Konflikt Rosja-Ukraina

Może nie wiesz ale Chińczyków na Syberii jest znacznie więcej niż Rosjan, a dodatkowo to Chińczycy nie będą się pierdolić z ruskami gdy już stracili twarz. Pewnie nie wiesz ale u Azjatów utrata twarzy to najgorsze co może się przydarzyć człowiekowi czy nacji. Putin już stracił twarz więc Xi przestał go szanować i od teraz Putin może jedynie rozmawiać z jakimś prezydentem Armenii jak równy z równym, a nie z najważniejszą głową Chin.

Już pominę kwestię słabości rosyjskiej armii, bo właśnie przez zniszczenie mitu drugiej największej armii świata Putin utracił twarz, dlatego rozpoczęły się bójki w kołchozie by zagarnąć jak najwięcej ziemi, gdy kot okazał się stary i wyleniały.

Tyle w temacie.
Ale Chinom opłaca się Rosja jako sojusznik. Tanie surowce plus testowanie reakcji zachodu rękami Rosjan. No i w ew. Konflikcie USA vs Chiny lepiej by nie było by Rosja była sojusznikiem USA
 
Ale Chinom opłaca się Rosja jako sojusznik. Tanie surowce plus testowanie reakcji zachodu rękami Rosjan. No i w ew. Konflikcie USA vs Chiny lepiej by nie było by Rosja była sojusznikiem USA
Rosja nigdy nie będzie sojusznikiem US&A. Jedni i drudzy grają surowcami.
 
Rosja nigdy nie będzie sojusznikiem US&A. Jedni i drudzy grają surowcami.

No jeżeli Chiny zaatakowały by Rosję, to Rosja staje się z automatu sojusznikiem USA. Tak jak ZSRR był z przymusu sojusznikiem USA, do tego stopnia, że USA w Hollywood nagrywało filmy propagandowe ja część Rosji
 
No jeżeli Chiny zaatakowały by Rosję, to Rosja staje się z automatu sojusznikiem USA. Tak jak ZSRR byłs z przymusu sojusznikiem USA, do tego stopnia, że USA w Hollywood nagrywało filmy propagandowe ja część Rosji
Jakim sojusznikiem? Chiny zrobią wjazd w stylu Japonii z drugiej wojny światowej, prawdziwy blitzkrieg, większą częścią armii na raz, jeśli oczywiście nie kupią Rosji zawczasu.

Jak to zrobią tak jak planują, to Rosja nie będzie miała czasu zostać sojusznikiem, bo przestanie istnieć w dotychczasowej wersji.

Chłopie, kończy się świat jaki znamy, wkrótce wyłoni się nowa wersja, a ty bronisz starego porządku świata tym, że ktoś kiedyś kręcił komuś filmy.

No spoko, skoro kręcili razem filmy, to pewnie masz rację...

Filmy kręcone razem siedemdziesiąt lat temu są na pewno ważniejsze niż największe tereny na ziemi, których obecnie nie ma komu bronić, bo rzekomo straszna armia okazała się być bandą frajerów i nieudaczników, umiejących walczyć tylko z cywilami.

Seems legit :robertmakeup:
 
Jakim sojusznikiem? Chiny zrobią wjazd w stylu Japonii z drugiej wojny światowej, prawdziwy blitzkrieg, większą częścią armii na raz, jeśli oczywiście nie kupią Rosji zawczasu.

Jak to zrobią tak jak planują, to Rosja nie będzie miała czasu zostać sojusznikiem, bo przestanie istnieć w dotychczasowej wersji.

Chłopie, kończy się świat jaki znamy, wkrótce wyłoni się nowa wersja, a ty bronisz starego porządku świata tym, że ktoś kiedyś kręcił komuś filmy.

No spoko, skoro kręcili razem filmy, to pewnie masz rację...

