Konflikt Rosja-Ukraina

@szplin tak z ciekawosci, odpaliłeś się o bandrze u ukrach jak dopiero wojna jebnęła. Taki z Ciebie patryjota, że ukry nas zdominują to czemu wcześniej sie nie wypowiadałeś? Gadasz jakieś gówno hasło o fajnopolakach, czemu nie trąbisz co w tym kraju robi rozjebunde czyli np. pedały w sukienkach czarnych itp. itd? Oczywiście, to żaden zarzut, pytanie. Jak zabrzmiało ofensywnie sorry, nie taki był zamiar.
Bo jest ruskim agentem, proste!
 

oj gorsze rzeczy już robił, to wstawienie się za byłym politykiem SO który bawił się w Donbasie...

W TVP muszą rozdawać politykom opozycji pigułki gwałtu, albo Kurski z tyłu stoi i ma kałacha...

A jej wypowiedzi o Armi Czerwonej <3






Serio wojna na Ukrainie udowodniła, że potrzebne są stany zjednoczone Europy, a nie graniu na upadek i osłabienie innych państw w UE przez Niemcy?

Boże to pierdolenie o praworządności w świątyni korupcji czyli UE bez podstawowych procedur antykorupcyjnych. Dziwki mówi o dziewictwie w burdelu...
 
Serio wojna na Ukrainie udowodniła, że potrzebne są stany zjednoczone Europy, a nie graniu na upadek i osłabienie innych państw w UE przez Niemcy?

Mysle, ze pokazala ze przyydalaby sie armia europejska, o ktorej Kaczynscy od dawna mowili. Komu sie najbardziej nie podoba ten pomysl? Oczywisci, ze Niemcom.
 
@szplin tak z ciekawosci, odpaliłeś się o bandrze u ukrach jak dopiero wojna jebnęła. Taki z Ciebie patryjota, że ukry nas zdominują to czemu wcześniej sie nie wypowiadałeś? Gadasz jakieś gówno hasło o fajnopolakach, czemu nie trąbisz co w tym kraju robi rozjebunde czyli np. pedały w sukienkach czarnych itp. itd? Oczywiście, to żaden zarzut, pytanie. Jak zabrzmiało ofensywnie sorry, nie taki był zamiar.
Akurat myślę, że kościół w dzisiejszych czasach nie jest takim autorytetem jak go rysujesz i nie ustawia nam wszystkim życia. Chyba łatwo się wciągnąłeś w tę antyklerykalną narrację. Nie zmienia to faktu, że nawet jeśli kościół nie przystaje do współczesnosci, to cała nasza cywilizacja zrodziła się na chrześcijańskich korzeniach i głupotą jest usilne odrywanie się od tych podstaw.
A co do mojego antybanderyzmu i temu podobnych, to moja narracja od zawsze taka była. Przed wojną mniej intensywna, bo jednak wtedy mniej mnie to dotyczyło bezpośrednio. To jak to jest rozgrywane przez naszych polityków i przez nasze społeczeństwo nie podoba mi się i uważam, że zmierza w złym kierunku, co ostatecznie uczyni dużo większą rozjebundę niż te "pedały w sukienkach czarnych". Fajnopolactwo to termin, który pojawił się niedawno i zaadaptowałem go na potrzeby swojego słownika, zastępując nim termin platfusy. Ich wizja Polski też mi nie odpowiada i też wielokrotnie dawałem temu wyraz. Myślę, że fajnopolacy też mają większy wpływ niż kościół. Ile znasz osób powtarzających bezmyślnie to co powie tvn, a ile powtarzających bezmyślnie to co ksiądz powiedział na kazaniu?
Nie wiem od kiedy wpadały Ci w oko moje posty, ale od zawsze byłem pełen krytycyzmu wobec wielu politycznych, antypolskich działań.
 
