Kryptowaluty

62it2a.jpg

Źródła nie widziałem. Co do NFT, to przy niektórych projektach już można zbierać tokeny za „stejkowanie” obrazków. Poza tym, od kiedy stare prawilne „taniej kupić drożej sprzedać” to coś złego?
 
Wracając co NFT. Podsyłałem link z projektem Sappy Seals. Szwagier na początku projektu kupował po 0,05ETH, z dwa tygodnie temu były po 0,25ETH a dzisiaj floor jest od 0,59ETH.

I to jest właśnie to. Namawiał mnie od samego początku na to a ja typowa narracja „te obrazki to jakaś pojebana sprawa, nie wchodzę w to”.
:usunto:

Już 0,79ETH floor
:robertmakeup:
1.95ETH najtańsza foka obecnie.
Pociąg powoli odjeżdża Panowie.
 
@respect Z ciekawości by zdobyć/kupić to NFT to konto trzeba mieć na crypto.com/binance czy konto na opensea?
Musisz mieć na crypto/binance, musisz mieć portfel na MetaMask i musisz założyć jeszcze portfel na Opensea i połączyć go z tym z MetaMask. Trochę jest to namieszane. Na Opensea trzeba jeszcze zapłacić tzw „gas” i on wynosi ok 100-150$. Różnie jest.
 
nawet jakby się komuś to udało: jak mocno skarbówka się tego czepia?
A co się ma czepiać, giełdy kryptowalut funkcjonują legalnie. Zakup i sprzedaż masz udokumentowane, jeżeli zarobisz to płacisz podatek i tyle. Trochę inaczej jest chyba z kopaniem ale w ostateczności są doradcy podatkowi, którzy to pomogą rozliczyć.
 
Od czasu wypuszczenia tego "njusa" cena poszła kilkanaście % w górę. :fjedzia:
Miałem/mam nadzieję, że jeszcze poleci to bym parę złoty wrzucił w ETH.:jon: Aczkolwiek zniechęca mnie weryfikacja konta na binance.
News nie jest o spadku czy wzroście cen :roberteyeblinking:
 
News nie jest o spadku czy wzroście cen :roberteyeblinking:
Wiem ale zaczyna się od gadania o zapaści. A co do kontroli kryptowalut to co chwila ktoś o tym mówi.
informacje o ewentualnych formach regulacji pojawiły się w momencie, gdy

ceny kryptowalut na całym świecie spadły do poziomu najniższego lat
Nie wiem, co autor miał tu na myśli.
 
Wiem ale zaczyna się od gadania o zapaści. A co do kontroli kryptowalut to co chwila ktoś o tym mówi.

Nie wiem, co autor miał tu na myśli.
Ja też nie wiem :fjedzia:

wrzucam jako ciekawostkę bo może zainteresowani z ciekawością poczytają :)
 
Musisz mieć na crypto/binance, musisz mieć portfel na MetaMask i musisz założyć jeszcze portfel na Opensea i połączyć go z tym z MetaMask. Trochę jest to namieszane. Na Opensea trzeba jeszcze zapłacić tzw „gas” i on wynosi ok 100-150$. Różnie jest.
Ten "gas" to jednorazowo czy jakoś cyklicznie czy za transakcje?

@MrRoshi dzięki, coinbase wallet też podobno działa :)
 
A co się ma czepiać, giełdy kryptowalut funkcjonują legalnie. Zakup i sprzedaż masz udokumentowane, jeżeli zarobisz to płacisz podatek i tyle. Trochę inaczej jest chyba z kopaniem ale w ostateczności są doradcy podatkowi, którzy to pomogą rozliczyć.
a są jakieś problemy z wypłacaniem tego? Pamiętam jeszcze przed EURO w Polsce bawiłem się w zakłady bukmacherskie -te cholery z unibetu blokowali wypłaty. Dopiero jak specjalnie zacząłem stawiać zakłady po 1 zł aby mięć trochę więcej porażek -to zaczeli wypłacać :childcry:

Tak patrzę z boku na to krypto to mam wrażenie, że to jest jakiś mix hazardu -taka nowa wersja lotto, pokera i zakładów bukmacherskich i giełdy, a najlepiej można zarobić jak się coś kupi, później o tym zapomni a po dłuższym czasie może się okaże, że coś więcej to jest warte jak z tym shiba, ale zacznę się tym mocniej interesować.
A nie boicie się po prostu, że ktoś może to po prostu to krypto wyłączyć jak w Chinach, właściciel giełdy któreś kryptowaluty (czy jak to tam się nazywa) ucieknie z kasą, albo walną tak mocne regulacje, że niby będzie to legalne, ale z dużym progiem wejścia aby było mocniej opłacalne?
 
Ten "gas" to jednorazowo czy jakoś cyklicznie czy za transakcje?

