Książki

Dzięki tomato właśnie o to mi chodziło, skoro juz tak chwalimy to Marcin ma także fajne imię :-)



Edit steyr "Smierc w Breslau" juz mi ktoś kiedyś polecał, nie miałem okazji przeczytać, ale na pewno to zrobie
 
Ja skupiam sie na kryminałach, ostatnio prezczytałem dwie książki Chmielewskiej i musze przyznac że pozytywnie mnie zaskoczyły, taki lekki kryminałek do herbaty. Głównie gustuje jednak w bardziej twardszych i mrocznych powieściach kryminalnych. Jeżeli może ktos polecić jakieś ciekawe powieści kryminalne (najlepiej z lat 20-50 ale inne tez miło widziane) o bardzo zawiłej i ciekawej fabule to bardzo byłbym wdzięczny




odsyłam do mojego wcześniejszego posta (polecam!!):




jeżeli ktoś lubi kryminały, najlepiej o seryjnych mordercach, szczególnie porąbanych, polecam trylogię zła Maxime Chattam oraz całą serię Charliego Parkera autorstwa Johna Connolly'ego. Nie są specjalnie szeroko znane w Polsce, a o niebo lepsze od kryminałów takich autorów jak Patterson czy Deaver. Niesamowity klimat i atmosfera zła.
 
jeżeli ktoś lubi kryminały, najlepiej o seryjnych mordercach, szczególnie porąbanych
cały ja dzięki FreeMan



Edit czy o to chodzi??

<h3 class="modifiedSectionTitle">
Trylogia o Brolinie
  • Otchłań zła (L • Ame Du Mal, 2002)
  • W ciemnościach strachu
  • (In Tenebris, 2003)Diabelskie zaklęcia
  • (Malófices, 2004
 
Pieśn Lodu i Ognia:
Gra o Tron
Starcie Królów
Nawałnica Mieczy

Wszystkie 3 absolutnie warte przeczytania. (4:Uczta dla Wron i 5:Taniec ze Smokami część to podobno już bardzo odstają od pierwszych 3).

Najlepiej czytać po angielsku nie po polsku, jeśli ktoś jest w stanie i tak ogarnia język. Po polsku nie ma co tego czytać. Słówka można często z kontekstu wywnioskować. Polecam

A z takich co nas bardziej interesują jako fanów to polecam w ebooku znaleźć na necie:

Jonathan Snowden - Total MMA, Inside MMA Fighting
Forrest Griffin - Got Fight
Brock Lesnar - Death Clutch
June White - Dana White, King of MMA

Wszystkie 4 podobno bardzo ciekawe. Ja czytałem 2/4 Brocka i fajnie się czytało. O Danie tak samo. Za resztę się zabiorę jak będzie semestr już
 
Ale to trzeba znac jezyk angielski na zaawansowanym poziomie i chyba tylko wtedy mozna w ten sposob pozycje pochlaniac.
Filologia angielska badz amerykanska, badz staly kontakt z jezykiem obcym, inaczej szkoda sie meczyc.
 
"Eee, ja znam na średnio-zaawansowanym i daje radę"


Ale pewnie edukacje swoja wiazales (wiazesz) z j. angielskim, skoro ksiazki w tym jezyku czytasz i nawet nie mow ,ze sie myle. Czasem to sie czuje. Ja mam intuicje.
 
Ja po obejrzeniu serialu przeczytałem pierwszą cześć "Pięśni lodu i ognia" i zdecydowanie polecam.

Po polsku nie ma co tego czytać.


Nie wiem, czemu tak uważasz, ale ja polski przekład wydawnictwa Zysk i S-ka uważam za udany.
 
@ mixer



dokładnie o te pozycje chodzi, są genialne!



a jak przeczytasz, to dawaj Connolly'ego o Charliem Parkerze. Są inne, ale klimat też jest niesamowity, jest 9 w serii bodajże na razie, od pierwszej wciągają na maksa
 
Z sagą "Pieśni lodu i ognia" wielbiciele fantastyki i nie tylkopowiini się zapoznac koniecznie. Tak miażdżącej książki i serialu jeszcze nie widziałem, a widziałem kilka w życiu. Wciąga niesamowicie. Pamiętajcie: winter is comming.
 
Saga Pieśni lodu i ognia jest niesamowita i tylko szkoda że na jej zakończenie będziemy musieli jeszcze poczekać. Ze swej strony chciałbym Wam polecić książki Jacka Kamudy w których opisuje życie w I Rzeczypospolitej "sarmackiej".
 
jedyne co zapamiętałem to że książka wcale nie zainteresowała mnie -średnio-słaba powiedziałbym-przeczytaj coś Dennisa Lehane'a-świetne ksiązki tworzy
 
Odnośnie fantastyki z elementami sf - polecam "Pana Lodowego Ogrodu" Jarosława Grzędowicza. Zdecydowanie najlepsza seria fantasy jaką przeczytałem (a było ich kilkanaście). http://fabrykaslow.com.pl/fantastyczna-fabryka/ksiazki/pan-lodowego-ogrodu-t-1-230
 
Nie dawno przeczytałem książkę "Jestem kibolem" . Bardzo fajna książka która opowiada historie o współczesnych polskich kibolach. Mogę ja śmiało polecić każdemu kibicowi, ale także innymi osobą nie związanym z piłką nożną.
 
