Konflikt Rosja-Ukraina

Najgorszą opcją będzie to jak on na prawdę ma już nie po kolei w głowie i jego fanatyzm przekroczy granice. tylko, że ludzie decyzyjni którzy są po jego stronie moga się wtedy od niego obrócić. Może on na prawdę chce być zapamiętany jako ten co odzyskał glorie wielkiej rosji. Kadencja się kończy w 2024 i pierwszy raz nie ma takiego dużego poparcia no i chyba nie ma nikogo na swoje miejsce.
Właśnie pisałem to kilka stron temu. Mam wrażenie, ze jemu już jest wszystko jedno i do reszty coś mu się odkleilo. Zobaczy tyle sankcji, łatwo podbicie Ukrainy mu nie idzie, to nagra nowe orędzie w którym powie, ze ma jedną sankcje dla narodów pomagających Ukrainie. I pokaże głowicę nuklearna gotowa do odpalenia
 
To ja już kurwa sam nie wiem co się dzieje. Ukraińcy nad wyraz dobrze odpierają atak. Z drugiej strony filmy z tymi jeńcami pokazują, że to faktycznie młode chłopaki co praktycznie nie wiedzą co się dzieje. Ciężko uwierzyć, że to ta wielka rosyjska armia, którą nas straszano tyle czasu. Ale po jaki chuj Putin miałby wysyłać wpierw mięso armatnie skoro czas gra nie na jego korzyść. Nie wyobrażam sobie sytuacji, gdzie Ruscy się wycofują. I co wtedy Putin poleci? Nie uwierzę w to, i jak wtedy będzie odbierana Rosja na arenie światowej? Nie wierzę, że Putin bierze tu pod uwagę przegraną. Ale wtedy dalej chuja wiadomo bo co, bombke odpali ... to zginą wszyscy razem z Ruskimi. Pojebane
 
Nie żeby coś, ale robisz dokładnie to samo tylko w drugą stronę. Oceniasz go i piszesz o jakimś trzymaniu srajtaśmy od 2 lat, żeby 3 zdania później napisać taki wysryw o łatwym ocenianiu innych.


Jestem w koncu jednym z "kochanych scurvoli"
 
Internet-Explorer-logo.jpg
Kolega jeszcze ciągnie neta na kablu koncentrycznym, a telefon na falach GSM. :fjedzia:
 
To ja już kurwa sam nie wiem co się dzieje. Ukraińcy nad wyraz dobrze odpierają atak. Z drugiej strony filmy z tymi jeńcami pokazują, że to faktycznie młode chłopaki co praktycznie nie wiedzą co się dzieje. Ciężko uwierzyć, że to ta wielka rosyjska armia, którą nas straszano tyle czasu. Ale po jaki chuj Putin miałby wysyłać wpierw mięso armatnie skoro czas gra nie na jego korzyść. Nie wyobrażam sobie sytuacji, gdzie Ruscy się wycofują. I co wtedy Putin poleci? Nie uwierzę w to, i jak wtedy będzie odbierana Rosja na arenie światowej? Nie wierzę, że Putin bierze tu pod uwagę przegraną. Ale wtedy dalej chuja wiadomo bo co, bombke odpali ... to zginą wszyscy razem z Ruskimi. Pojebane

Propaganda była zawsze mocną stroną ruskich, jeśli Putin niedocenił wartości bojowej armii Ukrainy (a wygląda, że tak się właśnie stało) to mógł myśleć, że liczbowo ich zmusi do kapitulacji, nawet jeśli trzon ruskich wojska to będą właśnie jakieś szczyle z poboru. Druga sprawa to jakość tych dostaw na Ukrainę po 2014 roku, wygląda na to, że sprzęt dostarczony przez USA to jednak wyższa półka.
 
