Konflikt Rosja-Ukraina

Pamiętam, jak co niektórzy tutejsi wojownicy zza klawiatury wklejali memy z powybijanymi szybami w sklepach, mające służyć za przepowiednię, co czeka Rosję po nałożeniu sankcji.

„Rosyjski gigant gazowy Gazprom osiągnie w tym roku przychody wyższe o 85%, rzędu około 100 miliardów dolarów, ponieważ ceny gazu ziemnego wzrosły po inwazji Rosji na Ukrainę przy znacznym ograniczeniu eksportu gazu z rosyjskich gazociągów do Europy" - powiedział analityk w piątek Financial Times.
Dławiąc dostawy do Europy, Gazprom napompował ceny gazu ziemnego do poziomu trzykrotnie wyższego niż w zeszłym roku, co z nawiązką równoważy niższe ilości, które Rosja wysyła do Europy"

:beczka:
Watpie zeby jakiekolwiek dziengi trafily do szarych rosjan, ale oni sie nie buntowli jak bylo chujowo za komuny, teraz tez beda siedziec cicho.
 
Pamiętam, jak co niektórzy tutejsi wojownicy zza klawiatury wklejali memy z powybijanymi szybami w sklepach, mające służyć za przepowiednię, co czeka Rosję po nałożeniu sankcji.

„Rosyjski gigant gazowy Gazprom osiągnie w tym roku przychody wyższe o 85%, rzędu około 100 miliardów dolarów, ponieważ ceny gazu ziemnego wzrosły po inwazji Rosji na Ukrainę przy znacznym ograniczeniu eksportu gazu z rosyjskich gazociągów do Europy" - powiedział analityk w piątek Financial Times.
Dławiąc dostawy do Europy, Gazprom napompował ceny gazu ziemnego do poziomu trzykrotnie wyższego niż w zeszłym roku, co z nawiązką równoważy niższe ilości, które Rosja wysyła do Europy"

:beczka:
Ale przynajmniej bomby nie spadają CI na dach
 
Dokladnie, polaczki az zacieraja rece by placic wyzsze podatki, więcej za paliwo, wiecej za jedzenie a jeszcze pol chalupy oddadza ukrom którzy mieszkaja tu od kilku lat. Potem siadaja w fotelu, otwieraja harnasia i mysla " dzis minal kolejny dzien walki z Putinem, przynajmniej bomby nie spadaja mi na dach" :DC:
Ci od przyjmowania pod dach to raczej harnasia nie piją. To nie na ich europejskie podniebienia
 
Watpie zeby jakiekolwiek dziengi trafily do szarych rosjan, ale oni sie nie buntowli jak bylo chujowo za komuny, teraz tez beda siedziec cicho.
To już nie mnie rozstrzygać, gdzie trafią, ale fakty są takie, że europejczyk będzie niedługo siedział przy świeczce, bo co było do przewidzenia, sankcje nie uderzają w tych, w których miały uderzyć tylko w tych, którzy je wprowadzili. Zresztą owa świeczka, to mały problem przy recesji spowodowanej przez kryzys energetyczny. Jak myślisz, czy państwa wegetujące podczas kryzysu gospodarczego będzie stać na jakąkolwiek pomoc do Ukrainy?
Co można było zrobić inaczej? Olać sankcje, pompować gospodarki i konkretnie wspomagać Ukrainę. Konkretnie i po cichu, bo do dzisiaj nie mogę zrozumieć, czemu ma służyć informowanie całego świata, kto ile dał karabinów , czołgów czy haubic. To tak, jakby zawczasu informować przeciwnika przy grze w szachy, jaki będzie nasz kolejny ruch.
 
Dokladnie, polaczki az zacieraja rece by placic wyzsze podatki, więcej za paliwo, wiecej za jedzenie a jeszcze pol chalupy oddadza ukrom którzy mieszkaja tu od kilku lat. Potem siadaja w fotelu, otwieraja harnasia i mysla " dzis minal kolejny dzien walki z Putinem, przynajmniej bomby nie spadaja mi na dach" :DC:


Te sankcje to i tak beka. Putin już przed wojna podnosił ceny gazu jak chciał, po wojnie i bez sankcji by to robił, bo...czemu nie?
 