Ja właśnie powróciłem do Metra 2033 Dmitry Glukhovsky'ego, które w połowie czytania porzuciłem z uwagi na irytację z uwagii na głupoty jakie czytałem. Postanowiłem jednak dać książce drugą szansę zwłaszcza, że kupiony mam nawet sequel "2034". Wszystko przez to, że przeszedłem grę Metro 2033, która dla mnie była świetna i nieco mi przybliżyła głupoty, które tak bardzo mnie irytowały w książce. I kto powiedział, że gry odciągają od książek? Bo mnie właśnie jedna przyciągnęła :). Przy mi się dobre sci-fi zwłaszcza po ostatniej ciężkiej lekturze "eksterminacja chorych psychicznie w III Rzeszy" Ternona i Helmana.





Odnośnie fantastyki z elementami sf - polecam "Pana Lodowego Ogrodu" Jarosława Grzędowicz






Pan Lodowego Ogrodu powstawał tak długo, że już kompletnie nie pamiętam o czym były dwa tomy, które lata temu przeczytałem. Tzn. pamiętam fabułę, ale szczegółów już nie. Czy poleciłbym najlepsze dzieło Grzędowicza? Raczej tak, ale nie jest to wybitna fantastyka ;-).
 
Dziś zakupiłem Rękę Mistrza S. Kinga. Czuję po 50 stronach, że to będzie dobra książka, jak każda Kinga zresztą.
 
A ja po długim czasie szukania książki dorwałem w końcu najnowszą część Gry o Tron: Taniec ze Smokami. Ale kurde przez to że tak długo nie mogłem ją dorwać kompletnie zapomniałem niektóre fakty z poprzednich.







SPOJLER SPOJLER SPOJLER



Hmm co się działo wcześniej z Daenerys? Bo tutaj nagle jest jakąś królową miasta itp. I jakiś młody Gryf się pojawił? On wcześniej też był? Czy nowa postać? Bo taka czarna dziura w głowie, że masakra. I Tyrion rządzi :D kozak jest :D
 
SPOILER







Tak Mlody Gryf to nowa postac. A Danka zdobyla miasto w bodajze 3 czesci ksiazki. W necie znajdziesz streszczenia, polecam sie zapoznac. Bo ja tez sporo, prostych faktow zapomnialem przed lektura 5 czesci.
 
Właśnie szukałem w necie, ale jak znajdowałem to od razu włącznie z tą częścią, także to mi raczej nie potrzebne :) A cytując pytanie Tidżeja z wywiadu z Borysem: "Który to Twój ulubiony dom"? :D
 
I kto powiedział, że gry odciągają od książek?







Jakiś tłuk:-) Bo gdyby nie gry wiedźminy, to pewnie bym się nigdy nie przeczytał fenomenalnych książek.
 
ja jestem fanem metra 2033 - nie zdradzę nic, ale warto dotrwać do końca książki. 2034 podobała mi się trochę bardziej. Nie czytałem tylko opowiadań z uniwersum metra, ale to już innych autorów
 
Mojso, szczerze mowiac nie mam ulubionego, raczej kibicuje tylko poszczegolnym postaciom, jak np. Tyrionowi, Aryi czy Stannisowi :-)
 
ja jestem fanem metra 2033 - nie zdradzę nic, ale warto dotrwać do końca książki. 2034 podobała mi się trochę bardziej






Od wczoraj przeczytałem 75 stron i jest naprawdę super. Mój główny zarzut co do książki, to fatalne przetłumaczenie (moja wersja książki zawiera błędy zarówno ortograficzne jak i stylistyczne) oraz nie podoba mi się podział stacji na frakcje. Autentycznie brakuje jeszcze emo do tych subkultur, które wytworzyły się na stacjach. No, ale gra mi wyjaśniła nieco i teraz podejdę do tych aspektów przychylniejszym okiem i może uda mi się dotrwać do końca. Gdyby powieść skupiła się TYLKO i wyłącznie na survivalu ludzi, ich walką z mutantami i innymi stacjami (bez głupich podziałów komuniści - naziści - cech kupiecki etc.), to dla mnie by była książka roku, ale autor starał się bardziej rozbudować koncepcję i tu już tak średnio mi się to widzi. Jednak tak jak wspomniałem dam drugą szansę i może w końcu skończę to co zacząłem dwa lata temu :).
 
Back
Top