Koronowirus, Wuhan , 2019-nCoV, Epidemia ver. beta 1.01

Kilkanaście minut temu wróciłem z roboty. Miałem małą misję w domu pewnych bogatych państwa po 70. To co się nasłuchałem o konieczności szczepień, to głowa mała.Przytakiwalem i robilem swoje bez wdawania się w dyskusję, bo miałem to w dupie, ale robotę musiałem zrobić. Nie chce mi się na telefonie rozpisywać, napiszę tylko, że gdy już wsiadałem do auta, to jeszcze facet mi drzwi przyblokował żeby powiedzieć abym wszystkim doradzał szczepienia, bo "cholera jasna ci niezaszczepieni roznoszą tę chorobę".
262309668_1316278178842378_3397966685506675366_n.jpg
 
Jak to jest z liczeniem statystyk w PL? CI co sa zaszczepieni jedną dawką są liczeni jako osoby zaszczepione tak?
 
Jak to jest z liczeniem statystyk w PL? CI co sa zaszczepieni jedną dawką są liczeni jako osoby zaszczepione tak?
2 tygodnie po 2 dawce jako zaszczepiony. A nie długo pewno wejdzie, że tylko 3 dawkowcy są liczenia jako zaszczepieni.
Z około miesiąc minie rok od pierwszych szczepień w Polsce i wszystko zacznie się od nowa. Jestem ciekawy jak ludzie zniosą 4/5 strzał

Choć są ludzie którzy twierdzą, że za chwilę prawda wyjdzie na jaw i to wszystko padnie. Tylko organizatorzy będą musieli zrobić jakiś wielki BUM by zacierać ślady i odwrócić uwagę.
 
Myślicie, że można uzyskać takie informacje od MZ na temat tych statystyk? Czy niezaszczepieni i pierwsza dawka razem i niech się konsumenci TV cieszą a ludzie, którzy bazują na nauce, danych i statystyce niech się pierdolą? W sumie to pytanie retoryczne....
 
Wierzysz w jakiekolwiek statystyki ?
Słuszna uwaga. Ciekawe jak bd wyglądała nagonka na niezaszczepionych jak będzie już 5 dawka czy tam następna i się okaże, że 90% niezaszczepionych to tak na prawdę zaszczepieni. Najbardziej wkurwia mnie ta narracja lekarzy, którzy tak namawiają do szczepień a nikt nie powie wprost, że profilaktyka też jest bardzo ważna. Odżywianie, świeże powietrze, sport, zmiejszenie stresu. Potem mi telewizja próbuje wmówić (i ludzie w to wierzą), że ja jestem zagrożeniem dla grubej otyłej babki, która ma problemy z tarczycą i ma cukrzyce bo się nie zaszczepiłem a Ona tak. I w statystyce niestety tak to właśnie wygląda, że to ja jestem zagrożeniem a Ona to luz. Ciekawe jak będziemy o tej całej sytuacji rozmawali za jakieś 10 lat.
 
Słuszna uwaga. Ciekawe jak bd wyglądała nagonka na niezaszczepionych jak będzie już 5 dawka czy tam następna i się okaże, że 90% niezaszczepionych to tak na prawdę zaszczepieni. Najbardziej wkurwia mnie ta narracja lekarzy, którzy tak namawiają do szczepień a nikt nie powie wprost, że profilaktyka też jest bardzo ważna. Odżywianie, świeże powietrze, sport, zmiejszenie stresu. Potem mi telewizja próbuje wmówić (i ludzie w to wierzą), że ja jestem zagrożeniem dla grubej otyłej babki, która ma problemy z tarczycą i ma cukrzyce bo się nie zaszczepiłem a Ona tak. I w statystyce niestety tak to właśnie wygląda, że to ja jestem zagrożeniem a Ona to luz. Ciekawe jak będziemy o tej całej sytuacji rozmawali za jakieś 10 lat.
Właśnie stres jest większym problemem, niż sam kofid. Ostatnie prawie dwa lata, presja medialna, ciągle straszenie, globalna paranoja, groźby kar, ograniczeń swobód, pogarszająca się sytuacja ekonomiczna, niepewna przyszłość to wszystko ma i będzie mieć konsekwencje nie do oszacowania.
PRZEWLEKŁY_STRES_SKUTKI-819x1024.jpg
 
