Konflikt Rosja-Ukraina

Zaraz ktoś się ciebie zapyta o badania udowadniające, że Ukraińcy lubią Polaków. Nieorzygotowales się. Krytycy pomoganiu Ukrainie mają jedną merytoryczną osobę po swojej stronie.

Sondaż amerykańskiego ośrodka International Republican Institute potwierdza, że Polska jest najbardziej lubianym przez Ukraińców obcym krajem.
 
Najpierw dane o firmach trollingowych poproszę.

Kiedyś wrzucałem materiał przedwojenny, polecam sekcje komentarzy,wklejam jeden:

"Witaj Stefan, właśnie o tej knajpie "kryjiwce" czy jakoś tak chciałem ci napisać. Byłem kilka lat temu na zorganizowanej wycieczce do Lwowa, większość jej uczestników to niestety "wieś tańczy i śpiewa". Poleźli tam bo usłyszeli że to fancy knajpa, poszedłem i ja wyciagnąć stamtąd mojego kolegę. Na wejściu kolesie przebrani za rezunów polewali każdemu kielona i wymagali toastu "chwała bohaterom", powiedziałem że jestem z Polski i nie ma mowy, coś poburczeli i powiedzieli- to wypij chociaż. W środku to po prostu szok, tak jakby np. Niemcy urządzili u siebie knajpę pod patronatem Einsatzgruppen. Ale pecunia non olet, idioci z Polski bawili się w tej scenografii a muzykanty grali im "Hej sokoły", ale najlepszy był heppening pt. "wieszanie lachów", może bym nawet nie zauważył ale nieopatrznie wybrali klienta ze stołu "polskiego", jak się skapneli to wzieli jakiegoś Ukraińca. Wygladało to tak: dopadali gościa przebrani za Upowców, wlekli go do takiej kańciapy gdzie był stryczek, zakładali pętlę na szyję i zasłaniali wejście, potem był stukot wykopywanego stołka, takie zabawy. Powiedziałem koledze że albo wychodzimy, albo zrobię coś drastycznego, spojrzał na mnie, uwierzył i wyszliśmy....."

Edit @ArizonaDream zajebałem się i nie wrzuciłem linku
 
Last edited:
Najpierw dane o firmach trollingowych poproszę.

Kiedyś wrzucałem materiał przedwojenny, polecam sekcje komentarzy,wklejam jeden:

"Witaj Stefan, właśnie o tej knajpie "kryjiwce" czy jakoś tak chciałem ci napisać. Byłem kilka lat temu na zorganizowanej wycieczce do Lwowa, większość jej uczestników to niestety "wieś tańczy i śpiewa". Poleźli tam bo usłyszeli że to fancy knajpa, poszedłem i ja wyciagnąć stamtąd mojego kolegę. Na wejściu kolesie przebrani za rezunów polewali każdemu kielona i wymagali toastu "chwała bohaterom", powiedziałem że jestem z Polski i nie ma mowy, coś poburczeli i powiedzieli- to wypij chociaż. W środku to po prostu szok, tak jakby np. Niemcy urządzili u siebie knajpę pod patronatem Einsatzgruppen. Ale pecunia non olet, idioci z Polski bawili się w tej scenografii a muzykanty grali im "Hej sokoły", ale najlepszy był heppening pt. "wieszanie lachów", może bym nawet nie zauważył ale nieopatrznie wybrali klienta ze stołu "polskiego", jak się skapneli to wzieli jakiegoś Ukraińca. Wygladało to tak: dopadali gościa przebrani za Upowców, wlekli go do takiej kańciapy gdzie był stryczek, zakładali pętlę na szyję i zasłaniali wejście, potem był stukot wykopywanego stołka, takie zabawy. Powiedziałem koledze że albo wychodzimy, albo zrobię coś drastycznego, spojrzał na mnie, uwierzył i wyszliśmy....."