Na jakiej podstawie?

Wiesz, ja czytam analizy wojskowe, coś tam wiem na ten temat, a do tego wnioskuję po stanie obecnym armii i po rekrutacjach, które obecnie są już prowadzone w jednostkach karnych oraz na zadupiach, bo ich armia zaczyna świecić pustkami.

Ostatnio zwerbowali pół tysiąca więźniów, a Ukraińcy jebnęli paroma rakietami i zabili w jeden dzień 640 żołnierzy, więc matematycznie nawet wiem, że Ruscy są w dupie.

Czas szkolenia żołnierza to minimum parę miesięcy (i otrzymujesz zwykłego trepa bez doświadczenia), więc nawet głupi może wykombinować że to się nie spina.

No dobra, może nie każdy głupi to zrozumie, w końcu połowa Polski głosuje na jedną partię, a druga połowa uważa że lewica jest spoko.

Teraz dodaj dwa do dwóch... Znaczy, oceń możliwości Rosjan :jarolaugh:
Rosja przeciez nie wysyla regularnej armii na upadline :mamedwhat: ktos musi trzymac kraj za morde to raz, dwa ze ktos ten kraj musi obronic, trzy ze przymusowa mobilizacja zolnierzy zawodowych moglaby wywolac bunt w sluzbach mundurowych a to ostatnie co rosji potrzebne. Także Rosjanie możliwości obronne maja pewnie dość wysokie, zdolnosci ofensywnych nie maja i w ostatnich czasach nigdy nie mieli, podczas 2 ws to lend lease uratowalo front wschodni, tak jak teraz ratuje ukrow. Kolejna sprawa ze chiny nie sa sprawdzone militarnie, ostatni duzy konflikt to ich japonia zruchala. Rownie dobrze to co widac na paradach to moze byc z tektury jak u ruskich. Jedynym sprawdzonym w boju mocarstwem obecnie jest USA ktore powiedzialo sprawdzam przy pokerowym stoliku z Rosja i okazalo sie ze Putin gral z marna "2 i 7"
 
Potem siadaja w fotelu, otwieraja harnasia i mysla " dzis minal kolejny dzien walki z Putinem, przynajmniej bomby nie spadaja mi na dach":DC:
Niedługo się okaże, że to już nie ich dach tylko komornika, banku, albo Państwa

Ci od przyjmowania pod dach to raczej harnasia nie piją. To nie na ich europejskie podniebienia
Oni walą takie szpagaty i fikołki to intelektualne na dodatek są pełni hipokryzji, więc jestem w stanie uwierzyć w to, że przelewają harnasie do kufla Augustiner'a
 
To już nie mnie rozstrzygać, gdzie trafią, ale fakty są takie, że europejczyk będzie niedługo siedział przy świeczce, bo co było do przewidzenia, sankcje nie uderzają w tych, w których miały uderzyć tylko w tych, którzy je wprowadzili. Zresztą owa świeczka, to mały problem przy recesji spowodowanej przez kryzys energetyczny. Jak myślisz, czy państwa wegetujące podczas kryzysu gospodarczego będzie stać na jakąkolwiek pomoc do Ukrainy?
Co można było zrobić inaczej? Olać sankcje, pompować gospodarki i konkretnie wspomagać Ukrainę. Konkretnie i po cichu, bo do dzisiaj nie mogę zrozumieć, czemu ma służyć informowanie całego świata, kto ile dał karabinów , czołgów czy haubic. To tak, jakby zawczasu informować przeciwnika przy grze w szachy, jaki będzie nasz kolejny ruch.
Dzihados wrzucal ostatnio w polityce jakis tweet (chyba od Wroblewskiego), ze wcale tak rozowo w rosji nie jest. Gazprom zarobi, ale moze nie wystarczyc na dziure w budzecie.
 
