1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Kulinaria

Discussion in 'Suplementacja i Odżywianie' started by Tsubasa, Apr 4, 2014.

1. baju

baju Vale Tudo
    Championship
    Cohones MMARocks

Komentarze:
    27,357
    Zdobyte Lajki:
    36,859
    Punkty:
    5,790
    kofi, o tym tez pomyslalem, ze jutro zluzuje troche na fatach, a poplyne z tymi piersiami, haha. na weekendy czesto sobie odpuszczam tak bardzo dokladna diete, licze jedynie zeby nie przekraczac kcal (co myslalem, ze bedzie tragiczne w skutkach, ale jak na ten moment ma to dobry wplyw w sumie), ale jak sa okazje to czemu nie. wszystko sie jakos wliczy. :)

ja jak zjezdzam do domu to jedyne co moge to sie obkupic, ale potem na robienie juz mamy nie namowie, nie chce Jej sie juz. :C wiec jak jest jakis melanz to trzeba korzystac. <3

za to kobieta gdy tylko ladnie poprosze to robi mi mega czasem dania, jak nie zapomne to kurczaka jednego w curry i z wiorkami kokosowymi tu pacne, robi po mistrzowsku.

ktos praktykuje w ogole zapiekanki? to sa bomby, ale ogolnie to wpierdalac moglbym to cale dnie, szczegolnie z miesem mielonym z indyka, makaronem + sos i ser na to. uhhhhhhh!

2. Bolt

Bolt KSW
    Featherweight

Komentarze:
    4,943
    Zdobyte Lajki:
    1,403
    Punkty:
    1,190

Wariant z brokułami owszem.

3. Benoit

Benoit ONE FC
    Welterweight

Komentarze:
    2,424
    Zdobyte Lajki:
    3,065
    Punkty:
    1,790
    Miasto:
    Olsztyn
    CIASTO BIEDRONKA

Składniki:

[*]
    6 jajek, białka i żółtka osobno
    [*]
    1 szklanka drobnego cukru do wypieków
    [*]
    80 ml oleju rzepakowego lub słonecznikowego
    [*]
    100 g mąki ziemniaczanej
    [*]
    220 g mąki pszennej tortowej
    [*]
    2 łyżeczki proszku do pieczenia

Wszystkie składniki powinny być w temperaturze pokojowej. Mąki i proszek przesiać, odłożyć.

Białka umieścić w misie miksera i ubić do otrzymania gęstej piany. Dodawać cukier, stopniowo, łyżka po łyżce, cały czas miksując. Dodać żółtka i zmiksować po powstania jednolitej, jasnożółtej piany. Dodać olej i zmiksować (piana o około 1/4 zmniejszy swoją objętość).

Do piany dodać przesiane składniki i delikatnie wymieszać z przesianymi suchymi składnikami przy pomocy szpatułki.

Formę o wymiarach 25 x 35 cm wyłożyć papierem do pieczenia. Przelać masę biszkoptową, wyrównać.

Piec w temperaturze 170°C przez około 40 - 45 minut lub do tzw. suchego patyczka. Wyjąć z piekarnika, wystudzić.

Po wystudzeniu przekroić na dwa blaty.

Krem maślano - budyniowy:

• 6 żółtek

• 100 g drobnego cukru

40 g mąki pszennej

450 ml mleka

1 łyżeczka pasty z wanilii lub nasionka z 1 laski wanilii

250 g masła, w temperaturze pokojowej

Żółtka i cukier utrzeć do białości i puszystości. Dodać 50 ml mleka, mąkę, pastę z wanilii i zmiksować.

Resztę mleka zagotować. Na wrzące mleko wlać masę żółtkową i gotować, mieszając często, jak budyń, do zgęstnienia. Gotowy krem przykryć folią spożywczą, w taki sposób, by folia dotykała kremu i wystudzić.

Masło umieścić w misie miksera i utrzeć do otrzymania kremowej konsystencji. Dodawać budyń, w kilku turach, miksując po każdym dodaniu. Powinna powstać masa o konsystencji gładkiego kremu.