No już pisałem że znam tylko jedna której udowodniono prowadzenie farmy trolli .
Cat@Net

Edit: niby forma podała dziennikarzy do sądu. Zobaczymy co orzeknie sąd.
Znajdziesz też dane FB o usuwanych kontach z farm trolli.
Pierwsze lepsze.

Masz tu podana nazwę konkretnej ruskiej farmy trolli.
 
Last edited:
@vitas masz w artykule konkretną farmę troli z danymi ile tys troll kont propagandowych prowadzili ich pracownicy.
A firmy działające w Polsce? Bo to od tego się zaczęło.Bez urazy,ale artykuły tego typu to sam mogłem znalezć jak np

I niektóre zarzuty są serio z dupy np że przeciętny Ukrainiec nie dostaje więcej pieniędzy od Panstwa niż Polak co jest bzdurą,a oni zrzucają to na wine ruskich trolli.Tu przykład:

"Nie brakuje też mowy o przydzielaniu dużego socjalu Ukraińcom przez polski rząd. Wedle wielu trolli mają oni otrzymywać do ręki więcej pieniędzy od zwykłego obywatela Polski. Oczywiście, wszystkie te informacje rozsiewane w globalnej sieci to jedno wielkie kłamstwo."
 
A firmy działające w Polsce? Bo to od tego się zaczęło.Bez urazy,ale artykuły tego typu to sam mogłem znalezć jak np

I niektóre zarzuty są serio z dupy np że przeciętny Ukrainiec nie dostaje więcej pieniędzy od Panstwa niż Polak co jest bzdurą,a oni zrzucają to na wine ruskich trolli.Tu przykład:

"Nie brakuje też mowy o przydzielaniu dużego socjalu Ukraińcom przez polski rząd. Wedle wielu trolli mają oni otrzymywać do ręki więcej pieniędzy od zwykłego obywatela Polski. Oczywiście, wszystkie te informacje rozsiewane w globalnej sieci to jedno wielkie kłamstwo."

Powiem tak:
Możliwe ,że się myliłem. Na podstawie faktu, że w Polsce działają farny trolli, i po tym że wielu trolli prorosyjskich jest ewidentnie Polakami, wysunąłem wniosek że polskie firmy też obsługują Rosję. Jednak przyznaje, z braku dowodów, że nie mogłem tego przedstawiać jako fakt- lecz tylko może to pozostać przypuszczeniem.
Moze być tak że wszystkie troll konta ruskie w Polsce są obsługiwane przez farmy zagraniczne, w tym przez słynna już i od lat badana farmę z Petersburga.
Jestem też pewny, że niektóre konta które biorę za płatnych trolli - nie są nimi w rzeczywistości, płatnymi trollami na czyjeś zlecenie, tylko trolluja, rozsiewają dezinformację bezpłatnie.


Co do tego, że trolle podają fakty: oczywiście, że propagandysci rosyjscy nie przedstawiają tylko fejkow i dezinformacji. To by było nielogiczne: płatny propagandysta wykorzystuje wszystko, zwłaszcza fakty. Np z tym socjalem(chociaż, artykuł był pisany chyba w połowie marca, a wtedy info o większym socjalu dla Ukrów niż Polaków chyba był jeszcze dezinformacja).
 
