Książki

To ja ostatnio natrafiłem na książkę: 'Cantona - buntownik który został królem". Cena 20 zł mnie przekonała.
 
Ok, Wiedźmin ukończony. Został jeszcze Sezon Burz,ale to już znak, że trzeba zkaupić kolejny zestaw. W Poniedziałek/Wtorek stanę się posiadaczem 7 tomów z Uniwersum Metro 2033 + ebook (za darmo w google store,ale trochę się cykam, wpisywać tam numer mojej karty :) )



Co do Wiedźmina - jestem zachwycony. Bardzo mnie książka pochłonęła a zakończenie, mimo,że niejednoznaczne, zrobiło mi wczoraj mindfuck w głowie. Najlepsze co do tej pory dane było mi czytać.



Dla równowangi - czytając Wiedźmina przechodziłem The Last of Us i Stalkera to teraz czas na Dragon Age:Inkwizycja i Wiedźmin:Dziki Gon


@Yagiel jak przeczytałeś wiedźmina to polecam Trylogie Husyckom Sapkowskiego, jeszcze lepsza niż Wiedźmin
 
..... Po przeczytaniu Uniwersum Metro zabieram się za książki z Fabrycznej Zony (klimat S.T.A.L.K.E.R.A) ....


Dobre tytuły wybrałeś xD Uwielbiam Metro tak samo jak i Stalkera :) Osobiście polecam każdemu zabranie się za książki fabrycznej zony, sam jestem szczęśliwym posiadaczem prawie wszystkich książek i każda którą mam została podpisana przez autorów :)

Może poklei, czytając Metro 2033 byłem wręcz wniebowzięty. Jak nie czytał nikt to polecam, książka jest świetna - ma klimat jak nie wiem co. Można powiedzieć, że jest ciężka - wielu odrzuca to, że zawiera mnóstwo opisów ale są one bardzo dobrze zrobione i gra jest warta świeczki XD Przygodę z metrem wręcz należy zacząć od tej książki, lecz 2034 jest dla mnie dużo gorzej jakoś coś nie pykło.

Jeszcze co do Metra polecam serie Diakova - autro bardzo fajnie ujął świat i historię w niej zawarte aż przyprawiają o gęsią skórkę.

Teraz nasz S.T.A.L.K.E.R - Ty wydaje mi się, że trzeba lubić taki klimat bo dialogi są, rzadkie i jest to bardziej walka z samym sobą. Mroczne przygody, skrywające jeszcze mroczniejszą tajemnice - pomysłowe i bardzo ciekawie napisane, chodź ja wolę bardziej naszego rodaka Michała Gołkowskiego, to inne też trzymają poziom. Osobiście przeczytałem je bardzo szybko, ale spotykałem się też z osobami, którym szło bardzo bardzo wolno - jest to wina właśnie tego, że tu chodzi o idee ZONY, jak tam by się żyło tym tytułowym poszukiwaczom skarbów i komu lub też czemu muszą stawić czoła. Minusem książek jest fakt, ze trzeba mieć jakąś wiedze na temat świata znanego z gry - Autorzy często rzucają frazami, które dla normalnych ludzi mogą nic nie znaczyć, w drugim tomie Gołkowski już zaczyna niektóre tłumaczyć. Jak, ktoś nie grał to warto wejść na jakaś stronę i poczytać o np: anomaliach czy stworach i samym pojęciu zona.
 
@Yagiel jak przeczytałeś wiedźmina to polecam Trylogie Husyckom Sapkowskiego, jeszcze lepsza niż Wiedźmin

Kumpel też poleca. Przeczytam,ale w przyszłym roku dopiero, za dużo się teraz narobiło wszystkiego :) A paczka z 7 tomami Uniwersum Metro sama się nie przeczyta:)
 
U mnie w kolekcji kolejna pozycja Kinga, tym razem Lisey' Story. Ksiazka dosyc gruba - 660 stron (chociaz maly format) i w moim odczuciu niestety troche za dluga. Historia ma swoje momenty, niektore nawet bardzo wciagajace, ale niestety sa to tylko momenty. Przez wieksza czesc tej knigi sie po prostu brnie. Malo brakowalo, a odlozylbym ja (co mi sie jeszcze nigdy nie zdarzylo) po pierwszych 30 stronach. Jak ktos jest wielkim fanem autora i jeszcze sie z ta pozycja nie zetknal to moze od biedy siegnac, innym nie polecam.