Filmy kręcone razem siedemdziesiąt lat temu są na pewno ważniejsze niż największe tereny na ziemi, których obecnie nie ma komu bronić, bo rzekomo straszna armia okazała się być bandą frajerów i nieudaczników, umiejących walczyć tylko z cywilami.
Nie wydaje mi się to specjalnie realne. Od tego ruscy mają broń atomową, i w obronie swojego terytorium nie wątpię, że są zdolni jej użyć. Nawet jeśli 1/ 5 ich rakiet jest do czegoś zdatna to i tak, to aż nadto.
To musiałaby być jakaś totalna polityczna rozsypka państwa, która upośledziła by system decyzjny w kwestii właśnie np. użycia broni atomowej.
 
Nie wydaje mi się to specjalnie realne. Od tego ruscy mają broń atomową, i w obronie swojego terytorium nie wątpię, że są zdolni jej użyć. Nawet jeśli 1/ 5 ich rakiet jest do czegoś zdatna to i tak, to aż nadto.
To musiałaby być jakaś totalna polityczna rozsypka państwa, która upośledziła by system decyzjny w kwestii właśnie np. użycia broni atomowej.
Totalna polityczna rozsypka? Chcesz powiedzieć że nie zauważyłeś totalnej rozsypki Rosji?

Z kim ja się w polemikę wdaję... :robertmakeup: :suchykarol:
 
Ciekawe ile w tym prawdy, że kraje SCO uzgodniły zwiększenie udziału walut narodowych we wzajemnych rozliczeniach.

Czyli w uproszczeniu rubel <-> juan <-> rupia <-> rial

Bajo bajo UE :beczka: Wincyj wiatraków wincyj lpg+ :beczka:
 
Totalna polityczna rozsypka? Chcesz powiedzieć że nie zauważyłeś totalnej rozsypki Rosji?

Z kim ja się w polemikę wdaję... :robertmakeup: :suchykarol:
Totalna rozsypka to będzie np. jak ktoś kropnie Putina i reszta będzie walczyć o władzę.

Nie wiem na jakiej podstawie wnosisz, że już teraz Rosja nie jest w stanie bronić swoich granic, czy użyć broni atomowej w tym celu.
 
Totalna rozsypka to będzie np. jak ktoś kropnie Putina i reszta będzie walczyć o władzę.

Nie wiem na jakiej podstawie wnosisz, że już teraz Rosja nie jest w stanie bronić swoich granic, czy użyć broni atomowej w tym celu.
Na jakiej podstawie?

Wiesz, ja czytam analizy wojskowe, coś tam wiem na ten temat, a do tego wnioskuję po stanie obecnym armii i po rekrutacjach, które obecnie są już prowadzone w jednostkach karnych oraz na zadupiach, bo ich armia zaczyna świecić pustkami.

Ostatnio zwerbowali pół tysiąca więźniów, a Ukraińcy jebnęli paroma rakietami i zabili w jeden dzień 640 żołnierzy, więc matematycznie nawet wiem, że Ruscy są w dupie.

Czas szkolenia żołnierza to minimum parę miesięcy (i otrzymujesz zwykłego trepa bez doświadczenia), więc nawet głupi może wykombinować że to się nie spina.

No dobra, może nie każdy głupi to zrozumie, w końcu połowa Polski głosuje na jedną partię, a druga połowa uważa że lewica jest spoko.

Teraz dodaj dwa do dwóch... Znaczy, oceń możliwości Rosjan :jarolaugh:
 
Na jakiej podstawie?

Wiesz, ja czytam analizy wojskowe, coś tam wiem na ten temat, a do tego wnioskuję po stanie obecnym armii i po rekrutacjach, które obecnie są już prowadzone w jednostkach karnych oraz na zadupiach, bo ich armia zaczyna świecić pustkami.

Ostatnio zwerbowali pół tysiąca więźniów, a Ukraińcy jebnęli paroma rakietami i zabili w jeden dzień 640 żołnierzy, więc matematycznie nawet wiem, że Ruscy są w dupie.

