Konflikt Rosja-Ukraina

Jedno stało się jasne. Zelenskiemu marzy się większa wojna.

Nie ma innego wyjścia. Jak dziadek Biden stwierdzi, że gospodarka USA ważniejsza i ograniczy dostawy broni to Ruskie znowu złapią drugi oddech. A mięsa armatniego z Syberii u nich dostatek. Ze strategicznego punktu widzenia najlepszym wyjściem dla Ukrainy jest konflikt NATO vs Rosja, czyli de facto 3WŚ.
 
Nie ma się z czego śmiać, szwagier już chcę palić ambasadę FR i nawołuje żeby ruszyć zbrojnie :cool:
Lud chcę igrzyska :lol:
Powiedziałem mu o opcji, że jako najemnik może ale doradziłem w call of duty pograć. Tam też można postrzelać i palić, a mniej bolesne :rofl:
 
Nie ma innego wyjścia. Jak dziadek Biden stwierdzi, że gospodarka USA ważniejsza i ograniczy dostawy broni to Ruskie znowu złapią drugi oddech. A mięsa armatniego z Syberii u nich dostatek. Ze strategicznego punktu widzenia najlepszym wyjściem dla Ukrainy jest konflikt NATO vs Rosja, czyli de facto 3WŚ.


Mało prawdopodobne. Przecież nawet nie urochomiono w praktyce głównego budżetu z Lend Lease, więc mają co dawać Ukrainie na najbliższy rok nawet po obcięciu budżetu.
Gospodarka USA też pięknie korzysta na sprzedaży broni(cała Europa się zbroi) i gazu. Chyba dziś najwięcej na świecie na gazie zarabiają.
Wiedzą, że mięso armatnie nie ma znaczenia większego w tej wojnie.

Też brałbym pod uwagę aspekty psychologiczne. Biden ma szansę być zapamiętany jako ten który postawił Rosję na kolana. Zwłaszcza po blamażu z wycofaniem z Afganistanu to się przyda.


O, warunki stawiają:

 
Last edited:
Mało prawdopodobne. Przecież nawet nie urochomiono w praktyce głównego budżetu z Lend Lease, więc mają co dawać Ukrainie na najbliższy rok nawet po obcięciu budżetu.
Gospodarka USA też pięknie korzysta na sprzedaży broni(cała Europa się zbroi) i gazu. Chyba dziś najwięcej na świecie na gazie zarabiają.
Wiedzą, że mięso armatnie nie ma znaczenia większego w tej wojnie.

Też brałbym pod uwagę aspekty psychologiczne. Biden ma szansę być zapamiętany jako ten który postawił Rosję na kolana. Zwłaszcza po blamażu z wycofaniem z Afganistanu to się przyda.


O, warunki stawiają:


Fachowiec zabrał głos :beczka:
 
Mało prawdopodobne. Przecież nawet nie urochomiono w praktyce głównego budżetu z Lend Lease, więc mają co dawać Ukrainie na najbliższy rok nawet po obcięciu budżetu.
Gospodarka USA też pięknie korzysta na sprzedaży broni(cała Europa się zbroi) i gazu. Chyba dziś najwięcej na świecie na gazie zarabiają.
Wiedzą, że mięso armatnie nie ma znaczenia większego w tej wojnie.

Też brałbym pod uwagę aspekty psychologiczne. Biden ma szansę być zapamiętany jako ten który postawił Rosję na kolana. Zwłaszcza po blamażu z wycofaniem z Afganistanu to się przyda.

Oczywiście wojna to najlepszy sposób na zarobienie masę pieniędzy, a USA zależy, żeby Ruscy utknęli na Ukrainie parę lat jak w Afganistanie co automatycznie ich osłabi na kolejną dekadę plus. Ale Putin jest nieobliczalny i sam może zmienić warunki tej gry, a Ukraina to nie Afganistan, gdzie nawet nie było zbytnio czego bombardować.
 
Media kłamio! Nigdy nie przyznajo, że to ukraińska rakieta!

1668605775107.png


1668605737063.png
 
Ze zdjęcia można wywnioskować że rakieta uderzyła w bardzo bliskiej odległości do przyczepy a sam wybuch spowodował jej przewrócenie.
Zastanawia mnie jak to możliwe że koła znajdujące się od strony nadlatującego pocisku są całe. Podwozie przyczepy nie wygląda na uszkodzone i nie widać na nim śladów po wybuchu.
 
