Książki

Skończyłem Krucyfiks - Chris Carter. Lutowałem audiobooka od kwietnia w wolnych chwilach. Bardzo dobre. Było kilka zgrzytów, no i rozwiązanie sprawy trochę lipa.

Genialna morderczyni, nie daję się złapać, nie zostawia żadnego śladu. Lutuje wszystkich, aż flaki latają, żeby tylko na zakończenie dorwać głównego bohatera. Na końcu trzyma mu nóż przy gardle, ale go nie zabija bo już jej się odwidziało:jarolaugh:. Jakby tego było mało postanawia zalutować sobie seppuku:mamed:. Jeszcze lepiej, wcześniej daję dupy głównemu bohaterowi, WIELOKROTNIE:juanlaugh::juanlaugh::juanlaugh:



@respect
@respect
2 tom lepszy?
 
Wszystkie tomy są mniej więcej na tym samym WYSOKIM poziomie. Zakończenie Krucyfiksa chyba najsłabsze, w pozostałych tomach lepiej to wychodzi, ale w każdym jest jakiś minusik. Wydaje mi się, że nie jest to na tyle słabe żeby przyćmiło całą książkę.

mnie rozjebalo, że on jej nie rozpoznał skoro prowadził sprawę jej brata a ona nawet była na sali sądowej. Nie takie rzeczy rozkminial Robert.
 
Wszystkie tomy są mniej więcej na tym samym WYSOKIM poziomie. Zakończenie krucyfiksa chyba najsłabsze, w pozostałych tomach lepiej to wychodzi, ale w każdym jest jakiś minusik. Wydaje mi się, że nie jest to na tyle słabe żeby przyćmiło całą książkę.
2 tom już siedzi(znowu audiobook). Tylko widzę, że ktoś inny czyta. Zobaczymy.
 
2 tom już siedzi(znowu audiobook). Tylko widzę, że ktoś inny czyta. Zobaczymy.
Przyzwyczaisz się. Pierwszy tom chyba czyta Bluszcz, pozostałe wszystkie Bauman, który na początku wydaje sie kiepski, ale z czasem okazuje się bardzo dobrym lektorem. Jakoś tak, nie pamietam dokładnie bo trochę słuchałem trochę przeczytałem.
 
Bardzo dobrze czytał. Pamiętam jak kiedyś wybrałem coś co czytał ubóstwiany wszędzie na forach Gosztyla. Niby fajnie, ale to jego sapanie tak mnie wkurwiało, że dałem sobie spokój.
Ja ostatnio włączyłem sobie Klub Mefisto i tam czyta Marian Opania :beczka:
Kurwa przez pomyłkę zadzwoniłem na pogotowie bo bałem się, że Marian zaraz zejdzie na zawał podczas czytania. Kto kurwa pozwala na takie straszne rzeczy? :matt:
 
Hitler's empire. Nazi rule in occupied Europe | Mark Mazower

Swietna ksiazka przestawiajaca jak wygladala Europa w czasach okupacji hitlerowskiej. Obala mit niemieckiego porzadku i w swietny sposob pokazuje jak caly ten autorski projekt Hitlera z gory skazany byl na porazke, a mimo to trwal kilka lat i pochlonal miliony istnien. Nie ma tam opisow bitew ani wielkich ofensyw wojskowych. Wszystko to jest tylko tlem dla problemow spoleczno - ekonomicznych, z ktorymi przyszlo sie zmierzyc zarowno okupantowi jak i okupowanym. Niesamowita pozycja, bardzo wciagajaca i pouczajaca. Jedyny minus za okreslenie polskie obozy smierci (ale tylko raz na 600 stronach, wiec przyjmuje to za blad w korekcie).
Polecam :kis:
 
Hitler's empire. Nazi rule in occupied Europe | Mark Mazower

Swietna ksiazka przestawiajaca jak wygladala Europa w czasach okupacji hitlerowskiej. Obala mit niemieckiego porzadku i w swietny sposob pokazuje jak caly ten autorski projekt Hitlera z gory skazany byl na porazke, a mimo to trwal kilka lat i pochlonal miliony istnien. Nie ma tam opisow bitew ani wielkich ofensyw wojskowych. Wszystko to jest tylko tlem dla problemow spoleczno - ekonomicznych, z ktorymi przyszlo sie zmierzyc zarowno okupantowi jak i okupowanym. Niesamowita pozycja, bardzo wciagajaca i pouczajaca. Jedyny minus za okreslenie polskie obozy smierci (ale tylko raz na 600 stronach, wiec przyjmuje to za blad w korekcie).
Polecam :kis:
Książka o podobnej tematyce, ale w języku polskim. Znasz coś wartego przeczytania?
 
Jeśli ktoś się interesuje trochę boksem to powinien znać Huberta Kęskę - gość robi najlepsze wywiady jakie czytałem. Teraz wydaje swoją drugą książkę, zbiór wywiadów ze "zwykłymi-niezwykłymi" ludźmi. Na razie ruszyła przedsprzedaż, wysyłka za miesiąc. Jak ktoś lubi takie książki w formie wywiadów to polecam w ciemno: https://hubertkeska.com/zwykliniezwykli/
 
Błyskotliwi chłopcy - historia handlu wysokich częstotliwości, który sprawiał że przez kilka lat firmy HFT codziennie miały zyskowne transakcje. Polecam wszystkim którzy myślą o bogactwie na giełdzie
 
Undersand psychology | Dr Nicky Hayes

Tresciwe kompendium wiedzy na temat podstaw psychologii. Jesli ktos sie interesuje lub chcialby sie zaintereowac to ksiazka ta stanowi znakomite wprowadzenie. Poszczegolne zagadnienia sa omwione jasno i rzeczowow, a kazdy rozdzial konczy sie podsumowaniem.

