Książki

mi się wydaje, że Inkwizytorów od Piekary lepiej jednak wydarzeniami. Sam czytałem kolejnością wydań i momentami się gubiłem...
 
Jestem już w trakcie słuchania Starcia Królów. Wersja angielska jest spoko (lektor: Roy Dotrice) ale moim zdaniem gorsza od polskich (czasem mnie Roy wkurza w swoich interpretacjach wokalnych a Banaszyka się słuchało świetnie, nie wspominając o genialnej formie słuchowiska Gry o Tron).
 
Jestem po lekturze A captain's duty Richarda Phillipsa (with Stephan Talty), na podstawie ktorej nakrecona film z Tomem Hanks'em (nie ogladalem). Ksiazka o facecie z jajami przez duze J. Historia sama w sobie jest niesamowita, niestety jej opis jak dla mnie jest nieco nudny. Brakuje mi zwlaszcza fragmentow, ktore rzucilyby nieco swiatla na dzialania marynarki i samych SEAL w calym tym zamieszaniu. Wstawki opisujace przezycia zony mnie osobiscie mocno irytowaly.



Ogolnie ksiazka pisana podobym schematem jak Lone survivor (ta pozycja jednak duzo lepsza). Zaczyna sie naprawde niezle. Jesli ktos lubi takie historie to ksiazka jak najbardziej do przeczytania, jesli nie jest sie natomiast fanem tych klimatow to raczej nalezaloby sobie ta pozycje odpuscic.
 
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/230421/wirus



Czy ktoś czytał tą książkę?



Zna ktoś jakąś stronę gdzie można kupić tanie książki, albo może takie używane(zawsze taniej, a raczej nie powinny być zniszczone), a może ktoś ma na sprzedaż?
 
Czym zachęcić kobietę do czytania książek ? Kupilem jej sage Piedziesiat Twarzy Greya, ale nie wciagnelo jej. Interesuje ja bardziej jakis kryminal z watkami romantycznymi. Ja natomiast mysle nad zakupem "Złodziejka Książek', bo w rankingach jest wysoko oceniana.



Dla siebie kupilem Droga Królów Brandona Sandersona i nie spodziewałem się, że jest takiej objętości. Oby się spodobała :)
 
Zlatan spróbuj może sage milenium Steig Larsson świetny kryminał z niezłymi momentami romansowo-erotycznymi ma swój klimat i powinien sie sipodobać ewentualnie polecam sagę pani Camili Lackberg, powinna zrobic robotę. Chyba, że celujemy w jakieś krótsze historie kryminalne to Asa Larsson lub (tylko tutaj nie ma zbyt dużo wątków rmonatycznych) serie Simon'a Beckett'a lub Axl'a Sund'a
 
Spoko nie ma problemu polecam się na przyszłość Jakbys był we Wrocławiu to mógłbym Ci jakąś zniżke załatwić.
 
Aleja Potępienia - Rogera Zelaznego - fani Mad Max, Fallout i nawet S.T.A.L.K.E.R moga spokojnie brać. Troszkę ponad 200 stron, ale pochłania się przyjemnie. Jakiegoś szaleństwa nie ma, ale fani postapo będą w miarę zadowoleni



Jestem w trakcie Dzielnicy Obiecanej (Metro2033) - klimat zupełnie inny niż w oryginałach, ale to w sumie dobrze, bo postapokaliptyczna Nowa Huta fajnie się w głowie obrazuje :) Jest szaro, brudno, momentami bardzo duszno, ciasno i całkowicie ciemno :) Drażni trochę, że niektóre akcje(już nie bede spoilerować) są troszke przesadzone, no ale doczytam do końca i bardziej sie wypowiem :)



A muszę się z tym uwinąć do wtorku bo wtedy kurier przyniesie mi wszystkie tomy Wiedźmina :) A po Wieśku, wracam do postapo i wszystkie powieści z serii uniwersum. Tak więc, plan na najbliższe miesiące już jest:)
 
Dla ludzi zainteresowanych polityką, socjologią i historią, pragnacych objechac kiedys USA (na bank takich tu pełno ;)), baaaardzo polecam:



http://www.empik.com/sladami-steinbecka-geert-mak,p1093402069,ksiazka-p
 
Uniwersum Metro 2033: Dzielnica Obiecana. Właśnie ukończyłem - taki mix Metro 2033 z Bastioniem Stephena Kinga, co nie do końca mi się podobało. Nie chce za dużo zdradzać,ale momentami autor za bardzo fantazjował i lekko wykraczał po za atmosferę postapo. Tak czy inaczej, fani uniwersum na pewno przeczytają a opinie pozostawiam im.Osobiście nie żałuję wydanej kasy, 80 % książki ma porządny klimat, który fanom tego gatunku na pewno będzie pasować.