Powiem tak:
Możliwe ,że się myliłem. Na podstawie faktu, że w Polsce działają farny trolli, i po tym że wielu trolli prorosyjskich jest ewidentnie Polakami, wysunąłem wniosek że polskie firmy też obsługują Rosję. Jednak przyznaje, z braku dowodów, że nie mogłem tego przedstawiać jako fakt- lecz tylko może to pozostać przypuszczeniem.
Moze być tak że wszystkie troll konta ruskie w Polsce są obsługiwane przez farmy zagraniczne, w tym przez słynna już i od lat badana farmę z Petersburga.
Zdaje sobie sprawę z trollingu,bo latało tych dziwnych OBCOJEZYCZNYCH kont od chuja,jedni jebali Ukraine,drudzy srali do porzygu "Slava Ukraini"
Więc można powiedzieć,że obie strony są siebie warte pod tym kątem.
Jestem też pewny, że niektóre konta które biorę za płatnych trolli - nie są nimi w rzeczywistości, płatnymi trollami na czyjeś zlecenie, tylko trolluja, rozsiewają dezinformację bezpłatnie.
To już było poruszane.Wystarczy,ze ktoś jest sfrustrowany sytuacją i nie lubi ukrów by go tak określić.Bez urazy,ale jak widziałem twoją działalność na tt,to też można założyć,że dostajesz za to hajs ;P
. Np z tym socjalem(chociaż, artykuł był pisany chyba w połowie marca, a wtedy info o większym socjalu dla Ukrów niż Polaków chyba był jeszcze dezinformacja).
Dolicz sobie dodatki mieszkaniowe,darmową służbe zdrowia,przejazdy i dodatki na samym początku w tym na dzieci i już robi się więcej.
 



Śmieszna gonoburza. Logiczne, że trzeba uważać na słowa. Zwłaszcza że nie wiemy co ci ludzie tam pierdolili, czy nie teksty typu "Ruscy powinni ich wybić " albo "Ukraińcy to zdrajcy, nie powinno się im wysyłać pomocy, bo Wołyń". A to było spotkanie publiczne.

Chuj, nie odpisujcie mi. Przerwa!
 
Temu człowiekowi powinni dożywotnio zabrać polskie obywatelstwo i przerzucić przez mur na granicy polsko-białoruskiej

Jeszcze tego Piechocińskiego od cen prosiaka, guru twittera od wiedzy newsletterowej z tekstami: Rosja nie wstrzyma nigdy dostaw gazu do Polski bo na gazie opiera polską gospodarkę.
Giertych i Lis od tekstów: dlaczego Niemcy mają nie budować NSII. TO zapewnia Polsce bezpieczeństwo.

Oni są gorsi od Brauna i JKM. Tamci przynajmniej są otwarci w swojej rosyjskości...
Chociaż Lis może szykuje już przeprowadzkę jak chatę sprzedaje
1657838660178.png
 
Sondaż amerykańskiego ośrodka International Republican Institute potwierdza, że Polska jest najbardziej lubianym przez Ukraińców obcym krajem.
A ja chciałbym zobaczyć jakieś takie badanie z innego kraju, a chuj tam niech będzie z mniemców, ciekawy jestem czy tam czasem nie wyjdzie że to właśnie ich lubią najbardziej, amerykańskie źródła w tym przypadku mogą być tylko propagandą, gdy ich obserwatorzy zauważyli że u nas w kraju zaczyna się kończyć ten entuzjazm hurra pomagania i wystawiania dupy.

Dla mnie to oni równie dobrze mogą "potwierdzić" że jestem eskimosem, i tak nie uwierzę.
 