Czas szkolenia żołnierza to minimum parę miesięcy (i otrzymujesz zwykłego trepa bez doświadczenia), więc nawet głupi może wykombinować że to się nie spina.

No dobra, może nie każdy głupi to zrozumie, w końcu połowa Polski głosuje na jedną partię, a druga połowa uważa że lewica jest spoko.

Teraz dodaj dwa do dwóch... Znaczy, oceń możliwości Rosjan :jarolaugh:


I po tym wnosisz, że są tak w dupie, iż Chiny mogłyby zająć terytorium Rosji, i Rosja nie odpowiedziała by militarnie ani nuklearnie?
 
O kurwa. Jakub Czarodziej, chyba najzalosniekszy kolczer, a jak zbliżony mentalnością do wielu osób z forum . Fajnie posłuchać, bo tego zjeba komentuje inny zjeb i prostak.

 
Wez sobie obczaj podcasty, ktore wrzucam w temacie z podcasty- rozne. Przynajmniej dowiesz sie czegos ciekawego.

W sensie wychodzisz z założenia, że nie czytam i nie słucham ciekawych rzeczy, i myślisz, że to co wrzuciłem to jedyne podcasty jakie słucham? Xd

Wrzuciłem ten materiał bo Czarodziej przedstawia typowa mentalność wielu Polaków od "uga buga, zle Ukry bo widziałem ukra w Mercedesie".
A, że autor komentarza przegina w drugą strone- to mamy ciekawe zestawienie.
 
Last edited:
Biorąc pod uwagę co masz we łbie,to chyba nie.

Patrząc po moich oponentach tutaj- to czytają chyba głównie śmieciowe troll konta na TT i oglądają głównie ruska telewizję :) a rzeczywistość oceniają przez spojrzenie Dzikiego Trenera.
Dzięki temu, że dużo czytam, wiem, że nie muszę mieć bólu dupy do Ukraińców, bo zobaczę ukra w audi, i nie jestem tak głupi by wmówić sobie że Ukraińcy jeżdżą głównie autami za pół miliona po Polsce xd
Właśnie dlatego, że dobre rzeczy czytam i słucham, nie mam tak szkodliwej mentalności jak Jakub Czarodziej, a którą tutaj wielu przedstawia :)

Nie wiem, łap moje ostatnie pozycję na playliście. Dobre do posłuchania w pracy gdy robisz coś mało wymagającego. Może Ci to pomóc :)
Screenshot_2022-09-18-16-21-21-168_com.google.android.youtube.jpg


Screenshot_2022-09-18-16-21-11-574_com.google.android.youtube.jpg


Screenshot_2022-09-18-16-15-56-063_com.google.android.youtube.jpg
 
Last edited:
W sensie wychodzisz z założenia, że nie czytam i nie słucham ciekawych rzeczy, i myślisz, że to co wrzuciłem to jedyne podcasty jakie słucham? Xd

Wrzuciłem ten materiał bo Czarodziej przedstawia typowa mentalność wielu Polaków od "uga buga, zle Ukry bo widziałem ukra w Mercedesie".
A, że autor komentarza przegina w drugą strone- to mamy ciekawe zestawienie.
Zmarnowales ponad 30 minut na jakies gowno bez znaczenia. Sam sobie odpowiedz na to pytanie.

Tak. Wrzucajmy do tematu o wojnie wiecej materialow, ktore beda w nieskonczonosc przedluzac klotnie o tym czy Ukraincy sa dobrzy czy zli. Dymy ponad wszystko.

:jjsmile:
 
Zmarnowales ponad 30 minut na jakies gowno bez znaczenia. Sam sobie odpowiedz na to pytanie.

Tak. Wrzucajmy do tematu o wojnie wiecej materialow, ktore beda w nieskonczonosc przedluzac klotnie o tym czy Ukraincy sa dobrzy czy zli. Dymy ponad wszystko.