Ze zdjęcia można wywnioskować że rakieta uderzyła w bardzo bliskiej odległości do przyczepy a sam wybuch spowodował jej przewrócenie.
Zastanawia mnie jak to możliwe że koła znajdujące się od strony nadlatującego pocisku są całe. Podwozie przyczepy nie wygląda na uszkodzone i nie widać na nim śladów po wybuchu.

Antek Macierewicz, przybywaj ! :juanlaugh:
 
Oni sami się nie przyznają

No i to właśnie pokazuje, że ukraińcy mają podobną, jak ruskie, postsowiecką mentalność. To nigdy nie jest ich wina w najmniejszym nawet stopniu, oni nie mieli w tym żadnego udziału.

Przecież praktycznie nikt ich nie oskarża o celowe działania i prawie każdy przyjmuje ze zrozumieniem, że to był wypadek związany z obroną przed kacapskim atakiem. Wystarczyło jedynie wyrazić smutek i ubolewanie w związku z ofiarami i usprawiedliwić się koniecznością obrony. Tym bardziej wypadałoby pokazać trochę klasy po tym, jak wcześniej komik się ośmieszył.

Taką postawą jedynie do siebie zniechęcają. I jeszcze chcą wciskać do polskich swoich super specjalistów do badania tego wypadku. Jakby Polska/nato/usa nie miało swoich. Niedługo dojdą do wniosku, że to oni szkolili wojska nato do walki z ruskimi, a nie na odwrót ;-)

To też jest kolejny powód czy przykład, żeby patrzeć przez palce na to co przekazują ukraińcy i ich propaganda. Bo ponad połowa informacji o jakichś wydarzeniach na tej wojnie to jest powoływanie się jedynie na ukraińskie źródła. Nie mam jednak wielkiego optymizmu co do tego, ze coś się w tej materii zmieni.
 
Ze zdjęcia można wywnioskować że rakieta uderzyła w bardzo bliskiej odległości do przyczepy a sam wybuch spowodował jej przewrócenie.
Zastanawia mnie jak to możliwe że koła znajdujące się od strony nadlatującego pocisku są całe. Podwozie przyczepy nie wygląda na uszkodzone i nie widać na nim śladów po wybuchu.
image-10-edited.png
 
Ze zdjęcia można wywnioskować że rakieta uderzyła w bardzo bliskiej odległości do przyczepy a sam wybuch spowodował jej przewrócenie.
Zastanawia mnie jak to możliwe że koła znajdujące się od strony nadlatującego pocisku są całe. Podwozie przyczepy nie wygląda na uszkodzone i nie widać na nim śladów po wybuchu.

Bo nie dostała bezpośrednio tylko falą uderzeniowa. Proste.

Media kłamio! Nigdy nie przyznajo, że to ukraińska rakieta!

View attachment 49498

View attachment 49497


Ukrofil. Chłopaki pisali, że w Polsce media ani politycy tego nie powiedzą bo są na łańcuszku Ukrów, to tak jest.
 
Last edited:
Ciekawe co by pierdolili ci ukrofile, jakby im te pociski ojca z matką zajebały? Czy też byliby tak wyrozumiali i bagatelizowali sprawę?
Ukraińscy oficjele na kolana, przepraszać i wypłacać milionowe odszkodowania rodzinom ofiar - tak to widzę.



 
Last edited:
Ciekawe co by pierdolili, jakby im te pociski ojca z matką zajebały? Czy też byliby tacy wyrozumiali?
Ukraińscy oficjele na kolana, przepraszać i wypłacać milionowe odszkodowania rodzinom ofiar - tak to widzę.






Przeprosiny za wprowadzenie w błąd. Odszkodowanie tylko od ruskich. Zresztą, od Ukrainy byłyby te miliony odszkodowania i tak tylko symboliczne, bo my ladujemy w Ukrainę miliardy. M.in w ich obronę OPL i na to by opierali się ruskim i używali OPL
 
Przeprosiny za wprowadzenie w błąd. Odszkodowanie tylko od ruskich. Zresztą, od Ukrainy byłyby te miliony odszkodowania i tak tylko symboliczne, bo my ladujemy w Ukrainę miliardy. M.in w ich obronę OPL i na to by opierali się ruskim i używali OPL
No to ich obrona się zajebiście spisała, nie ma co, użycie pierwsza klasa.
 
Back
Top