Książki

U nas w bibliotece jest-wyprany mozg to trafne okreslenie tylko pytanie czy dobry zolnierz moze nie miec wypranego mozgu ?
 
@def



Hehe. Kiedyś chciałem to przeczytać, ale doszedłem do wniosku, że szkoda czasu i sięgnąłem po "Sycylijczyka".







Możesz powiedzieć coś więcej o tej książce. On tam opisuje po kolei, 160 trafień? Jak on to zapamiętał?:-)
 
A ta ksiazke o Richardzie tez chetnie bym przeczytal. Musze sprawdzic w ''Polskiej Ksiegarni'' czy maja.
 
Możesz powiedzieć coś więcej o tej książce. On tam opisuje po kolei, 160 trafień? Jak on to zapamiętał


Opisuje tak z grubsza większość ale pewnie łatwo mu zapamiętać bo to są tzw tylko potwierdzone trafienia czyli przy świadkach i udokumentowane przez armię USA
 
Hm, ja czytałem chyba o innym tytule tą książkę o Chrisie Kyle'u, tam dużo Polaków się wypowiadało też na jego temat.
 
Paul Merson - Jak nie byc profesjonalnym piłkarzem:



349174.jpg








Bardzo ciekawa biografia zawodowego piłkarza który w swojej karierze osiągnął bardzo wiele. Tym bardziej patrząc przez pryzmat tego jak się prowadził i jakie wiódł życie. Momentami zabawna, czasami przygnębiająca i smutna ale na pewno bardzo ciekawa. No ale nie może być inaczej, już same tytuły rozdziałów mówią nam, że będzie dobrze: "- Nie sraj na balkonie Davida Seamana", "- Nie brandzluj się przed meczem reprezentacji Anglii" - "- Nie łaź po nocnych klubach, próbując kupić kokainę" To tylko niektóre z nich.



Polecam nie tylko kibicom piłkarskim.
 
Chris Kyle, autor książki którą wam polecałem parę dni temu został zastrzelony na terenie USA przez innego żołnierza cięrpiącego na stres pourazowy :(



http://fakty.tvn24.pl/smierc-snajpera,304166.html
 
Właśnie słyszałem o nim w wiadomościach wczoraj chyba i myślałem skąd ja o tym gościu już słyszałęm, po czym skojarzyłem, że def polecał tą książkę tutaj. Teraz, aż chyba się skuszę i wybiorę do księgarni.
 
Czytał tutaj ktoś coś Stefana Dardy ? "Dom na Wyrębach" lub trylogie Czarny Wygon ?



Absolutnie polecam,takiego pisarza grozy to my nie mieliśmy jeszcze.



Bardzo mocny,gęsty klimat.
 
Nie chcę szerzyć czarnego humoru, ale... Teraz dopiero jego książka się zacznie sprzedawać.
 
@Tomasz - To samo chciałem napisać: Czego to ludzie nie wymyślą aby jeszcze bardziej sprzedać swój produkt. Czy to płytę czy książkę. Taki czarny humor troszczekę ;)



Tak na poważnie to niezła ironia losu.



------------------------



Teraz osobiście czytam...wstyd się przynać...50 Twarzy Greya :-) A co!
 
@herrflick

Dzięki za info, zwrócę uwagę na tego autora.
Ja z kolei polecam obie dotychczas wydane książki Vincenta V. Severskiego (pseudonim byłego oficera naszego wywiadu), pt. "Nielegalni" i "Niewierni". Świetne, bardzo wiarygodnie napisane powieści szpiegowskie, a do tego trochę bardziej swojskie niż te Johna Le Carre.
 
352x500.jpg




Polecam dwie książki polskiego ofecera wywiadu pseudo Vincent V. Severski czyli "Nielegalni" i "Niewierni". Jeśli ktoś czytał Milenium Larssona to raczej się nie zawiedzie-pisarsko Szwed wygrywa ale jeśli chodzi o znajomość tematu i umiejętność komplikowania intrygi pomiędzy wywiadami Polski i naszych sąsiadów a do tego Al Kaidą, IRA czy koreańczykami to Vincent nie ma sobie równych. Już sie podobno film szykuje na podstawie :Nielegalnych"







Choć film pewnie ktoś spie...li jak Wiedźmina.
 
Cholera, trzeba jednak czytać ostatnie posty;)







A jak ktoś lubi intrygi to polecał wszystkie książki z serii Pieśń Lodu i Ognia George'a R. R. Martina (czyli serialowa Gra o tron). Nigdzie nie ma tyle podstępów, seksu i przemądrzałych karłów. Przeczytałem ostatnio wszystkie 8 części, każda gruba jak słownik chińskiego i już nie mogę sie doczekać na kolejne tomy.
 
Ooooo miło, że to trafiło i tutaj. Recenzja mojego autorstwa :


http://www.militis.pl/recenzje-i-multimedia/v-v-severski-nielegalni



Osobiście uważam, że w 500-600 stronach mielibyśmy powieść fantastyczną, a tak to masę rzeczy się dłuży, wiele niepotrzebnych wątków, które nmnie osobiście denerwowały. Jestem już też po niewiernych, też na militis.pl jest recenzja, ale innego z redaktorów.


Pozdrawiam!
 
Dobra recenzja-widać że czytałeś ze zrozumieniem;) Ale na prawdę interesował Cię wątek miłosny Sary i Konrada? Z wątków miłosnych to najlepszy był pomiędzy Konradem i Miszą ;) Mi akurat grubość książki pasuje-uważam że w dzisiejszych czasach należy mi się trochę papieru za takie ceny. A na serio: płacę dużo to wymagam wielu godzin rozrywki. Cienkie książki powinni sprzedawać po 15 zł. Howgh!



Mam Severskiego w znajomościach na FB (ma profil zamiast fanpagea) i zastanawiam się czy do niego nie napisać z prośbą o ograniczenie wykrzykników w dialogach. Ich nadmiar mnie strasznie irytuje.
 
Interesował, czy nie interesował... myślę, że to aż tak bardzo nieistotne. Miałem jednak świadomość, że kto ma przeczytać to i tak przeczyta, a pseudo wątkiem miłosnym przyciągniemy harlekinowych fanów.
 
Racja, tych wykrzykników jest sporo, na pewno więcej niż potrzeba, ciekawe dlaczego przetrwały proces redakcyjny :P
Zgadzam się ze szczepano87, że "Nielegalnych" można było nieco odchudzić, ale nie aż tak (do 500-600 stron). Zupełnie niepotrzebny wątek, na szczęście krótki, pamiętam tylko jeden.
 
Polcecam jeszcze Sejf, osnuty w podobnych realiach co książki Severskiego. W mojej ocenie stawiam wyżej niż Nielegalnych.


http://www.militis.pl/recenzje-i-multimedia/t-sekielski-sejf
 
Jakaś dobra książka w klimacie cyberpunk a'la Łowca Androidów? Przeludnione miasta,noc,zamieszki,podziemie, implanty itp
 
Ma ktoś jakiegoś e-readera ,kindle czy jak to się zwie?? Jakieś opinie na ten temat?
 
Własnie , że nie czytam a chciał bym zacząć bo z tego co piszecie to jednak są ciekawe książki... jestem zrażony nudnymi lekturami szkolnymi...
 
To jak dużo nie czytasz, to po co Ci czytnik?. Wypożycz sobie jakąś książke i sprawdź, czy Ci się to spodoba. Szkoda wydawać kase na próżno.
 
Back
Top