nie można wszystkich wrzucać Ukraińców do jednego wora albo wrzucać fejkow by pobudzać do nich nienawiść.
Ale ja nie mogę ich do jednego wora wrzucac?
Infantylne pytanie, skoro już to zrobiliście to chyba jednak można? ;) Ok, a teraz całkiem poważnie - pozostaje Ci wykazanie, że ktoś wrzucał tutaj fejki, by pobudzać nienawiść do Ukraińców oraz, że był w pełni świadom co do tego, że były to fejki. Dajesz.
Oczywiście, że wrzucam takich ludzi do wora "antyukrainskosc", gdyż dla mnie ktoś kto notorycznie wrzuca antyukrainskie treści
Wskaż na te antyukraińskie treści wrzucane tutaj przez jakichś userów i to notorycznie.
oburza się za sam fakt obrony Ukraińców jako narodu
Zapewne nie śledzę tego tematu tak wnikliwie jak Ty i pewnie dlatego nie widziałem gdy ktoś tutaj oburza się samym faktem, że Ukraina jako naród śmie się bronić przed ruskimi, dlatego Ciebie proszę o pomoc i wskazanie na wyrazy takiego oburzenia. Lepiej wiedzieć kto nas czyta i z kim się poglądy wymienia, bo mając taką wiedzę jak Ty należałoby odpowiednio piętnować takich userów. Tak im dopierdolimy słownie, że pewnie poproszą o per bana i pojadą bić się z ruskimi za wolną Ukrainę zapewniając również tym samym zawczasu, by ruscy nie zaczęli bić nas.
czy wykazującego brak logiki w przypisywaniu narodowi cech na podstawie jednostkowych przypadków
Całemu narodowi? Ktoś to wyartykułował tutaj? Dawaj ich na tapetę, bedziem jebać, co nie @Karateka@ ?
sugerowanie że nie Ukrainie nie ma wojny bo wstawi się zdjęcie z restauracji
Ktoś, kto tutaj sugerował, że na Ukrainie wojna nie rozpoczęła się w lutym tego roku (a może nawet, że nie ma tam wojny, nie pamiętam dokładnie), po wymianie zdań w tym temacie poprosił o per bana. Dawaj kolejnych, któż to taki śmiał zasugerować, że wojny tam nie ma na podstawie zdjęć z restauracji?
I uważam, że manipulacja jest tu, iż , wiedząc co mam na myśli, zacząłeś pisać o tak absurdalnej definicji "anty" która niemal wyklucza by istnieli ludzie nastawieni "anty".
Rozumiem, że sprzeciwiasz się powszechnie przyjętej definicji "anty" nazywając ją absurdalną ale zostało Ci jeszcze wprowadzenie własnej do słownika PWN. "Anty", czyli "przeciwdziałający, występujący przeciw, przeciwny". Zanim definicja, którą odrzucasz nie zostanie zamieniona na Twoją, musisz udźwignąć jej ciężar, tak więc podaj przykłady wpisów osób piszących tutaj, które świadomie działają przeciw narodowi Ukraińskiemu, bo tymże jest właśnie "antyukraińskość".
 
Last edited:
Nie będę już z Tobą dyskutował @klocuniek , już to pisałem. Traktujesz moje odpowiedzi wybiórczo, co chcesz to ignorujesz, co chcesz reinterpretujesz po swojemu wymyślając inne rzeczy niż napisałem, ich inny sens , łapiąc się za słówka , gdy ja łapie cię za słówka czy proszę o twoje definicje, srasz na to, gdy podaje przykłady jakie absurdy i kwiatki wychodzą z twoich interpretacji - to ignorujesz to.

Jednym słowem: rzezbiż w intelektualnym gównie, i proszę, nie pytaj się mnie o przykłady artystów rzeźbiących w gównie, bo Ty wyśmiał byś rozmówcę gdyby napisał związek frazeologiczny "Kamień spadł mi z serca" , że przecież kamień z serca nie spada. A nie, czekaj. Napisalbys , że to związek frazeologiczny i zły przykład, a ty się czepiasz skrótów myślowych :)
 
56e0d389f7f62.jpg


Jaka jest definicja plugowatosci? Jakie badania stwierdziły że naród jest plugawy, jaka jest miara?

Czemu Klocuniek o to nie pytał ?
Jak Klocuniek obroni , że twierdzenie iż cały naród jest plugawy , nie jest antyukrainskim nastawieniem ?

e0a6bdf6556f7.jpg



Proszę bardzo. Tutaj typ wyrazznie mówi że nie powinno się pomagać Ukraińcom. Wyraźnie stwierdza , i w innych filmach też, że powinni być zostawieni ruskim ma pożarcie, bo Wołyń.

d1cab1f0ad1b1.jpg


I zaczęły się pierwsze absurdy. @klocuniek pewnie uważasz, że próba 3 Ukraińców pod takie tezy to wystarczające badania statystyczne?