Akurat myślę, że kościół w dzisiejszych czasach nie jest takim autorytetem jak go rysujesz i nie ustawia nam wszystkim życia. Chyba łatwo się wciągnąłeś w tę antyklerykalną narrację. Nie zmienia to faktu, że nawet jeśli kościół nie przystaje do współczesnosci, to cała nasza cywilizacja zrodziła się na chrześcijańskich korzeniach i głupotą jest usilne odrywanie się od tych podstaw.
A co do mojego antybanderyzmu i temu podobnych, to moja narracja od zawsze taka była. Przed wojną mniej intensywna, bo jednak wtedy mniej mnie to dotyczyło bezpośrednio. To jak to jest rozgrywane przez naszych polityków i przez nasze społeczeństwo nie podoba mi się i uważam, że zmierza w złym kierunku, co ostatecznie uczyni dużo większą rozjebundę niż te "pedały w sukienkach czarnych". Fajnopolactwo to termin, który pojawił się niedawno i zaadaptowałem go na potrzeby swojego słownika, zastępując nim termin platfusy. Ich wizja Polski też mi nie odpowiada i też wielokrotnie dawałem temu wyraz. Myślę, że fajnopolacy też mają większy wpływ niż kościół. Ile znasz osób powtarzających bezmyślnie to co powie tvn, a ile powtarzających bezmyślnie to co ksiądz powiedział na kazaniu?
Nie wiem od kiedy wpadały Ci w oko moje posty, ale od zawsze byłem pełen krytycyzmu wobec wielu politycznych, antypolskich działań.
Nie uważasz, że właśnie powinniśmy odciąć się od tych podstaw bo bo to jest totalna ciemnota?
 
Nie, nie uważam. Nawet jeśli bardzo daleko mi do religii, to nie mam zamiaru się odcinać od korzeni. Wolę to niż 100 płci oznaczających uwolnienie od ciemnoty
A i odpowiadając na Twoje pytanie, sorry, żę tak chaotycznie i zamiast w jednym poście to w kilku. Znam ludzi co napierdalają ten TVN ilefabryka dała, i uwierz mi są lepszymi ludźmi niż Ci co co niedziela do kościółka chodzą i bandzie gości w kieckach na tace bulą. Ale skończy się 45 minutowe pierdolenie o szopenie, i dalej zostają mendami jak byli.
 
A i @szplin żebyś mnie dobrze zrozumiał. To było pytanie z ciekawości, ja nie mam zamiaru z Tobą się kłócić i udowadniać jakiś racji, bo zdaję sobie sprawę, że mogę ich nie mieć, i może tam pierdole od rzeczy. Ale dzięki za odpowiedź, i tak jak Ci pisalem to nie miało brzmieć atakująca czy coś.
 
A i @szplin żebyś mnie dobrze zrozumiał. To było pytanie z ciekawości, ja nie mam zamiaru z Tobą się kłócić i udowadniać jakiś racji, bo zdaję sobie sprawę, że mogę ich nie mieć, i może tam pierdole od rzeczy. Ale dzięki za odpowiedź, i tak jak Ci pisalem to nie miało brzmieć atakująca czy coś.
Spoko, konstruktywne kłótnie nie są czymś złym. Nie ma dwóch osób o identycznym światopoglądzie.
 
Spoko, konstruktywne kłótnie nie są czymś złym. Nie ma dwóch osób o identycznym światopoglądzie.
Tylko wiesz, niektórzy nie są w stanie tego dostrzec, że ktoś inny może mieć rację, a ja gadam głupoty. A ja rozróżniam to i mogę jakoś stwierdzić, że wiesz może to jednak ja pierdolę od rzeczy.
 
Tylko wiesz, niektórzy nie są w stanie tego dostrzec, że ktoś inny może mieć rację, a ja gadam głupoty. A ja rozróżniam to i mogę jakoś stwierdzić, że wiesz może to jednak ja pierdolę od rzeczy.
W poglądach i emocjach niekoniecznie musi być jedna i jedyna, niezaprzeczalna racja.
Jestem Polakiem i ważna jest dla mnie polskosć. Ktoś inny może powiedzieć, że tylko się tu urodził i w dupie ma patriotyzm. Nie znajdę z nim jedynego rozwiązania.
 
