Konflikt Rosja-Ukraina

Panowie trudno się z Wami w większości nie zgodzić.
Rosjanie ma tle Ukraińców wyglądają dramatycznie słabo. Chyba nawet gorzej niż Legia w ekstraklasie. Tylko o jednym zapomnamy. To jest kurwa mocarstwo nuklearne. A co gdyby w głowie Putina urodziła się jakaś szaleńcza wizja odpalenia głowicy taktycznej ? Osaczony, poraniony Wilk dalej jest niebezpieczny. Na froncie totalna porażką, zaraz będzie odcięty od kasy, zobaczymy co w kwestii Rosnieftu i Gazpromu sie wydarzy. Zmierzam do tego, że jak upadnie mit o zaprawionych rosyjskich żołnierzach, uderzy się w ich gospodarkę energeryczma to Putinowi nie zostaje więcej argumentów niż czerwony guzik
Wtedy jest szansa, że otoczenie putina zrozumie, że powinien skończyć jak Beria
 
Nie znam się, ale dla mnie to też sensu nie ma z tą pokerową zagrywką. Zresztą chyba żaden ze "speców" od geopolityki i taktyki wojennej takiej teorii nie rzuca. To by była zagrywka z cyklu jakichś genialnych taktyk ze starożytnej historii. Ta wojna kosztuje miliardy dolarów, a (tu też się nie znam, ale z tego co czytam) te sankcje i opóźniona, ale zdecydowana reakcja Zachodu jednak zabolą. Do tego to faktycznie miał być bliztzkrieg. Może Wlad sam uwierzył w to, że ich tam będą widać chlebem i solą i tulipany w karabiny wkładać albo co najmniej siedzieć na dupie i się przyglądać jak podczas Krymu. Może to właśnie Ukraina zaskoczyła taktyką siedząc na dupie podczas Krymu, usypiając niedźwiedzia, a teraz walcząc na śmierć i życie. W sumie to co oni zrobili jest dla mnie niebywałe w 2022 roku w środku Europy. Oni walczą jak ci dzielni powstańcy, a przynajmniej tak to pokazują w mediach, ale w sumie to się liczy, bo prawda już nie istnieje. Jakby teraz ruskie nagle wyskoczyły spod ziemi z jakimś nie wiadomo jakim sprzętem i armią supermanów, to faktycznie mogliby się zatrzymać w Paryżu, ale myślę i mam nadzieję, że światowe agentury coś by o tym wiedziały i ostrzegały.

Co do tych mediów jeszcze, to poza odklejeńcami zupełnymi typu ten Scurvol, to nie rozumiem sporu typu "wielka wojna" vs "jaka tam wojna jak grają Ukraińcy w tibie". Poza hiperdramatyczną narracją, media pokazują też statystyki, a po nich widać, że nie jest to wojna totalna. Skoro dziennie ofiary są liczone w setkach, a cywilne w dziesiątkach, to co w tym dziwnego, że ktoś se w gierki gra? Przypominam, że w szczycie w Polsce 1000 ludzi dziennie umierało na covid. To nie Warszawa 44, walki się toczą lokalnie, a Ukraina jest z 1,5 x większa od Polski na mapie. Tyle, że jak jedni cały dzień mają obraz tej wojny ze filmików na sadisticu, a inni z postów scurvola, to faktycznie potem się to może w głowie nie zgadzac.
Ja tam sądzę, że to jest mięso armatnie, ale też myślę, że takie właśnie Putin chciał przeznaczyć na Ukrainę, zresztą, były też lepsze oddziały jak te z tych kilku desantów(nie chce mi się wierzyć, że te żule spod ruskiej żabki ogarnęły by skakanie, sam miałem ze spadochronem do czynienia, nie mówię z dupy). Myślę też, że te orędzia coraz bardziej wkurwionego ruskiego, wyzywającego od narkomanów itd to nie gierka. A rosja traci na tym sporo kasy, każdy pocisk itd to bardzo grube pieniądze, dużo ludzi nawet nie ma pojęcia. Dodatkowo z tego co wiem to Ukraina szkoliła zwykłych cywili cały czas od czasu zajęcia Krymu, z rzeczy typu jak się posługiwać bronią, taktyki na pomieszczenia, otwarte tereny, miasta itd., więc zrobili sobie choć prowizoryczna, to jakąś tam armię z cywili na wypadek sytuacji jak teraz.
 