Talking with female serial killers | Christopher Berry-Dee

Nie tak dobra jak jedna z pozycji tego samego autora, ktora ocenialem wczesniej (Talking with psychopaths and savages). Nie ma przede wszystkim rzeczonych rozmow z morderczyniami. Sa za to, dluzsze badz krotsze opisy konretnych sprawczyn i ich zbrodni. Autor ma ciekawy styl i daje jasno do zrozumienia, ze zlo nalezy tepic, ale sama ksiazka jakos specjalnie mnie nie zachwycila. Pojawilo sie pare spraw, o ktorych nie slyszalem wczesniej, ale kobiety-morderczynie nie maja specjalnie duzo do zaoferowania (moze to i dobrze...). Jesli ktos jest fanem tego typu pozycji to mimo wszystko warto siegnac. Innym nie polecam.
 
Szukam jakiegoś czytnika e-booków. Jaki jest jak najbardziej budżetowy, ale warty uwagi model? Fajnie by było jakby miał opcje 'nocną', czyli dosyć mocne przyciemnienie ekranu. Nie wiem czy to standardowe wyposażenie takich sprzętów :crazy:
 
Szukam jakiegoś czytnika e-booków. Jaki jest jak najbardziej budżetowy, ale warty uwagi model? Fajnie by było jakby miał opcje 'nocną', czyli dosyć mocne przyciemnienie ekranu. Nie wiem czy to standardowe wyposażenie takich sprzętów :crazy:
Chyba kindle 8 ma taką funkcję, tzn. nie przyciemnienie ekranu, tylko właśnie funkcja nocna, która umożliwia czytanie w nocy, bo podświetla ekran. Bo przykładowo mój Kindle 7 w Twoim rozumieniu jest bardzo nocny, bo ekran jest tak ciemny, że po 19 bez światła nic nie odczytasz nawet latem :boystop:
 
Chyba kindle 8 ma taką funkcję, tzn. nie przyciemnienie ekranu, tylko właśnie funkcja nocna, która umożliwia czytanie w nocy, bo podświetla ekran. Bo przykładowo mój Kindle 7 w Twoim rozumieniu jest bardzo nocny, bo ekran jest tak ciemny, że po 19 bez światła nic nie odczytasz nawet latem :boystop:
Właśnie często gęsto czytam o późnej porze i zastanawiam się czy ta opcja wystarczy :lol:
Czyli generalnie te popularne Kindle to dobry wybór?
 
Właśnie często gęsto czytam o późnej porze i zastanawiam się czy ta opcja wystarczy :lol:
Czyli generalnie te popularne Kindle to dobry wybór?

Ja nie narzekam, bardzo wygodny czytnik, ale nie miałem okazji korzystać z innego, także może ktoś ma inne doświadczenia i stwierdzi, iż inne są lepsze.
 
Teraz to mnie zagiąłeś :boystop:. Widzę, że są modele z podświetleniem, ale od razu cena delikatnie pnie się w górę. Używasz jakiegoś czytnika?
Chodzi mi o niebieskie światło. Są modele z podświetleniem, żeby można było czytać w nocy, bez lampki. Ekran nie świecie jak w komórce, to jest jak zwykły papier, tylko elektroniczny :). Mam kindla od lat. Jednego zepsułem, bo zasnąłem z nim i zgniotłem ekran. Ale od razu kupiłem nowego, tylko tym razem z pokrowcem. Genialne urządzenie.


Takie coś np. polecam dokupić od razu

https://allegro.pl/4w1-etui-futeral-amazon-kindle-paperwhite-1-2-3-fv-i6950759917.html
 
Chodzi mi o niebieskie światło. Są modele z podświetleniem, żeby można było czytać w nocy, bez lampki. Ekran nie świecie jak w komórce, to jest jak zwykły papier, tylko elektroniczny :). Mam kindla od lat. Jednego zepsułem, bo zasnąłem z nim i zgniotłem ekran. Ale od razu kupiłem nowego, tylko tym razem z pokrowcem. Genialne urządzenie.


Takie coś np. polecam dokupić od razu

https://allegro.pl/4w1-etui-futeral-amazon-kindle-paperwhite-1-2-3-fv-i6950759917.html
Dzięki, a jaki model aktualnie używasz?
 
Ja mam kindla 4, kupiłem na aliexpress parę lat temu za jakieś grosze (bodajże 140 zł) i do dzisiaj śmiga mi jak złoto, a staram się tak miesięcznie z 2 książki ogarniać.
to jest ten z guzikami nie? Tego właśnie popsułem. Nie chciałem dotykowego kupować, ale powiem Ci, że jest super. Ekran się nie brudzi, szybko działa.
 
Na początku chciałem zamówić książki za 100, teraz 150 a zaraz będzie 200zł. Tyle dobrych pozycji do przeczytania, dylematy pierwszego świata.

:arielcry:

Podajcie mi tytuły których wstyd nie mieć na półce, klasyki.
 
Back
Top