Książki

Przepraszam, mógłby mi ktoś podpowiedzieć, gdzie można kupić książkę "Kickboxer" o Marku Piotrowskim (wolałbym książkę papierową, a nie do odczytu na komputerze). Z góry dziękuję za pomoc.
 
"Desperacja" miażdzy! Przeczytalem wszytskie ksiązki Kinga i zdecydowanie było to jedno z jego najlepszych dzieł.

Gdybym mial szeregowac wg mojej opinii

1. "Bastion"
2. "To"
3. "Lśnienie"
4. "Desperacja"
5. "Wielki marsz"

King jest mistrzem w budowaniu napięcia. Choc w niektórych książkam mialem wrażenie jakbym czytał "Chłopów" Zeromskiego wiedząc o tym, że jest to horror. Dużo przedstawień psychologii bohaterów, ich historii, obszerna prezentacja środowiska, wielowątkowość (która czasami mija sie z celem). Czasami wieje nudą, ale z reguły pod koniec jest przysłowiowe "bum" i czytelnik dostaje ciarek na ciele.


U Mastertona natomiast 5 strona, a tam już demolka, duchy, krew i cycki :D
 
@Zlatan



King ma dobre pióro, przeczytałem kilka jego książek i na żadnej sie nie zawiodłem, myśle, że mozna walic w ciemno każdą pozycję jego autorstwa.
 
"Kickboksera" nowego się chyba teraz nie dostanie, więc pozostaje szukanie używanego na Allegro albo w antykwariatach.
 
"Bestia" o Tysonie bardzo dobra książka, do tego za pare złotych można ją dostać.
Cała trylogia o Hannibalu, chyba najlepsze thrillery jakie czytałem. Zaraz obok na podium saga Millennium.
Oczywiście wymieniona wyżej saga o Wiedźminie.
Noi oczywiście Przygody Tomka Sawyera.

Te ksiązki z czystym sumieniem mogę polecić.
 
Stephen King to mistrz! Czytałem już i czytam jego dzieł co raz więcej. 'Pod kopułą' dobre, daję z 8/10. Bastion oczywiście dyszka. Cujo, całkiem całkiem, oprócz tego krótsze opowiadania bywają fajne... jak na przykład 'Metoda Oddychania' albo coś takiego... Dodatkowokryminały Cobena są dobre. Nie pamiętam tytułów, ale dwa czytałem, podobały mi się. Plus'W sieci kłamstw' Igniatusa, o wywiadzie amerykańskim, chyba film jakiś był na jej podstawie... Kinga jeszcze 'Buick 8' zajebisty klimacior... Dodam jeszcze przygody Jakuba Wędrowycza pióra Pilipiuka, naprawdę dobre opowiadania napisał... polecam !
 
Nie wiem o jakiej Twierdzy piszecie, ale daaaawno temu, zanim miałem neta i książki czytałem (głównie King, Masterton) wpadła mi w łapy taka Twierdza:



155x220.jpg




Autor: Wilson



Pamiętam zajebisty klimat!
 
ja polecam serię kryminałów Beckett'a. Teraz się za to wziąłem po wstępnej niechęci. Myślałem że to mega przereklamowane, ale jest naprawdę całkiem całkiem. Coś na podróże do pracy np., bez mega intrygi i bardzo zawiłej fabuły, fajne takie. Skończyłem "chemię śmierci" i jestem gdzieś w połowie "zapisane w kościach". Kojarzy mi się z Cobenem trochę, ,którego też moim zdaniem fajnie,szybko i przyjemnie się czyta. Ale prawdziwy czad to dla mnie jednak Dan Brown - lubię tematykę religijną i zagadki, chociaż "Zaginiony Symbol" czyli najnowsze dzieło Browna mocno mnie rozczarowało podobieństwem do "kodu da vinci" i "aniołów i demonów"
 
Sam kiedyś czytałem Chemię Śmierci Beckett'a i faktycznie wciągająca książka, ja osobiście polecam sagę Malowany Człowiek Petera Bretta oczywiście jeśli ktoś lubi fantasy, choć nie jest to klasyczna powieść o elfach i krasnoludach. Oczywiście mógłbym też napisać o Wiedźminie czy Władcy Pierścieni ale o tym to już chyba każdy chociaż słyszał. Ciekawymi a jednocześnie lekkimi książkami są te napisane przez Jeremiego Clarksona. Ostatnio bardzo spodobał mi się Snajper tylko nie pamiętam w tej chwili autora
 
ja najbardziej lubie czytac biografie. najbardziej mi się podobały Paula Gascoigne i Tony Adamsa, fanie opisane i wiadomo z lekka dawką humoru w kazdej sytuacji. Ostatnio dorwałem biografie Ally McCoista, ale jest napisana w zupełnie inny sposob i strasznie ciezko się ją czyta.
 
