Książki

A o to Ci chodzilo;) Myślałem, że odnosisz się do moich wpisów w tym temacie i nie mogłem zrozumieć ocb;)
 
Ja w środę kupiłem D-Day Stephena Ambrose a jeszcze paczuszka do mnie nie dotarłą - liczyłem, że w weekend przeczytam przynajmniej z połowę.


Ambrose'a to mozna wszystko w ciemno kupowac, świetne książki! W podobnym typie są książki Corneliusa Ryana, też świetnie się czyta.
 
Jak Wam podoba się ksiązka Metro 2033?



Jest sens ją czytać po przejściu gry? Czy może gra nie łączy się zbytnio fabularnie z książką?
 
Tomasz się gdzieś na ten temat wypowiadał, ale ogólnie średnio z tą książką.



TJO i Yoshi namówili więc zamówiłem Shoguna. Zbiór Sherlocka szybciutko mija. Na liście jeszcze "Cel Snajpera" i "Gomorra".
 
Jaki spadek poziomu jest w tej "Nawałnicy mieczy"... Dobrze, że jeszcze parę stron i zaczynam "Solaris".



A w paczce przyszło : "Lód" Dukaja, "Odtrutka na optymizm" Wattsa i "Jonathan Strange i Pan Norell" Clarke.
 
Kilka dni temu skończyłem czytać ostatni zbiór opowiadań o Sherlocku Holmesie. Pora na ranking.







Powieści:



1. Dolina trwogi



2. Znak czterech



3. Studium w szkarłacie, Pies Baskerville'ów



Zbiory opowiadań:




Czytałem je w dużych odstępach czasowych lub czytałem w międzyczasie kilka innych książek. Dlatego nie bardzo pamiętam jakie opowiadania były w danym zbiorze. Ale nie ma to większego znaczenia, bo wszystkie zbiory są na równym poziomie. Moge wyróżnić Powrót Sherlocka Holmesa, bo z tego co pamiętam było w nim najwięcej morderstw, a to lubie najbardziej.







1. Powrót Sherlocka Holmesa




2. Przygody Sherlocka Holmesa




Wspomnienia Sherlocka Holmesa




Jego ostatni ukłon




Księga przypadków Sherlocka Holmesa
 
Ja skończyłem tego "Prawdziwego Gangstera" i ten film Kokainowi Kowboje to przy książce chuj, że się tak wyrażę. To co oni tam robili to brak słów. Mega akcje, to trzeba przeczytać samemu. Nie powiem, Jon Robersts miał fajne życie, zazdroszczę mu trochę a i nie sposób go nie polubić mimo, że święty nie był. Jeżeli lubisz takie klimaty to nawet się nie zastanawiaj tylko śmigaj po książkę. A jeżeli koks, Miami lat 70-80 Cię nie kręci to i tak warto przeczytać historię tego gościa.
 
Dostalem od kolegi wlasnie ksiazke Jacka Piekary ''Sluga Bozy''. Mam nadzieje ze nie traktuje o religii :P
 
@up



Trochę o religii traktuje, ale mi podeszła dość dobrze ta książka. Tak dobrze, że cały "Cykl Inkwizytorski" przeczytałem.



Ja ostatnio czytam "Brudnopis" Łukjanienki.
 
W ostatnim czasie przeczytałem 2 książki Krwawnik Karla Edwarda Wagnera i Jestem legendą Richarda Mathesona.







HBBpgFu.jpg




Kolejna część przygód Kane, podobnie jak Pajęczyna Ciemności
powieść jest dość nierówna, ma swoje lepsze i gorsze momenty, jednak w ogólnym rozrachunku daje oczko wyżej od pierwszej części, bo jednak tych lepszych momentów było całkiem sporo:). Moja ocena 7/10.



200px-Jestem_legenda1.jpg




Żałuje, że tak długo zwlekałem z przeczytaniem tej książki. Nie ma co się rozpisywać po prostu KLASYKA, polecam jak najszybciej się zapoznać. Moja ocena 8+/10.



PS W 2007 roku powstał film pod tym samym tytułem, ale ponoć ma niewiele wspólnego z powieścią, także jak ktoś oglądał to i tak warto książkę przeczytać.



PPS Akcja z psem jest kozacka:-)
 
Zakupiłem "World War Z" Maxa Brooksa, co prawda chujowe wydanie, bo filmowa okładka, morda Brada Pitta itd ale to nic:)



Pamiętam, że @Tomasz bardzo tego poszukiwał więc się skusiłem. Oby było warto:)
 
Z tego co gdzieś czytałem to za darmo można legalnie pobrać ebooka z World War Z, z tym, że po angielsku.



Ja skończyłem na w ciągu ostatnich kilku dni "Nie opuszczaj mnie" Ishiguro i "I tylko czarna ścieżka" Larsson i w obu przypadkach uważam, ze niestety straciłem czas. Natomiast "Pan Światła" przeczytany przed nimi bardzo dobry, polecam, z tym, że po angielsku albo w przekłądzie Cholewy, bo pierwszy wypacza mocno sens. Zaczynam "Przedksiężycowych" Kańtoch i liczę, że będzie fajnie.
 
