Konflikt Rosja-Ukraina

Ponoć kacapy z Charkowa znowu wyjebani, kurwa nie łapię tego, chyba dla mnie najprostszym wytłumaczeniem jest, że przez lata mieliśmy wbijane do łbów o potędze ruskiej armii i o tym jak to oni w razie czego bez problemu wbijają do Europy i zatrzymują się dopiero pod Paryżem a tu okazuje się, że to jest dalekie od rzeczywistości i że armia to nie tylko sprzęt i ilość ludzi ale także morale, dowodzenie, logistyka, przygotowanie itd. putin taki dobry w propagandę, że sam w nią uwierzył?
Ukry maja niezłą broń. W walce miejskiej jeden obywatel, jednym współczesnym panzerfaustem zatrzymuje jeden czołg.
 
Za to coś co ten śmieć odpierdala teraz to jego powinni prewencyjnie zamknąć, ale wtedy pojeby z PO zorganizują masowe protesty przeciwko więźniom politycznym, a kurwa Spurek złoży donos do TSUE, że totalitarna Polska więzi niezależnych dziennikarzy
1645963941779.png
 
Poki co Putin przewidzial wszystkie sankcje. Czym go zachod zaskoczyl? Musimy pamietac, ze tam propaganda dziala tak samo jak na zachodzie. Rosnie duma narodowa. To ze jakas prostytutka czy streamer placze na twitterze, ze nie dostanie pieniedzy z przelewow to normalnych ludzi tam nie interesuje. To taki narod, ze znow maja poczucie, ze cos w swiecie znow od nich zalezy. A wytrzymac umieja duzo. Nie lekcewazylbym na tym etapie Rosjan.
Tylko nie przewidział chyba tego, że te sankcje dotkna prostych ludzi, którzy mogą nie wytrzymać. Nie wierzę, że są aż tak odizolowani od świata, że nie wiedzą dlaczego nie kupią choćby nowej klawiatury na amazonie
 
Wysyłają mięso armatnie na początek. Zresztą wiadomo, że mało który żołnierz to drugi Rambo. To są w dużej mierze przecietne dzieciaki, które nie miały perspektyw i szły za kasą próbując wyrwać się z biedy. W Rosji od młodości mają wbijana do głowy propagandę to nawet nie kwestionują czy robią coś złego czy nie.
Niemniej jednak nie szkoda mi ich zupełnie.
Sądzisz, że mieli wybór jak kiedyś Polak?
-Pierdole nie idę do woja, zapisze się do wieczorówki czy inne studia humanistyczne!
 
Ale ty widziales wczoraj co sie dzialo tak? Czy tak sobie to napisales? Ja tez sie z Nim w pewnym aspektach zgadzam i nawet gdzies tam mu orzyzbalem racje ale po tym co sie wczoraj dzialo to ten pusty leb pasuje bardziej w Twoja strone

Oświeć mnie co się działo. Nie dążę do tego kto w ogólnym rozrachunku na racje, czy Kijów ostrzelany jest czy nie, ale do tego, że wklejasz posty, których sam do końca nie rozumiesz dzieciaku
 
Jasne, że mogło być pokerowe posunięcie - rzućcie to co mamy najgorsze, możliwe, że się uda, a jak nie to stracimy gówno odziały i Ukraińcy się wystrzelają, a potem ich zaskoczymy. Tylko czy to ma sens? Podnosisz morale przeciwnika, samemu odsłaniając swoje słabości. Bo okazuje się, że ta radziecka armia to póki co rzeczywiście kolos na glinianych nogach. Inna sprawa, że oni mieli najebane w głowach, że jadą wyzwalać uciśniony naród lub, że to ćwiczenia, a tu wszyscy w nich napierdalają, w najlepszym przypadku nie okazują w ogóle poparcia i życzliwości. No i jednak tracą sprzęt. Na filmach Ukraińców widać, że to nie jest wysokiej klasy sprzęt w wielu wypadkach, ale jednak. Daleki jestem od oceniania strategii wojennej Rosji, ale na tą chwilę oprócz Ukrainy, która traci najwięcej tak po prostu - ludzko, infrastrukturalnie itp to Ukraina wiele zyskuje pod względem PRowum, natomiast na tym polu największymi przegranymi są Niemcy i Rosjanie. Niemcy, za pokazanie prawdziwej twarzy, liczącej tylko na swój interes, Rosjanie wiadomo - agresorzy, ale też ich armia otrzymuje olbrzymi wizerunkowy cios.
 
