Książki

Fanom gier Blizzarda serdecznie polecam Zbrodnie Wojenne Christy Golden, znowu się wkręciłem w WoW'a...
 
Dluga ziemia - Terry Pratchett wspolnie z Stephenem Baxterem



Nie wiem czy to tylko ja, ale z tej ksiazki wieje taka nuda, ze dobilem do 200 strony i w miedzy czasie zdazylem lyknac 2 tomy "Pana lodowego ogrodu"
 
"Zabójca mimo woli", "Atlas Zbuntowany" i "Tytus Groan" (w oryginale, wprost nie mogę się doczekać rozdziału ze strumieniem świadomości :-)), niestety powoli ze względu na kryzys czytelniczy.
 
@spa



faktycznie nie jest to zbyt porywająca powieść , chociaż sama fabułą jest solidna ale jednak brakuje tej magii ze swiata dysku
 
Uniwersum Metro2033 - Dzielnica Obiecana, wczoraj była premiera, Płocki empik zamulił i jeszcze nie ma, ale wieczorem postaram się zrobić jeszcze jedno podejście:) Kumpel jest w gdyni i chciał mi wziąć, ale zaryzykuje i może uda się kupić przed weekendem :) Najwyżej będę płakał do poniedziałku :(
 
Jak to jest z tym Metrem 2033? Jest jakiś główny cykl? Czy każda książka to inna - niepowiązana z drugą - historia?
 
Jeśli chodzi o oryginały (metro 2033 i 2034) - są powiązane,ale głównie postaciami i gdzieś w tle przewija się lekko wątek z pierwszej częsci. Metro 2034 nie jest kontynuacją jedynki,ale dzieje się w tym samym miejscu, w tych samych realiach. Kontynuacją Metro 2033 ma być Metro 2035 które rozwija i rozbudowywuje fabułę z gry Metro"Last Light więc radzę sobie gre odpuścić zanim przeczyta a jak ktoś juz grał, to nie spoilerowac przed wydaniem książki :)
Jeśli chodzo o serię Uniwersum Metro 2033 - powieści wyszło ze 40, w Polsce wydano ok 8, w tym jedna trylogia. Dzielnica Obiecana to pierwsza polska powieść z tego uniwersum. Ksiązki Uniwersum Metro 2033 nie mają ze sobą chyba nic wspólnego
 
Wielkie dzięki wyjaśnienia :) Ale jeszcze jedno pytanko ;) Na kiedy planowane jest 2035 i czy ma być to ostatnia z "głównej serii"?
 
Ostatnią miało być 2034. Ale jak widać, Gluhovsky zmienił nieco zdanie:) Mam nadzieję,że nie tylko pod pretekstem kasy,ale naszła go wena twórcza:) Mówi się,że pod koniec roku,ale oficjalnej daty nie ma. Tak czy inaczej, po przeczytaniu oryginałów cięzko mi jest zapomnieć o tym Uniwersum i teraz mam zamiar pochłonąć resztę. Małą odskocznię stanowi teraz Aleja Potępienia autorstwa Rogera Zelzaznego - fanom Mad Max powinno się podobać,aczkolwiek, jeszcze nie skończyłem
 
Przecież już całe 2034 było napisane pod wpływem sukcesu pierwowzoru i sequel wyszedł zrobiony na siłę, bez przemyślenia, czyli po prostu denny. Samo Metro 2033 było powyżej średniej, na 6/10, może 7/10 dla maniaków klimatów postapokaliptycznych, ale nie więcej. Metro 2034 to jednak już o dwa oczka niżej. To, że Glukhovsky faktycznie wziął się za trzecią część po jakimś czasie, daje nieco nadziei, że nie będzie to syf jak w przypadku 2034.
 
Ostatnio dwie książki sobie przeczytałem, więc się podziele przemyśleniami



1) Strażnicy Bezprawia - Ken Bruen



Fabuła całkiem niezła, a sposób w jaki książka jest pisana - fenomen! Czytało mi się jednym tchem, i mimo , iż uważam że Bruen powinien wiecej ,,czasu" książkowego poświęcić na dochodzenie będące niby głównym wątkiem, tak jest to jedna z lepszych książek, jakie ostatnio przeczytałem



2) Buick 8
- Stephen King



Książka mi się totalnie nie spodobała. Wszystko pisane w formie jednej wielkiej retrospekcji - o zagadce samochodu Buick, która stanowi glówny wątek, czytelnik nie dowiaduje się na końcu niewiele więcej niż wie na początku. Z książki, od której oczekiwałem wciągającego dreszczowca, dostałem monotonną opowieść o błyskającym samochodzie i kosmitach. Nie polecam.



Akurat do biblioteki trafił długo wyczekiwany ,,Ostatni Don" Puzo, więc biorę się za czytanie. Ta książka nie może mnie zawieść.
 
Oki chyba wezmę się za główne powieści z tego uniwersum, ale dopiero, gdy wyjdzie 2035. Pochłonę wszystko za jednym zamachem.


Za niedługo skończę ostatni tom Wiedźmina i szukam kolejnej ofiary ;) Chyba wezmę się za cykl inkwizytorski Piekary.
 
https://www.humblebundle.com/books



Jak ktoś ma wolnego centa i chce spróbować "Amerykańskich bogów" po angielsku to ma właśnie okazję.
 