Last edited:
Jebac ruskich. Ja poprostu wierze w wolnosc i madrosc. Kto jest madry bedzie wspieral Ukraincow. Kto jest debilem obudzi sie z bombami na kwadracie. Pozdro cwaniaczku :*
Sam mam nazwisko Ukrowskie pomimo tego , ze rodzina matki pochodzi z Moraw ( Czechy)
To czuje sie Polakiem , Czechiem i Ukrem. Chocby przez geneze Nazwiska. A Ty jestes kierowany przez narzucone uwarunkowania. Wierzysz w propagande. Co mam powiedziec jako polak z ukrainskim korzeniami i nazwiskiem ? Jebac kurwa Ukrow ? Moze Ty bys tak powiedzial , bo Ukry to kurwy mordowaly w Wolyniu , tych setki czy tam e 2k osob. A reszta musi byc mierzona poprzez miare jakichs tam zbordniarzy Hatfu kurwa Ci na pysk jak jestes taki ograniczony. I trzymaj sie tam mocno ramy bo twoja ignorancja Cie spenetruje analnie - finalnie. Baj
Mordo a jak rodzina od mojej mamy ma końcówkę nazwiska -ec a od strony mojego starego czyli nazwisko które ja noszę jest zakończone -ak
To jakie mam korzenie mordo? Pytam poważnie, są to polskie końcówki?
 
Panowie trudno się z Wami w większości nie zgodzić.
Rosjanie ma tle Ukraińców wyglądają dramatycznie słabo. Chyba nawet gorzej niż Legia w ekstraklasie. Tylko o jednym zapomnamy. To jest kurwa mocarstwo nuklearne. A co gdyby w głowie Putina urodziła się jakaś szaleńcza wizja odpalenia głowicy taktycznej ? Osaczony, poraniony Wilk dalej jest niebezpieczny. Na froncie totalna porażką, zaraz będzie odcięty od kasy, zobaczymy co w kwestii Rosnieftu i Gazpromu sie wydarzy. Zmierzam do tego, że jak upadnie mit o zaprawionych rosyjskich żołnierzach, uderzy się w ich gospodarkę energeryczma to Putinowi nie zostaje więcej argumentów niż czerwony guzik

Wlasnie w oredziu do narodu postawil sily reagowania nuklearnego w stan gotowosci.

 
Wlasnie w oredziu do narodu postawil sily reagowania nuklearnego w stan gotowosci.


Najgorszą opcją będzie to jak on na prawdę ma już nie po kolei w głowie i jego fanatyzm przekroczy granice. tylko, że ludzie decyzyjni którzy są po jego stronie moga się wtedy od niego obrócić. Może on na prawdę chce być zapamiętany jako ten co odzyskał glorie wielkiej rosji. Kadencja się kończy w 2024 i pierwszy raz nie ma takiego dużego poparcia no i chyba nie ma nikogo na swoje miejsce.
 
Mordo a jak rodzina od mojej mamy ma końcówkę nazwiska -ec a od strony mojego starego czyli nazwisko które ja noszę jest zakończone -ak
To jakie mam korzenie mordo? Pytam poważnie, są to polskie końcówki?
Ak to Wlkp albo jakieś Pałuki
 
Wlasnie w oredziu do narodu postawil sily reagowania nuklearnego w stan gotowosci.


Kolo się chyba zupełnie odkleił. Uznał, że ziemia już mu czekoladą pachnie, więc zapisuje się w podręcznikach historii.
Ci generałowie nie wyglądają na takich, którxy odmówią
 
Eksperty mówią, że Amerykanie udostępniają im dane wywiadowcze na bieżąco i widzą każdy ruch przeciwnika. Może w praktyce to amerykanie ustalają taktykę i sterują ruchami wojsk?

+ może tego sprzętu więcej im wysłano niż oficjalnie podawali

To są dwa główne powody. Po pierwsze to USA postanowiła pokazać Rosji miejsce w szeregu i praktycznie ustawia obronę Ukrainie. Jakim cudem Rosja nadal nie zlikwidowała ochrony przeciwlotniczej Kijowa? Bombardują im te lotniska od początku, a samoloty i drony Ukraińców nadal latają.

No a drugi punkt punkt: Cholera wie co dokładnie Amerykanie i Brytole im wysłali. W końcu nie ma jak to testy broni w warunkach bojowych.
 