Oświeć mnie co się działo. Nie dążę do tego kto w ogólnym rozrachunku na racje, czy Kijów ostrzelany jest czy nie, ale do tego, że wklejasz posty, których sam do końca nie rozumiesz dzieciaku
Wlasnie skomentowales fake newsa o tym ile pieniedzy przeznaczyla polska na pomoc ukrainie i ty tu bd Nas pouczal o tym ze wszystko weryfikowac... Ja tez sie klocic nie zamierzam EOT oplocie
 
Tylko nie przewidział chyba tego, że te sankcje dotkna prostych ludzi, którzy mogą nie wytrzymać. Nie wierzę, że są aż tak odizolowani od świata, że nie wiedzą dlaczego nie kupią choćby nowej klawiatury na amazonie

Nie wierze, ze mentalnosc typowego Ruska zmienila sie jakos bardzo. Wciaz najwiekszym wrogiem jest Biden i USA. Putin bedzie ostatnim, ktorego beda winic za swoja niedole.
 
Jasne, że mogło być pokerowe posunięcie - rzućcie to co mamy najgorsze, możliwe, że się uda, a jak nie to stracimy gówno odziały i Ukraińcy się wystrzelają, a potem ich zaskoczymy. Tylko czy to ma sens? Podnosisz morale przeciwnika, samemu odsłaniając swoje słabości. Bo okazuje się, że ta radziecka armia to póki co rzeczywiście kolos na glinianych nogach. Inna sprawa, że oni mieli najebane w głowach, że jadą wyzwalać uciśniony naród lub, że to ćwiczenia, a tu wszyscy w nich napierdalają, w najlepszym przypadku nie okazują w ogóle poparcia i życzliwości. No i jednak tracą sprzęt. Na filmach Ukraińców widać, że to nie jest wysokiej klasy sprzęt w wielu wypadkach, ale jednak. Daleki jestem od oceniania strategii wojennej Rosji, ale na tą chwilę oprócz Ukrainy, która traci najwięcej tak po prostu - ludzko, infrastrukturalnie itp to Ukraina wiele zyskuje pod względem PRowum, natomiast na tym polu największymi przegranymi są Niemcy i Rosjanie. Niemcy, za pokazanie prawdziwej twarzy, liczącej tylko na swój interes, Rosjanie wiadomo - agresorzy, ale też ich armia otrzymuje olbrzymi wizerunkowy cios.
Wiadomo ze nikt nie rzuca odrazu wszystkiego co ma najlepsze bo to bez sensu tylko pytanie czy to co posłali to najgorszy szajs czy standardowy szajs.
 
Nie wierze, ze mentalnosc typowego Ruska zmienila sie jakos bardzo. Wciaz najwiekszym wrogiem jest Biden i USA. Putin bedzie ostatnim, ktorego beda winic za swoja niedole.
Wielu rusków to pewnie nadal typowe ruski, ale chyba już nie wszyscy. Trochę świata jednak liznęli
 
Za to coś co ten śmieć odpierdala teraz to jego powinni prewencyjnie zamknąć, ale wtedy pojeby z PO zorganizują masowe protesty przeciwko więźniom politycznym, a kurwa Spurek złoży donos do TSUE, że totalitarna Polska więzi niezależnych dziennikarzy
View attachment 34107
Odebrać obywatelstwo i wydalić gdzieś w pizdu razem ze spurek i podobnymi przyjebami.
 
Wlasnie skomentowales fake newsa o tym ile pieniedzy przeznaczyla polska na pomoc ukrainie i ty tu bd Nas pouczal o tym ze wszystko weryfikowac... Ja tez sie klocic nie zamierzam EOT oplocie
No masz rację w tej kwestii się jebnąłem
 
Ja mam teorie, ze te oddzialy to sa najgorsze jakie ma w Rosji. Jakies dzbany, wiezniowie, Czeczeni co i tak trzeba co jakis czas przyciac prewencyjnie. Elitarne i dobrze wyszkolone oddzialy sa pewnie w obwodzie i czekaja az Ukraincy sie wypykaja, wjedzie zmeczenie i bezsilnosc.
Ale co on dzięki temu osiągnął?
- kupa sprzętu stracona,
- zachód się zmobilizował, zjednoczył i dojebał sankcjami,
- Ukraińcy dostali dzięki temu dodatkowy sprzęt z zachodu,
- morale w armii leci na pysk jak się dowiadują, że są traktowani jako mięso armatnie,
- mit o przerażającej rosji systematycznie się sypie - przed wejściem pisał, że jeżeli państwa zachodu będą się w to mieszać to konsekwencje będą niewyobrażalne a już dziś kolejne państwa przesyłają kolejne dostawy broni, Finlandia i Szwecja zapowiadają ubieganie się o akcesję do NATO.

