Konflikt Rosja-Ukraina

Jak mam być szczery to już nawet straty sprzętu na Oryx przestałem śledzić, bo coś ta dysproporcja wydaje mi się nie możliwa.
To podobno przez to, że kurwy rosji juz tak nie używają telefonów w armii, ale jak jest na prawdę to pewnie się nie dowiemy.
Teraz to z kolei czytałem -- a raczej słyszałem u Wolskiego -- od oficerów ukraińskiej armii, że niefrasobliwością w korzystaniu z telefonów wykazują się ukrowskie mobiki -- dzwonią i piszą do rodziny i przyjaciół. A przez wybicie doświadczonych żołnierzy ukr. na front zostają wysyłani ci po 3 tygodniowym przeszkoleniu. Wprost do bachmutu do maszynki do mielenia mięsa. A wiadomo jakimi zdolnościami tacy żołnierze będą mogli się pochwalić.

Gejmingowy jaro dodał też, że u ukraińców ptsd jest uważane za coś normalnego i wielu zwiewa z pola walki i nie jest za to specjalnie karanych, jeżeli się po paru dniach opamiętają. Wtedy wysyła się ich na przykład na zaplecze do logistyki, jak nie chcą wracać na pole walki. Itp.

Przy takiej stosunkowo małej karności nie dziwi aż tak bardzo, że urządzać mogą pogaduszki przez telefon. ruskie bardziej się w tym aspekcie pewnie ogarnęli, bo tam za podobne głupoty zaczęli pewnie częstować kulką w łeb.
 
W ogóle dla mnie to jest nie do pojęcia, że ci żołnierze na froncie z tymi telefonami latają. W zwykłym zakładzie pracy masz zakaz korzystania z telefonu podczas pracy a tu każdy żołnierz w okopach jakieś selfiki, filmiki, do neta wrzucają. Co do kurwy? :brainoverload:

Co? Dzwonią z prywatnego numeru do dowódcy dowiedzieć się co teraz? :korwinwhat:
 
Wklejalem tutaj link do filmu na YT z Osrodka Studiow Wschodnich, chyba nikt go nie ogladal :jon:

A tam jasno gosc mowil, ze przekaz medialny jest zaklamany, np.; o nieudolnosci wojsk rosyjskich. Co jak co ale OSW to chyba nie sa ruskie onuce?

Co do strat, to liczby poznamy po zakonczeniu konfliktu, jak nie zrobia tego politycy, to matki i zony zolnierzy pomalu beda drazyc temat i w koncu dojdziemy do konkretnych "wynikow" dla jednej i drugiej strony.
 
Czyli co? Nie będziemy za chwilę, z naszymi braćmi pod Moskwą? :travolta:


Ja się trochę wkręciłem w temat ze starlinkiem.
Media uważają, że Musk chce wycofać swoje satelity, bo nie dostaje pieniędzy i rząd USA też już nie chce tego sfinansować. Dodatkowo twierdzą, że to przez to, że starlink chce wejść na rynek chiński.

Musk ma taką narracje, że nie podoba mu się, że Ukraina skłamała i zaczeła wykorzystywać starlink nie do pomocy i komunikacji a do agresji wykorzystując np drony do ataku.
 
Teraz to z kolei czytałem -- a raczej słyszałem u Wolskiego -- od oficerów ukraińskiej armii, że niefrasobliwością w korzystaniu z telefonów wykazują się ukrowskie mobiki -- dzwonią i piszą do rodziny i przyjaciół. ...
Wydaje mi się, że jak na tą skalę działań, przekazów z frontu jest bardzo mało, i obie strony mocno tego pilnują. A to co się przedostaje jest przefiltrowane przez służby propagandowe.
 
Ja się trochę wkręciłem w temat ze starlinkiem.
Media uważają, że Musk chce wycofać swoje satelity, bo nie dostaje pieniędzy i rząd USA też już nie chce tego sfinansować. Dodatkowo twierdzą, że to przez to, że starlink chce wejść na rynek chiński.

Musk ma taką narracje, że nie podoba mu się, że Ukraina skłamała i zaczeła wykorzystywać starlink nie do pomocy i komunikacji a do agresji wykorzystując np drony do ataku.
Dziwna narracja, jak obronca moze byc agresorem?

Nawet jesli drony atakowaly ruskich to tak czy inaczej ukraincy dalej sie bronia, no ale Musk czesto pokazuje ze jest odklejony nieco, nie tylko w temacie wojny.

A z tymi stratami to juz lata tyle odmiennych informacji ze nie idzie sie polapac lecz nie wierze w to ze ukrow ginie wiecej niz ruskich czy nawet podobnie. Mysle ze nawet stosunek 2:1 jest dziwnie maly patrzac na to jaki wywiad maja ukry, sprzet oraz to ze sa obroncami.
 
Dziwna narracja, jak obronca moze byc agresorem?

Nawet jesli drony atakowaly ruskich to tak czy inaczej ukraincy dalej sie bronia, no ale Musk czesto pokazuje ze jest odklejony nieco, nie tylko w temacie wojny.

A z tymi stratami to juz lata tyle odmiennych informacji ze nie idzie sie polapac lecz nie wierze w to ze ukrow ginie wiecej niz ruskich czy nawet podobnie. Mysle ze nawet stosunek 2:1 jest dziwnie maly patrzac na to jaki wywiad maja ukry, sprzet oraz to ze sa obroncami.
Chodzi o atakowana infrastukture na terenie Rosji przez drony. Nie lodoba mu się, że za pomocą jego satelit są przeprowadzane ataki na terytorium innego kraju. Oni podobno mieli jakieś unowybpodpisane i Ukraina ją złamała. Ile w tym prawdy? Pewnie się nie dowiemy.
 