Skonczylem The Wolf of Wall Street. Filmu nie ogladalem, ale teraz to juz raczej nie musze. Ksiazke czyta sie jednym tchem, a historie w niej zawarte rozbawia chyba kazdego. Niektore sa tak nieprawdopodbne, ze ciezko uwierzyc w ich autentycznosc. Postac samego Jordana Belforta moze nie pozytywna, ale duzo bardziej kolorowa niz wiekszosc znanych mi osob. Troche pod koniec kluly mnie w oczy opisy jego uzaleznienia od narkotykow - mialem wrazenie, ze sie chelpil, ale poza tym ksiazka naprawde swietna. Polecam.
 
Panowie, ktoś wyżej chyba coś polecał, ale mam problemy z netem. Mianowicie coś podobnego do Gry o Tron? Chodzi o klimat, koncepcje, świat. Coś ktoś zna ciekawego?
 
Również polecam Wilka z Wall Street. Książka jest bardzo dobra, jak się ma trochę wolnego czasu to można ją w dwa dni spokojnie przeczytać. Chociaż ja te opisy jego przeżyć z narkotykami odbierałem bardziej jako przestrogę, niż chwalenie się.
 
Ja właśnie zainwestowałem w 7 książek. Zobaczymy czy mnie nie zawiodą. Tylko znowu problem od której zacząć.



Thierry Henry. Samotność na szczycie



Cantona. Buntownik, który został królem



Sir Alex Ferguson 25 lat na szczycie



Harry Redknapp. Autobiografia



Menedżerowie. Jak myślą i pracują wielcy stratedzy piłki nożnej







Natomiast 1 pazdziernika, tydzien przed premiera:



"ZaSYPAny. Życie na zakręcie"



Stefan Effenberg, "Niepokorny"
 
Smutny to dzień w którym skończyłem Wiedźmina. Nie sądzę żebym kiedyś poznał tak ciekawą i wciągającą historię z tak KAPITALNYM klimatem.


Miałem zabrać się za gry z tego uniwersum, ale boję się, że zepsują mi odbiór historii i interpretację zakończenia. Badź co bądź fabuła z gier nie dostała aprobaty i wsparcia Sapkowskiego.
 
@vaicavalo



Bierz się za gry śmiało, są genialne. Jedynka dobrze oddaje klimat Wiedźmina zanim latał za Ciri, dwójka jest po prostu świetną grą, z najlepszym systemem walki ever.



A z Sapkosiem to nie wiadomo, bo on co chwilę zmieniał zdanie do popierania gry. Na początku,że nie ma mowy, potem mu się spodobała, a potem się rozmyślił i znowu nie poparł tego.



A co do zakończenia, autor napisał potem jeszcze przecież Sezon Burz, który praktycznie zakończenia wyraźnego nie ma i książka kończy się jakby kończył jakiś rozdział i miała być kontynuacja.
 
Bolt



Nawet raz miałem się za nią zabrać, gdy miałem ochotę na space opere, ale tak się jakoś złożyło, że wybrałem Hyperion ;) Niemniej jednak Diuna jest takim klasykiem, że znajduje się na półce książek, które w przyszłości muszę przeczytać. Na razie jednak zostaję w słowiańskich klimatach i zabieram się za cykl inkwizytorski Piekary ;)







Hubi



Właśnie co do tego Sezonu Burz to trochę się boję. Pełno jest opini, które wyrażają krytykę za porzucenie klimatu i stylu za który wszyscy pokochali sagę i zbiory opowiadań. Na razie chyba odpuszczę żeby nie psuć sobie odbioru świeżo zakończonej sagi. Ale w przyszłości na pewno po niego sięgnę. Bo Wiedźmin to jednak Wiedźmin ;)
 
To akurat nie jest space opera, tylko inteligentne science fiction pisane momentami stylem bliskim fantasy. Wbrew temu co jest na obwolucie momentami "mądre" książki z naciskiem na "Bóg Imperator Diuny".
 
Właśnie co do tego Sezonu Burz to trochę się boję. Pełno jest opini, które wyrażają krytykę za porzucenie klimatu i stylu za który wszyscy pokochali sagę i zbiory opowiadań. Na razie chyba odpuszczę żeby nie psuć sobie odbioru świeżo zakończonej sagi. Ale w przyszłości na pewno po niego sięgnę. Bo Wiedźmin to jednak Wiedźmin ;)


Sezon Burz byl ok. Jak jestes fanem Wiedzmina to bedzie Ci sie podobalo.
 
Ja od razu po całej sadze przeczytałem Sezon Burz i wg. mnie też było dobrze. Na pewno nie zepsuje Ci odbioru sagi
 
Popieram Sezon Burz jest ok.



Moim zdaniem jednak trylogia husycka jest lepsza od wiedźmina i to o kilka poziomów, w dodatku Narrenturm -audobook superprodukcja jest tak gienialnie obsadzony, że szkoda czasem przerywać słuchania. Podobno największa produkcja tego typu w Europie.



http://audioteka.pl/obsada-narrenturm,info.html z bardziej znanych - ARTUR BARCIŚ, ANNA DERESZOWSKA, MAGDALENA RóŻCZKA, PIOTR ZELT , KAZIMIERZ KACZOR , MAREK FRĄCKOWIAK ,ADAM FERENCY ,KRZYSZTOF WAKULIŃSKI ,LESŁAW ŻUREK .... i jeszcze ponad 150 innych aktorów
 
Back
Top