KSW vs. UFC - walka o przyszłość

lemmy

UFC
Strawweight
comment_UUgpRXVl1zLdW27NuVeFgSBiQPu1wD3D,wat.jpg


Rozpoczęło się prawdziwe starcie między UFC i KSW, skończyło się opowiadanie o tym, że wejście giganta do Polski nic nie zmieni, bajanie o wzajemnym szacunku itp., nadszedł moment by wytoczyć najcięższe działa. W tym samym czasie mamy otwartą sprzedaż biletów na dwie konkurencyjne imprezy, wielu fanów musi dokonać wyboru, dla Amerykanów to walka o prestiż, dla K&L o przyszłość i pieniądze.
Jeśli sprzedaż biletów na galę w Krakowie skończy się słabym wynikiem, UFC szybko tu nie wróci, KSW obroni swój rynek, będzie dzielić i rządzić tak jak do tej pory.

Kawulski z Lewandowskim rozpoczęli sprytnie, zrobili małą galę w Poznaniu, oszczędzając potencjał na główne starcie, poświęcili także od dawna planowaną walkę stulecia między Drwalem, a Mamedem, zestawiając Tomka z Materlą, obaj walczą teraz o jak najwięcej pustych miejsc na UFC Fight Night Krakow.

Tymczasem UFC organizuje konferencję, otwarty trening w Krakowie, ściąga cztery największe gwiazdy tej imprezy, pakuje do fightcardu wszystko co ma związek z Polską, czasem nawet tylko geny. Ceny biletów również zostały ustalone na poziomie możliwym do zaakceptowania przez lokalnych fanów.

Elementem rozgrywki są informacje o rekordowym tempie sprzedaży biletów na KSW 31, oraz info o ściągnięciu ze Stanów znanego announcera.
W tle toczy się sprawa transmisji telewizyjnej, Polsat będzie czekał do ostatniej chwili, aż UFC obniży wymagania finansowe żeby zdążyć z ewentualną promocją, a może Marian Kmita stanie po stronie rodzimej organizacji?

Jaki będzie wynik tego starcia? Czy UFC odejdzie z podkulonym ogonem? Czy gale KSW zaczną świecić pustkami na trybunach? A może obie hale będą pełne? Oby tak właśnie było, oby nasz rynek okazał się tak pojemny, żeby konkurencja między tymi dwiema organizacjami trwała jak najdłużej, zyskają na tym wszyscy, a my najbardziej.
 
Last edited by a moderator:
Temat był poruszony także wczoraj u J&J w PR24, według mnie UFC pokpiło trochę Polskę i straci finansowo na gali w naszym kraju, myśle jednak że zapełnią w większośći Kraków Arene, zadziwiające jest to że gdy UFC debiutowało w Niemczech gdzie rynek MMA nie jest tak "głodny" jak w polsce karta walk była dużo silniejsza. Powiedzmy sobie szczerze ze pojedynek Gonzaga vs Crocop nie był main eventem 8 lat temu w stanach...KSW natomiast jest o tyle ciekawe że ma szerokie plany na europę, wczoraj wspomnieli także o Stadionie Narodowycm w 2016, rywalizacja zapowiada sie ciekawie, myśle że K&L na tyle rozsadnie prowadza ten wózek KSW że nie pozwolą łatwo UFC wkroczyć na ich rynek. To dobrze dla rozwoju dyscypliny.
 
Last edited:
Temat był poruszony także wczoraj u J&J w PR24, według mnie UFC pokpiło trochę Polskę i straci finansowo na gali w naszym kraju, myśle jednak że zapełnią w większośći Kraków Arene, KSW natomiast jest o tyle ciekawe że ma szerokie plany na europę, wczoraj wspomnieli także o Stadionie Narodowycm w 2016..
Zainwestowali mało (pensje zawodników), a bilety pewnie w dużej mierze zejdą, więc jeśli będzie strata to niewielka. Tych najtańszych już nie ma. Za 200 na wyczerpaniu, za 250 w 1/3 już sprzedane, a jeszcze oficjalna sprzedaż nie ruszyła.
 
przede wszystkim ta gala to dla UFC badanie rynku w praktyce, miejmy nadzieje że w przyszłym roku (a może jesienia?) wrócą z mocniejszą kartą, bo poza Jankiem i Manuwą, to ciężko szukać fajerwerków. Dobrze przynajmniej że tam marka wkońcu u nas zawita...
 
