Kulinaria

Jestem kurwa inżynierem. Nie kucharzem, mi smakowało :D
Spoko. Teraz pomysl jak smakowaly by swieze w tym samym sosie ;) ile smaku dodaly by soki przez nie puszczone...

To tak jakbys usmazonego kotleta mielil na tatara...
 
Spoko. Teraz pomysl jak smakowaly by swieze w tym samym sosie ;)

To tak jakbys usmazonego kotleta mielil na tatara...
Pewnie lepiej, ale nie mam ani przepisu, ani dostępu do świeżych krewetek:) wrzuć jakiś dobry przepis na krewetki. Chociaż kiedyś chyba coś wrzucałeś...
 
Pewnie lepiej, ale nie mam ani przepisu, ani dostępu do świeżych krewetek:) wrzuć jakiś dobry przepis na krewetki. Chociaż kiedyś chyba coś wrzucałeś...
Surowe mrozone sa git. Nawet te rozowe parzone daja rade ale wtedy wrzucasz na ogien tylko na moment zeby sie podgrzaly.
Probuj, kombinuj.

Edit: baw sie w kuchni, to nie mosty, ludzie nie zgina, najwyzej kibel rozjebiesz ;)
 
Last edited:
Dołączam się do kolegów. Ja krewetek koktajlowych w ogólę nie toleruję. Raz, że koktajlowe wymiękają smakiem przy pozostałych, dwa że "różowe" potrzebują maks 3 minuty obróbki cieplnej a później jest już guma. W tym czasie nie zdążą nabrać smaku potrawy.
Krewetki zawsze kupować "szare".
Ale najważniejsze, że Tobie smakowało :D
 
Dzisiaj pod Galerią Kazimierz:ashamed:

1. Andrus Food Truck
2. Burger Bandits
3. Bart Burger Food Truck
4. B.B.Kings
5. The Beef Brothers
6. Bystro Food Truck
7. ChokoKebab
8. Easy Rider
9. Espresso Bike
10. Flammaster
11. Kocham Naleśniki
12. Kraina Kurtosza
13. MamRamen
14. Manufaktura Krakowska Foodtruck
15. Na-żarty
16. Nice To Eat You
17. Burger Truck
18. UNICO Food Truck
19. Wing Spot Food Truck
20. wusztzkarry
21. zapieksownia
22. Igloopol
23. The Bandit
24. Bobby Burger
25. Celtyckie Smaki
26. Niebo w Gębie
27. Art Cafe
28. Beef'N'Roll
29. Juicy Bar
30. Grycan
 
Dzisiaj pod Galerią Kazimierz:ashamed:

1. Andrus Food Truck
2. Burger Bandits
3. Bart Burger Food Truck
4. B.B.Kings
5. The Beef Brothers
6. Bystro Food Truck
7. ChokoKebab
8. Easy Rider
9. Espresso Bike
10. Flammaster
11. Kocham Naleśniki
12. Kraina Kurtosza
13. MamRamen
14. Manufaktura Krakowska Foodtruck
15. Na-żarty
16. Nice To Eat You
17. Burger Truck
18. UNICO Food Truck
19. Wing Spot Food Truck
20. wusztzkarry
21. zapieksownia
22. Igloopol
23. The Bandit
24. Bobby Burger
25. Celtyckie Smaki
26. Niebo w Gębie
27. Art Cafe
28. Beef'N'Roll
29. Juicy Bar
30. Grycan

ale że o co chodzi?
 
Wchujdobre krewetki z pomidorkami cherry, czosnkiem i pietruszka na szybko.

PicsPlay_1462392836724.jpg


Calosc zajmuje 10 min.
Gotujemy wode na makaron - tagliatelle najlepiej ale moga byc nawet lazanki.
Czosnek siekamy i wrzucamy na maselko, po chwili dodajemy pomidorki cherry krojone w pol i wrzucamy SUROWE (@Orest ) krewetki i mieszamy co chwile zeby krewety byly rozowe z obu stron a pomidorki zrobily sos
Jak robaki beda git to wrzucamy pietruche. Sol i pieprz oczywiscie.

