Konflikt Rosja-Ukraina

2 lata niszczenia gospodarki w pandemii, teraz ta wojna, jak tak dalej pójdzie to będziemy goli i weseli. Na obiad cebula i ziemniaki, pod oknem 30 letni chrupek naprawiany we własnym zakresie.

Aż mi się przypomniały słowa naszego Płemieła

Mam absolutnie pozytywne zdanie o Merkelowej, Sarkozym czy jak się ten nowy nazywa... Hollande i tak dalej. Że oni w takim świecie, jak dzisiaj są, gdzie przez pięćdziesiąt lat ludziom się wydawało, że zawsze będzie lepiej, emerytury będą dość wysokie, żyć będziemy coraz dłużej, służba zdrowia będzie za darmo ku*** i edukacja za darmo, oni tą krzywą, która wiesz tak szła co do oczekiwań, oni muszą ją odkręcić, nie. I takie rzeczy się dzieją. […] To co robi Merkelowa... Ona działa na najważniejszych rzeczach społeczeństwa czyli oczekiwaniach. Management of expectations. Jak ludzie ci zapier*** za miskę ryżu, jak było w czasach po drugiej wojnie światowej i w trakcie, to wtedy gospodarka cała się odbudowała.
 
2 lata niszczenia gospodarki w pandemii, teraz ta wojna, jak tak dalej pójdzie to będziemy goli i weseli. Na obiad cebula i ziemniaki, pod oknem 30 letni chrupek naprawiany we własnym zakresie.

Aż mi się przypomniały słowa naszego Płemieła
Raczej lżej nie będzie. Choć na bank się dorobią na wojnie co poniektórzy. Ja odrobinę przypadkiem skorzystałem bo zamiast książeczki PKO inwestuje w metale. Ale to radość przez, łzy bo oligarcha nie jestem i nie mam sejfu z tonami sztabek.
 
Nie wiem. Mi tam zaczyna to srogo smierdziec. Szczególnie, ze ukry z kijowa napierdalają normalnie teraz na serwerach w gierki. serio. Ja absolutnie nie chce tutaj pisac, ze wojny nie ma bo jest i sie dzieje natomiast nie jest tam tak jak nam jest to przedstawiane i tego jestem juz pewny. A jak informacje o zestrzelonym samolocie z zolnierzami rosyjskimi? Potwierdzone juz?

Bo jak wam @Scurvol próbował coś wytłumaczyć to byliście tak podnieceni, że nie docierało do pustego łba. Nie ze wszystkim się zgodzę, ale wertujcie i weryfikujcie co oglądacie i czytacie, a jeśli nie ma jak to milczeć i czekać bo takie zachowanie niczym się nie różni od dezinformacji medialnej.
 
Bo jak wam @Scurvol próbował coś wytłumaczyć to byliście tak podnieceni, że nie docierało do pustego łba. Nie ze wszystkim się zgodzę, ale wertujcie i weryfikujcie co oglądacie i czytacie, a jeśli nie ma jak to milczeć i czekać bo takie zachowanie niczym się nie różni od dezinformacji medialnej.
Ale ty widziales wczoraj co sie dzialo tak? Czy tak sobie to napisales? Ja tez sie z Nim w pewnym aspektach zgadzam i nawet gdzies tam mu orzyzbalem racje ale po tym co sie wczoraj dzialo to ten pusty leb pasuje bardziej w Twoja strone
 
961CEB94-19B2-44E8-B50A-881A681CFB67.png
 
2 lata niszczenia gospodarki w pandemii, teraz ta wojna, jak tak dalej pójdzie to będziemy goli i weseli. Na obiad cebula i ziemniaki, pod oknem 30 letni chrupek naprawiany we własnym zakresie.

Aż mi się przypomniały słowa naszego Płemieła
No zgadzam się - dobrze i dobrobyt już był, trzeba ogarnąć przepisy na 15 dań z ziemniaków jak nie chce się wpierdalać codziennie tego samego, prawdopodobnie po ostatnich tłustych latach czekają nas lata chude.
 
Potwierdzone info?

A ten już pierdolo o wznacnianiu ue. Niech się pierdoli.
 