Matko ile wy czytacie :) Ja tak jedną na rok przeczytam, góra dwie.. Ale najbardziej mi się podobały "Siewca Wiatru" Kossakowskiej i "Zbieracz Burz" tej samej pani :) Polecam też bardzo krwawe fantasy "Pajęczyna Utkana Z Ciemności" Karla Wagnera i dreszczykowaty "Dom Cieni" Michaela Allegretto z fajnie opisanymi szczegółowo wątkami erotycznymi ;)
 
JEST PIĄTEK I MAMY NAJWIĘKSZĄ ŻENADĘ MIESIĄCA, A WIĘC KSIĄŻKĘ O MATCE MADZI: "Redaktor naczelna Gali pochyliła się nad epicką historią Mamy Madzi z Sosnowca, z jej opowieści wyłania się obraz dziewczyny wyjątkowo skrytej w sobie, ale też bardzo inteligentnej i niezwykle silnej psychicznie".










:-)
 
Silna psychicznie była niewątpliwie.



Jacek Piekara "Przenajswiętsza Rzeczpospolita". Książka swietnie napisana z metakoksem, dziwkami, fanatyzmem, kłamstwem, wyzyskiem, śmiercią w tle. Polceam.
 
jeżeli ktoś lubi kryminały, najlepiej o seryjnych mordercach, szczególnie porąbanych, polecam trylogię zła Maxime Chattam oraz całą serię Charliego Parkera autorstwa Johna Connolly'ego. Nie są specjalnie szeroko znane w Polsce, a o niebo lepsze od kryminałów takich autorów jak Patterson czy Deaver. Niesamowity klimat i atmosfera zła.



Z thrillerów - nieśmiertelny Ludlum oraz Erick van Lustbader.
 
WoW! Nawte nie wiedziałem, że jest taki temat na forum :D



Ja polecam najlepszą książkę jaką czytałem, mistrzostwo świata. Dla każdego, jesli nawet nie lubicie tego typu litereatury - nieważne, przeczytajcie, a nie pożałujecie.



cien.jpg
 
Zna ktoś jakieś fajne książki o tematyce fantasy? Oraz może coś w czasach keidy rozgrywa sie Assasin Creed?
 
To może po prostu książki o Assassins Creed? http://ksiazki.polter.pl/Assassins-Creed-Bractwo-Oliver-Bowden-c23631
 
Ja skupiam sie na kryminałach, ostatnio prezczytałem dwie książki Chmielewskiej i musze przyznac że pozytywnie mnie zaskoczyły, taki lekki kryminałek do herbaty. Głównie gustuje jednak w bardziej twardszych i mrocznych powieściach kryminalnych. Jeżeli może ktos polecić jakieś ciekawe powieści kryminalne (najlepiej z lat 20-50 ale inne tez miło widziane) o bardzo zawiłej i ciekawej fabule to bardzo byłbym wdzięczny



Marcin a możesz troche przyblizyć tematyke tej książki???







Edit: chodziło mi o książki których akcja toczy sie w tych latach. Rok wydania nie ma znaczenia, dzieki wszystkim :-)
 
Mnie ostatnio załapało na stare książki sensacyjne, Robert Ludlum, Jack Higgins, Alistair Maclean i oczywiście Tom Clancy, a w szczególności jego cykl o Jack'u Ryan'ie. @Mixer czytałem bardzo dobry kryminał, ale nie pamiętam jego tytułu. Jak znajdę tę książę to napiszę jak się nazywała :-)
 
tomato a mógłbys napisac o nim coś więcej, chodzi o tematyke klimat itp, z góry uprzedzam ze nie jestem leniem i nie prosze o to dlatego że nie chce mi sie sprawdzic recenzji na necie, ale zawsez lepiej zaienic pare słów z kims kto czytał.



z góry dzięki Deadpool :-)
 
Jak kryminaly z lat 20-50 to ksiązki Marka Krajewskiego o Breslau. Pierwsza czesc nazywa sie bodajze Smierc w Bresalu. Polecam.



A co do pytania o fantastyke to napisz co juz czytales. Bo nie wiadomo czy polecac Ci bardziej Tolkiena czy Sapkowskiego.



Ps Norweskiego Dziennika nie polecam
 
Nutka magii i zycia codziennego przeplata losy chloca, ktory nieswiadomy grozacego mu bezpieczenstwa, dazy do celu jaki sobie postawil, mianowicie chce znalezc inne ksiazki autora powiesci jaka wybral i ktorej jest opiekunem. ...


wiecej nie napisze, bo za duzo zdradze szczegolow.


Sluchaj Marcina, bo facet ma dobry gust (i na ksiazkach i autach sie zna)
 
Back
Top