Last edited:
Słuszna uwaga. Ciekawe jak bd wyglądała nagonka na niezaszczepionych jak będzie już 5 dawka czy tam następna i się okaże, że 90% niezaszczepionych to tak na prawdę zaszczepieni. Najbardziej wkurwia mnie ta narracja lekarzy, którzy tak namawiają do szczepień a nikt nie powie wprost, że profilaktyka też jest bardzo ważna. Odżywianie, świeże powietrze, sport, zmiejszenie stresu. Potem mi telewizja próbuje wmówić (i ludzie w to wierzą), że ja jestem zagrożeniem dla grubej otyłej babki, która ma problemy z tarczycą i ma cukrzyce bo się nie zaszczepiłem a Ona tak. I w statystyce niestety tak to właśnie wygląda, że to ja jestem zagrożeniem a Ona to luz. Ciekawe jak będziemy o tej całej sytuacji rozmawali za jakieś 10 lat.
My będziemy rozmawiać, na pewno co do grubych bym nie był tego taki pewny czy tam skończą na 3 czy 10 dawkach ;)
Ludzie w większości nie mają żadnej wiedzy o żywieniu, a co dopiero o probiotykach i suplementacji witaminami/adaptogenami. Wystarczy spojrzeć na koszyk zakupów losowych ludzi w sklepach. Tragedia!
Widziałeś w TV reklamę siłowni albo supli pro zdrowotnych? nie, bo tylko leki na zmianę ze słodyczami lecą, bo na tym jest największa kasa.
I oni się potem dziwią, że zwykłe przeziębienie sezonowe ich rozpierdala na 2 tygodnie.
:putinlaugh:

Jak w pracy mówię, że codziennie piję kefir i jem kiszone ogórki i pije 50 ml wody z tych ogórków to się patrzą jak na kosmitę.
A weź zapytaj Grażyny w pracy co nakurwia serniczek codziennie do 3 kaw co to jest ashwaganda, albo bergamotka.
:juanlaugh:
 
My będziemy rozmawiać, na pewno co do grubych bym nie był tego taki pewny czy tam skończą na 3 czy 10 dawkach ;)
Ludzie w większości nie mają żadnej wiedzy o żywieniu, a co dopiero o probiotykach i suplementacji witaminami/adaptogenami. Wystarczy spojrzeć na koszyk zakupów losowych ludzi w sklepach. Tragedia!
Widziałeś w TV reklamę siłowni albo supli pro zdrowotnych? nie, bo tylko leki na zmianę ze słodyczami lecą, bo na tym jest największa kasa.
I oni się potem dziwią, że zwykłe przeziębienie sezonowe ich rozpierdala na 2 tygodnie.
:putinlaugh:

Jak w pracy mówię, że codziennie piję kefir i jem kiszone ogórki i pije 50 ml wody z tych ogórków to się patrzą jak na kosmitę.
A weź zapytaj Grażyny w pracy co nakurwia serniczek codziennie do 3 kaw co to jest ashwaganda, albo bergamotka.
:juanlaugh:
Masz coś do ciałopozytywnych?
 
kY0atLg.png


Dziś słyszę heheszki z PiSu, że chce by przedsiębiorcy odwalili za nich brudną robotę weryfikacji statusu zaszczepienia (w USA zresztą też był ten pomysł).

Słucham z zaciekawieniem dwóch kolegów, bo to klarownie zadeklarowana opozycja: czy są przeciw, czy za? Jak to będą uzasadniać?

No i wyszło, że wg nich przedsiębiorcy powinni mieć podstawę prawną do dyskryminacji medycznej, tylko PiS jak zawsze zjebie.

Ja wspominam o dylemacie "drukarza" czy "piekarza", GDPR, o danych wrażliwych (do których zalicza się status szczepienia), daję analogiczny przykład z poglądami politycznymi (które także są informacją wrażliwą). Czy przedsiębiorca, przed świadczeniem usługi, powinien mieć prawo do zażądania centralnie wydawanego certyfikatu świadczącego o poglądach klienta, i na jego podstawie, oraz wytycznych rządu zmieniac zakres, cenę usługi lub nawet jej odmówić? Prawnie to żadna różnica, kto się otarł o GDPR ten wie.

Echo.