Ja wiem czy można mówić o starciu? UFC niczym ABC odhaczy sobie event w Europie - Polsce i może kiedyś tu wróci jeśli się okaże że się opłaciło. KSW i tak nie ma konkurencji a jedyne co traci to Janka na jakiś czas ale odbije to sobie kiedyś kontraktując te polskie zrzuty po UFC. A sportowo to nie ma nawet co porównywać.
 
Nie wiem, co musiałoby się stać, aby UFC wygrało z KSW na polskim rynku. Być może będzie to możliwe za kilka lat, ale teraz nie ma takiej opcji.

Tak sobie patrzę na te bilety za 400-600zł - mam wrażenie, że oni liczą na zapełnienie ich trybun raczej ludźmi z zagranicy, aniżeli Polakami. Tylko ile osób z zagranicy przyleci oglądać swoich fighterów (Daly, Moroz, Calderwood), kiedy niedługo pojawi się gala w ich kraju lub bliżej?

UFC może być zadowolona ze sprzedaży biletów, ale nie zdziwię się, jak ostatecznie przeliczą się z zamiarami sprzedaży wielu biletów.
 
@Comber
Podejrzewam, ale są to podejrzenia absolutnie niczym nie poparte, że większość osób naprawdę zainteresowanych tym eventem rzuciło się już na bilety w "przedsprzedaży". Uzyskanie dostępu wczoraj nie stanowiło w gruncie rzeczy żadnego problemu. Czyli na mój rozum - którego wartości bym nie przeceniał :wink: - no więc na mój rozum, kto naprawdę chciał to bilety już ma i teraz już będą wolno schodzić. No i poszły w większości te tanie wejściówki. Ale mam nadzieję, że się nie znam i nie mam racji.
 
Myślę, że nie ma co mówić o rywalizacji... Póki UFC nie zacznie robić minimum 3 gal rocznie w Polsce to nie jest realnym zagrożeniem dla KSW. Do tego obie wiosenne gale są na tyle od siebie oddalone czasowo i lokalizacyjne, że raczej nie powinny mieć problemów z frekwencją.

Nawiasem mówiąc to gala Polaków ma chyba w tej chwili lepszą sportowo kartę walk... UFC wchodząc w (stare) buty KSW serwuje nam walkę emeryta-legendy i 3 walki kobiet, w tym starcie, które pod względem sportowym może nie odbiegać od pojedynku Porczyk-Szaparenko. Wszystko to byleby zadowolić niedzielnych kibiców i to tanim kosztem.
 
Amerykanie chyba liczą $ bardziej niż nam się wydaje i nie są skorzy do dokładania, do imprezy. Oszacowali potencjalne przychody z bramek i zrobili tanią kartę, taką, która się mniej więcej zbilansuje. Chyba rację ma @trpone92, że badają rynek, dużo się mówiło o jego potencjale w Polsce, teraz nastąpi weryfikacja.
Ciekawa jest decyzja napakowania karty Polakami, kosztem większych nazwisk z Europy, przez to w Krakowie może zabraknąć gości z Niemiec, Skandynawii itp..
Tak naprawdę, karta przypomina mi MMATACK, duża polska gwiazda i ciekawi zawodnicy na dorobku w trudnych zestawieniach, nie wiem tylko jak traktować tyle walk kobiet. Sportowo będzie dobrze, ale brakuje wielkiej promocyjnej lokomotywy.
 
