Książki

Czytał ktoś może "Księgowego mafii" Davida Fishera i Roberto Escobara? Podobało się? Nie wiem czy się skusić.
 
Seria Piekary o inkwizytorze, Mordimerze, miażdży jak dla mnie. Również polecam.
 
Apropo ksiazek, moglby mi ktos polecic dobra ksiazke instruktazowa do bjj? nie chce kupowac przez neta, wolalbym ja obejrzec, dlatego najlepiej jakby byla w empiku : > jak tak popatrzylem, to chyba Paivy jest calkiem ok?

@topic
ksiazek raczej nie czytam, oprocz lektur przeczytalem z rok temu "LSD. Moje trudne dziecko" i zaczalem Diablo (w zyciu przeczytalem wiecej, ale pisze te ostatnie), ale przeczytalem z polowe i jakos nie doczytalem : P Chyba wezme sie za ksiazki, musze przynajmniej doczytac to Diablo :DDD Moglby mi ktos polecic? np. na podstawie gustu filmowego ; p lubie komedie, thrillery i filmy psychologiczne ;
 
Panowie mam pytanie czy był pzekład książki Forresta Gryffin'a
na język polski ?? A jeśli tak to gdzie coś takiego mogę znaleźć.
 
@ Vae Victis - zobaczę tą książkę, zainteresowała mnie - Dzięki ;)


Ja teraz czytam "Blade Runner" Philipa K. Dicka zupełnie inna książka niż film - polecam rzecz jasna ;)
 
http://cgi.ebay.com/READY-SH-T-GOES-DOWN-FORREST-GRIFFIN-/140458251265?pt=US_Nonfiction_Book&hash=item20b3f6d401#ht_780wt_911
 
Wie ktoś może czy są gdzieś dostępne ksiązki icemana,ortiza albo griffina ??
 
Chyba nie wyraziłem się jasno,czy może ktoś podać link do ściągniecia 2 książki forresta griffina?:D
 
dawno już nie ściągałem coś z rapidshare itp. próbuje zassać Be Ready When the Sh*t Goes Down ale każą mi się rejestrować, lub jeszcze gorzej płacić :D.Może zapodał by ktoś linka do najnowszej książki Griffina lub chociaż powiedział mi gdzie mam szukać..
 
Ja czytam Wilkozaków Dębskiego, świetna książka.


Ale czas brać się za pracę dyplomową tak więc czy ktoś może mi polecić jakieś książki związane bezpośrednio z MMA ? W języku Polskim w ogóle się jakieś ukazały ?
 
Polecam Psychoze Roberta Blocha na podstawie tej książki Alfred Hitchcock nakręcił film pod tym samym tytułem, polecić mogę tez książki Jonathana Carrola Kraine Hihów i Drewniane morze fajny klimat mają jego kisiążki, ostatnio tez czytałem prawdziwa historia morderstw Mansona autorstwa Vincenta Bugliosiego i Curta Gentry to ten typ co zabił żonę Polańskiego jest tez film.
 
Dla fanów fantastyki i sf:
Isac Assimov Fundacja i wiele innych
Roger Zelazny cała seria o Amberze choc reszta tez wyśmienita
Ursula le Guin Czarnoksiężnik z Archipelagu (4 części jeśli dobrze pamiętam)

Dla fanów dobrej literatury:
Kurt Vonegut polecam wszystko, jeden z moich ulubionych autorów ale jako pierwszą "Kocią kołyskę"
Romain Gary "Obietnica poranka"
John Steinbeck np: "Ulica nadbrzeżna", "Tortila flat"
Milan Kundera "Nieznośna lekkośc bytu", "żart"
Za Wiliamem Whorthonem nie przepadam ale polecam "w księżycową jasną noc"
Dla fanów horrorów i thrilerów:
Graham Masterton
King
Dla fanów sensacji:
Robert Ludlum
Jack hinggis
Alister Maclean
Frideric Forsyth

Dla fanow kryminałów:
Chandler

Ciąg dalszy nastąpi bo książki uwielbiam. ;-)
 
ja lubie przeczytać książkę od razu także jak zaczynam to góra 3 dni ;)
Dlatego też czytuje rzadko bo trzeba mieć czas. Najwiecej ( i chyba tylko w tym czasie) wakacje i przerwy świąteczne

Moge polecić książki Jeffreya Archera- może nie są to jakieś arcydzieła i momentami wydają się infantylne ale strasznie szybko się czyta bo wciąga ;-)

Teraz właśnie czytam " Stan czwarty" - jestem w polowie i naprawde spoko
 
ja czytam białą księge Kultu historie piosenek tego zespołu dla tych któży lubią ten zespól bardzo dobra lektura polecam
 