Państwo może wydawać licencje na korzystanie ze sklepu, chodnika, murawy, służby zdrowia, środków transportu. Tak jak prawo jazdy uprawnia do prowadzenia, elo, normalne przecież. I jeżeli nie masz "licencji" to nie możesz korzystać z tego. Ze sklepu, transportu, lekarza. O, mam, licencja na oddychanie.

To po prostu ma być legalne. Bo na razie nie jest przez PiS, a powinno być.

Skąd pomocy, skąd ratunku? @lemmy to są kumple z ~PO. Rodziny, żony, dzieci. Dobrze zarabiają, IT. Tacy normalni.

Normalni?
 
kY0atLg.png


Dziś słyszę heheszki z PiSu, że chce by przedsiębiorcy odwalili za nich brudną robotę weryfikacji statusu zaszczepienia (w USA zresztą też był ten pomysł).

Słucham z zaciekawieniem dwóch kolegów, bo to klarownie zadeklarowana opozycja: czy są przeciw, czy za? Jak to będą uzasadniać?

No i wyszło, że wg nich przedsiębiorcy powinni mieć podstawę prawną do dyskryminacji medycznej, tylko PiS jak zawsze zjebie.

Ja wspominam o dylemacie "drukarza" czy "piekarza", GDPR, o danych wrażliwych (do których zalicza się status szczepienia), daję analogiczny przykład z poglądami politycznymi (które także są informacją wrażliwą). Czy przedsiębiorca, przed świadczeniem usługi, powinien mieć prawo do zażądania centralnie wydawanego certyfikatu świadczącego o poglądach klienta, i na jego podstawie, oraz wytycznych rządu zmieniac zakres, cenę usługi lub nawet jej odmówić? Prawnie to żadna różnica, kto się otarł o GDPR ten wie.

Echo.

Państwo może wydawać licencje na korzystanie ze sklepu, chodnika, murawy, służby zdrowia, środków transportu. Tak jak prawo jazdy uprawnia do prowadzenia, elo, normalne przecież. I jeżeli nie masz "licencji" to nie możesz korzystać z tego. Ze sklepu, transportu, lekarza. O, mam, licencja na oddychanie.

To po prostu ma być legalne. Bo na razie nie jest przez PiS, a powinno być.

Skąd pomocy, skąd ratunku? @lemmy to są kumple z ~PO. Rodziny, żony, dzieci. Dobrze zarabiają, IT. Tacy normalni.

Normalni?
A potem płacz i krzyk, że ciążę chcą rejestrować... no nic nie rozumieją... z nikąd ratunku
 
Według mediów od lutego w Austrii odmowa przyjęcia szczepienia będzie zagrożona karą 4 letniego więzienia. Jeśli o tym informują to znaczy że będą chcieli to wdrażać również w innych krajach. Zbrajcie się świadomi ludzie, bo to zmierza w bardzo złym kierunku. Zdrowia i rozsądku życzę.
 
U nas społeczeństwo jest od lat sukcesywnie dzielone. Nie ma szans na rzeczową rozmowę chyba, że każda ze stron nie chce na siłę przekonać drugiej że jego racja jest najmojsza.
Atomizacja społeczeństwa - zabieg elit, mający na celu permanentne dzielenie społeczeństwa. Im więcej dzielników, tym mniejsza szansa na ruchy oddolne mające na celu obalenie bieżącego ładu, lub instniejącego konstruktu społeczno-gospodarczego. Zapoczątkowany na przełomie XIX i XX wieku. Robotnicze kluby piłkarskie w Anglii miały np. dzielić np. górników, hutników, stoczniowców i rozbijać oddolnie grupy strajkowe walczące o skrócenie czasu pracy i poprawę warunków bytowych klasy robotniczej.
Dziś w Polsce najmodniejsze to religia, płeć, polityka, słuszność szczepień
 
Według mediów od lutego w Austrii odmowa przyjęcia szczepienia będzie zagrożona karą 4 letniego więzienia. Jeśli o tym informują to znaczy że będą chcieli to wdrażać również w innych krajach. Zbrajcie się świadomi ludzie, bo to zmierza w bardzo złym kierunku. Zdrowia i rozsądku życzę.
Wychodzi na to że na każdym kontynencie jest jeden kraj w którym jest pilotażowa akcja odbierania praw przeprowadzana z grubej rury. Rząd Austrii to jakieś 250 osób. Wystarczyły by jedna-dwie zorganizowane akcje żeby tych decydentów zwalić z rowerka. Na bank ludzi jest więcej niż policji tylko pytanie czy w dzisiejszych czasach możliwa jest taka rewolucja.
 
kY0atLg.png


Dziś słyszę heheszki z PiSu, że chce by przedsiębiorcy odwalili za nich brudną robotę weryfikacji statusu zaszczepienia (w USA zresztą też był ten pomysł).