W skrócie: antyukrainski tekst z dupy nie tylko przypisujący narodowi dane negatywne cechy co jeszcze stwierdzający że wie, jak dany naród będzie się zachowywał :)
Wiem. Napiszesz za miał prawo stwierdzić że TYLKO patologia u nas zostanie na podstawie przyznawania 500+(swoją drogą które wtedy nie było nawet planowane dla Ukrów , i nie mógł też wiedzieć czy zachód nie będzie przyznawał im socjalu ).
Ot, typowe sianie nienawiści wobec Ukraińców. A nie rozmawiam z tobą bo kłamiesz że tego nie widzisz.






6bf3956f09e11.jpg


Czyżby ktoś tutaj, bez podania argumentów, straszył, że przez Ukraińców Polacy pójdą na zdalne ? :)
6c31f2871f9ec.jpg


Jeden z kolejnych idiotyzmow. Jeden przypadek - przypisujemy całemu narodowi, kilkanaście osób w lajkach przyklaskuje.
Oczywiście debil nie pomyśli że to samo musiałby mówić o Polakach wśród których też były takie zachowania. Ba, i jeszcze gorsze. Debil idąc takim tokiem rozumowania- musiałby tam uważać o każdym narodzie świata. Tego tu będzie od chuja w tym wątku.
Ciekawi mnie jak zaczniesz naciągać logikę by to bronić i uznać że jest obiektywny, albo łapiąc się za słówka będziesz udowadniał że nie miał na myśli ogólnie Ukraińców , lecz tylko te mała zła część xd


To na początek, po pierwszych stronach.
 
Możesz być pewnym tego, że gdyby ruscy zaatakowali Polskę to Ukraińcy szli by z nimi ramię w ramię i jedyna pomoc od nich to by była gdyby szybko zastrzelili Ciebie i Twoją rodzinę żebyś nie musiał patrzeć jak ich gwałcą na Twoich oczach. Nie zmieni tego ukraińska flaga łopoczącą w tvn ani hipisowskie opowieści o wspaniałych serduszkach na fejsiuniu.

Ludzie patrząc w te ekrany, zatracili poczucie rzeczywistości już całkiem.

Jeszcze nam ta cała "pomoc" wyjdzie bokiem.


Na podstawie jakich badań stwierdzasz, że Ukraińcy zaatakowali by Polskę z ruskimi?
Podaj przykłady z historii kiedy tak robili, jaki by dziś mieli w tym cel. Musisz mieć twarde dowody skoro stwierdzasz iż to jest fakt?

Czyżbyś....siAl niemerytoryczny propagandę by straszyć Ukraińcami bo jesteś antyukrainsko nastawiony?


Myślałeś że moje przeglądanie tematu cię ominie? I tak przeglądam wybiórczo :p
 
Na podstawie jakich badań stwierdzasz, że Ukraińcy zaatakowali by Polskę z ruskimi?
Podaj przykłady z historii kiedy tak robili, jaki by dziś mieli w tym cel. Musisz mieć twarde dowody skoro stwierdzasz iż to jest fakt?

Czyżbyś....siAl niemerytoryczny propagandę by straszyć Ukraińcami bo jesteś antyukrainski nastawiony?


Myślałeś że moje przeglądanie tematu cię ominie? I tak przeglądam wybiórczo :p
:antonio:
 


A to dopiero zanim zaczną się tu pojawiać słynne troll konta Typu Kulfony i Rossy :p

A może nie będzie potrzebne. Może Klocuniek przyzna mi , że chyba zdarzają się tu ludzie nastawieni (i tu mam problem, bo nie mogę użyć słowa "antyukrainsko" . Więc uznam że np Ty jesteś Ukrainosceptykiem :p ale myślę że sam byś się nazwał antyukraincem :p )
 
A to dopiero zanim zaczną się tu pojawiać słynne troll konta Typu Kulfony i Rossy :p

A może nie będzie potrzebne. Może Klocuniek przyzna mi , że chyba zdarzają się tu ludzie nastawieni (i tu mam problem, bo nie mogę użyć słowa "antyukrainsko" . Więc uznam że np Ty jesteś Ukrainosceptykiem :p ale myślę że sam byś się nazwał antyukraincem :p )
@klocuniek na litość Buzka!!!