EDIT.
Goddfellas. Nicholas Pileggi.
Jedna z najlepszych ksiazek jakie mailem ostatnio w rekach, a i chyba najlepsza poruszajaca gangsterska tematyke z jaka sie zetknalem. Niezwykle wciagajaca historia, bez zbednych faktow psujacych narracje. Ta ksiazke sie doslownie pozera. Czasami czlowiek az sie zastanawia czy aby na pewno zycie Henrego Hilla to nie zmyslona historia. Goraco polecam !!!
 
Last edited:
Panowie. Potrzebuję szybkiej porady. Cos zajebistego w klimacie miasta '44. Poszukuję dobrej książki na prezent na juz. Jakies pomysły?
 
Trylogia husycka skończona. Świetnie się przy niej bawiłem. Wyraziści bohaterowie, świetne dialogi, Sapkoś nie cofa się przed umieszczeniem różnych patologii w książce. Krwawo i rJutalnie przedstawiona wojna. Polecam z czystym sumieniem. Jedyne co mi przeszkadzało to sporo łacińskich zwrotów, które zostały umieszczone w książce.
 
Trylogia husycka skończona. Świetnie się przy niej bawiłem. Wyraziści bohaterowie, świetne dialogi, Sapkoś nie cofa się przed umieszczeniem różnych patologii w książce. Krwawo i rJutalnie przedstawiona wojna. Polecam z czystym sumieniem. Jedyne co mi przeszkadzało to sporo łacińskich zwrotów, które zostały umieszczone w książce.
Ale ostatni tom nieco słabszy.
Dokończę dwa ostatnie tomy Amberu (za dzieciaka mi się chyba bardziej takie książki podobały ;) , ale miłe czytadełko) i na święta "Tęcza grawitacji" Pynchona.
 
Bolt

Prawda. Wygląda tak jakby Spakowskiemu zabrakło paru rozdziałów. Ostatnie rozdziały to megastreszczenie.
 
Dzieki przydlugim przerwom reklamowym podczas UFC on Fox 13, udalo mi sie skonczyc Band of Brothers Stephen'a Ambrose'a. Ksiazka opowiada historie (oczywiscie nie cala) zolnierzy z Kompanii E. Momentami wzrusza, momentami bawi. Pokazuje czym jest prawdziwa przyjazn i jaka ma wartosc. Pozycja obowiazkowa dla kazdego !
 
Dziś skończyłem STALKERA "czerep mutanta" bardzo fajna książka i teraz nie wiem co mam czytać.Co polecicie ? I takie drugie pytanie dostałem kartę payback w epiku może ktoś wytłumaczyć o co z tym chodzi?
 
Dziś skończyłem STALKERA "czerep mutanta" bardzo fajna książka i teraz nie wiem co mam czytać.Co polecicie ? I takie drugie pytanie dostałem kartę payback w epiku może ktoś wytłumaczyć o co z tym chodzi?

Ślepa plama tego samego autora :)

No to czytaj dalej Stalkera - książki M.Gołkowskiego "Ołowiany świt" "Drugi brzeg" "Droga do nikąd"

Na tą kartę zbierasz punkty za punkty możesz brać nagrody lub obniżać ceny produktów :) jednak trzeba ich naprawdę dużo uzbierać :)
 
Kolego wszystkie Pl Stalkery przeczytane ;( Metra 2033 w sumie tez tylko mrowanicza została .Własnie czytałem o karcie w sumie ostatniospror jak na mnie kupowałem szkoda tych punktów.
 
@Espaniol hmmm... ale widzę post apy to się lubi :) spróbuj może

Angelfall - Susane Ee - klimaty post apo :) Znajduje się tam delikatny romans, ale da się go przełknąć

Droga - Cormac McCarthy - kolejne post apy, ale już takie mocne, bardzo ciężki klimat - brutalny świat - czyli to co tygryski lubią najbardziej :)
 
"Droga" bardzo dobra - polecam. "Metro" mnie rozczarowało. Trzyma w niezłym klimacie, daje nadzieję na udaną książkę, a później to rozczarowujące, płaskie zakończenie :) Lubię książki, gdzie po jakiejś epidemii/wybuchu bomby/nowej globalnej sytuacji ludzie zmuszeni są do organizowania sobie nowego porządku. Znacie coś takiego? Udane pozycje to "Komórka" Stephena Kinga i "Miasto ślepców" Jose Saramago.
 