Póki UFC nie zacznie robić minimum 3 gal rocznie w Polsce
w 100 % zgadzam się. Wszystko zależy od tego jak w UFC będa spisywać sie nasi zawodnicy bo na kimś te gale trzeba opierać, a w kwietniu już dwóch (odpukać) może pożegnać sie z UFC.. myśle że jakby Jano (daj mu Boże) otarł sie o pas to UFC mogłoby na poważnie zaatakować, nie zapominajmy o Asi Jedrzejczyk :)
 
@Comber
Podejrzewam, ale są to podejrzenia absolutnie niczym nie poparte, że większość osób naprawdę zainteresowanych tym eventem rzuciło się już na bilety w "przedsprzedaży". Uzyskanie dostępu wczoraj nie stanowiło w gruncie rzeczy żadnego problemu. Czyli na mój rozum - którego wartości bym nie przeceniał :wink: - no więc na mój rozum, kto naprawdę chciał to bilety już ma i teraz już będą wolno schodzić. No i poszły w większości te tanie wejściówki. Ale mam nadzieję, że się nie znam i nie mam racji.
Też mam takie podejrzenia. Jest to uzasadnione. Produkt pod tytułem UFC w Polsce znany jest głównie fanom, tym, którzy śledzą poczynania organizacji, więc stąd wielkie zainteresowanie w przedsprzedaży. Jeszcze jednak jest jedna kwestia. Sprzedaż ruszyła pod koniec miesiąca. Wielu Polaków nie może sobie pozwolić na większe zakupy w tym okresie, w związku z czym przewiduję, że jeszcze sporo biletów może zejść w pierwszej połowie marca.
 
Wszystko rozchodzi się o promocję w TV. Jeżeli UFC zainwestuje w ten sposób informowania o wydarzeniu bądź dogada się z jakąś stacją co do transmisji bilety sprzedadzą się w całości, jeśli nie będą schodzić jak krew z nosa. KSW poinformowało o 31 gali mając kilka milionów widzów przed TV, UFC używa póki co tylko portali społecznościowych.
 
Wszystko rozchodzi się o promocję w TV
wydaje mi się że UFC stawia ceny zaporowe dla Polsatu i OS, watpię żeby zgodzili sie na sprzedaż praw do jednej gali, wydaje mi się że oni sprzedają swoje gale pakietami na dane okresy tj. pół roku, rok.
 
wydaje mi się że UFC stawia ceny zaporowe dla Polsatu i OS, watpię żeby zgodzili sie na sprzedaż praw do jednej gali, wydaje mi się że oni sprzedają swoje gale pakietami na dane okresy tj. pół roku, rok.

Ale UFC może wykupić poprostu trochę czasu antenowego na reklamę.
 
Fajny ten wywiad z Allenem. Jak będzie okazja to podziekuje Jackowi Majchrowskiemu za Arenę bo teraz naprawdę mam jasność dlaczego Krk.

Z ocenami sprzedaży wstrzymajmy sie do jutra wieczorem.
 
byłem na KSW 29 i wydaje mi sie że ta Arena jest stworzona do MMA i boksu. Widok z większości miejsc jest rewelacyjny.
Jeśli chodzi o sprzedaż to ja bym się wstrzymał nawet do marca ;)
 
podziekuje Jackowi Majchrowskiemu
a tfuuuu...
z komentarzy na fejsie wynika, że sporo Angoli wybiera sie na Manuwę. Dla nich 600 pln to jednak niewygórowana cena. To jest przewaga ufc, o której się zapomina - na ksw raczej nie przyjeżdżają kibice zagranicznych zawodników, ani fani sportu z krajów sąsiednich
 
Allen jest zachwycony reakcją fanów i sprzedażą. Uważa, że bilety się szybko sprzedadzą. Traktują (UFC) galę wyjątkowo, stąd 12 pojedynków i 3 walki kobiet, hehe :D

Typowe amerykańskie pozytywne pierdololo. Pracuję trochę dla amerykanów, to zawsze jest super, wonderful, great job itd. :) A jak im się kasa nie zgadza, to i tak zabiorą projekt i przeniosą go do Indii :)

A co do taniości biletów, to się nie zgadzam. Tanie to są te, gdzie będzie trzeba używać lornetki :) Lepsze miejsca są 3-4 razy droższe niż na KSW.
 
a tfuuuu...
z komentarzy na fejsie wynika, że sporo Angoli wybiera sie na Manuwę. Dla nich 600 pln to jednak niewygórowana cena. To jest przewaga ufc, o której się zapomina - na ksw raczej nie przyjeżdżają kibice zagranicznych zawodników, ani fani sportu z krajów sąsiednich
Lepiej,żeby angole zostały u siebie, już nie raz pokazali na jakim poziomie jest ich kultura osobista.
 