Dzihados wrzucal ostatnio w polityce jakis tweet (chyba od Wroblewskiego), ze wcale tak rozowo w rosji nie jest. Gazprom zarobi, ale moze nie wystarczyc na dziure w budzecie.


Ogólnie, to mimo tych rekordowych wpływów z sprzedaży paliw- nie powinno być różowo. Mimo tych wpływów sama Rosja przyznaje, że ich ogólne dochody spadną. Nawet jeśli nie spadną duzo- to realnie każdy kolejny miesiąc powinien być gorszy, bo zyski wypracowane ze sprzedaży paliw muszą ładować w wojnę i socjal,który złagodzi efekty kryzysu. Nie ma mowy o nowych inwestycjach, rozwoju przemysłu itd. a pamiętajmy, że po zimie zapotrzebowanie na gaz zmaleje, też od 2023 wchodzą sankcje na ropę.
Zobaczymy. Nie jestem hurraoptymista ale mam nadzieję, że o ile zima będzie "należeć" do Rosji- to wiosna już do "nas".
 
Ogólnie, to mimo tych rekordowych wpływów z sprzedaży paliw- nie powinno być różowo. Mimo tych wpływów sama Rosja przyznaje, że ich ogólne dochody spadną. Nawet jeśli nie spadną duzo- to realnie każdy kolejny miesiąc powinien być gorszy, bo zyski wypracowane ze sprzedaży paliw muszą ładować w wojnę i socjal,który złagodzi efekty kryzysu. Nie ma mowy o nowych inwestycjach, rozwoju przemysłu itd. a pamiętajmy, że po zimie zapotrzebowanie na gaz zmaleje, też od 2023 wchodzą sankcje na ropę.
Zobaczymy. Nie jestem hurraoptymista ale mam nadzieję, że o ile zima będzie "należeć" do Rosji- to wiosna już do "nas".
Pierw trzeba dożyć wiosny i nie zamarznąć bądź nie skończyć na bruku we wlasnym kraju.
 
Bartosiak to dziwny gość. Jakiś geo- polityko- celebryta wojenny :lol: Jedzie głównie na nieustannym straszeniu i mało co z tej jego paplaniny się sprawdza. Niewiele konkretów, a dużo wodolejstwa i teoretyzowania.
Budzisz z tej jego kliki, z kolei forsuje idiotyczne pomysły Unii Polsko- ukraińskiej, którymi zainteresowany jest chyba tylko on sam :lol:

To co mówi czasami Bartosiak, brzmi jak podżeganie do brania bezpośredniego udziału w tej wojnie przez nasz kraj..

Ostatnio błysnął tym, że w przededniu ofensywy w charkowskim powiedział, że to już koniec manewru wojsk pancernych:lol:

Jeszcze przed wojną trochę go oglądałem, później coraz mniej bo wypadał dla mnie coraz gorzej.
Śliski i dziwny typ.
 
Bartosiak to dziwny gość. Jakiś geo- polityko- celebryta wojenny :lol: Jedzie głównie na nieustannym straszeniu i mało co z tej jego paplaniny się sprawdza. Niewiele konkretów, a dużo wodolejstwa i teoretyzowania.
Budzisz z tej jego kliki, z kolei forsuje idiotyczne pomysły Unii Polsko- ukraińskiej, którymi zainteresowany jest chyba tylko on sam :lol:

To co mówi czasami Bartosiak, brzmi jak podżeganie do brania bezpośredniego udziału w tej wojnie przez nasz kraj..

Ostatnio błysnął tym, że w przededniu ofensywy w charkowskim powiedział, że to już koniec manewru wojsk pancernych:lol:

Jeszcze przed wojną trochę go oglądałem, później coraz mniej bo wypadał dla mnie coraz gorzej.
Śliski i dziwny typ.
O! I takie rzeczy lubię czytać :beczka:
 


Tyle, że moim zdaniem to czego ma do końca dowodzić? Że media zmienne są? Są. Skorumpowane i niewiarygodne, forsujące swoją wypaczoną wizję rzeczywistości? Tak. Ale czy w tej konkretnej kwestii tak do końca jest?


