Książki

nie chcę mi się szukać poszczególnych postów na temat (tymbardziej że technika idzie do przodu), wiem, że było poruszane to conajmniej raz, interesuję mnie temat czytnika ebook, jakieś przyzwoite urządzenie tego typu bym chciał zakupić w cenie do 400 ale lepiej niżej : ) coś da radę w temacie ? na co zwracać uwagę ? jakieś porady, linki aktualne mile przyjmę, nie wyjeżdżać mi panowie z egzemplarzami za 400 $ od wuja sama:-)
 
Kindle Classic z przedłużoną gwarancją kupiłem za 300 złotych na allegro. Póki co sobie chwalę.
 
mam pytanie, czy w Polsce są jakieś wydania Pieśni lodu i ognia, które składają się w spójną całość? Chodzi mi o to, by okładki wszystkich części były ze sobą jakoś powiązane, a rozmiary książek takie same, tak jak poniżej:


Wydawnictwo Zysk i S-ka.



Czytanie na Kindlu przypomina wam bardziej czytanie ksiązki czy czytanie przy komputerze? Tego drugiego nie znoszę, a z drugiej strony fajnie mieć w podróży wybór książek - bo przecież nikt chyba nie wozi ich ze sobą kilku :-)
 
Potwierdzam, że to przypomina czytanie książki. Co do świecenia - jeśli nawet mamy podświetlanie w czytniku (np. w Kindle Paperwhite) to też nie męczy wzroku tak jak ekran telefonu czy komputera. Zamiast prosto w oczy, światło pada na powierzchnię, która jest wewnątrz czytnika a do nas dociera dopiero odbite, więc to bardziej tak, jakby wziąć książkę albo czytnik i np. lampkę :)
 
Zakupiłem tego kindla, chyba classic. Teraz parę pytanek będzię : ) na to się kopiuję jak na pamięć usb ? skopiowałem i jak jest podłączone do kompa to widzę pliki, a jak odłącze to nijak tego nigdzie nie mogę znaleźć na urządzeniu (pliki mobi np.). Rejestrację można pominąć ?
 
Rejestrację można pominąć. Pliki wrzucasz do folderu "documents", oczywiście mobi to jedyny prawilny format.
 
dzięki Bolt, utworzyłem nowy folder i tam wrzuciłem książki, przez to nie było widać, przerzuciłem do documents i gra wszystko
 
jak masz książki w TXT czy czymś innym to jest darmowy program - Calibre do konwertowania itp. do MOBI



z praktycznych porad - czasami jak się rozładuje i podlączysz do ładowania przez usb to niby się nie ładuje ale poczekaj z 10-20 minut powinno samo nagle załapać
 
Od Calibre lepszy chyba jest Mobipocket Reader - książki się nie "rozstrzeliwują" z PDFa czasem jak w Calibre.
 
Przeczytał ktoś Koronę śniegu i krwi Elżbiety Cherezińskiej? Podobno HBO rozważa nakręcenie serialu na jej podstawie.
 
Szukam jakiehs dobrej ksiazki dla mamy na prezent urodzinowy. Orientuje sie ktos ?


http://lubimyczytac.pl/ksiazka/154728/bog-nigdy-nie-mruga-50-lekcji-na-trudniejsze-chwile-w-zyciu
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/195549/jestes-cudem

Kup te dwie książki. Przekaż mamie by najpierw przeczytała niebieską, a potem seledynową. Ja swego czasu właśnie kupiłem taki zestaw. Są to książki o szczęściu, celu w życiu i ogólnej akceptacji tego co nam los daje. Bardzo sympatyczne.
 
Dla mamy? Proponuję to:
http://www.multibook.pl/pl/p/Erik-von-Kuehnelt-Leddihn-Demokracja-opium-dla-ludu/1796
Lekkie, łatwe i przyjemne. SPOILER: Nie ma żadnych romansów.
 