Na gotowy makaron wrzucamy zawartosc patelni, posypujemy swiezo startym parmigiano reggiano lub gran padano i wpierdalamy.
 
Wchujdobre krewetki z pomidorkami cherry, czosnkiem i pietruszka na szybko.

View attachment 3125

Calosc zajmuje 10 min.
Gotujemy wode na makaron - tagliatelle najlepiej ale moga byc nawet lazanki.
Czosnek siekamy i wrzucamy na maselko, po chwili dodajemy pomidorki cherry krojone w pol i wrzucamy SUROWE (@Orest ) krewetki i mieszamy co chwile zeby krewety byly rozowe z obu stron a pomidorki zrobily sos
Jak robaki beda git to wrzucamy pietruche. Sol i pieprz oczywiscie.

Na gotowy makaron wrzucamy zawartosc patelni, posypujemy swiezo startym parmigiano reggiano lub gran padano i wpierdalamy.
w chuj roboty, a porcja jak dla maluszka.
 
Wchujdobre krewetki z pomidorkami cherry, czosnkiem i pietruszka na szybko.

View attachment 3125

Calosc zajmuje 10 min.
Gotujemy wode na makaron - tagliatelle najlepiej ale moga byc nawet lazanki.
Czosnek siekamy i wrzucamy na maselko, po chwili dodajemy pomidorki cherry krojone w pol i wrzucamy SUROWE (@Orest ) krewetki i mieszamy co chwile zeby krewety byly rozowe z obu stron a pomidorki zrobily sos
Jak robaki beda git to wrzucamy pietruche. Sol i pieprz oczywiscie.

Na gotowy makaron wrzucamy zawartosc patelni, posypujemy swiezo startym parmigiano reggiano lub gran padano i wpierdalamy.
Też tak robię. Tak jak piszesz mega szybkie i mega smaczne. Czasami robię wersę ulepszoną. Podlewam to śmietanką i dodaję ser Cambozola. Petarda! Ser ten trudno dostać więc można zastąpić go gorgonzolą. Polecam.
 
Też tak robię. Tak jak piszesz mega szybkie i mega smaczne. Czasami robię wersę ulepszoną. Podlewam to śmietanką i dodaję ser Cambozola. Petarda! Ser ten trudno dostać więc można zastąpić go gorgonzolą. Polecam.
Cambozoli nie jadlem ale gorgonzola za mocna wedlug mnie. Przebije smak robakow.
 
Cambozoli nie jadlem ale gorgonzola za mocna wedlug mnie. Przebije smak robakow.
Trochę racja. Cambozola bardziej śmietankowa i pasuje idealnie. Ja uwielbiam robić tagiatelle na bazie pomidorków koktajlowych właśnie z dodatkiem tego sera i śmietanki a na górę smażony filet z łososia. Genialne.
Kurwa, ale mi smaka narobiłeś na noc :lol:
 
Dzisiaj na śniadanie siadły cztery jajka po benedyktyńsku na grzankach ze szpinakiem i boczkiem oraz sosem holenderskim. Zanim pomyślałem o zrobieniu zdjęcia już się wszystko ładnie układało w żołądku :(
 
"Lekkostrawna" niedziela :lol: Smażony camembert w panierce i omlet z czterech jajek. Polecam i pozdrawiam.
 
Nigdy nie jadłem pizzy hawajskiej bo się bałem tego zamówić. Jadł ktoś ? :lol:
Zaryzykuj i opowiedz jak było. Zrób to dla nas :D a tak serio to jadłem, staram się próbować wszystko chociaż raz. Jak dla mnie do zjedzenia, ale na pewno nie na tyle żebym ją specjalnie zamawiał.
Ja kiedyś bałem się pizzy z jajkiem bo myślałem, że to będzie gotowane jajo, ale pewnego razu się przełamałem i pozytywnie mnie zaskoczyła taka pizza :)
 
Back
Top