Jasne, że mogło być pokerowe posunięcie - rzućcie to co mamy najgorsze, możliwe, że się uda, a jak nie to stracimy gówno odziały i Ukraińcy się wystrzelają, a potem ich zaskoczymy. Tylko czy to ma sens? Podnosisz morale przeciwnika, samemu odsłaniając swoje słabości. Bo okazuje się, że ta radziecka armia to póki co rzeczywiście kolos na glinianych nogach. Inna sprawa, że oni mieli najebane w głowach, że jadą wyzwalać uciśniony naród lub, że to ćwiczenia, a tu wszyscy w nich napierdalają, w najlepszym przypadku nie okazują w ogóle poparcia i życzliwości. No i jednak tracą sprzęt. Na filmach Ukraińców widać, że to nie jest wysokiej klasy sprzęt w wielu wypadkach, ale jednak. Daleki jestem od oceniania strategii wojennej Rosji, ale na tą chwilę oprócz Ukrainy, która traci najwięcej tak po prostu - ludzko, infrastrukturalnie itp to Ukraina wiele zyskuje pod względem PRowum, natomiast na tym polu największymi przegranymi są Niemcy i Rosjanie. Niemcy, za pokazanie prawdziwej twarzy, liczącej tylko na swój interes, Rosjanie wiadomo - agresorzy, ale też ich armia otrzymuje olbrzymi wizerunkowy cios.
Równie dobrze mógłbym zadać ci pytanie, dlaczego Kacapy unikają jak ognia nalotów bombowych na pozycje Ukraińskie, a przede wszystkim na Kijów? Przecież w jedną noc mogliby zrobić pustynny step z Kijowa.
Świeżaków puścili najpierw, by nie stracić najlepszych, weteranów, bo kto wie co się tli we łbie Putinowskiego zjeba. Być może kolejne wojny i wojenki o kraje Bałtyckie, Gruzję i Mołdawię. Wtedy doświadczona kadra jest na wagę złota.
Poza tym, on cały czas prowadzi tę wojnę z frazesami na ustach, że to nie jest wojna tylko misja pokojowa. Bombardowania przeczyłyby tej narracji.
Kijów zajebiste miasto o olbrzymiej wartości, zatem po co je brać na "hurra" niszcząc wszystko dokoła. Ukraińcy się wykrwawią lub skapitulują z powodu oblężenia, pociągającego za sobą brak broni i głód. Putin tam umieści swoich paziów na wzór Kadyrowa w Czeczeni, doraźną w zaciszu więzień każdego kto podskoczy, a w świat będzie wysyłany przekaz, pięknego, szczęśliwego państwa i stolicy, niczym się nie różniącego ze stanem sprzed agresji.
Podkreślam, obym się mylił.
Jedyna szansa, to zarżnąć Kacapów gospodarczo. Sankcje na banki powinny zrobić z rubla papier toaletowy, a wtedy być może naród wyjdzie na ulicę. Istnieje jednak ryzyko, że zjeb podpuści naród, wskazując zachód i Amerykę jako winnego ich biedy, mając wtedy pretekst i ludzi za sobą, by rozpętać III wojnę światową. Scenariuszy jest wiele. Większość loteryjnych, bo nie wiemy z kim mamy do czynienia. Na tę chwilę, Putin wygląda na szaleńca, któremu wszystko jedno.
 
pamietam jak dziś, palili zwłoki na ogródkach działkowych, bo krematoria nie wyrabiały. W szczycie śmiertelność była 50%. Aż musieli lasy zamnkąc.
Ale tu nie chodzi, scurvole wy moje kochane, kto se w co wierzy i czy przyczyną był bezpośrednio covid, efekty zamknięcia/upadku/blokady służby zdrowia czy kosmici. Tylko, że śmiertelność od 2 lat jest najwyższa od czasów II wś, a mimo wszystko też sobie w gierki gramy i na forum głupoty pierdolimy.
 
Putin ogłasza gotowość użycia broni nuklearnej...
Internet-Explorer-logo.jpg
 
Putin ogłasza gotowość użycia broni nuklearnej...
On zniszczy pół świata i ruskich przy okazji, bo pewnie inne państwa z bronią atomowa, nie pozostaną dłużne ruskim jak coś odpalą. Ten kraj jest do zdemilitaryzowania jak Niemcy po wojnie.
 
Być może. Mit o potędze armii się póki co nie sprawdza
vlad jest nieobliczalny, może przy "rozmowach" dać absurdalne warunki i stwierdzić że chciał dobrze ale nie dało rezultatu. Obawiam się że ma jeszcze cięzkie działa w zanadrzu
 
Ale tu nie chodzi, scurvole wy moje kochane, kto se w co wierzy i czy przyczyną był bezpośrednio covid, efekty zamknięcia/upadku/blokady służby zdrowia czy kosmici. Tylko, że śmiertelność od 2 lat jest najwyższa od czasów II wś, a mimo wszystko też sobie w gierki gramy i na forum głupoty pierdolimy.
Ja sobie w nic nie wierzę, wystarczy że mieszkam w tym kraju całe życie, i z cała rodzina wiemy bardzo dobrze co się dzieje w tzw służbie zdrowia, również z pierwszej ręki, jacy ludzie nami rządzą i z czego wynika ten burdel. Jak Ty sobie wierzysz po tych 2 latach w 1000 zgonów z "powodu" covida, to ja wierzę że masz jeszcze na strychu papier toaletowy z marca '20.

Ps nie gram w gry kochaniutki, ale wiem że teraz każdy wyraża jakikolwiek sceptyczm jest oszołom, foliarz i ruska onuca.

Dwa lata tak było i teraz też jest, "jesteś z nami albo przeciwko". Te mechanizmy się nie zmieniają. Ludziom łatwo przychodzi ocena innych, poza tym bezpiecznie jest się nie wychylać.
 
Back
Top