Ps nie gram w gry kochaniutki, ale wiem że teraz każdy wyraża jakikolwiek sceptyczm jest oszołom, foliarz i ruska onuca.
Daj spokój Plandemiia Covixa ich nie nauczyła myśleć, to już nic tego nie zmieni. Jak im tłumaczę od początku co się dzieje to jestem ruskim trollem, bo nie wywiesiłem ukraińskiej flagi i nie kłamie, że przyjmę 20 pod dach i nie będę wpłacał kasy. Ukry za jakiś czas nam się "odwdzięczą" i zrobią to co zawsze z nami robili
 
Jak widać, kraje zachodnie nie tylko podejmują wobec naszego kraju nieprzyjazne kroki w wymiarze gospodarczym – mam na myśli nielegalne sankcje, o których wszyscy doskonale wiedzą – ale także najwyżsi urzędnicy wiodących państw NATO pozwalają sobie na agresywne wypowiedzi w stosunku do naszego kraju – powiedział Putin w państwowej telewizji.

Jak widać sankcje mocno dotknęły Rosję, ale tak jak myślałem równie mocno podkurwily tego idiote Putina. Więc teraz pewnie zapowie sankcje nuklearna
 
To ja już kurwa sam nie wiem co się dzieje. Ukraińcy nad wyraz dobrze odpierają atak. Z drugiej strony filmy z tymi jeńcami pokazują, że to faktycznie młode chłopaki co praktycznie nie wiedzą co się dzieje. Ciężko uwierzyć, że to ta wielka rosyjska armia, którą nas straszano tyle czasu. Ale po jaki chuj Putin miałby wysyłać wpierw mięso armatnie skoro czas gra nie na jego korzyść. Nie wyobrażam sobie sytuacji, gdzie Ruscy się wycofują. I co wtedy Putin poleci? Nie uwierzę w to, i jak wtedy będzie odbierana Rosja na arenie światowej? Nie wierzę, że Putin bierze tu pod uwagę przegraną. Ale wtedy dalej chuja wiadomo bo co, bombke odpali ... to zginą wszyscy razem z Ruskimi. Pojebane
Jak Chińczycy zobaczą taką słabość Rosji, to zamiast być sojusznikiem staliby się najeźdźcą
 
Propaganda była zawsze mocną stroną ruskich, jeśli Putin niedocenił wartości bojowej armii Ukrainy (a wygląda, że tak się właśnie stało) to mógł myśleć, że liczbowo ich zmusi do kapitulacji, nawet jeśli trzon ruskich wojska to będą właśnie jakieś szczyle z poboru. Druga sprawa to jakość tych dostaw na Ukrainę po 2014 roku, wygląda na to, że sprzęt dostarczony przez USA to jednak wyższa półka.

Dobra, w to jestem w stanie uwierzyć, ale pozostaje kwestia

1645972258315.png
 
W ciągu ostatnich 24 godzin Rosjanie nadal nie zdołali osiągnąć jakichś oszałamiających sukcesów. Pomimo tego nadal prą naprzód, ponosząc miejscami zaskakująco bezsensowne straty. Na nieszczęście skutecznie broniących się Ukraińców, rosyjskie wojsko zgromadziło do tej inwazji znaczne siły. Pojawiły się nagrania wskazujące, że przynajmniej na kierunku kijowskim ku frontowi zmierzają całe kolumny świeżych oddziałów drugiego rzutu. Czyli mniej więcej kolejna 1/3 możliwości Rosjan. Pytanie, jak dalece pierwszy rzut wyczerpał Ukraińców i czy oni sami mają jakieś rezerwy, czy musieli już rzucić do walki wszystko, co mieli.


- Niestety Ukraińcy przegrywają. W pięknym stylu, ale przegrywają - uważa Jarosław Wolski, dziennikarz "Nowej Techniki Wojskowej".

Tak, gdyby ktos myslal, ze juz po wszystkim.