@MrRoshi dzięki, coinbase wallet też podobno działa :)
Od transakcji.
a są jakieś problemy z wypłacaniem tego? Pamiętam jeszcze przed EURO w Polsce bawiłem się w zakłady bukmacherskie -te cholery z unibetu blokowali wypłaty. Dopiero jak specjalnie zacząłem stawiać zakłady po 1 zł aby mięć trochę więcej porażek -to zaczeli wypłacać :childcry:

Tak patrzę z boku na to krypto to mam wrażenie, że to jest jakiś mix hazardu -taka nowa wersja lotto, pokera i zakładów bukmacherskich i giełdy, a najlepiej można zarobić jak się coś kupi, później o tym zapomni a po dłuższym czasie może się okaże, że coś więcej to jest warte jak z tym shiba, ale zacznę się tym mocniej interesować.
A nie boicie się po prostu, że ktoś może to po prostu to krypto wyłączyć jak w Chinach, właściciel giełdy któreś kryptowaluty (czy jak to tam się nazywa) ucieknie z kasą, albo walną tak mocne regulacje, że niby będzie to legalne, ale z dużym progiem wejścia aby było mocniej opłacalne?
Wszystko jest możliwe. Dlatego jak się ma więcej zainwestowane to są do tego zewnętrzne portfele. Jeżeli właściciel giełdy zawinie mandżur to krzyż mu na drogę. Co do pozostałych sytuacji to po prostu trzeba reagować na bieżąco. Też uważam to za swego rodzaju hazard.
 
Last edited:
Ja też to z boku obserwuję, traktuję jako ciekawostkę. Znam osoby co jakieś tam pieniądze na krypto zarobiły i z wypłatami problemów nie miały. Co do giełd to bywało, że znikały z nich pieniądze lub całe giełdy razem z kasą ale te największe działają od lat bez większych potknięć.
 
Też uważam to za swego rodzaju hazard.
czasami mam wrażenie, że po prostu zyski na tym krypto są tylko dlatego, że dużo osób straci. Słyszałem w radiu jak mówili, że rząd Holandii chce ze względów ekologicznych ograniczyć krypto to chyba z tej strony zaatakują prędzej czy później, albo będą straszyć, że to piramida finansowa albo scam z właścicieli giełd aby pozbierać kase a później wylecieć zagranicę.
Kiedyś sobie tak kupowałem po niższym kursie dolary i sprzedawałem po wyższym. Nawet dało się na tym czasami zarobić, ale się złapałem, że czasami kilkanaście razy dziennie sprawdzałem kurs dolara i sobie to trochę odpuściłem, zacząłem wyznaczać jakieś cele po jakim kursie sprzedać itp.
I cholera możliwe, że na serio bym był w stanie dłużej nie sprawdzać kursu krypto jak pewnie zrobił promil ludzi z shibą, bo to jest nierealne, że ktoś widział taki wzrost :korwinlaugh:i czekał ze sprzedażą
https://vm.tiktok.com/ZMLLx6GMV/
 
@ninja kiedy bitek spadanie do 30k? Od paru dni ciągle rośnie. W czasie zimiowych Igrzysk Ruscy raczej nie zaatakują Ukrów, podwyżki stóp w Stanach chyba tak nie tompną kursem? Co może spowodować spadek?
 
@ninja kiedy bitek spadanie do 30k? Od paru dni ciągle rośnie. W czasie zimiowych Igrzysk Ruscy raczej nie zaatakują Ukrów, podwyżki stóp w Stanach chyba tak nie tompną kursem? Co może spowodować spadek?
końcówka korekty, to że rośnie to na razie tylko odreagowanie ostatnich dużych spadków, dobije do 43000 i w dół ale to tylko moja opinia
osobiście wolałbym wzrosty bo jestem załadowany ale wg mnie krew się jeszcze nie lała
 
  • Like
Reactions: jut
W sumie też to tutaj wkleję:
oglądałem Milionerów. Roosvelt wprowadził zakaz posiadania złotych monet i sztabek złota przez obywateli.

Od 1933 do 1974 roku
nawet 10 lat więzienia za nie oddanie złota do rezerwy federalnej.
Kurczę to jak nawet w USA byli tak radykalni to chyba długo krypto bez mocniejszych regulacji nie pociągnie
 
Myślę, że najprawdopodobniejszy scenariusz to co pisze @Mnichu i @ninja . Nastawić się na spadki, kupować partiami.

Słucham tych internetowych guru i już trochę rozkminiam. Znaczy nie rozkminiam krypto, tylko tych guru. Większość tych analiz to takie, jakie sami robimy, tylko bez mądrych słów i wykresów: "W wariancie pierwszym spadnie albo w wariancie drugim wzrośnie".
 
Back
Top