę przesadziłem z ilością cebuli.
 
A ja lubię się napierdolić w cztery dupy tak jak teraz. Jutrzejszy trening poszedł się jebać :-). Idę spać...
 
Lidla mam pod nosem także gitara. Polecam też steki Beef Master. Cholernie drogie ale za to bardzo smaczne. Takiego z patelni z solą i pieprzem jak się opierdoli to masa idzie :D
 
Back
Top