hmm nie będę oryginalny, polecam wszystko Lema (znam prawie na pamięć hehe)z lżejszych to Zwodniczy Punkt ostatnio przeczytałem w oryginale, naprawdę polecam tę wersję, bo czyta się po prostu jakoś lepiej, chociaż i polskie tłumaczenie w sumie nie było tragiczne. Mój angielski to średniozaawansowany na przyzwoitym poziomie, ale mimo wszystko dobrze było mieć przeczytany tekst wcześniej po polsku, nie ma co ukrywać... Ogólnie lubię political fiction, ale realistyczne i mówiące o realiach (albo zbliżone do prawdy), a nie wybujałe fantazje (choć ZP Brown'a to bajeczka, jednak wiele faktów, szczególików różnych technologii i opisów takich rzeczy jest prawdziwych -xionszka daje generalnie ciekawą lekturę, godną polecenia, a przecież nieczęsto polecamy ludziom "masówki";) lubię dobry kryminał, dramaty i wszystko co związane z fizyką/astronomią, popularnonaukowe pozycje nie są złe, w szczególności na zjarkę, a potem się lata myślami po czasoprzestrzeni:D
BTW polecam wam zrobić rewizję materiałów z LO, ja przykładowo nie umiałem rozwiązać pierwszego z brzegu prostego zadania z matematyki i to mnie zmotywowało, no bo jak kiedyś dzieciak spyta to co będzie? tatuś nie potrafi?;) Poza tym to wszystko jest naprawdę ciekawe, tylko kurczę źle wyłożone, ale ja pedagogiem nie jestem, więc nie stać mnie na ekspresową konstruktywną krytykę. Śmiejcie się, ale piszę serio - weźcie do ręki jakikolwiek podręcznik ze szkoły średniej, czy nawet gimnazjum (lub 7-8klasy dla starszych hehe) i spróbujcie odpowiedzieć na jakieś zawarte pytanie bądź rozwiązać zadanie z fizyki/chemii/matmy... Przypał, co?:D Nie mam tu nikogo za głąba, pisze z własnych doświadczeń, powiem tylko na koniec, że te podręczniki pierwszy raz mi się w życiu na coś przydały:P a wyglądają, jakbym się uczył codziennie przez kilka lat, zastanawiam się co ja wyrabiałem z tymi bookami haha:D
 
Ja próbuje już od jakiegoś czasu przeczytać "Łaskawe" Littell'a, ale strasznie ciężka lektura i długo się czyta.
 
Ja ostatnio w końcu dorwałem "Antygone w Nowym Jorku" Janusza Głowackiego. Polecam.



Warto także obejrzeć teatr telewizji wyreżyserowany przez Kazimierza Kutza:



 
ostatnio skończyłem czytać " Mroczną Połowe " S. Kinga bardzo fajna ksiazka polecam
 
Właśnie skończyłem czytać "Ręka mistrza" - Stephena Kinga bardzo dobra książka



Opis:


Ręka mistrza to ujmująca, fascynująca historia człowieka, który po dziwnym wypadku odkrywa u siebie niezwykły talent do malowania. Zaczyna nowe życie na Duma Key, przy zachodnim wybrzeżu Florydy, wyludnionym terenie, częściowo plażowym, częściowo porośniętym, które jest w posiadaniu patronów sztuki, których córki bliźniaczki zaginęły w latach '20 XX wieku. Duma Key to miejsce, gdzie poza sezonowe huragany rujnują życie a potężne prądy wabią zagubione i umęczone dusze.


To właśnie miejsce inspiruje Freemantle'a do malowania fantastycznych zachodów słońca, a dodając surrealne objekty, tchnie on w obrazy powiew świeżości. Lecz wkrótce stają się one prorocze. Jego bolące ramię zaczyna sięgać i widzieć daleko. A obrazy staną się niebezpieczne dla tych, którzy je kupili. Freemantle wie, że jedynym sposobem na wyjaśnienie sprawy jest wykrycie, co stało się z bliźniaczkami - i jaki sekret kryje dziwna, stara kobieta z kluczem.


Opowieść ta mówi o przyjaźni, o więzach między ojcem i córką. O pamięci, prawdzie i sztuce. To także metafora życia i inspiracja pisarza, badanie natury, siły i wpływu fikcji.


Książka miała premierę w USA w styczniu 2008. W pierwszym tygodniu sprzedaży znalazła się na 1-szym miejscu listy bestsellerów "New York Times" i utrzymywała na niej aż do kwietnia. Ręka mistrza to nie tylko znakomity horror, ale też rewelacyjna powieść psychologiczna.



Polecam
 
12 x śmierć - Michał Pauli



Napisane na podstawie autentycznych wydarzeń opowiadanie, przedstawia historię, która przydarzyła się autorowi, podczas jednej z podróży do egzotycznej Tajlandii. Jej bohater za namową tajnej agentki policji, daje się tam wplątać w przemyt narkotyków. Niefortunna decyzja kończy się dla niego tragicznie zamieniając egzotyczną wyprawę w niekończący się horror. Trafia do aresztu, a następnie skazany na 12 kar śmierci, do jednego z najgorszych i najbardziej zatłoczonych więzień świata - Bang Kwang.Opisując swoje sześć lat za murami, ukazuje drugą stronę Krainy Uśmiechu - jak często nazywana jest przez turystów Tajlandia. Jego prośbę o ułaskawienie do króla Tajlandii, wsparło trzech polskich prezydentów: Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski i Lech Kaczyński.



Po prostu świetna książka.
 
Ostatnio byl wywiad z tym kolesiem na onecie, ciekawie opowiadał ksiażka tez musi byc ciekawa. Najlepsze jest to ze typ wpadlo za kilka tabletek ekstazy wyslanych pocztą. Ksiązka musi byc ciekawa chętnie bym przeczytał
 
Ostatnio zacząłem czytać "Miasteczko Salem" S.King'a, po przeczytaniu dam znać.
 
Anita Bean: Żywienie w sporcie - kompletny przewodnik



Zywienie-w-sporcie-Kompletny-przewodnik_Anita-Bean,images_big,15,978-83-7506-221-2.jpg








posiada ktos moze? czytal ktos?



Brytyjski bestseller jesli chodzi o tematyke zywieniowa, ksiazka doczekala sie juz kilku edycji. Przeczytalem pare recenzji, wszystkie raczej pozytywne. Na sfd i kilku innych forach sportowych rowniez natknalem sie na sporo pochlebnych opinii. Zastanawiam sie czy warto kupic, jesli ktos posiada, przeczytal, chetnie zapoznam sie z waszymi opiniami.
 
Back
Top