:jjsmile:

No masz dużo racji.
Wiesz, jako, że większość rzeczy jakie tu się wrzuca jest o tym, że Ukraińcy są tacy źli, to równowaga się przyda :) gdy zwracałem uwagę, żeby tutaj tego nie robic tylko dyskutować o wojnie- i tak każdy to olal.


I czy zmarnowane? Na cohones większość marnuje czas na jeszcze większe gówno dyskusje o sraniu, lewakach czy zwykłym pierdu pierdu :)
 

Niemcy jak ognia boja sie etykiety "Niemcy - kraj, ktory posyla czolgi na Ukraine", ale wola blizej nieokreslone "konsorcjum europejskich uzytkownikow Leoparda 2". Tam to teraz pewnie jest wesolo.
 
No to mamy kolejną odsłonę tej telenoweli


To ze Panowie za soba nie przepadają to wiadomo- głownie chodzi o ANW, macie może cos więcej?
Oni sie w ogóle konfrontowali kiedyś?

Świetny jest Zychowicz, który neutralnie zaprasza sobie raz Jednego ran Drugiego do Historii Realnej:)
 
To ze Panowie za soba nie przepadają to wiadomo- głownie chodzi o ANW, macie może cos więcej?
Oni sie w ogóle konfrontowali kiedyś?

Świetny jest Zychowicz, który neutralnie zaprasza sobie raz Jednego ran Drugiego do Historii Realnej:)
Zychowicz ma ciekawych gości, to fakt. Ale mnie drażni tym, że miewa tabloidowe nagłówki i czasem podnieca jak gimnazjalista, gadając o niektórych kwestiach. Niekiedy brak mu wyważenia i jakiejś podstawowej neutralności.

Wolski i Bartosiak niby mieli gadać. Nawet stanowski chciał prowadzić debatę, ale Wolski upierał się, żeby oceniał ich rozmowę czynny oficer WP i finalnie do niczego nie doszło.
 
Zychowicz ma ciekawych gości, to fakt. Ale mnie drażni tym, że miewa tabloidowe nagłówki i czasem podnieca jak gimnazjalista, gadając o niektórych kwestiach. Niekiedy brak mu wyważenia i jakiejś podstawowej neutralności.
Nie ma co narzekać.
Uważam, że jest świetnym moderatorem. Dzięki niemu i formie contentu opinie wielu zankomitych gości na jego kanale trafiają do szerszej publiki. Nie wkurwia mnie nawet to, że "fundacja Zarys całymi ciężarówkami wysyła pomoc medyczną na Ukrainę. Brawo:applause:"
 
Zychowicz ma ciekawych gości, to fakt. Ale mnie drażni tym, że miewa tabloidowe nagłówki i czasem podnieca jak gimnazjalista, gadając o niektórych kwestiach. Niekiedy brak mu wyważenia i jakiejś podstawowej neutralności.
Mam identyczne wrażenie. Zbytnio popada w huraoptymizm i często zadaje dziecinne pytania (ok, czasem po to, by ekspert wytłumaczył laikom jakieś kwestie).
 
Pamiętam, jak co niektórzy tutejsi wojownicy zza klawiatury wklejali memy z powybijanymi szybami w sklepach, mające służyć za przepowiednię, co czeka Rosję po nałożeniu sankcji.

„Rosyjski gigant gazowy Gazprom osiągnie w tym roku przychody wyższe o 85%, rzędu około 100 miliardów dolarów, ponieważ ceny gazu ziemnego wzrosły po inwazji Rosji na Ukrainę przy znacznym ograniczeniu eksportu gazu z rosyjskich gazociągów do Europy" - powiedział analityk w piątek Financial Times.
Dławiąc dostawy do Europy, Gazprom napompował ceny gazu ziemnego do poziomu trzykrotnie wyższego niż w zeszłym roku, co z nawiązką równoważy niższe ilości, które Rosja wysyła do Europy"
:beczka:
 
Back
Top