Typowe amerykańskie pozytywne pierdololo. Pracuję trochę dla amerykanów, to zawsze jest super, wonderful, great job itd. :) A jak im się kasa nie zgadza, to i tak zabiorą projekt i przeniosą go do Indii :)

A co do taniości biletów, to się nie zgadzam. Tanie to są te, gdzie będzie trzeba używać lornetki :) Lepsze miejsca są 3-4 razy droższe niż na KSW.
Dlatego umieściłem na końcu swojej wypowiedzi "hehe :D" bo nie do końca wierzę, że są aż tak zadowoleni. Allen jest brytolem, więc oni idealnie potrafią robić dobrą minę do złej gry.
 
Co jak co ale angoli się na pewno trochę zjedzie. Pierwsza sprawa tańsze wejściówki u nas niż na UFC UK, druga sprawa to tanie loty, noclegi i koszt poimprezowania który dla nich jest śmiesznie tani. Dla nich to idealna opcja by wyrwać się bardzo niskim nakładem finansowym na 2-3 dni z domu od żony i z kumplami poimprezować przy okazji UFC :)
 
Z racji tego, że dzisiaj dostałem najlepszy news życia, to wybrałem. Jadę na UFC i chuj!
:smile:
Sorry KSW, nie ten poziom emocji
 
Tak jak mnie KSW często wkurwia swoimi zagrywkami jeśli chodzi o zestawienia i zarozumialstwo właścicieli pod wieloma względami to nie chciałbym żeby poszli z torbami i pewnie im to nie grozi. Na wszystkie PPV które były do tej pory nie kupiłem tylko 1-historycznego bo byłem poza domem i tak. Tak więc jakąś cegiełkę dokładam do ich rozwoju i istnienia i zawsze będę kupował PPV i tyle. Niech obydwie organizacje wypełniają swoje hale i niech zarabiają gruby hajs i tyle w temacie!
 
Zawsze za Polakami. WAR KSW! ;-)

A tak poważniej, mam nadzieję, że i KSW będzie dalej rządzić w Polsce, ale i UFC znajdzie opcję na choć jedną galę rocznie w naszym kraju. Tyle, że łatwiej jest firmom współpracować by kosić hajs niż się wyniszczać. Na wojnie nie ma zwycięzców totalnych, każdy ponosi straty, o ile nie zdominuje konkurencji.

Maciek, Martin i Kasta vs Dana, Lorenzo i Buffer. Taką walkę teamów chętnie bym obejrzał ;-)))
 
przecież rozpiska KSW 31 zjada UFC Kraków na lajcie
nie chodzi tutaj tylko o kwestie sportowe, które w KSW akurat na tej rozpisce są bardzo dobre, ale też emocje jakie budzą niektóre zestawienia. Materla vs Drwal dla mnie to zestawienie roku aktualnie, Błachowicz vs Manuwa też bardzo dobre, ale u mnie aż takich emocji nie budzi.
ciekawe czy będzie ten Polsat, ja kibicuje KSW jak najlepiej, żeby UFC czasami ich nie próbowało zniszczyć.
Może to spowoduje, że KSW lepiej będzie się rozwijać, bo czasami miałem wrażenie jakby spoczeli na laurach, a teraz dopiero biorą się do roboty
 
...Może to spowoduje, że KSW lepiej będzie się rozwijać, bo czasami miałem wrażenie jakby spoczeli na laurach, a teraz dopiero biorą się do roboty
Masz rację, konkurencja zadziałała już jakiś czas temu i KSW przeszło poważne zmiany (klatka, sędziowanie, nowi zawodnicy), w przyszłości również będzie działała na naszą korzyść. UFC nie zniszczy KSW, bo niby jak? Kontrakty są uszczelnione, dopływ nowej krwi zawsze możliwy, starcia polsko-polsko będą nadal elektryzowały. Dzisiaj widać jak ważni są Janek i Aśka, gdyby Dana miał w planie rozłożenie KSW, dałby Mamedowi, w odpowiednim momencie, tyle ile chciał i zakontraktował Materlę po porażce z Silvą. Dzisiaj mogliby zrobić mega kartę. Albo jeszcze wtedy nie mieli planów na Polskę, albo chcą działać długofalowo i ze spokojem.
 
Back
Top