2 lata niszczenia gospodarki w pandemii, teraz ta wojna, jak tak dalej pójdzie to będziemy goli i weseli. Na obiad cebula i ziemniaki, pod oknem 30 letni chrupek naprawiany we własnym zakresie.
Odpisuje to tylko Masta inni nie czytać.
Nie będzie 30 letniego grata pod oknem. NIE BĘDZIESZ MIAŁ NIC i BĘDZIESZ SZCZĘŚLIWY. Nawet jak nas Putler nie zaatakuje to obciażenie Ukrami nas wykończy i wprowadzi niesamowity chaos. Mam znajomych wysoko w urzedach i to co rządy szykują to stopniowe obciażanie i wywłaszczanie nas na rzecz uchodzców
 
Było, ale i tak lajk. Rozpowszechniać debila.
Co do kurwy nedzy!? Ten jego wpis przeniosl mnie do 4gestosci i juz chyba stamtad nie wyjde. Jak mozna byc az takim kurwa dzbanem i jeszcze podzielic sie tym publicznie. Swoja droga, Owsiak cos tam pomaga czy dupa cicho?

Edit: no probuje ta sentencje zintepretowac na kazdy mozliwy sposob i wychodzi na to, ze On dziekuje Ukrainie, ze jest u nich wojna bo dzieki temu polacy sie zjednoczyli i chca niesc pomoc? Ja pierdole no noz ske otwiera w rece....
 
Last edited:
Ponoć kacapy z Charkowa znowu wyjebani, kurwa nie łapię tego, chyba dla mnie najprostszym wytłumaczeniem jest, że przez lata mieliśmy wbijane do łbów o potędze ruskiej armii i o tym jak to oni w razie czego bez problemu wbijają do Europy i zatrzymują się dopiero pod Paryżem a tu okazuje się, że to jest dalekie od rzeczywistości i że armia to nie tylko sprzęt i ilość ludzi ale także morale, dowodzenie, logistyka, przygotowanie itd. putin taki dobry w propagandę, że sam w nią uwierzył?
 
Ponoć kacapy z Charkowa znowu wyjebani, kurwa nie łapię tego, chyba dla mnie najprostszym wytłumaczeniem jest, że przez lata mieliśmy wbijane do łbów o potędze ruskiej armii i o tym jak to oni w razie czego bez problemu wbijają do Europy i zatrzymują się dopiero pod Paryżem a tu okazuje się, że to jest dalekie od rzeczywistości i że armia to nie tylko sprzęt i ilość ludzi ale także morale, dowodzenie, logistyka, przygotowanie itd. putin taki dobry w propagandę, że sam w nią uwierzył?

Jak morale ma być wysokie skoro powiedziano im że jadą na ćwiczenia, a po chwili dociera do nich że są na wojnie?
 
Ponoć kacapy z Charkowa znowu wyjebani, kurwa nie łapię tego, chyba dla mnie najprostszym wytłumaczeniem jest, że przez lata mieliśmy wbijane do łbów o potędze ruskiej armii i o tym jak to oni w razie czego bez problemu wbijają do Europy i zatrzymują się dopiero pod Paryżem a tu okazuje się, że to jest dalekie od rzeczywistości i że armia to nie tylko sprzęt i ilość ludzi ale także morale, dowodzenie, logistyka, przygotowanie itd. putin taki dobry w propagandę, że sam w nią uwierzył?

Ja mam teorie, ze te oddzialy to sa najgorsze jakie ma w Rosji. Jakies dzbany, wiezniowie, Czeczeni co i tak trzeba co jakis czas przyciac prewencyjnie. Elitarne i dobrze wyszkolone oddzialy sa pewnie w obwodzie i czekaja az Ukraincy sie wypykaja, wjedzie zmeczenie i bezsilnosc.
 
Ponoć kacapy z Charkowa znowu wyjebani, kurwa nie łapię tego, chyba dla mnie najprostszym wytłumaczeniem jest, że przez lata mieliśmy wbijane do łbów o potędze ruskiej armii i o tym jak to oni w razie czego bez problemu wbijają do Europy i zatrzymują się dopiero pod Paryżem a tu okazuje się, że to jest dalekie od rzeczywistości i że armia to nie tylko sprzęt i ilość ludzi ale także morale, dowodzenie, logistyka, przygotowanie itd. putin taki dobry w propagandę, że sam w nią uwierzył?
Mnie w tej calej sytuacji martwi tylko wiek tych wszystkich jencow rosyjskich. Zeby sie nie okazalo, ze sa jeszcze jakies oddzialy co sie zaczna wtracac
 
Ja mam teorie, ze te oddzialy to sa najgorsze jakie ma w Rosji. Jakies dzbany, wiezniowie, Czeczeni co i tak trzeba co jakis czas przyciac prewencyjnie. Elitarne i dobrze wyszkolone oddzialy sa pewnie w obwodzie i czekaja az Ukraincy sie wypykaja, wjedzie zmeczenie i bezsilnosc.
Może tak być, ale to tak czy tak się szachiści przeliczyli. Bo co by teraz nie było i jakby się nie skończyło, to to, że nie zajęli Kijowa od razu spowodowało że zachód się ożywił i żadnych dealów z Putinem nie będzie.
 