Nie, nie uważam. Nawet jeśli bardzo daleko mi do religii, to nie mam zamiaru się odcinać od korzeni. Wolę to niż 100 płci oznaczających uwolnienie od ciemnoty

albo albo - nie ma innych opcji :) a tak na powaznie. Nie uwazasz, ze sa inne opcje? Ze nie trzeba wybierac miedzy Maja Stasko a Grzegorzem Braunem? Ze spektrum pogladow i mozliwosci jest wieksze niz 2 skrajnosci?
 
albo albo - nie ma innych opcji :) a tak na powaznie. Nie uwazasz, ze sa inne opcje? Ze nie trzeba wybierac miedzy Maja Stasko a Grzegorzem Braunem? Ze spektrum pogladow i mozliwosci jest wieksze niz 2 skrajnosci?
I uważasz, że wybrałem leżenie plackiem przed ołtarzem?
 
albo albo - nie ma innych opcji :) a tak na powaznie. Nie uwazasz, ze sa inne opcje? Ze nie trzeba wybierac miedzy Maja Stasko a Grzegorzem Braunem? Ze spektrum pogladow i mozliwosci jest wieksze niz 2 skrajnosci?
Najlepsze jest to, że za takie podejście jesteś jebany i przez lewaków i przez prawaków. Ci pierwsi będą Ci jechać od zgniłego symetrysty, ci drudzy od fajnopolaka i… lewaka:D
No musisz się jednoznacznie opowiedzieć w tej wojnie plemiennej, nie ma innej opcji
 
No dobra, ale dlaczego Ci co się odcinają od religii, muszą pójść w 100 płci?
FRcu9TeXEAMjvTM.jpeg


I nie mówiłem o odejściu od religii a o odejściu od podwalin europejskiej cywilizacji. Bo tradycyjna religia, serwowana na dawną modłę, we współczesnym świecie jest archaizmem nieprzystającym do obecnych czasów. Choć wkrótce jedna z religii zdominuje europę i nie będzie to religia chrześcijañska a taka dużo bardziej zacofana
 
Najlepsze jest to, że za takie podejście jesteś jebany i przez lewaków i przez prawaków. Ci pierwsi będą Ci jechać od zgniłego symetrysty, ci drudzy od fajnopolaka i… lewaka:D
No musisz się jednoznacznie opowiedzieć w tej wojnie plemiennej, nie ma innej opcji
Jak jest wojna musisz sobie wybrac strone, zeby pozniej brac udzial w ewentualnym podziale lupow. A jak nie opowiesz sie po ktorejs ze stron, to albo zostaniesz z niczym, albo oberwiesz rykoszetem w trakcie walk.
 
No dobra, ale dlaczego Ci co się odcinają od religii, muszą pójść w 100 płci?
Przecież to nie chodzi o "tych co się odcinają od religii" (bo oni nie mają w dyskursie znaczenia, tak samo jak centrowa prawica), tylko o tych, którzy nadają ton debacie - a więc (obecnie) skrajnej lewicy. Wystarczy sobie przypomnieć "standardy" z lat dziewięćdziesiątych/wczesnych dwutysięcznych, a porównać je z dzisiejszymi, żeby zrozumieć, że konserwatywna część społeczeństwa wypada regularnie przez okno overtone'a, i że oczywiście żadne granice nie są nigdy przekraczane - one są po prostu przesuwane. Stąd dziś np. uniwersytety w Ameryce Północnej są w zasadzie skrajnie lewicowe, co jeszcze 30-20 lat temu nie miało miejsca.