Swoją drogą to ciekawe czasy, w których jedna, prywatna osoba może mieć wpływ na losy wojny, i prowadzić swoją politykę równolegle do władz swojego kraju.
 
Swoją drogą to ciekawe czasy, w których jedna, prywatna osoba może mieć wpływ na losy wojny, i prowadzić swoją politykę równolegle do władz swojego kraju.
Bardzo dobrze, że taka technologia jest w prywatnych rękach, a nie demokratów z usa, którzy lubią "szerzyć demokrację" w innych krajach.
 
Wklejalem tutaj link do filmu na YT z Osrodka Studiow Wschodnich, chyba nikt go nie ogladal :jon:

A tam jasno gosc mowil, ze przekaz medialny jest zaklamany, np.; o nieudolnosci wojsk rosyjskich. Co jak co ale OSW to chyba nie sa ruskie onuce?

Co do strat, to liczby poznamy po zakonczeniu konfliktu, jak nie zrobia tego politycy, to matki i zony zolnierzy pomalu beda drazyc temat i w koncu dojdziemy do konkretnych "wynikow" dla jednej i drugiej strony.

Batman też to potwierdza w tym programie. Już po nas

 
Swoją drogą to ciekawe czasy, w których jedna, prywatna osoba może mieć wpływ na losy wojny, i prowadzić swoją politykę równolegle do władz swojego kraju.
No ale to w historii nic nowego, zreszta podobna sytuacja jest po drugiej stronie, lider wagnera zre sie z naczelnym dowodztwem, a sam gierasimow pisze donosy do putina :lol:
 
Az trzy godziny! Litosci, jest cos ciekawego?
Tak, ciekawy program i polecam. Dużo wątków okolowojennych z pierwszej ręki jak wierzyć mu na słowo. Można odpalić na przyspieszeniu i na raty oglądać/odsłuchiwać i raczej te opcję polecam bo na wizji nic się nie dzieje. Zamaskowany typ i prowadzący i tyle
 
Tak, ciekawy program i polecam. Dużo wątków okolowojennych z pierwszej ręki jak wierzyć mu na słowo. Można odpalić na przyspieszeniu i na raty oglądać/odsłuchiwać i raczej te opcję polecam bo na wizji nic się nie dzieje. Zamaskowany typ i prowadzący i tyle
Wlasnie przegladam komentarze pod filmem, dzieki za polecenie, pewnie jutro odpale:)
 
Bardzo dobrze, że taka technologia jest w prywatnych rękach, a nie demokratów z usa, którzy lubią "szerzyć demokrację" w innych krajach.
Ale jednocześnie to nauczka dla nas, żeby nie kupować systemów, do których nie będziemy mieli wszystkich kluczy. Bo w razie czego to nie my będziemy podejmowali decyzje.
Rację ma Bartosiak mówiąc, że bez własnych satelit, rakiet dalekiego zasięgu nigdy nie będziemy samodzielni.
 
Zdjęcie
 
Ja się trochę wkręciłem w temat ze starlinkiem.
Media uważają, że Musk chce wycofać swoje satelity, bo nie dostaje pieniędzy i rząd USA też już nie chce tego sfinansować. Dodatkowo twierdzą, że to przez to, że starlink chce wejść na rynek chiński.

Musk ma taką narracje, że nie podoba mu się, że Ukraina skłamała i zaczeła wykorzystywać starlink nie do pomocy i komunikacji a do agresji wykorzystując np drony do ataku.
Musk’a to ja się zaczynam autentycznie bać żeby nie stał się jakimś super-złoczyńcą albo w najlepszym przypadku iron-manem - to tak pol żartem pol serio, ale można zaobserwować jakieś czerpanie radości z tego, że świat może być zależny od niego. Wpisy o krypto, które miały olbrzymi impakt, kupowanie Twittera, najpierw pomoc Ukrainie, a teraz jednak już za dużo tej pomocy.

Jakiś syndrom władcy świata czy co :joe:
 
Czyli co? Nie będziemy za chwilę, z naszymi braćmi pod Moskwą? :travolta:


Po tym jak sie ostatnio Kadyrov pocil, ze mu zrobi wjazd na chate, to bardzo dobra decyzja. Napisac laczacym kropki na jakims twiterze, ze umywa rece.

Pierwszym bledem bylo upubilcznianie tych informacji, a teraz moze robic co chce. Jak cos ma twita przeciez. ze umyl rece.
 
Po tym jak sie ostatnio Kadyrov pocil, ze mu zrobi wjazd na chate, to bardzo dobra decyzja. Napisac laczacym kropki na jakims twiterze, ze umywa rece.

Pierwszym bledem bylo upubilcznianie tych informacji, a teraz moze robic co chce. Jak cos ma twita przeciez. ze umyl rece.
Na jakiejś owcy bojowej miał zrobić ten wjazd?
 
Na jakiejś owcy bojowej miał zrobić ten wjazd?

Przeceniacie sile Muska. To nie jest prezydent USA. Jak przypadkiem wypadnie z okna lub nie odmierzy dobrze kreski to USA nie rozpeta z tego powodu 3 wojny swiatowej. Mysle, ze zaczal sobie z tego zdawac sprawe i nie chce byc juz w tej kwestii frontmenem.
 
To Kadtrov jest łączącym kropki? :zakręcony:

To Kadyrov oglasza wszedzie, ze Musk wycofuje sie z Ukrainy i przekleja jego twitty na potwierdzenie tej tezy? Nie jestem tego pewny dlatego napisalem ogolnie o laczacych kropki, ktorzy postepuja w ten sposob.
 
Back
Top