Konflikt Rosja-Ukraina

Morskie szlaki komunikacyjne są pod ich panowaniem od dziesięcioleci. A plan to utrzymanie hegemonii. W tym celu osłabiają wszystkich sojuszników chin bo tylko one są wstanie dziś rywalizować z usa.
Z resztą sie w sumie zgadzam.
To właśnie starałem się napisać, ty wyraziłeś się precyzyjniej :beer:
Może być tak, że Amerykanie sobie pomyślały: "Chinom damy radę, Ruskim też. Ale połączonym Chinom z Rosją i jeszcze jak Iran dołączy, to różnie może być". Trzeba trochę zamieszać, bo za chwilę to my będziemy ryż wódką zapijać".
 
Te łapę wujek sam od dziesiątek lat ma nad Europą i cała Europa się cieszy bo dzięki tej łapie mamy największy okres bezpieczenstwa, bez wojen w historii. Żadne sojusze nie były w Europie nigdy tak skuteczne. Dzięki temu uwolniliśmy się też od PRL. Dzięki NATO, USA i CIA, że cisnęli, finansowali przewroty w Polsce itd. no ale ty takie coś krytykujesz i pewnie wolałbym dalej PRL xd
Zwykły biznes. Bez inwestycji niczego nie ugrasz.
 
Sporo teraz piszą o skandalach korupcyjnych na ua -- związanych w generatorami, przewałami na zakup żywności dla armii, z umoczonym w łapówki szefem straży granicznej i innymi. ...
Poziom skorumpowania postkomunistycznych krajów jest szokujący, złodziejstwo na każdym szczeblu. Z tych informacji wynika, że UA próbuje jakoś z tym walczyć, wiedzą, że jak nie będą tego robić to pomoc szybko się skończy. W szybkie sukcesy raczej nie wierzę, bo wiem jak to wyglądało i wygląda u nas.

Ale wyobraźcie sobie co się z tym dzieje w Rosji. Tam nawet baba w kasie kolejowej bierze w łapę. Opowiadał mi znajomy Niemiec, że chciał pojechać pociągiem z miasta A do B i codziennie nie było biletów w kasie, dopiero miejscowy się zlitował, i wyjaśnił Helmutowi, że kasjerka rano sprzedaje wszystkie bilety gościowi, który później opierdziela je, z przebitką, przed dworcem.
 
W jaki sposób bronie szoszonow? Ci z filmu to dla mnie tacy sami chuje. Jesteś jakiś pierdopniety.
Jeśli nie rozumiesz jak działa łańcuszek przyczynowo-skutkowy w kwestii twoich wypowiedzi,
wysrywanych bezpośrednio po takich wpisach jak wrzucił @vitas to albo jesteś:
1. imbecylem
albo
2. szoszonem
bądź
3. nieogarniętym socjalnie dzieckiem

Wybieraj.
Zawsze po takim wpisie jak kolegi wrzucasz amortyzujący kurestwo ukraińskie.
Jeśli wciąż nie rozumiesz dlaczego twój wpis, niby nie do końca związany z wpisem kolegi,
wywołuje tak negatywną reakcję to raczej to pierwsze.
W jaki sposób bronie szoszonow? Ci z filmu to dla mnie tacy sami chuje. Jesteś jakiś pierdopniety.
Po chuj ja to wszystko piszę. Na chuj jak nie po to, by usprawiedliwić tych ukraińskich śmieci popełniłeś swój wpis?
Nie widzę innego sensu, bo co innego oprócz usprawiedliwienia tych ukraińskich małp miało to wnieść do tematu.
Nie @szplin nie jest pierdolnięty, bo ja twój wpis, nie widząc reakcji innych, momentalnie odebrałem tak samo. Wkurwieniem.
 