Słucham z zaciekawieniem dwóch kolegów, bo to klarownie zadeklarowana opozycja: czy są przeciw, czy za? Jak to będą uzasadniać?

No i wyszło, że wg nich przedsiębiorcy powinni mieć podstawę prawną do dyskryminacji medycznej, tylko PiS jak zawsze zjebie.

Ja wspominam o dylemacie "drukarza" czy "piekarza", GDPR, o danych wrażliwych (do których zalicza się status szczepienia), daję analogiczny przykład z poglądami politycznymi (które także są informacją wrażliwą). Czy przedsiębiorca, przed świadczeniem usługi, powinien mieć prawo do zażądania centralnie wydawanego certyfikatu świadczącego o poglądach klienta, i na jego podstawie, oraz wytycznych rządu zmieniac zakres, cenę usługi lub nawet jej odmówić? Prawnie to żadna różnica, kto się otarł o GDPR ten wie.

Echo.

Państwo może wydawać licencje na korzystanie ze sklepu, chodnika, murawy, służby zdrowia, środków transportu. Tak jak prawo jazdy uprawnia do prowadzenia, elo, normalne przecież. I jeżeli nie masz "licencji" to nie możesz korzystać z tego. Ze sklepu, transportu, lekarza. O, mam, licencja na oddychanie.

To po prostu ma być legalne. Bo na razie nie jest przez PiS, a powinno być.

Skąd pomocy, skąd ratunku? @lemmy to są kumple z ~PO. Rodziny, żony, dzieci. Dobrze zarabiają, IT. Tacy normalni.

Normalni?
W Niemczech os tamtego poniedziałku codziennie wymagany test lub potwierdzenie szczepienia. Pracodawca nie ma prawa zapytać czy jesteś zaszczepiony ale jak nie będzie tego kontrolował to ma do 25.000 euro kary. We wtorek wysłali pracownika na jakieś szkolenie i od środy on sprawdza kto ma test. Firma poniżej 40 osób. Tylko 4 osoby bez uszczypniecia razem ze mną
 
@Dzihados Nie do końca rozumiem dlaczego wywołałeś mnie do tablicy... Ale ok, moje rozumowanie jest proste, jak się jest politykiem to istnieje ryzyko, że się weźmie władzę, a władza to nie tylko frukty, ale także niepopularne decyzję.
Nie wiem jakie jest prawdziwe zagrożenie covid, czy wymaga dyskryminacji medycznej (?), to rząd zna prawdę. Niestety do tej pory decyzję były tak nielogiczne, że teraz nie uwierzymy już w żadne uzasadnienia tak poważnych ograniczeń naszych praw.
 
W Niemczech os tamtego poniedziałku codziennie wymagany test lub potwierdzenie szczepienia. Pracodawca nie ma prawa zapytać czy jesteś zaszczepiony ale jak nie będzie tego kontrolował to ma do 25.000 euro kary. We wtorek wysłali pracownika na jakieś szkolenie i od środy on sprawdza kto ma test. Firma poniżej 40 osób. Tylko 4 osoby bez uszczypniecia razem ze mną
Czyli to samo co wszędzie. Rządy przerzucają odpowiedzialność za to gówno na przedsiębiorców samemu umywając rączki, bo przecież nikt odpowiedzialności nie ponosi.
A jak coś się zesra to oni przecież nie zmuszali to jest wszystko dobrowolne.
 
XD #refleks




@Dzihados Nie do końca rozumiem dlaczego wywołałeś mnie do tablicy... Ale ok, moje rozumowanie jest proste, jak się jest politykiem to istnieje ryzyko, że się weźmie władzę, a władza to nie tylko frukty, ale także niepopularne decyzję.
Nie wiem jakie jest prawdziwe zagrożenie covid, czy wymaga dyskryminacji medycznej (?), to rząd zna prawdę. Niestety do tej pory decyzję były tak nielogiczne, że teraz nie uwierzymy już w żadne uzasadnienia tak poważnych ograniczeń naszych praw.
Bardziej mi chodziło o to, że tyle mieli się o politykach i wyborcach ekstremistycznej prawicy, ekstremistycznej lewicy, a prawda jest taka że zamordyzm jest także w mainstreamie. Tylko w garniturach, ładnie podany, opowiedziany, łagodnie wyszeptany. Niektórzy z mainstreamu nie są lepsi ani od Spurek, ani od Bąkiewicza, mają tylko inne "koniki" i "fobie". Dotyczy to oczywiście nie tylko PO ale i PiS.