Za czasów administracji Obamy – czyli też de facto obecnego POTUS-a sleepy Joe’a – Clintonowa w 2009 roku zaproponowała Ławrowi wielki reset w stosunkach usa-rosja. Nawet dała mu wielki czerwony przycisk na spotkanku.

Co nie zmienia tego, że obecnie gdyby nie szkolenia jankesów, plany Pentagonu i miliardy dolarów, to Kijów już dawno by padł albo putin już dawno zagarnąłby cały wschód ukrainy.

Nasza słodka kaczuszka naczelnik Jarosław w maju 2010 wystąpił z orędziem do „naszych przyjaciół rosjan”. A przecież kaczaffi jest, jak wiadomo, obecnie super anty-ruski. Wszystko by dał naszym sąsiadom i nawet jeździł do kijowa pokazywał na mapie zeleńskiemu jakie mają być ruchy wojsk.

Parafrazując zdanie Henry’ego Temple’a, które odnosił się do UK – państwa nie mają wiecznych sojuszników, ani wiecznych wrogów, wieczne są tylko ich interesy i ich ochrona.
 
Tyle, że moim zdaniem to czego ma do końca dowodzić? Że media zmienne są? Są. Skorumpowane i niewiarygodne, forsujące swoją wypaczoną wizję rzeczywistości? Tak. Ale czy w tej konkretnej kwestii tak do końca jest?


Za czasów administracji Obamy – czyli też de facto obecnego POTUS-a sleepy Joe’a – Clintonowa w 2009 roku zaproponowała Ławrowi wielki reset w stosunkach usa-rosja. Nawet dała mu wielki czerwony przycisk na spotkanku.

Co nie zmienia tego, że obecnie gdyby nie szkolenia jankesów, plany Pentagonu i miliardy dolarów, to Kijów już dawno by padł albo putin już dawno zagarnąłby cały wschód ukrainy.

Nasza słodka kaczuszka naczelnik Jarosław w maju 2010 wystąpił z orędziem do „naszych przyjaciół rosjan”. A przecież kaczaffi jest, jak wiadomo, obecnie super anty-ruski. Wszystko by dał naszym sąsiadom i nawet jeździł do kijowa pokazywał na mapie zeleńskiemu jakie mają być ruchy wojsk.

Parafrazując zdanie Henry’ego Temple’a, które odnosił się do UK – państwa nie mają wiecznych sojuszników, ani wiecznych wrogów, wieczne są tylko ich interesy i ich ochrona.
Bardziej chodzi o platfusów, którzy dziś niby tacy antyruscy, a jeszcze niedawno Putinowi się w pas kłaniali
 
Bartosiak to dziwny gość. Jakiś geo- polityko- celebryta wojenny :lol: Jedzie głównie na nieustannym straszeniu i mało co z tej jego paplaniny się sprawdza. Niewiele konkretów, a dużo wodolejstwa i teoretyzowania.
Budzisz z tej jego kliki, z kolei forsuje idiotyczne pomysły Unii Polsko- ukraińskiej, którymi zainteresowany jest chyba tylko on sam :lol:

To co mówi czasami Bartosiak, brzmi jak podżeganie do brania bezpośredniego udziału w tej wojnie przez nasz kraj..

Ostatnio błysnął tym, że w przededniu ofensywy w charkowskim powiedział, że to już koniec manewru wojsk pancernych:lol:

Jeszcze przed wojną trochę go oglądałem, później coraz mniej bo wypadał dla mnie coraz gorzej.
Śliski i dziwny typ.
Mnie też fascynuje to zjawisko, ciekawie się go słucha bo ma gadane i dużą wiedzę, ale na ile to jest komuś potrzebne (rząd, armia, politycy ?), nie mam pojęcia. I na czym zarabia to jego S&F? Ktoś im płaci za jakieś analizy? Sam Bartosiak pisze książki, które teraz się dobrze sprzedają i to jest ok.