A jak jutro kurier nie pojawi mi się z Wiedźminami to będę bardzo zły.o
 
Rozczaruje - mutantów (chociażby takich jak bibliotekarze z M33), praktycznie nie ma - po za opowieściami,że gdzieś w nocy wychodzą na żer i dobijają się do włazów. Szczury, psy, ptaki, to główne stwory panoszące się po Krakowie a ich mutacje nie są na tyle dużę aby można było mówić o mutantach. Mutacje bardziej dotknęły ludzi, można powiedzieć,że są nowe 3 rasy.



Co do przetrwania - no coś tam jest, ale w porównaniu z tym co przechodził Artem, to w sumie nie można porównać :) Takie bardziej koczowanie w ciszy czy też dostosowanie się do bardzo ciężkich warunków panujących w schronach Nowej Huty - mieszkańcy moskiewskiego metra, to przy nowej hucie w luksusie się pławili:).
 
No toś mnie panie kompletnie zniechęcił do książki. Zastanawiam się obecnie nad tymi pozycjami: www.swiatksiazki.pl/ksiazki/kompleks-7215-bartek-biedrzycki-4014164/ oraz http://www.swiatksiazki.pl/ksiazki/czerep-mutanta-wiktor-noczkin-4009243/ - ktoś coś?
 
Chmura na Matrasie jest teraz lepsza cena na Kompleks + mają zniżkę 15% jak się zapiszesz na newsletter
 
Ktoś już czytał?
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/226157/wyspa-na-prerii

Skończyłem właśnie kilka sporych "klocków" - nawet nie tyle objętościowo, co pod względem treści - i szukam czegoś nieco lżejszego.
 
10672216_761527973908785_22025191355749016_n.jpg




Jesienią kolejna książka z Uniwersum Metro 2033 trafi do Polski :) Kurde, ale mam czytania :)



Kompleks też będę ogarniał bo opis bardzo zachęca :) Ale wszystko w swoim czasie :) Jak tylko bede konczyc wieska, to hurotowo biore Uniwersum :)
 
Pan Mercedes- nic specjalnego. Fabula niczym nie zaskakuje, 5/10 moim zdaniem. King nie popisal sie.
 
hej, polecicie jakieś książki motywacyjne? Najlepiej pisane przez sportowca który coś w życiu osiągnął, takie sa najlepsze :D
 
Mógłby ktoś polecić coś w klimacie Raportu Pelikana albo histrorii Erin Brockovich, najlepiej gdyby tłem fabuły była rozprawa sądowa, albo aby chociaż jeden z głównych bohaterów był prawnikiem. Jakoś nikt ze znajomych nie mógł polecic mi nic ciekawego, moze tutaj się uda...
 
@Mixer



Polecam twórczość Johna Grishama: Firma, Ława przysięgłych, Więzienny prawnik i wiele innych.



Jeśli lubisz takie klimaty,to przeczytasz je ekspresowo.
 
Ostatnio nawet bardzo :-) dzięki Shajs na pewno przeczytam :-)



Chciałem jeszcze tylko zaznaczyć że nie interesuje mnie (obecnie :) ) okultyzm, klątwy itp. a ostatnio coraz częściej mozna to znaleść w kryminałach. Nie to żebym był uprzedzony jakis czas temu nabyłem "Podpalaczke" Kinga, bardzo zaciekawił mnie fragment na okładce. Niestety miałem zbyt wiele na głowie i zostawiłem u dziewczyny (nawet nie otworzyłem :( ), swoją droga to jeżeli ktoś czytał to byłbym wdzięczny za opinie na jej temat, warto/nie warto?... na 100% przeczytam (kiedyś), ale mam bardzo mało wolnego czasu i chciałbym na razie ograniczyć się tylko do tych najzajebistrzych:-)







Dla zainteresowanych psychologią moge z czystym sumieniem polecić "Efekt Lucyfera. dlaczego dobrzy ludzie czynią zło" Philipa Zimbardo genialna książka i według mnie swoisty dogmat współczesnej psychologii. Dla odważniejszych "Drapieżcy" książka opowiada o przestępcach seksualnych bodajże Anna Salter, bardzo ciekawa. Chyba że tylko ja mam taki chory mózg i interesuje się psychopatami :-)
 
@up



Moze Helter Skelter Vincenta Bugliosi. Historia Mansona oczami glownego oskarzyciela. Czytalem to kiedys, nawet niezle.
 
Back
Top