No jak dla mnie taki plan ni chuja się nie klei.
 
Ja mam teorie, ze te oddzialy to sa najgorsze jakie ma w Rosji. Jakies dzbany, wiezniowie, Czeczeni co i tak trzeba co jakis czas przyciac prewencyjnie. Elitarne i dobrze wyszkolone oddzialy sa pewnie w obwodzie i czekaja az Ukraincy sie wypykaja, wjedzie zmeczenie i bezsilnosc.
Nikt w ten sposób nie prowadzi wojny. Liczy się moment zaskoczenia i jak najsilniejszego ataku. Chciał zrobić blitzkrieg, ale mu nie wyszło.
 
największymi przegranymi są Niemcy i Rosjanie. Niemcy, za pokazanie prawdziwej twarzy, liczącej tylko na swój interes, Rosjanie wiadomo - agresorzy, ale też ich armia otrzymuje olbrzymi wizerunkowy cios.

Z Niemcami sie zgadzam. Wyglada, ze mysleli, ze maja sytuacje pod kontrola i sa dogadani z Putinem i cos nie zagralo i sa w szoku. Teraz kazda nastepna decyzja bedzie ich sporo kosztowac.

A Ruskie poki propaganda dziala w kraju to maja wyjebane w to co o ich armii sadzi jakis analityk w internecie jak ja czy Ty. Ale tak jak mowie, to tylko moje domysly

Przy okazji uaktywnia sie BLM coraz bardziej w Europie, deprecjonuja waznosc konfliktu dla swiata, sieja propagande, ze Polacy blokuja czarnych studentow z Ukrainy.

Tutaj doktor z Oxfordu nazywa to sie dzieje na Ukrainie wojna plemienna a potencjalne jej konsekwencje efektem supremacji bialej rasy i odciaganiem uwagi od problemow czarnych na swiecie.



No i filmik jak poczyscili NLAVami ulice ;) Ciekawe z kiedy to

 
Nie wiem po chuj ale Łukaszenka ma podobno oficjalnie ogłosić wojnę Ukraine, skoro i tak się Białoruś z nimi już napierdala
 
Ale co on dzięki temu osiągnął?
- kupa sprzętu stracona,
- zachód się zmobilizował, zjednoczył i dojebał sankcjami,
- Ukraińcy dostali dzięki temu dodatkowy sprzęt z zachodu,
- morale w armii leci na pysk jak się dowiadują, że są traktowani jako mięso armatnie,
- mit o przerażającej rosji systematycznie się sypie - przed wejściem pisał, że jeżeli państwa zachodu będą się w to mieszać to konsekwencje będą niewyobrażalne a już dziś kolejne państwa przesyłają kolejne dostawy broni, Finlandia i Szwecja zapowiadają ubieganie się o akcesję do NATO.

No jak dla mnie taki plan ni chuja się nie klei.
Gdzieś tutaj jeszcze padła teoria, ze on działa bardziej na zasadzie ataku terrorystycznego żeby przestarszyć zachód kolejnymi działaniami. powolutku będą doprowadzać do coraz bardziej drastycznych rzeczy. Najpierw strzelanie w puste mieszkanie cywilii, pozniej bombardowanie juz miejsc w ktorym beda cywile, konczac na tym ze bedzie pokazywal stosy ludzi niewinnych zeby wzbudzic strach. Ile w tym prawdy? Nie wiem, ja tylko bredzę. kupy sie to nie trzyma bo W Charkowei wczoraj nieźle ruskich dojebali. odpalcie sobie sadola albo jbzd w dział wojna wejdzcie(tylko trzeba sie zalogowac)
 
Ja mam teorie, ze te oddzialy to sa najgorsze jakie ma w Rosji. Jakies dzbany, wiezniowie, Czeczeni co i tak trzeba co jakis czas przyciac prewencyjnie. Elitarne i dobrze wyszkolone oddzialy sa pewnie w obwodzie i czekaja az Ukraincy sie wypykaja, wjedzie zmeczenie i bezsilnosc.
Kto wie...

Tyle, że każdy dzień wojny to straty wizerunkowe, polityczne, sprzętu, ekonomiczne Rosji, a zjednoczenie zachodu.
Dwa wiele wskazuje, że planem był błyskawiczny atak. Po co zrzucali elitarne jednostki do Kijowa i wjeżdżali z buta z wszystkich stron?

Eksperty mówią, że Amerykanie udostępniają im dane wywiadowcze na bieżąco i widzą każdy ruch przeciwnika. Może w praktyce to amerykanie ustalają taktykę i sterują ruchami wojsk?