Sam się zastanawiam, czy Bartosiak, Wojczal i Radziejewski, to bardziej celebryci, eksperci, pisarze czy wydawcy?
 
Mnie też fascynuje to zjawisko, ciekawie się go słucha bo ma gadane i dużą wiedzę, ale na ile to jest komuś potrzebne (rząd, armia, politycy ?), nie mam pojęcia. I na czym zarabia to jego S&F? Ktoś im płaci za jakieś analizy? Sam Bartosiak pisze książki, które teraz się dobrze sprzedają i to jest ok.

Sam się zastanawiam, czy Bartosiak, Wojczal i Radziejewski, to bardziej celebryci, eksperci, pisarze czy wydawcy?
czy wkrętaki w rękach służb? :awesome:
 
Mnie też fascynuje to zjawisko, ciekawie się go słucha bo ma gadane i dużą wiedzę, ale na ile to jest komuś potrzebne (rząd, armia, politycy ?), nie mam pojęcia. I na czym zarabia to jego S&F? Ktoś im płaci za jakieś analizy? Sam Bartosiak pisze książki, które teraz się dobrze sprzedają i to jest ok.

Sam się zastanawiam, czy Bartosiak, Wojczal i Radziejewski, to bardziej celebryci, eksperci, pisarze czy wydawcy?
A mnie męczy słuchanie Bartosiaka. Rzygam juz tymi strategicznymi manewrami na obwodzie taktycznym, o czym mówiliśmy podczas narady w stratedżiendfjuczer. Dużo paplaniny, mało konkretów.
 
Bronisław komuRUSKI

polecam przyjrzeć się do kawusi pięknej działalności tego tfu Pana.

A nie to w konfie agenci kurwa coś mi się pojebało sory.
A jarek co drze ryja że mu putin brata zabił według najnowszej narracji fajnopolackiej działa na zlecenie putina.
 
Dla mnie nigdy nie było w polskiej polityce większego, i nigdy nie będzie, ruskiego agenta niż antoni maciora.

We względnie normalnym państwie za ten raport WSI powinien zostać oskarżony o zdradę stanu i gnić do końca życia w pierdlu chociażby za narażenie życia zagranicznych współpracowników służb i ich rodzin. A on co? Dostaje awans na szefa MON. Demoluje resztki zdemolowanej przez poprzedników armii, ośmiesza się -- kłamie i kręci wokół wojskowych kontraktów. Nawet pisuar ma go dosyć.

Po tej katastrofie w MON, ten nieudacznik, dostaje od jarka kolejną zabaweczkę -- Podkomisję ds. Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego pod Smoleńskiem". Jarek musi mu coś dać, by ten siedział cicho i nie ujawniał materiałów na niego. W sumie obydwaj trzymają się w szachu. U jednego tykającą bombą są kwestie obyczajowe u drugiego agentura.

antoś, bawiąc się w pseudo detektywa przepala miliony na bzdury, wyrzuca z komisji ludzi, którzy się z nim nie zgadzają, zostawiając w tej parodii tylko oszołomów jego pokroju. A gdy niezależna amerykańska instytucja robi konkretny raport za 8 baniek, który potwierdza wypadek, ten czubek ukrywa niewygodne fakty.

Mitoman, psychopata i agent. I to nawet niespecjalnie zakamuflowany.
 
We względnie normalnym państwie za ten raport WSI powinien zostać oskarżony o zdradę stanu i gnić do końca życia w pierdlu chociażby za narażenie życia zagranicznych współpracowników służb i ich rodzin
A czy nie jest te raport czasem objęty klauzulą poufności ? Co jest w tym raporcie mości Panie skoro wg Ciebie Antułan ma gnić w więzieniu?
 