Jeśli nie rozumiesz jak działa łańcuszek przyczynowo-skutkowy w kwestii twoich wypowiedzi,
wysrywanych bezpośrednio po takich wpisach jak wrzucił @vitas to albo jesteś:
1. imbecylem
albo
2. szoszonem
bądź
3. nieogarniętym socjalnie dzieckiem

Wybieraj.
Zawsze po takim wpisie jak kolegi wrzucasz amortyzujący kurestwo ukraińskie.
Jeśli wciąż nie rozumiesz dlaczego twój wpis, niby nie do końca związany z wpisem kolegi,
wywołuje tak negatywną reakcję to raczej to pierwsze.

Po chuj ja to wszystko piszę. Na chuj jak nie po to, by usprawiedliwić tych ukraińskich śmieci popełniłeś swój wpis?
Nie widzę innego sensu.
Nie @szplin nie jest pierdolnięty, bo ja twój wpis, nie widząc reakcji innych, momentalnie odebrałem tak samo. Wkurwieniem.

Raczej chodzi mi o to, nie by usprawiedliwiać, ale by wykazać hipokryzję chłopaków którzy nigdy nie krytykują takich postaw u Polaków, a więc potrafili je usprawiedliwiać tekstami typu "ale Polacy są u siebie"
 
Raczej chodzi mi o to, nie by usprawiedliwiać, ale by wykazać hipokryzję chłopaków którzy nigdy nie krytykują takich postaw u Polaków, a więc potrafili je usprawiedliwiać tekstami typu "ale Polacy są u siebie"
Czy to jest kurwa temat o Polakach? Czy to jest temat o polskiej łobuzerce?
Uważasz, że inni użytkownicy forum popierają polską łobuzerkę kopiącą ludzi po łbach prawdopodobnie za nic?
 
Poziom skorumpowania postkomunistycznych krajów jest szokujący, złodziejstwo na każdym szczeblu. Z tych informacji wynika, że UA próbuje jakoś z tym walczyć, wiedzą, że jak nie będą tego robić to pomoc szybko się skończy. W szybkie sukcesy raczej nie wierzę, bo wiem jak to wyglądało i wygląda u nas.

Ale wyobraźcie sobie co się z tym dzieje w Rosji. Tam nawet baba w kasie kolejowej bierze w łapę. Opowiadał mi znajomy Niemiec, że chciał pojechać pociągiem z miasta A do B i codziennie nie było biletów w kasie, dopiero miejscowy się zlitował, i wyjaśnił Helmutowi, że kasjerka rano sprzedaje wszystkie bilety gościowi, który później opierdziela je, z przebitką, przed dworcem.
ukraina i rosja to dwa najbardziej skorumpowane państwa w Europie. Wg wszelakich rankingów. Patrząc na raporty AI z ostatnich 20 lat oba te upadłe państwa były na zbliżonych światowych rankingach.

Problem polega na tym, że nikt od lat nie pudruje tego, co się dzieje w kacapii. W ostatnich miesiącach wręcz momentami demonizuje na potrzeb propagandy. Z kolei z ukrainy robi się już niemalże nowoczesny europejski kraj, który może ma trochę problemów, ale to mentalność zupełnie inna niż ruska i zaraz, pojutrze wejdą ro UE. A to przecież kłamstwo.

W czasie niedawnych, największych braków w prądzie, celnicy brali od swoich łapówki za wwiezienie agregatów. Sam znam ukraińca, który jeszcze przed wojną został siłą wcielony do policji(sic!) Jest inżynierem i miał doglądać jakichś tam systemów informatycznych przed wyborami w 2019. Zatrzymali jego auto, wręczyli dokument rekrutacyjny, zaczął się burzyć, więc przystawili mu broń do głowy. I cicho się zgodził. Potem, dłuższy czas później, uciekł do Polandii.

Mój znajomy, który ma firmę transportową musi dawać plik dolarów swojemu kierowcy. Bo najpierw łapówka dla celników, potem dla jednej policji, potem dla drugiej, potem jeszcze dla kogoś. Dokładnie jak w latach 90 -- to już wiem od najbliżej rodziny. Nic się nie zmieniło.