Poglądy sobie każdy może mieć jakie chce, ale jeśli nie podoba mu się 100 płci, to lepiej żeby dawał sprzeciw obecnemu ruchowi (nawet jeśli według jego standardów jego "sprzymierzeńcem w tej walce" jest bigoteria), bo za 20 lat obudzi się nie tylko ze 100 płciami jako standard szkolny, ale jeszcze może i z chujem w dupie XD
 
Last edited:
No dobra, ale dlaczego Ci co się odcinają od religii, muszą pójść w 100 płci?
Czechy to kraj gdzie jest większość ateistów mimo wszystko masz jeden z najwyższych procent wydawania kasy na wróżki i te inne pierdoły -więc nie tylko w 100 płci :muttley:
A po drugie: sam podział prawica i lewica sprawia, że poglądy są sprzedawane w pakiecie. A dlaczego podział ten jest słaby: Szwajcaria ładnie to wyjaśnia. Mobilna eutanazja i jednocześnie wypowiedzi o UE i NATO niczym u narodowców, a ich prawo imigracyjne to może nie marzenie Bosaka ale blisko...
Oni zresztą też fajne afery polityczne: Słowacja czy Czechy, któryś z tych krajów ma takie prawo, że afera taśmowa z 2015 roku jak w Polsce nigdyby nie wybuchła, bo publikowanie takich rozmów byłoby nielegalne...
 
Czechy to kraj gdzie jest większość ateistów mimo wszystko masz jeden z najwyższych procent wydawania kasy na wróżki i te inne pierdoły -więc nie tylko w 100 płci :muttley:
A po drugie: sam podział prawica i lewica sprawia, że poglądy są sprzedawane w pakiecie.

I Czechy jedneczesnie sa bardzo malo przyjazne dla feministek, konserwatywny kraj, tradycyjna rodzina.
 

O co tu chodzi z tą nauczycielką, że zwróciło to Twoją uwagę? Możesz jej jakieś wpisy przytoczyć, bo zawieszono ją w pełnieniu obowiązków służbowych aż do wyjaśnienia sprawy (donos).

Z mojej strony, tak po pobieżnym przeglądzie:

Niejaki Marcin Ludwik Rey, którego wpis z fejsa przytaczasz pisze:

"Kontrolowana przez Grzegorza Brauna fundacja „Polskie Veto”

Zarząd tej fundacji tworzą : Arkadiusz Rakoczy i Arkadiusz Niuk, a Braun obok Skalika zasiada w Radzie Fundacji:

Tak więc ciekawe na czym opiera swoje twierdzenia ten Marcin pisząc, że Braun kontroluje tę fundację. Dalej pisze on, że fundacja niby potwierdza w opisie zbiórki, że ta nauczycielka prowadziła profil „Ukrainiec NIE jest moim bratem”. Gówno tam potwierdza, oto co czytamy na ten temat w opisie zbiórki:

"Od czerwca 2014 roku prowadzi fanpage nt. relacji polsko-ukraińskich, podkreślając porażającą w nich asymetrię i nierozliczone kwestie historyczne. Robiła to również w swoich tekstach publicystycznych pisanych w latach 2015-2017, a więc w zupełnie innej rzeczywistości, a także na Twitterze pod własnym imieniem i nazwiskiem."

W powyższym nigdzie nie ma potwierdzenia, że chodzi o profil „Ukrainiec NIE jest moim bratem”. Być może tak jest, jednak z opisu zbiórki tego się nie dowiadujemy, a więc Marcinowi rośnie nos. Wrzucasz takie coś bo pojawiły się jakieś pomówienia o Braunie i smaczki o nauczycielce z Sosnowca? Zawieszono ją w pracy ze względu na oskarżenia, ciekawe jak to się zakończy. Być może ona rzeczywiście prowadziła ten profil ale jak na razie nie znajduję tam podstaw (zbyt pobieżnie przeglądam pewnie), by ewentualnie mogła zostać jej orzeczona wina przestępstwa. Obecnie w opisie zbiórki na prawniczą batalię można przeczytać:

"wszystko to wskutek donosu blogera, który zamieścił oczerniające ją posty w mediach społecznościowych. Są one udostępniane niezliczoną ilość razy wraz z wizerunkiem Pani Jolanty i bez jej zgody. Wskutek tych postów i zawartych w nich nieprawdziwych zarzutów oraz licznych insynuacji nauczycielka wręcz boi się o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich. "

Jeśli komuś się chce, tu jest ten profil „Ukrainiec NIE jest moim bratem”, a tu TT tej nauczycielki:
 

Szplin 3 tygodnie temu zapodał tego TT i pisałem wtedy: "Co do samych zdjęć z tego TT to jakoś mi to tak wygląda na doklejenie tego bojownika z emblematami SS Galizien - chciałbym oczywiście mieć rację":

Niestety moje nadzieje były płonne (nie znalazłem tego wtedy):



W poprzednim poście zapomniałem podać linka o którym mówiłem:
 
Szplin 3 tygodnie temu zapodał tego TT i pisałem wtedy: "Co do samych zdjęć z tego TT to jakoś mi to tak wygląda na doklejenie tego bojownika z emblematami SS Galizien - chciałbym oczywiście mieć rację":

Niestety moje nadzieje były płonne (nie znalazłem tego wtedy):



W poprzednim poście zapomniałem podać linka o którym mówiłem:

Ale to niedobrze o tym mówić/pisać. Lepiej pogadać o czarnych sukienkach albo o tym jak na złość putinowi odmrozimy sobie uszy i dzięki temu nie będziemy hipokrytami. Huraa...
 
Proszę Państwa tak.

Skoro Niemcy uciekają i odcinają się od tematu Hitlera, bo to jebany zbrodniarz to czemu Ukraińcy gloryfikują oprawców i nazywają ulice imieniem Bandery, a dzieci śpiewają o nim piosenki w przedszkolu ?
No kurwa to jest taki szpagat z logiki, że ja nie jestem w stanie sobie tego wyobrazić.
To może z innej strony.
Ukraina, jako-tako nie ma w swoich szeregach ludzi historii, na których mogłaby budować swoją państwowość, nie ma podwalin osobowych pod fundament narodowy.
Myślę, że głównie dlatego w pewnych kręgach Bandera był tak wywyższony. Na bezrybiu, to i rak ryba.
To co wydarzyło się na Wołyniu to ludobójstwo, temat którego nie da się zapomnieć, ale też trzeba spojrzeć na ten temat z szerszej perspektywy.
Nasz antagonizm do Niemiec znacząco stopniał, po tym jak rzesza Polaczków klepała eurosy u Niemiaszka. Mam przeczucie, graniczące z pewnością, że gdyby na Ukrainie była kraina mlekiem i miodem płynąca a mieliby problemy z demografia i rękami do pracy to dla wielu Polaków również kwestia baderyzmu byłaby " bardziej do przyjęcia".
Pomimo trudniej historii między naszymi narodami, które były od wieków sterowane z Moskwy i Berlina - a Ci świetnie antagonizowali Nas, Bałtów,Kozaków i inne ludy z Europy środkowo-wschodniej, mamy teraz szansę zerwać z bolesna przeszłością i dla dobra POLSKI osłabić jednocześnie Moskwę i Berlin.
Z całym szacunkiem do ofiar, rodzin ofiar l, ale i wszystkich Polaków powinniśmy w tym momencie realizować żywotny interes Państwa Polskiego, w którego interesie leży niezależna od Rosji i balansująca ją w basenie Morza Czarnego, stabilna Ukraina
 
Szplin 3 tygodnie temu zapodał tego TT i pisałem wtedy: "Co do samych zdjęć z tego TT to jakoś mi to tak wygląda na doklejenie tego bojownika z emblematami SS Galizien - chciałbym oczywiście mieć rację":

Niestety moje nadzieje były płonne (nie znalazłem tego wtedy):



W poprzednim poście zapomniałem podać linka o którym mówiłem:

 
Back
Top