Przyznaj mu!!!


1657872735368.png
 
Z tymi uczelniami to chyba , na szczęście, okazała się manipulacja. UW nie przyznał tych miejsc Ukraińcom kosztem Polaków tylko zwiększył pulę co roku przyznawana obcokrajowcom.
 
Bo wiecie, zwiększenie puli obcokrajowcom to wcale nie jest uprzywilejowanie pewnej grupy. Pomyślmy: kadra z gumy, akademiki z gumy, stypendia z gumy, ubezpieczenia z gumy...
Nie no, czego te ruskie onuce chcą to ja nie rozumiem.
 
Bo wiecie, zwiększenie puli obcokrajowcom to wcale nie jest uprzywilejowanie pewnej grupy. Pomyślmy: kadra z gumy, akademiki z gumy, stypendia z gumy, ubezpieczenia z gumy...
Nie no, czego te ruskie onuce chcą to ja nie rozumiem.


Więc każdy uniwersytet na świecie jest wstrętny i uprzywilejowuje niesprawiedliwie innych, bo ma pulę dla obcokrajowców.
My mamy nagle z milion obcokrajowców więcej, więc zwiększa się pulę, zwłaszcza, że to logiczna inwestycja - ci ludzie będą wykształcenia kadra dla dodatkowych Ukraińców.
Jakby nagle pojawiło się 2 mln więcej Polaków, to by był sens zwiększyć miejca na uniwersach dla Polaków.

No i to naciągany argument.
Państwo uprzywilejowuje kibiców, bo finansuje taki a taki sport, a dzieci umierają na nowotwór. Państwo utrzymuje teatry- a psychiatria siada.
Tak samo ten argument. Dziekanat robi nowe miejsca na uniwersku - oj, a mogliby wyremontować akademik.
Ale gdyby wyremontowali akademik - można by pisać że mogli stworzyć nowe miejsca do studiowania. Albo że to też uprzywilejowanie bo w akademikach są też obcokrajowcy.

No i ci Ukraińcy też będą korzystać z akademików z gumy,ubezpieczenia z gumy itd. czyli są równo traktowani :)


Ale uważam że ta liczba miejsc jest skandalicznie za duża. To powinno być 200-500 miejsc. A nie kurwa ponad 2 tys.
 
Więc każdy uniwersytet na świecie jest wstrętny i uprzywilejowuje niesprawiedliwie innych, bo ma pulę dla obcokrajowców.
My mamy nagle z milion obcokrajowców więcej, więc zwiększa się pulę, zwłaszcza, że to logiczna inwestycja - ci ludzie będą wykształcenia kadra dla dodatkowych Ukraińców.
Jakby nagle pojawiło się 2 mln więcej Polaków, to by był sens zwiększyć miejca na uniwersach dla Polaków.

No i to naciągany argument.
Państwo uprzywilejowuje kibiców, bo finansuje taki a taki sport, a dzieci umierają na nowotwór. Państwo utrzymuje teatry- a psychiatria siada.
Tak samo ten argument. Dziekanat robi nowe miejsca na uniwersku - oj, a mogliby wyremontować akademik.
Ale gdyby wyremontowali akademik - można by pisać że mogli stworzyć nowe miejsca do studiowania. Albo że to też uprzywilejowanie bo w akademikach są też obcokrajowcy.

No i ci Ukraińcy też będą korzystać z akademików z gumy,ubezpieczenia z gumy itd. czyli są równo traktowani :)


Ale uważam że ta liczba miejsc jest skandalicznie za duża. To powinno być 200-500 miejsc. A nie kurwa ponad 2 tys.
Miałeś przerwe robić :tysoncoffe:
 
Back
Top