A czy nie jest te raport czasem objęty klauzulą poufności ? Co jest w tym raporcie mości Panie skoro wg Ciebie Antułan ma gnić w więzieniu?
Mylisz aneks do raportu WSI z samym raportem, drogi kolego. Aneks mógł ujawnić zarówno adrian dudu jak i lech kaczyński. Żaden tego nie zrobił. Lech pośrednio o aneksie mówił: "Antoni Macierewicz ma jedną przypadłość: nie odróżnia swoich interpretacji od faktów, a tez publicystycznych od twardych dowodów".

Raport WSI maciory został opublikowany z lutym 2007 roku w Monitorze Polskim. Raport ujawnił m.in. aktywnych polskich agentów działających za granicą oraz szczegóły przeprowadzanych przez nich tajnych operacji. Mało? Dla pisuaru i klakierów pewnie tak. Dla każdego rozsądnego zwykły zdrajca.
 
Mnie też fascynuje to zjawisko, ciekawie się go słucha bo ma gadane i dużą wiedzę, ale na ile to jest komuś potrzebne (rząd, armia, politycy ?), nie mam pojęcia. I na czym zarabia to jego S&F? Ktoś im płaci za jakieś analizy? Sam Bartosiak pisze książki, które teraz się dobrze sprzedają i to jest ok.

Sam się zastanawiam, czy Bartosiak, Wojczal i Radziejewski, to bardziej celebryci, eksperci, pisarze czy wydawcy?

Z tych co ja znam to Bartosiak z tą jego kliką jest najdziwniejszy. Do tego trochę czym innym jest tylko komentować wydarzenia na froncie jak Wolski i paru innych, a wpierdalać się wszędzie z tą ANW i rościć sobie prawo do reformowania polskiej armii, nie mając wykształcenia/ doświadczenia w tym kierunku.

Kasa kasą, pogadać każdy może, ale on ma jakieś silne zapędy do wpływania na politykę kraju.

Na fali popełnionego wpisu o Bartosiaku, obejrzałem trochę jego wczorajszego występu u Zychowicza.
Pierwsze z 15-20 minut i strumień świadomości naszego geo-mistyka :lol: Nawet do głosu Zychowicza nie dopuścił :lol:

Później kreuje takie wrażenie, że Ukraina SAMA (no może z niewielką pomocą) jest w stanie bić się z Rosją, i się chełpił, że on to przewidział. Sam pamiętam jak niedługo przed wojną mówił, że Ukraina jest praktycznie bez szans, a armia rosyjska przeszła zmiany, działa sprawnie. Ale to taki szczegół.

No i jak Ukraina może, to i my też, Polish Power! Marginalizuje to, że owszem ukraińcy dzielnie walczą, ale z pomocą USA i kilkunastu państw, które pompują potężne pieniądze, sprzęt, dostarczają im dane wywiadowcze i szkolą ich żołnierzy.
Zostaliby sami to byliby w dupie.
A według Bartoliniego, tak właśnie miało być przecież PIWOT NA PACYFIK, AMERYKANIE ZOSTAWIĄ EUROPĘ, a NATO nie zadziała, artykuł 5 nie zadziała. Wszystko wyszło na odwrót niż gadał i dzięki temu ukraińcy się skutecznie bronią. Mało, że się kompletnie pomylił, to teraz to jeszcze bagatelizuje.

No i nawija, że w ciągu tam 2, czy 3 latach na pewno będzie wojną z Rosją. No jak rządzący będą słuchać takich podżegaczy wojennych jak on to się z pewnością w końcu doczeka tej swojej wojny :facepalm:
Kto myślący chce zawierać unię z państwem, które jest właśnie rozpierdalane w wojnie z mocarstwem?:facepalm:

Nie wiem, czy on tylko tak gada na youtubie i w mediach dla kaski i promocji książek, czy ma jakieś dojścia do polityków, ale mam nadzieję że nikt go tam na poważnie nie bierze.
 
Back
Top