 
Podsumowując 4 dni agresji:
1. Ukraina broni się dzięki niezłomności całego narodu
2. Wbrew potęgom europejskim
3. Wbrew woli Putina
4. Przy wsparciu sąsiadów
5. Przy wsparciu USA.
Kolejność losowa, ale te stare wypowiedzi specjalistów, że USA chce sobie zrobić porządek w Europie i Ruskimi żeby zetrzeć się z Chinami realizują się na naszych oczach. Ciekawe jest to, że USA miały nas (tę część świata) sprzedać Ruskim, żeby z nimi iść na Chiny. Narazie nie muszą nas sprzedawać, albo mogą za dużo wyższą stawkę. Druga rzecz, to póki co ruskie kompromitują się. Jak USA pozwolą wyjść Putinowi z twarzą?
Sojusz Ruskie, Chiny i Iran miał obalić dominację Jankesów. Póki co nie jest w stanie obalić piwa Obolon na Prospekcie Swobody w Lwowie czy Niemiroffa w Kijowie.
 
Ja sobie w nic nie wierzę, wystarczy że mieszkam w tym kraju całe życie, i z cała rodzina wiemy bardzo dobrze co się dzieje w tzw służbie zdrowia, również z pierwszej ręki, jacy ludzie nami rządzą i z czego wynika ten burdel. Jak Ty sobie wierzysz po tych 2 latach w 1000 zgonów z "powodu" covida, to ja wierzę że masz jeszcze na strychu papier toaletowy z marca '20.
Twoja umiejętność czytania ze zrozumieniem wprawiła mnie w nie lada zakłopotanie. Przeczytaj jeszcze raz ten mój post o covidzie czy "covidzie" i zrozum, że mi chodziło o to, że komentowałem jedynie wpływ skali 1000 trupów dziennie na dramatyzm sytuacji, niezależnie czy ktoś to uzna za covid czy "covid". Serio nie wciągaj mnie nawet w jakiekolwiek dyskusje o covidzie i pandemii.
 
Twoja umiejętność czytania ze zrozumieniem wprawiła mnie w nie lada zakłopotanie. Przeczytaj jeszcze raz ten mój post o covidzie czy "covidzie" i zrozum, że mi chodziło o to, że komentowałem jedynie wpływ skali 1000 trupów dziennie na dramatyzm sytuacji, niezależnie czy ktoś to uzna za covid czy "covid". Serio nie wciągaj mnie nawet w jakiekolwiek dyskusje o covidzie i pandemii.
To Ty "chciałeś przypomnieć" ile osób umierało na covida. My foliarze sobie tylko posmieszkowaliśmy. Serio, nie martw sie o moje czytanie ze zrozumieniem, zarejestrowałem kontekst, jak i Twoje aluzje. Ale masz racje, to nie miejsce na te tamaty.
 
Tak, gdyby ktos myslal, ze juz po wszystkim.

Jak dodamy do tego info o postawieniu sił nuklearnych w stan gotowości oraz to info:

to w mojej opinii wychodzi na to, że putin szykuje sobie jak najmocniejszy grunt pod negocjacje - chce wprowadzić jak największy strach. Chyba rzeczywiście mocno przekalkulował i teraz będzie kombinować jak z tego wszystkiego wyjść z twarzą.
 
Serbia zapowiedziała że nie będzie wdrażała żadnych sankcji Rosji

I Niemcy chyba w końcu biorą sprawę poważnie, 100 Miliardów Euro przeznaczone na jak najszybsze wzmocnienie Niemieckiej Armii. Licząc to + regularne utrzymanie i parę innych bzdet Niemcy będą na #3 miejscu co do wydatków na wojsko
 
Last edited:
Serbia zapowiedziała że nie będzie wdrażała żadnych sankcji Rosji

I Niemcy chyba w końcu biorą sprawę poważnie, 100 Miliardów Euro przeznaczone na jak najszybsze wzmocnienie Niemieckiej Armii. Licząc to + regularne utrzymanie i parę innych bzdet Niemcy będą na #3 miejscu co do wydatków na wojsko
Serbia od bardzo dawna jest niejako pod opieką Rosji - zero zaskoczenia.
 
