Książki

Pamiętam jak za małolata kupiłem tę książkę. Panna w księgarni najpierw na okładkę, później na mnie i taka chwila niezręczności. Pewnie myślała, że romansidło kupowałem:



przez-ciemne-zwierciadlo-b-iext10135570.jpg
 
Ja teraz dwie pozycje kupiłem, "Samuraj" - Shusaku Endo i "Polactwo" Ziemkiewicza. Czekam na pocztę polską i licze na wartościową lekturę, szczególnie "Polactwo" bo już kiedyś PDF dorwałem ale tylko fragmenty przejrzałem i wydało mi się mądrą książką.
 
Zarzućcie jakieś postapokaliptyczne propozycje, ewentualnie jakieś mroczne pozycje z ciekawą intrygą. Ostatecznie fantasy też wchodzi w grę. Kiedyś czytałem dużo książek z serii forgotten realms. Siewca wiatru przypadł mi też do gustu. Muszę odpocząć od prawniczego bełkotu.
 
http://postapocalyptic.net/viewpage.php?page_id=51 Myślę, to najsensowniejsza baza necie tej tematyki.
 
Dick to mistrzunio, chociaż miał chore zajafki na temat Lema :) Skoro czytaliście jego książki to pewnie Zajdel też nie jest wam obcy? Szkoda, że zmarł zanim skończył "Całą porawdę o planecie Ksi".



Co do postapokaliptycznych tematów to "Przejście" Cronina polecam, pisałem już chyba o tym :)



"Polactwo" czytałem dawno, ale mam pozytywne wspomnienia z lektury, to samo tyczy się jego "Michnikowszczyzny".
 
Jeszcze odnośnie Pana Lodowego Ogrodu. Przeczytałem wszystkie części i muszę powiedzieć, że grun to to przebić się przez II tom, który jest moim zdaniem najsłabszy. Natomiast IV to może nie jest majstersztyk, ale na pewno bardzo blisko. Ktoś może polecić jeszcze książki w podobnym klimacie? Tj miecze, konie, zamki, lasy + trochę fantasy?
 
A propo książek o tematyce postapokaliptycznej jestem po przczytaniu "Drogi". Bardzo fajna książka, jak ktoś lubi tego typu książki, a jeszcze tego nie czytał to polecam.
 
Moze ktos polecic jakies ciekawe kryminaly


Ja ze swojej strony moge polecić skandynaswskich autorów:



Stieg Larrson ( Trylogia Millenium)



Camilla Lackberg ( Saga o Fjóllbace z P. Hedstrómem i E. Falck)



Anders de la Motte (Trylogia "Geim")



Duety Hjort, Rosenfledt i Rolund, Hellstrom



Hening Mannkel ( Głównie seria o Wallanderze, ale czytałem reszte jego książek i każda jest ciekawa. W każdej książce autor porusza problemy krajów w których dzieje się akcja książki)



Poza skandynawskimi autorami, moge polecić Deavera. Przeczytałem całą serie o Lincolnie Rhyme oraz Kathryn Dance.
 
Wg mnie książkom Deavera brakuje jakiejś głębi, produkuje je w zasadzie seryjnie i dlatego opowiedziane historie są jakieś takie... płytkie. Podobnie Patterson, ten to już przegina w ilości. Naprawdę polecam kryminały Maxime'a Chattam i Johna Connolly, tytuły podałem na poprzedniej stronie. Skandynawskie są dla mnie jakieś ciężkie do przebrnięcia.
 
@Kris To "Geim" to jest trylogia? myślałem, że to na jednej książce się kończy, dalej są ci sami bohaterowie?
 
@Cruor



Tak trylogia. Jest ten sam główny bohater. Druga książka nazywa się [buzz], a trzecia [bubble]. Dwójka jest już dostępna w Polsce, a trójka z tego co się orientowałem będziue u nas w październiku tego roku.







@Freeman



Co do ciężkości skandynawskich kryminałów masz częściowo racje, ale jak już przebrniesz przez jedną to chcesz tego więcej. Przynajmniej ja tak miałem.
 
Zupelnie przypadkowo stalem sie posiadaczem ksiazki Toma Clancy - Niedzwiedz i Smok. Czytal ktos?



Chcialem kupic w Empiku Metro 2034 ale to jest druga czesc (?)
 
Czytałem, może nie wywarła na mnie takiego wrażenia jak na bohaterze "Teorii spisku", ale z czystym sercem mogę ją polecić. Było nie było klasyka amerykańskiej literatury(Irving i tak rządzi). Poza tym książka nie jest długa i jeśli należysz do osób, które za wszelką cenę muszą skończyć najcięższe nawet dzieło, to nie utkniesz z nią na wieki.
 