Ponadto:

• 1 szklanka dżemu lub konfitury truskawkowej

1 galaretka truskawkowa, rozpuszczona w 250 ml wrzącej wody - połowa ilości zalecanej na opakowaniu (jeśli kropek ma być więcej będzie potrzebna dodatkowa galaretka, a spokojnie można zrobić nawet 2 x więcej otworków niż u mnie na zdjęciach)

wiórki kokosowe, do oprószenia

Wykonanie

Pierwszy blat ułożyć na tacy. Posmarować dżemem truskawkowym. Na dżem wyłożyć 3/4 ilości kremu, wyrównać. W drugim blacie małą szklaneczką, kieliszkiem lub wykrawaczką do ciastek zrobić otworki. Blat z otworkami położyć na kremie. Posmarować pozostałym kremem omijając wycięte otworki. Oprószyć wiórkami kokosowymi. Schłodzoną i lekko tężejącą galaretkę przełożyć do otworków w cieście. Schłodzić.

Uwaga: blaty można nasączyć - wedle smaku - np. wodą wymieszaną z sokiem z cytryny (nie jest to jednak konieczne, jeśli w cieście jest dużo otworków z galaretką).

Przechowywać w lodówce.

4. HubiSSJ3

HubiSSJ3 UFC
    Heavyweight

Komentarze:
    18,644
    Zdobyte Lajki:
    14,854
    Punkty:
    1,790
    Co robicie smacznego i szybkiego na śniadanie? Bo mi się nigdy nie chce robić, a do tego nie mam pomysłu co mogę smacznie i zdrowo zjeść rano. Owsianka odpada, nienawidzę tego.

5. Sajd

Sajd Ground Game

Komentarze:
    2,628
    Zdobyte Lajki:
    263
    Punkty:
    1,790
    Miasto:
    Szczecin
    yyy. jajka?!

6. tsatsiki

tsatsiki WSOF
    Featherweight

Komentarze:
    3,168
    Zdobyte Lajki:
    2,148
    Punkty:
    2,790
    omlet z płatków owsianych jest całkiem znośny, zwłaszcza jak go zrobisz na słodko! a jak zależy ci na czasie to do miksera wrzucamy: płatki owsiane, banan, kefir czy mleko, białko serwatkowe, można też dorzucić bakalie! miksujemy, pijemy i jest power na początek dnia! ;)

7. HubiSSJ3

HubiSSJ3 UFC
    Heavyweight

Komentarze:
    18,644
    Zdobyte Lajki:
    14,854
    Punkty:
    1,790
    @Sajd

I codziennie jajka jecie? To trochę lipa:-). To jest normalna rzecz, ale nie będę jadł tego codziennie, dlatego szukałem czegoś odmiennego, ciekawego.

@up

Spróbuję coś wymodzić, ale najadasz się tym koktajlem z miksera? Bo to także ważne :-)

8. Masato

Masato Oplot Challenge
    Middleweight

Komentarze:
    80
    Zdobyte Lajki:
    1
    Punkty:
    790
    Tutaj jest niezly przepis mozna szybko i latwo to zrobic DOLCE DIET

9. baju

baju Vale Tudo
    Championship
    Cohones MMARocks

Komentarze:
    27,357
    Zdobyte Lajki:
    36,859
    Punkty:
    5,790
    zdziwilbys sie jak taki 'koktajl' Cie moze napchac, szczegolnie na platkach owsianych. mozna ogolnie jeszcze kombinowac z chudym twarogiem w takim szejku.

10. tsatsiki

tsatsiki WSOF
    Featherweight

Komentarze:
    3,168
    Zdobyte Lajki:
    2,148
    Punkty:
    2,790
    Hubi

jeżeli odżywiasz sięprawidłowo i posiłki jesz co trzy godziny to do drugiego śniadania wystarczy ci taki koktajl ;)

11. Arlovski

Arlovski UFC
    Heavyweight

Komentarze:
    19,925
    Zdobyte Lajki:
    24,531
    Punkty:
    1,790
    A propo kulinarni. Jadłem raz w życiu sos tsatsiki i prawie wymiotowałem. Sorry tsatsiki nie bierz tego do siebie.