Niemcy chyba w końcu biorą sprawę poważnie, 100 Miliardów Euro przeznaczone na jak najszybsze wzmocnienie Niemieckiej Armii. Licząc to + regularne utrzymanie i parę innych bzdet Niemcy będą na #3 miejscu co do wydatków na wojsko
a8173Gp_460swp.webp
 
  • Like
Reactions: jut
Jak Rosja podnosi alert nuklearny, to zaraz pewnie to samo zrobią USA i Chiny.
Spodziewam się DEFCON 3, ale jeśli Putin jest tak odklejony od rzeczywistości jak niektórzy sądzą, to możemy zobaczyć pierwszy raz w historii DEFCON 2 na dużym obszarze (np. na terenie całej Europy). Do tej pory DEFCON 2 był tylko dwukrotnie wprowadzony: podczas wojny w Zatoce i podczas kryzysu kubańskiego.
 
Artykuł sprzed ponad 2 lat. Bardzo ciekawa analiza sytuacji geopolitycznej Rosji. Od mniej więcej połowy zaczyna się podpunkt "Plan B", który w dużym stopniu przewidział, dodam, że bardzo precyzyjnie umieszczając to na osi czasu, co się wydarzy. Czyżby to było właśnie to a nie odpał szaleńca?
 
U nas też powinni tak zrobić.
Nie zdziwię się jeśli teraz większość państw w Unii w chuj podniesie budżet na wojsko

Putin chciał ich przestraszyć i osłabić a zamiast tego nie dość że zaraz parę państw może dołączyć do UE to jeszcze bezpośrednio rozpoczął proces wzmocnienia Unii militarnie i ekonomicznie (poprzez odcięcie się od uzależnienia od Rosyjskich zasobów)
 
U nas też powinni tak zrobić.
Tylko że u nas wydadzą na to 100 mld rubli. I to tylko tych po dzisiejszym kursie, bo po wczorajszym już by ich przygniotło finansowo.
A tak poważnie, to militaryzacja Niemiec może odbić nam się czkawką, co zresztą historia kilka razy już pokazała. Tutaj trzeba solidarnie budować front antyrosyjski z głównymi aktorami naszego teatru operacyjnego czyli Szwecją,Finlandią, Rumunią i Ukrainą. Niemcy być może czują w kościach, że wcale nie muszą dzielić się strefą wpływu z Ruskimi a dobrze wiemy, że kurwy zza Odry mają bardzo dobrze rozwinięta strategie geopolityczną. Myślę, że elity niemieckie juz knują alternatywną ( ale całkiem realną ) rzeczywistości z Amerykanami na Pacyfiku, Rosja zapadniętą w własnym kale i ze swoimi niewolnikami słowiańskimi aż po Dniepr
 
Też o tym myślałem
TAKA JEST PRZEPOWIEDNIA! Moja matka usłyszała ją od swoje matki jako dziecko po II wojnie światowej. Mi to mówił wiele lat temu.
Chiny miały się mocno skumać z Ruskimi a następnie odwrócić się przeciw nim ich podbić a nawet kompletnie zlikwidować.
Wyobrażasz sobie granicę Chińsko-Polskę ?
 
to w mojej opinii wychodzi na to, że putin szykuje sobie jak najmocniejszy grunt pod negocjacje - chce wprowadzić jak największy strach. Chyba rzeczywiście mocno przekalkulował i teraz będzie kombinować jak z tego wszystkiego wyjść z
A co powiedziałem, że za chwilę się dogadają a my zostaniemy z gównem w kieszeni. I tak będzie. Jak zawsze mam racje mędrki od 7 boleści
 
śmieszy mnie, Niemcy po naszej stronie raz na tysiąc lat a już panika że zaraz nas zaatakują

Panowie, chuj w dupę Imperium Niemieckiemu i Rzeszy ale nie można żyć przeszłością do końca życia. Niemcy są nastawione na silną Unię (duża część tego 100 miliardowego budżetu ma być przeznaczona na współpracę między innymi z francuzami w celu usprawnienia sprzętu)

I tak już Europę kontrolują politycznie, podbijać nic nie muszą :fjedzia:
 
Back
Top