"Droga" bardzo dobra - polecam. "Metro" mnie rozczarowało. Trzyma w niezłym klimacie, daje nadzieję na udaną książkę, a później to rozczarowujące, płaskie zakończenie :) Lubię książki, gdzie po jakiejś epidemii/wybuchu bomby/nowej globalnej sytuacji ludzie zmuszeni są do organizowania sobie nowego porządku. Znacie coś takiego? Udane pozycje to "Komórka" Stephena Kinga i "Miasto ślepców" Jose Saramago.
Bastion, King
 
Panowie szukam zastępstwa dla Pieśni Lodu i Ognia (Gra o Tron). Dużo intryg, może jakieś wojny i koniecznie fantasy lub science fiction. Nie musi to być dzieło na miarę nobla, ale pasuje żeby objętościowo oscylowalo w okolicy dziel zebranych Lenina.
 
@Masu polecam Ahaje Ziemiańskiego, albo cykl inkwizytorski Jacka Piakary (dla mnie topowe polskie fantasy, polecam czytac uwaznie, wiele smaczkow) poza tym droga królów Sandersona, długa książka, równie długi tom2 w sam raz na święta
 
@ALRI Dzięki, czytałem :) Kinga mam przerobionego. @Masu, Podpisuję się pod tym, że cykl inkwizytorski jest świetny, ale to nie jest to, czego szukasz. Tam mamy krótkie historie z życia Mordimera Madderdina, ale nie ma to wiele wspólnego z intrygami w Grze o Tron. Choć oczywiście polecam tę serię Piekary, bo mocna jest :) Ja Ci polecam "Mroczną Wieżę" Kinga. Ciężko znaleźć coś godnego na wzór Gry o Tron. Może Wiedźmin?

PS: @andrzej, dopóki nie pojawi się długo zapowiadana Czarna Śmierć to niewiele zagadek się u Madderdina wyjaśni.
 
@Masu
"Achaję" bardzo odradzam, natomiast "Malazańska Księga Poległych" pod kątem intryg, wojen itp. powinna siąść. Przy czym momentami napisane z zadęciem, ale podobno polski przekład też trochę go dodaje.
 
bo Piekare próbowałem i jakoś mi nie weszło
IMO Piekara to najlepsze co mogło spotkać polską fantastykę :)
Aż pozwolę sobie zacytować fragment książki "Ja, inkwizytor. Wieże do nieba"
Upojny zapach leśnych konwalii rozchodził się wszędzie wokół, a słowicze trele pieściły nasze uszy. Wzbijały się dźwięczną kaskadą pod niebo zaróżowione od zachodzącego słońca, którego promienie spijały z liści ostatnie krople rosy.”

Taaak... Zapewne wolałbym w ten sposób rozpoczynać moją opowieść. Ale jestem inkwizytorem, a nasze historie, historie inkwizytorów, zazwyczaj zaczynają się troszkę inaczej...

Krew była wszędzie. Na ścianach, na podłodze, nawet na suficie. Można by pomyśleć, że w tym pokoju pracował szalony lub pijany malarz, który upodobał sobie technikę polegającą na rozbryzgiwaniu przeróżnych odcieni czerwonej farby, od niemal różowego po wpadający w brąz. Można by tak pomyśleć, gdyby nie smród. Smród zastarzałej, zaschniętej krwi i rozprutych wnętrzności. Kto tego rodzaju smród poczuł chociaż raz w życiu ten nigdy nie pomyli go z niczym innym.
 
Grzechu nie weszło mi bo to co czytałem to był cykl opowiadań a ja nie lubię seriali case`owych :)
 
No chyba, że nie lubisz, ja uwielbiam jego styl. Lubie książki przepełnione sarkazmem i czarnym humorem.
 
Obadaj jeszcze Pana Lodowego Ogrodu Grzędowicza. Nie jest to moze tak rozbudowane jak Gra o Tron, ale ma swoje smaczki. Moim zdaniem Top5 polskiej fantastyki.
 
Back
Top