Na World War Z czy Wojnie Zombie ja osobiście się zawiodłem. Zdecydowanie bardziej wciągnął mnie Survival Zombie. Za dużo w książce jest polityki i opisywanie wątków, które są wrzucone na siłę. No do cholery jasnej ja chciałem relację ludzi, którzy przetrwali zarazę zombizmu, a nie pieprzenie o polityce, czy fantastyczne historie o ślepym krasnoludzie zabijającym dziesiątki zombie w górach (WTF Max?!). Ja chcę czytać o mieszkańcach bloków i wsi, których apokalipsa zombizmu zastała w łóżkach o głodzie, walce, ofiarach i ucieczce z ognisk epidemii. Tak bardzo się napompowałem na ten tytuł, że w ostateczności po przeczytaniu uznałem, że jest po prostu przeciętny i tyle.



Co do "Jestem legendą", to 8/10 jest oceną jak dla mnie zbyt optymistyczną. Ja osobiście dałbym 6/10 i ocenił książkę jako bardzo dobrą, ale na pewno nie wybitną. Klasyka warta przeczytania, z końcówką, która jest naprawdę genialnie napisana, ale... moje zarzuty to: nie skupiono sie wystarczająco na wampirach, które o dziwo stanowiły jedynie tło do głównej postaci, jej przemyśleń i cierpienia. Nieco rozwleczona akcja i niestety nie ma w niej nic innowacyjnego. Po prostu dobra historia dramatyczna, napisana w świetnym stylu, z podejściem psychologicznym. Wcześniejsze pozycje Kuttnera z lat 30/40 bardziej do mnie przemawiają.
 
Jakieś opinie na temat "Drogi" McCarthy'ego? Zastanawiam się nad zakupem, choć mam taki survivalowy dylemat - "Droga", czy "Gdy rozpięta się piekło" Lundina
 
@Jakub ''Droga'' dla Mnie rewelacja,numer 2 McCarthyego po ,,Krwawym Południku'' w moim rankingu ksiazek tego autora.



A czytałem trzy więc wiem co pisze. :-)



@Tomasz komiksy czytasz ?



EDYTA: Nikołaj Nikulin ''Sołdat''-historia zolnierza Armii Czerwonej-polecam
 
Znacie jakies audiobooki postapo po polsku? Wiem, ze wlasnie droga Cormaca jest, na dysku mam Apokalipse Koontza, jednak innych tytułów nie kojarzę, a chetnie bym wział na nadchodzacy wywczas.
 
Również polecam Drogę i film na jej podstawie



Mój Cormacowy ranking:



1. Krwawy Południk



2. Droga



3. To nie jest kraj dla starych ludzi



4. Suttree



5. Strażnik sadu



6. W ciemność



teraz czytam Przeprawę
 
Kilka lat temu lubilem ksiazki takie młodziezowe, przygodowe. czytal może ktoś Ulyssess Moore, Century albo Pendragon? Szczególnie polecam tą ostatnią dla fanów tego typu książek.
 
A co z "To nie jest kraj dla starych ludzi" ? Jak dla mnie to jest numer jeden (tez czytalem trzy :)


No to jest ta trzecia właśnie. KP mnie ujął swoja naturalistyczną brutalnością, ,,Droga'' klimatem a TNJKDSL to ,,tylko'' bardzo dobra powieść.



@Chosen1 masz spin-offy z Walking Dead oraz ''Komórkę'' Kinga. Solidne rzeczy.
 
Czytam "W komnatach Wolf Hall" Mantel, a potem zaczynam "Śniadanie mistrzów" Vonneguta.
 
@midern



Ja czytałem w podstawówce jeszcze, przeczytałem pierwsze 6 części, myślałem,że na tym koniec, ale teraz widziałem,że są dalsze części, jednak już się chyba za to nie zabiorę.:-)
 
Za namową Tomasza Ch. jako że kocham cyberpunk zaczynam dziś lekturę " Blade Runner Czy androidy marzą o elektrycznych owcach? " Mam nadzieję że jest lepsza niż filmowy odpowiednik ;)
 
Filmu nie znam, książka bardzo tak.



Ja sobie "Neuromancera" w oryginale muszę w końcu sprawić, bo podobno polski przekład nieco wypacza momentami (choć jakby mi wpadła ta wersja to też bym przeczytał).
 
Szukam jakiegos "brudnego" kryminalu ala gra "Heavy Rain" ?


Nie wiem do konca co znaczy ''brudny'' kryminał jak ,,Heavy Rain'' poniewaz mam Xboxa ale moge Ci polecic książki Marka Krajewskiego szczegolnie te o komisarzu Mocku.



Klimat przedwojennego Wrocławia niesamowity,do tego rewelacyjna fabuła. Mógłby ktoś to nakręcić. Poza tym szkoda ze wszyscy zachłystują się skandynawskimi autorami a naszemu Krajewskiemu tez nic nie brakuje.
 
Jako, że allegro nie specjalnie paliło się, żeby "sprzedać mi" "drogę" w innej wersji niż audiobook - swoją drogą nie lubię audiobooków - to zamówiłem pozycję Lundina. Jutro powinna dotrzeć, 300 stron tylko, chyba nawet niecałe - przez weekend powinna pęknąć. Dam znać w każdym razie;)
 
Ja jak na razie przeczytałem tylko pierwszą część - Śmierć w Breslau, ale również polecam, bo to bardzo dobra i niesamowicie wciągająca książka. Ekranizację chętnie bym zobaczył.
 
Back
Top