Może tak być, ale to tak czy tak się szachiści przeliczyli. Bo co by teraz nie było i jakby się nie skończyło, to to, że nie zajęli Kijowa od razu spowodowało że zachód się ożywił i żadnych dealów z Putinem nie będzie.
Dokładnie. Ponadto morale obrońców jest teraz bardzo wysokie, dodatkowo przez ten czas otrzymali mnóstwo wsparcia ze strony zachodu, a kolejne ciągle w drodze. Nawet jeśli faktycznie teraz użyje doborowych jednostek, to pierwszy szok Ukraińców minął.
 
Ja mam teorie, ze te oddzialy to sa najgorsze jakie ma w Rosji. Jakies dzbany, wiezniowie, Czeczeni co i tak trzeba co jakis czas przyciac prewencyjnie. Elitarne i dobrze wyszkolone oddzialy sa pewnie w obwodzie i czekaja az Ukraincy sie wypykaja, wjedzie zmeczenie i bezsilnosc.
Albo to co mówię, odwrócenie uwagi a spec jednostki działają niezauważone. Nie chce mi się też wierzyć że to jest już cała rosyjska siła.
 
Ponoć kacapy z Charkowa znowu wyjebani, kurwa nie łapię tego, chyba dla mnie najprostszym wytłumaczeniem jest, że przez lata mieliśmy wbijane do łbów o potędze ruskiej armii i o tym jak to oni w razie czego bez problemu wbijają do Europy i zatrzymują się dopiero pod Paryżem a tu okazuje się, że to jest dalekie od rzeczywistości i że armia to nie tylko sprzęt i ilość ludzi ale także morale, dowodzenie, logistyka, przygotowanie itd. putin taki dobry w propagandę, że sam w nią uwierzył?
Specjalisto od wszystkiego, jak nie łapiesz ,to się nie zagłębiaj, bo jest coś takiego jak taktyka wojenna. Równie dobrze, kacapy mogły rzucić świeżaków na pierwszy rzut, by się Ukraińcy wystrzelali z najlepszego sprzętu na mało wartościowe mięso armatnie. Nie wiem czy tak było, ale bardzo możliwe po tym co można znaleźć w intrenecie nt rosyjskich przestraszonych dzieciaków w czołgach i mentalnie zagubionych innych żołnierzy. Teraz, na wystrzelaną i zmęczoną armię Ukraińska pójdą weterani zaprawieni w bojach. Oby nie.
 
Może tak być, ale to tak czy tak się szachiści przeliczyli. Bo co by teraz nie było i jakby się nie skończyło, to to, że nie zajęli Kijowa od razu spowodowało że zachód się ożywił i żadnych dealów z Putinem nie będzie.

Poki co Putin przewidzial wszystkie sankcje. Czym go zachod zaskoczyl? Musimy pamietac, ze tam propaganda dziala tak samo jak na zachodzie. Rosnie duma narodowa. To ze jakas prostytutka czy streamer placze na twitterze, ze nie dostanie pieniedzy z przelewow to normalnych ludzi tam nie interesuje. To taki narod, ze znow maja poczucie, ze cos w swiecie znow od nich zalezy. A wytrzymac umieja duzo. Nie lekcewazylbym na tym etapie Rosjan.
 
Poki co Putin przewidzial wszystkie sankcje. Czym go zachod zaskoczyl? Musimy pamietac, ze tam propaganda dziala tak samo jak na zachodzie. Rosnie duma narodowa. To ze jakas prostytutka czy streamer placze na twitterze, ze nie dostanie pieniedzy z przelewow to normalnych ludzi tam nie interesuje. To taki narod, ze znow maja poczucie, ze cos w swiecie znow od nich zalezy. A wytrzymac umieja duzo. Nie lekcewazylbym na tym etapie Rosjan.
Nie mówię o sankcjach, ale o tym, że Putin grał na deal z Zachodem przeciwko USA. Chciał się rozliczać jak "firma z firmą, a nie jak pracownik z pracodawcą". Takie były przypuszczenia, że chciał "dać" Niemcom i Francji armię + zaplecze gospodarcze (Syberia), w zamian za wpięcie do systemu gospodarczego. Jeśli to było celem, a skłaniam się ku temu, że było, to teraz żadna z tych rzeczy nie będzie możliwa. Więc nawet jeśli Rosja zajmie Ukrainę i "odbuduje imperium", to będzie to imperium biedne i zacofane. Ja tak to widzę, mogę się oczywiście mylić.
 
Back
Top