Nie przeszkadza mi, że podkreślają jaki to syf i mogiła jest u ruskich, bo generalnie to prawda, ale ciągłe wybielanie banderstanu i przemilczanie różnych kwestii jest dla mnie nie do przyjęcia.
 
Raczej chodzi mi o to, nie by usprawiedliwiać, ale by wykazać hipokryzję chłopaków którzy nigdy nie krytykują takich postaw u Polaków, a więc potrafili je usprawiedliwiać tekstami typu "ale Polacy są u siebie"
Ja ostatnie 2 miesiące do świąt praktycznie mieszkałem za granicą i jakoś w wolnym czasie po pracy nie chlałem wódy do oporu, nie darłem ryja na mieście i nie napierdalałem losowych ludzi na ulicy.
To jest coś czego tam na wschodzie nie ma. Kultura osobista i szacunek do obywateli kraju w którym jesteś kurwa gościem.

Naprawdę idź na leczenie. Dla swojego własnego dobra.
 
ukraina i rosja to dwa najbardziej skorumpowane państwa w Europie. Wg wszelakich rankingów. Patrząc na raporty AI z ostatnich 20 lat oba te upadłe państwa były na zbliżonych światowych rankingach.

Problem polega na tym, że nikt od lat nie pudruje tego, co się dzieje w kacapii. W ostatnich miesiącach wręcz momentami demonizuje na potrzeb propagandy. Z kolei z ukrainy robi się już niemalże nowoczesny europejski kraj, który może ma trochę problemów, ale to mentalność zupełnie inna niż ruska i zaraz, pojutrze wejdą ro UE. A to przecież kłamstwo.

W czasie niedawnych, największych braków w prądzie, celnicy brali od swoich łapówki za wwiezienie agregatów. Sam znam ukraińca, który jeszcze przed wojną został siłą wcielony do policji(sic!) Jest inżynierem i miał doglądać jakichś tam systemów informatycznych przed wyborami w 2019. Zatrzymali jego auto, wręczyli dokument rekrutacyjny, zaczął się burzyć, więc przystawili mu broń do głowy. I cicho się zgodził. Potem, dłuższy czas później, uciekł do Polandii.

Mój znajomy, który ma firmę transportową musi dawać plik dolarów swojemu kierowcy. Bo najpierw łapówka dla celników, potem dla jednej policji, potem dla drugiej, potem jeszcze dla kogoś. Dokładnie jak w latach 90 -- to już wiem od najbliżej rodziny. Nic się nie zmieniło.

Nie przeszkadza mi, że podkreślają jaki to syf i mogiła jest u ruskich, bo generalnie to prawda, ale ciągłe wybielanie banderstanu i przemilczanie różnych kwestii jest dla mnie nie do przyjęcia.
Przywrócenie zachodowi takiego dużego i różnorodnego kraju jak UA to są dziesiątki lat, będzie łatwiej o tyle, że są już doświadczenia z Litwy i krajów bałtyckich (też byli w ZSRR).

To co mówisz w kwestii pudrowania i przeceniania UA jako kraju "prawie jak w UE", to wyłącznie kwestia trwającej tam wojny i związanego z nią wysiłku Ukraińców i obywateli Unii, oni mają walczyć, a my wspierać. W momencie jak dojdzie do przygotowania akcesji (jeśli w ogóle dojdzie) skończy się gadanie, bo przyjdzie konieczność dostosowania prawa, (w każdym aspekcie), osiągania określonych wskaźników itd.. Po takiej masakrze w jakiej są dzisiaj, to minimum 20 lat., a sąsiad ze wschodu będzie cały czas robił swoje, żeby temu przeciwdziałać.
 


o tym pisalem wczesniej

1674828117361.png
 

Polacy też? Na pewno Mike Tyson też! Jak mtv24 o tym informuje to wiedz, że dzieje się coś niedobrego...
 
Back
Top