Konflikt Rosja-Ukraina

A mozna streszczenie? Bo jednak nie chce mi sie ogladac filmiku o gosciu ktory na miniaturce wyglada jak typowy stereotyp programisty z seriali lat 90 polaczonego z miejscowym bejem, w dodatku ktory jedynie czym zaslynal to jakas gowno burza z gimperem ( kurwa co? XD ) a w miedzy czasie nagrywa filmiki o grach. Jak juz obejrzałeś i wrzucasz to badz tak dobry i stresc nam, dostaniesz żelazny krzyz za odwage :awesome:
Tylko po chuj? :fjedzia:
 
Nie wiem kurwa kto to jest. Fakty są jakie są jak jeszcze nie wyciągnąłeś wniosków to już tylko Ciebie szkoda.

Wynajdywanie jakiś abstrakcyjnych dziwadeł, żeby stłumić ból dupy, że Ci wymyśleni "foliarze" mieli rację.
:beczka:

Jestem w stanie przyznać, że Mentzen miał tutaj rację:

FB_IMG_1676152532935.jpg


I zgadzam się, że fakty są jakie są i Mentzen dobrze w powyższej wypowiedzi przedstawił wnioski pod którymi się podpisuję.
 
To może ruskim pomagajmy. Przecież to jest to samo.
Ty rozróżniasz pomoc od rozkładania nóg?
Pomagać nie oddawać wszystko bez myślenia w przód.

Skoro wbrew propagandzie naszych mediów dostają od dłuższego czasu na pizdę od ruskich którym od pół roku się rakiety kończą (sory, ale nie mogę z tego tekstu) to czemu sługa narodu nie dąży do jakiegokolwiek zawieszenia broni?

Teoretyzując jeżeli teraz ruskie ruszą dalej to my nie mamy sprzętu, bo mają go jakżeby inaczej wasi bracia.
Maseczkami i kredą na chodniku się obronim, bo jesteśmy Husarzami!
 
Ty rozróżniasz pomoc od rozkładania nóg?
Pomagać nie oddawać wszystko bez myślenia w przód.

Skoro wbrew propagandzie naszych mediów dostają od dłuższego czasu na pizdę od ruskich którym od pół roku się rakiety kończą (sory, ale nie mogę z tego tekstu) to czemu sługa narodu nie dąży do jakiegokolwiek zawieszenia broni?

Teoretyzując jeżeli teraz ruskie ruszą dalej to my nie mamy sprzętu, bo mają go jakżeby inaczej wasi bracia.
Maseczkami i kredą na chodniku się obronim, bo jesteśmy Husarzami!

A wiesz po co kupujemy czołgi? Po to żeby się przed ruskimi bronić. Jeśli możemy walczyć z ruskim nie przelewając naszej krwi, to tak trzeba zrobić. Bylibyśmy skończonymi kretynami gdybyśmy tego nie rozumieli.
 
A wiesz po co kupujemy czołgi? Po to żeby się przed ruskimi bronić. Jeśli możemy walczyć z ruskim nie przelewając naszej krwi, to tak trzeba zrobić. Bylibyśmy skończonymi kretynami gdybyśmy tego nie rozumieli.
A gdzie ja Ci neguje kupowanie sprzętu?
Prawo jungli silniejszy przertwa tak jest od zarania dziejów tylko kolorowa Europa, którą tak kochasz nagle się obudziła jak się dupa pali.

Jakby Ci wasi bracia tak nie kradli tego sprzętu co dostają to już by byli pod Moskwą.
Co ja mówię przecież tam wszyscy święci.
 
ciekawy wywiad, wywiad sprzed 4 miesięcy ale i tak warto odsłuchać. Ten wątek o mobilizacji i kto ucieka skoro 70% Rosjan nie ma paszportu, a w Rosji nie jest łatwo dostać paszport. Też Rosjanie uciekający do krajów z których kpiono w Moskwie...
Mobilizacja oficjalnie ominęła studentów.