W tym wątkowym kontekście: egoistyczny, emocjonalny, irracjonalny zamordyzm, który podpowiada by zamknąć innych (złych i obrzydliwych!) ludzi w pół-więzieniach bo jego 5 szczepionek nie daje mu odpowiedniego poczucia bezpieczeństwa. Z powodu choroby ze śmiertelnością rzędu porównywalnego z grypą (co jeszcze kiedyś było foliarskim stwierdzeniem). Licencja, "jak prawo jazdy", na korzystanie z przestrzeni publicznej.

Wywołałem ciebie, może zbyt szybko i emocjonalnie, jesteś wyważony w poglądach... Wydaje mi się że ciągle masz nadzieję że tam, w głównym nurcie, to jest miło i przyjemnie. Pewnie dlatego.

EDIT.
Widziałem znak zapytania przy "dyskryminacji medycznej". Jeśli jest kraj, w którym ktoś jest systemowo gorzej traktowany z powodów politycznych, to mówi się o "prześladowaniu politycznym". Być może zatem lepszy byłby termin "prześladowanie medyczne" lub wprost "prześladowanie sanitarne".
 
...
Wywołałem ciebie, może zbyt szybko i emocjonalnie, jesteś wyważony w poglądach... Wydaje mi się że ciągle masz nadzieję że tam, w głównym nurcie, to jest miło i przyjemnie. Pewnie dlatego.
Nie mam złudzeń i wiem, że gdzieś tam w głębi wszyscy politycy są tacy sami i motywacje mają tożsame. Różnią się tym, do jakiego elektoratu się odwołują i kogo chcą reprezentować. Dlatego nie mam pretensji do samotnej matki, czy bezrobotnego, że głosuje na PIS, ja należę do grupy, której obecna władza tylko odbiera, z tego powodu liczę na jej zmianę.
 
Według mediów od lutego w Austrii odmowa przyjęcia szczepienia będzie zagrożona karą 4 letniego więzienia. Jeśli o tym informują to znaczy że będą chcieli to wdrażać również w innych krajach. Zbrajcie się świadomi ludzie, bo to zmierza w bardzo złym kierunku. Zdrowia i rozsądku życzę.
Poczekajmy do lutego, bo wg mnie to blef zwykly. Licza na to, ze do tego czasu, dzieki takim bredniom, czesc ludzi sie zaszczepi. Wkraczamy powoli w ostatnia faze propagandowa. Ci, ktorzy nie zmiekna, nie zmiekna nigdy. Oni o tym wiedza i raczej nic w tej kwestii zrobic nie beda mogli. Te wszystkie pohukiwania to takie strachy na lachy.

edit: do tego dodam, ze przeciez to nawet fizycznie nie bedzie mozliwe. Co zamkna nagle kilka milionow ludzi do wiezienia? no kurwa, badzmy powazni
 
Last edited by a moderator:
Czyli to samo co wszędzie. Rządy przerzucają odpowiedzialność za to gówno na przedsiębiorców samemu umywając rączki, bo przecież nikt odpowiedzialności nie ponosi.
A jak coś się zesra to oni przecież nie zmuszali to jest wszystko dobrowolne.
do tego ja nie rozumiem, za bardzo jaki interes mialby w tym przedsiebiorca, np wlasciciel restauracji? Powiedzmy, ze bedzie sprawdzal te certyfikaty, czy jak to sie tam zwie. Nie bedzie wpuszczal tych bez? W Polsce, to moim zdaniem zdecydowana wieszosc, te oficjalne dane sa mocno zawyzane, z reszta tak jest pewnie wszedzie. Obroty mu spadna i to drastycznie wiec, jakos, chyba niebardzo mu bedzie zalezec na egzekwowaniu tego nonsensu. W rzeczywistosci ten przepis bedzie znowu pograzal przedsiebiorcow ale o to wlasnie, chyba chodzi najbardziej.
 
Back
Top