Książki

Pany coś w klimatach "Gry o tron" lub "Władcy Pierścieni" polecacie? Wiem, że to może brzmi jak wielka rozbieżność, ale takie klimaty. I jeszcze ktoś by wiedział jak sie Wiedźmina w kolejności czyta, bo co kurwa googluje to wszędzie jest kurwa inaczej i już sam się zajebałem.
Robert Jordan
Brett
MClelan
Joe Ambercormie (chyba inaczej się to pisze :p)
Inne książki Tolkiena czytałeś poza hobbitem i lotrem?
Pratchett
Conan
Cykl Ziemiomorze


Wiedźmina czytaj tak jak są książki ponumerowane i nie ma co się jebać.
 
Pany coś w klimatach "Gry o tron" lub "Władcy Pierścieni" polecacie? Wiem, że to może brzmi jak wielka rozbieżność, ale takie klimaty. I jeszcze ktoś by wiedział jak sie Wiedźmina w kolejności czyta, bo co kurwa googluje to wszędzie jest kurwa inaczej i już sam się zajebałem.
Nie czytałeś jeszcze Wiedźmina? Bierz się jak najszybciej. Tu masz kolejność.



_________________________________



1.Droga, z której się nie wraca (opowiadanie) Historia rodziców Geralta.



2.Ostatnie życzenie (zbiór opowiadań)



3.Miecz przeznaczenia (zbiór opowiadań)



_________________________________



Potem czytasz całą sage:



1.Krew elfów



2.Czas pogardy



3.Chrzest ognia



4.Wieża Jaskółki



5.Pani Jeziora



________________________________



Na końcu możesz jeszcze przeczytać to:



1.Coś się kończy, coś się zaczyna (opowiadanie)
No i jeszcze Sezon burz najlepiej na końcu sobie przeczytać jako ciekawostkę.
 
@kokaina

czytałeś jednym ciągiem, czy wróciłeś po latach? Ja czytałem po latach.

Ja tak oceniłem
Sezon burz Andrzej Sapkowski



205628-155x220.jpg




http://lubimyczytac.pl/ksiazka/199630/sezon-burz



Po przeczytaniu miałem straszny mętlik w głowie. Włączyłem komputer, sprawdziłem opinie w internecie i widzę, że nie jestem sam. No cóż mogę napisać, zgadzam się z większością negatywnych opinii. Błaha historyjka, a właściwie zlepek kilku, dziwne wplatanie w archaiczny język współczesnych wyrazów typu sporty ekstremalne, errory itp. Płaskie postacie, Geralt to już nie ten Geralt, Jaskier to już...... Brakowało tego humoru, tych świetnych dialogów. Ale nie można powiedzieć, że jest to zła książka. Czytało się to całkiem przyjemnie, były momenty, w których można było poczuć choć namiastkę tego starego dobrego Wiedźmina. No i choćby dla tych momentów było warto przeczytać tę książkę.







Sapkowski już past prime... ale ciągle ma czym uderzyć. 6/10.
 
@kokaina

czytałeś jednym ciągiem, czy wróciłeś po latach? Ja czytałem po latach.

Ja tak oceniłem

Po latach czytalem i poczulem sie znowu jak nastolatek czytajacy sage, ale fakt, ze nie jest to ksiazka pierwszego sortu. Mimo wszystko dala mi mnostwo frajdy.
 
Pany coś w klimatach "Gry o tron" lub "Władcy Pierścieni" polecacie? Wiem, że to może brzmi jak wielka rozbieżność, ale takie klimaty. I jeszcze ktoś by wiedział jak sie Wiedźmina w kolejności czyta, bo co kurwa googluje to wszędzie jest kurwa inaczej i już sam się zajebałem.

Ostatnie Życzenie, Miecz Przeznaczenia, Krew Elfów, Czas Pogardy, Chrzest Ognia, Wieża Jaskółki, Pani Jeziora.
 
Pany coś w klimatach "Gry o tron" lub "Władcy Pierścieni" polecacie? Wiem, że to może brzmi jak wielka rozbieżność, ale takie klimaty. I jeszcze ktoś by wiedział jak sie Wiedźmina w kolejności czyta, bo co kurwa googluje to wszędzie jest kurwa inaczej i już sam się zajebałem.

"Baudolino" Umberto Eco.
 
@Cactus byłbyś w stanie znaleźć mi jakiekolwiek książki Carlos Ruiz Zafón po hiszpańsku? Najlepiej na kindla, ale biere wszystko ;)
 
Pany coś w klimatach "Gry o tron" lub "Władcy Pierścieni" polecacie? Wiem, że to może brzmi jak wielka rozbieżność, ale takie klimaty. I jeszcze ktoś by wiedział jak sie Wiedźmina w kolejności czyta, bo co kurwa googluje to wszędzie jest kurwa inaczej i już sam się zajebałem.
Ja bym Ci polecił sagę "Achaja" Ziemiańskiego. Mi się bardzo dobrze to czytało.
Czytam sobie właśnie Dallas'63 i pierwsze skojarzenia są z Dark (serial).
Jedna z najlepszych książek Kinga moim zdaniem. Aczkolwiek niektórym może się wydawać w pewnych momentach rozwleczona i nudna.
 
@Cactus byłbyś w stanie znaleźć mi jakiekolwiek książki Carlos Ruiz Zafón po hiszpańsku? Najlepiej na kindla, ale biere wszystko ;)
@Cactus Część znalazłem. Szukam jeszcze:
- Las luces de septiembre
- Marina
- El prisionero del cielo
- El laberinto de los espíritus


Jak będziesz miał chwilę to zerknij proszę, czy uda się Tobie je gdzieś znaleźć. Dzięki!
 
Sorki, miałem doprecyzować, ale coś dzisiaj myślenie -100. Download działa, rozpakowywanie działa, plików mi kindle nie widzi, nie czyta.
To jest epub, Kindle tego nie odczyta. Przekonwertuj sobie do mobi, np. w Calibre, potrwa to chwilę.
 
w kioskach pan lodowego ogrodu za 8zl, ogolnie duzo fajnych ksiazek za grosze bedzie teraz
 
Back
Top