Przeczytalem ostatnio dwie pozycje. Thinner Kinga i The Psychopath Test Jon'a Ronson'a. Pierwsza pozycja nawet niezla porownujac do tego chlamu jego autorstwa, ktory ostatnio wpadl mi w rece (Buick 8) druga natomiast swietna. W ciekawy sposb splata kilka pozornie niezwiazanych ze soba historii zmuszajac jednoczesnie do zmiany spojrzenia na ludzi i ich zachowania. Poddaje tez w pewnym stopniu w watpliwosc uzytecznosc psychologii jako nauki. Z mojego punktu widzenia - warto !
 
Skonczylem tez calkiem niedawno Grammar Sucks (Joanne Kimes with Gary Robert Muschla). Normalnie bym nie polecal gramatyki jako ksiazki wartej przeczytania, ale ta napisana jest w tak przystepny i zabawny sposob, ze smialo moge stwierdzic, iz jest to najlepsza ksiazka tego typu jaka przyszlo mi do tej pory przeczytac. Jak ktos lubi jezyk angielski i chcialby dowiedziec sie czegos o skladni jezyka angielskiego to smialo moze siegnac :-)
 
Poleci ktoś jakieś wartościowe książki na temat Początków MMA? Najlepiej w j. polskim, ale jak nie ma to i w angielskim dam radę ;)
 
Jestem po lekturze książek:



Zbrodnia NIEdoskonała - Bogdana Lacha



Profil mordercy - Paula Brittona



obie pozycje o profilowaniu sprawców przestępstw, dają do myślenia.
 
BOOYAK jaki dokładnie masz temat pracy? Ja pisałem o seryjnych mordercach i trochę się tego naczytałem :)
 
Profilowanie kryminalistyczne - jeżeli możesz coś polecić lub masz jakieś w wersji elektronicznej to chętnie przyjmę :-)



Prócz tego mam w posiadaniu jeszcze do przeczytania:



Czerwiński, Gradoń - Seryjni mordercy



Gierowski - Zabójcy i ich ofiary



Gierowski - Motywacja zabójstw



Elliott Leyton - Polowanie na ludzi
 
mam czytałem :)



mam tego sporo, nie wiem tylko czy Ci się przyda, bo większość jest po angielsku:



Sexual Homicide - Patterns and motives - Ressler, Bourges, Douglas;



Sex CrimesPatterns and behavior - Holmes/Holmes



Serial Crmie- Theory and Practice Issues in Behavioral Profilling - W. Petherick



Serial Violence Analysis of Modus Operandi - Keppel



Crime Classification Manual - Douglas



Serial Murderers and Their Victims - Hickey



Mam jeszcze trochę monografii (też po ang) i fragmentów innych książek
 
Jak już skończę przeczesywać literaturę w ojczystym języku to na pewno sięgnę po anglojęzyczną, jakieś najbardziej przez Ciebie poważane. Także jeśli to nie problem prosiłbym o podesłanie czegoś na [email protected], byłbym wdzięczny :-)
 
Ja ostatnio przeczytałem to:



spowiedz-heretyka,big,344382.jpg
Osobiście powiem szczerze, że nie spodziewałem się, iż biografię kiedykolwiek będzie mi się dobrze czytało, a forma wywiadu strasznie bardzo mi się podobała. Ogólnie polecam dla fanów zespołu oraz samego Nergala.



A teraz się zabieram za to:



Zombie-survival-Podrecznik-technik-obrony-przed-atakiem-zywych-trupow_Max-Brooks%2Cimages_big%2C23%2C978-83-7785-120-3.jpg
 
Frankenstein Mary Shellyey przeczytany. Historia nawet niezla, fajne zlozone postacie, ktorych nie da sie jednoznacznie osadzic. Jedyne co mi nie pasowalo w tej ksiazce (i wracalo do mnie co jakis czas) to geneza potwora. Fakt, ze czlowiek mialby byc zdolny do stworzenia zywego organizmu, zwlaszcza quasi-ludziego, to dla mnie za duze sf :-)
 
Przecież tworzenie żywego organizmu quasiquasi-ludzkiego jest proste jak ruch***e - i to w znaczeniu dosłownym;))
 
Back
Top