Może trochę nie pasują do mma, ale......... "Cień Wiatru" i "Marina" Zafona przyprawiły mnie o szał "musku"
 
Metro 2034 to druga część. Pierwsza to ta z dopiskiem 2033. Sequel jest koszmarnie słaby, nudny.
 
"Cień wiatru" ma już dwie kontynuacje :) druga część metra faktycznie kiepska, z beznadziejnym zakończeniem
 
"Więzień nieba" zdaje się, no "Gra..." faktycznie nie tak dobra jak "Cień wiatru", ale w 3 części wracają bohaterowie z pierwszej części, więc może będzie ciekawiej, chyba, że to skok na kasę. Mam książkę, więc jak przeczytam to coś skrobnę. Fajne są też wcześniejsze książki Zafona, bardziej młodzieżowe jak podkreśla autor: "Pałac północy", "Światła września" i "Książę mgły". Z "Mariny" mógłby niezły melodramat z elementami horroru powstać :)
 
Od jutra w biedronce książki po 9,99



Czarny dom, Silmarillion i inne.



http://biedronka.pl/rozrywka/ksiazki/juz_wkrotce/
 
"Zgroza w Dunwitch i inne przerażające opowieści" H.P. Lovecraft
"Holocaust f" C. Zbierzchowski
"Przedksiężycowi" tom II - A. Kańtoch

Z promocji w Empiku. Tu zaczyna się dla mnie ciekawy problem w postaci 20 nieruszonych jeszcze książek w moim pokoju, ale akurat lubię takie problemy :-)
 
To było 3 za 2, znaczy "Holocaust f" za darmo (czyli 40 złotych oszczędzone), za anigelskie wydania Lovecrafta się nie biorę póki co, a to jest u nas chyba najkorzystniejsze.
 
Wiem, że to normalka. Pisałem to mając na uwadze, że firmy księgarskie, uprawiając takie zdzierstwo, regularnie płaczą jak Lewy po ostatnim KSW, że czytelnictwo upada i piractwo się szerzy.
 
Kupiłem Silmarilion z Biedronki - wersja do trzech przeczytań, ale i tak jest git. Jak byłem młodszy, to trzeba było szlajać się po antykwariatach żeby za taką cenę ksiażkę kupić.
 
Dawno mnie tu nie było. Trochę ostatnio czytałem, krótko przedstawię moje opinie.




Postrzyżyny - Bohumil Hrabal

155x220.jpg


Czytałem w polskim tłumaczeniu, bo nie znam niestety dość dobrze czeskiego:-) Więc nie wiem, albo humor zawarty w tej książce jest na poziomie Jakuba Wędrowycza, albo moje tłumaczenie było koszmarnie słabe. Kompletnie nie moje klimaty. Moja ocena 3/10.




Pokuta - Beniamin Tytus Muszyński

155x220.jpg


Gra kiążkowa. Grało/czytało się nieźle, historia całkiem dobra, co prawda moje wybory doprowadziły mnie do idiotycznego zakończenia, ale i tak polecam się zapoznać. Moja ocena 6/10.




Wojownik Autostrady I: Piekło na Autostradzie - Joe Dever

352x500.jpg


Legendarna gra książkowa. Początkowo czytając zasady gry można się przerazić, ale już po chwili wszystko staje się jasne. Zasady mimo, że pozornie skomplikowane w gruncie rzeczy opierają się tylko na losowaniu(co po pewnym czasie, staje się nużące). Sama historia jest prosta, ale ma swój klimat. Warto się zapoznać. Moja ocena 6/10.




Kosiarz - Terry Pratchett

155x220.jpg


Moja pierwsza książka od Pratchetta. No cóż, mam mieszane uczucia po przeczytaniu, momentami jest zabawnie, momentami poważnie, ale czasem jest też nudno, a nawet głupio. Książka bardzo nie równa, ale bawiłem się dobrze. Moja ocena 6/10.




Długie pożegnanie
- Raymond Chandler

155x220.jpg


Jest klimat. Dość ciekawa historia, końcówka nieco rozczarowująca, wywody Marlowa są czasem zbyt teatralne, ale jako całość jest to kawał dobrej roboty. Kryminał pełną gębą. Moja ocena 7/10.




Obecnie czytam:

Opowieści niesamowite
- Edgar Allan Poe

155x220.jpg


Klimat, klimat, klimat oraz bogactwo i fantazja języka Edgara Allana Poe, sprawia, że czyta się to świetnie.



Księga bez tytułu
- Anonim (pseud.)

155x220.jpg


Przeczytałem zaledwie kilkadziesiąt stron, ale zapowiada się ciekawie.
 
Back
Top