od 22
baran w nagrodę za pójście do wojska, a Łada za skórę dla rodzinny

od 38
jak tłumaczone jest to, że wielka Rosja nie była w stanie podbić Ukrainy w tydzien

od 52
propagandyści mówią już o rozliczeniach generałów

1:05:00
propaganda ukraińska i też do kogo jest kierowana



Jeszcze to co mnie ciekawi to ten wątek o ZEA opowiadany w mediach i na twitterach, że co tam sankcje skoro teraz bogaci Rosjanie zamiast do Las Vegas czy Szwajcarii pojadą do Dubaju -powiem tak, że podróbki są rzadko lepsze od oryginału. Już nie mówiąc o tym arabskim budownictwie z hinduską szkołą wykończeniową: w Polsce byłyby takie kłótnie za jakość wykończenia :korwinlaugh: Też tam jest trochę nieskończonych budynków.

Zresztą macie ceny mieszkań w Business Bay w Dubaju: tańsze niż w wielu polskich miastach i wzrosty w ostatnich latach nie są jakieś duże




teraz jest niby tłumaczone, że ten jego syn jest jak to się ładnie mówi metroseksualny i mieszka w Londynie ale to nie jest jego fotka. Chociaż cholera wie, ale taka forma propagandy mi się podoba :roberteyeblinking:

Masę takich rzeczy wypuszczają Ukraińcy, słusznie zresztą: na wojnie wszystkie chwyty dozwolone, zwłaszcza obronnej.

EDIT: polscy libertarianie proukraińscy a amerykańscy prorosysjcy. Ciekawe zjawisko. Nawet Ron Paul występował w Russia Today...
 
Last edited:
Nawet miłe zaskoczenie:
ładnie objaśnione przez Terlikowskiego podejście katechizmu Kościoła do wojny obronnej i odpowiedzialności



A tu małą ciekawostka jak rosyjskie elity pokazują, że stoją wyżej od reszty: Metro 2 tylko dla orłów :roberteyeblinking:

Chociaż oczywiście pod względem schronów to Moskwa jest lepsza od każdego polskiego miasta, tylko tam może mieszkać nawet z 17 mln ludzi licząc z nielegalnymi imigrantami...
 
Nie ma ku temu przesłanek. Najprawdopodobniej byłby to Dombas i okolice. Co do pomocy - powinniśmy robić wszystko, by inne kraje pomagały mocno, a samemu dbać o bezpieczeństwo, a to jest trudne będąc tak rozbrojonym

Walka o Donbas rozpoczęła się w 2014. Ostatni rok to walka o całą Ukrainę.

Kupujemy broń na potęgę. Ukraińcom dajemy poradzieckie starocie, które nie powinny być na stanie żadnej nowoczesnej armii. Oprócz tego stajemy na głowie by wywierać presję na innych krajach europejskich by też przesyłały broń.
 
Kraby, Pioruny, FlyEye, groty, warmaty - to nie są poradzieckie starocie. Co do przejęcia całejj Ukrainy. Rosji nie stać na okupowanie tak dużego kraju


Armatohaubice Krab, zestawy przeciwlotnicze Piorun, amunicja krążąca Warmate sprawdziły się w walce na Ukrainie. To nie są amerykańskie Abramsy, tylko broń którą sami produkujemy. To jest szansa dla polskiej zbrojeniówki. To może być nasz produkt eksportowy, który będziemy sprzedawać sojusznikom. Takiej szansy by nie było gdybyśmy tej broni nie wysłali na Ukrainę.

Nie oddaliśmy cennej broni, której nie możemy sami produkować. Oddaliśmy poradzieckie zabytki i broń którą w Polsce produkujemy. Dzięki temu głównym ograniczeniem w sprzedaży eksportowej są ograniczone moce przerobowe. Wcześniej nie było popytu. Przecież to czysty zysk dla Polski.
 

"Bachmut został otoczony z trzech stron. ukraińcy zamknęli miasto dla wolontariuszy. Rozkaz opuszczenia Bachmutu przez grupy pomocowe może być wstępem do wycofania się Ukrainy z miasta".

"Grupa analityczna Rochan Consulting z siedzibą w Polsce odnotowała, że w ostatnich dniach Rosja wkroczyła do Bachmutu z północy i południa i uznała, że miasto może upaść już w tym tygodniu."
 
Back
Top