12. tsatsiki

tsatsiki WSOF
    Featherweight

Komentarze:
    3,168
    Zdobyte Lajki:
    2,148
    Punkty:
    2,790
    tzatziki jak już ;)

ja tam lubię :)

13. HubiSSJ3

HubiSSJ3 UFC
    Heavyweight

Komentarze:
    18,644
    Zdobyte Lajki:
    14,854
    Punkty:
    1,790
    @baju

Robiłem różne koktajle i rzadko mnie napychały, stąd te pytanie :-)

Z przepisów to polecam naleśniki WK(ale lepsze są z budyniem śmietankowym, czekoladowy jest słaby przy tym:-)) :

14. baju

baju Vale Tudo
    Championship
    Cohones MMARocks

Komentarze:
    27,357
    Zdobyte Lajki:
    36,859
    Punkty:
    5,790
    40g bialka z sfd czy jakiegokolwiek, banan, platki owsiane i mleko. jesli takie cos Ci nie starczy na pare h to cos z Toba nie tak. :)

15. Comber

Comber UFC
    Light Heavyweight

Komentarze:
    15,788
    Zdobyte Lajki:
    17,660
    Punkty:
    1,790

Jajecznica: 5 jajek, boczek w kostkę, szczypiorek. Do tego 3 kromki chleba orkiszowego/slonecznikowego. Ogólnie uwielbiam jajka pod kazda postacia. Jem je niemal codziennie. Jak jest cieplo i nie jestem głodny to robie sobie shake'a w blenderze. Banan, miarka białka, jogurt naturalny, platki owsiane, miod. Czesto tez robie placek owsiany kfd z roznymi dodatkami. Zona uwielbia, szczegolnie z dodatkiem malin i bitej smietany :D

16. Mataleo

Mataleo Jungle Fight
    Featherweight

Komentarze:
    235
    Zdobyte Lajki:
    3
    Punkty:
    1,190
    Od paru dni miałem ochotę na sushi, którego nigdy nie jadłem, a nie uśmiechało mi się wydawać kilkudziesięciu złociszy w knajpie (pewnie nawet do 100 by pękło). Stąd zawędrowałem do Lidla, gdzie kiedyś je widziałem w zestawie, zapewne w tygodniu azjatyckim. Niestety tym razem nie trafiłem, więc z pustymi rękami (siatka innych "zbędnych" rzeczy niestety się wypełniła) wróciłem do domu. Dzisiaj wieczorkiem nabrałem ochoty na placki:) i poleciałem do Biedry po mleko i jakiś dżemor, a przy okazji sprawdziłem lodówki i co... jest sushi! :) cena 14,99zł za zestaw 11 kawałków - skusiłem się. Póki co jeszcze nie próbowałem tego wynalazku - po obiedzie jeszcze trzyma, dlatego walorów smakowych nie podam, ale zapowiada się nieźle jak na danie biedronkowe:)

17. sultankosmitow

sultankosmitow Brutaal
    Bantamweight

Komentarze:
    456
    Zdobyte Lajki:
    11
    Punkty:
    1,190
    Błąd. Mogłeś się wybrać do knajpy, za 100 zł to się 2 osoby najadają tak, że ledwo mogą wyjść z lokalu. A tak zjesz gówno z lidla, nie mogące się równać ze świeżo przyrządzonym sushi :)

18. Mataleo

Mataleo Jungle Fight
    Featherweight

Komentarze:
    235
    Zdobyte Lajki:
    3
    Punkty:
    1,190
    nikt nie mówi, że to ma się równać daniu z baru sushi spod ręki sushi mastera wychodzącego:) moim zdaniem za taką cenę można spróbować i dla osób niespożywających namiętnie sushi może okazać się zjadliwe:) opinie są podzielone, ale będę mądrzejszy kiedy sam spróbuje.

PS. ponoć "zjadliwe" sushi sklepowe można kupić w Piotrze i Pawle, które ma jednodniowy termin spożycia, podobne jest do tego biedronkowego, cena ok 20zł.

19. Comber

Comber UFC
    Light Heavyweight

Komentarze:
    15,788
    Zdobyte Lajki:
    17,660
    Punkty:
    1,790
    Jadłem to sushi z biedry. Niczym się prawie nie różni od takiego "świeżego", o którym pisze sultankosmitów.

20. Orest

Orest UFC
    Heavyweight

Komentarze:
    17,526
    Zdobyte Lajki:
    32,044
    Punkty:
    3,790
    Czyli polecasz? Ja również nigdy nie jadłem sushi, a chętnie bym spróbował. :)

Share This Page