+ może tego sprzętu więcej im wysłano niż oficjalnie podawali
 
Jaki blitzkrieg jak wszyscy wiedzieli, ze atak bedzie od miesiaca?
Chodzi bardziej o to, że jak doszło do ataku to chciał wjechać putin z pełną mocą, z każdej strony, wywołując strach, panikę i niszcząc strategiczne punkty. I teoretycznie taki był początek, ale nie wyszło jednak zgodnie z oczekiwaniami, bo szybko ukróciła się ta strategia terroru w momencie gdy Ukraińcy zaczęli stawiać większy opór niż sądzono.
 
Chodzi bardziej o to, że jak doszło do ataku to chciał wjechać putin z pełną mocą, z każdej strony, wywołując strach, panikę i niszcząc strategiczne punkty. I teoretycznie taki był początek, ale nie wyszło jednak zgodnie z oczekiwaniami, bo szybko ukróciła się ta strategia terroru w momencie gdy Ukraińcy zaczęli stawiać większy opór niż sądzono.

Rozumiem, ale dlatego mowie, ze takie straty to Putinowi moze nawet brewka nie podskoczy. Zobaczymy co bedzie dalej, obyscie mieli racje i to bylo wszystko na co ich stac.
 
Nie znam się, ale dla mnie to też sensu nie ma z tą pokerową zagrywką. Zresztą chyba żaden ze "speców" od geopolityki i taktyki wojennej takiej teorii nie rzuca. To by była zagrywka z cyklu jakichś genialnych taktyk ze starożytnej historii. Ta wojna kosztuje miliardy dolarów, a (tu też się nie znam, ale z tego co czytam) te sankcje i opóźniona, ale zdecydowana reakcja Zachodu jednak zabolą. Do tego to faktycznie miał być bliztzkrieg. Może Wlad sam uwierzył w to, że ich tam będą widać chlebem i solą i tulipany w karabiny wkładać albo co najmniej siedzieć na dupie i się przyglądać jak podczas Krymu. Może to właśnie Ukraina zaskoczyła taktyką siedząc na dupie podczas Krymu, usypiając niedźwiedzia, a teraz walcząc na śmierć i życie. W sumie to co oni zrobili jest dla mnie niebywałe w 2022 roku w środku Europy. Oni walczą jak ci dzielni powstańcy, a przynajmniej tak to pokazują w mediach, ale w sumie to się liczy, bo prawda już nie istnieje. Jakby teraz ruskie nagle wyskoczyły spod ziemi z jakimś nie wiadomo jakim sprzętem i armią supermanów, to faktycznie mogliby się zatrzymać w Paryżu, ale myślę i mam nadzieję, że światowe agentury coś by o tym wiedziały i ostrzegały.

Co do tych mediów jeszcze, to poza odklejeńcami zupełnymi typu ten Scurvol, to nie rozumiem sporu typu "wielka wojna" vs "jaka tam wojna jak grają Ukraińcy w tibie". Poza hiperdramatyczną narracją, media pokazują też statystyki, a po nich widać, że nie jest to wojna totalna. Skoro dziennie ofiary są liczone w setkach, a cywilne w dziesiątkach, to co w tym dziwnego, że ktoś se w gierki gra? Przypominam, że w szczycie w Polsce 1000 ludzi dziennie umierało na covid. To nie Warszawa 44, walki się toczą lokalnie, a Ukraina jest z 1,5 x większa od Polski na mapie. Tyle, że jak jedni cały dzień mają obraz tej wojny ze filmików na sadisticu, a inni z postów scurvola, to faktycznie potem się to może w głowie nie zgadzac.
 
Fajny kanał, Ukrainiec ogląda ruskojęzyczne media i komentuje.
Jest w Polsce zbiera kasę popija kawkę i ciekawie komentuje
LIVE
 
Panowie trudno się z Wami w większości nie zgodzić.
Rosjanie ma tle Ukraińców wyglądają dramatycznie słabo. Chyba nawet gorzej niż Legia w ekstraklasie. Tylko o jednym zapomnamy. To jest kurwa mocarstwo nuklearne. A co gdyby w głowie Putina urodziła się jakaś szaleńcza wizja odpalenia głowicy taktycznej ? Osaczony, poraniony Wilk dalej jest niebezpieczny. Na froncie totalna porażką, zaraz będzie odcięty od kasy, zobaczymy co w kwestii Rosnieftu i Gazpromu sie wydarzy. Zmierzam do tego, że jak upadnie mit o zaprawionych rosyjskich żołnierzach, uderzy się w ich gospodarkę energeryczma to Putinowi nie zostaje więcej argumentów niż czerwony guzik
 
Back
Top