Konflikt Rosja-Ukraina

1650985401408.png
 
No tak wcześniej połykali plandemiczną propagandę, teraz pro-moskiewską.
Ja to bym chcial zeby moj swiat byl taki prosty i zero-jedynkowy jak twoj. Kazdy ma jakas nalepke i jest przyporzadkowany. Chuj z tym, ze czlowiek (kazdy) jest mega skomplikowany i nawet jak podziela twoje zdanie w jednej kwestii, niekoniecznie musi zgadzac sie z twoim tokiem myslenia.

iu
 
Zadziwia mnie kosciol katolicki podczas tej wojny. Na przyklad czeski kardynal Duka wyprodokuwal cos takiego: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/...edlova-zenska-lobby.A220426_121718_domaci_klf

I na przyklad:
- gwlaciciele rosyjscy to tez ofiary i nie wolno ich rozliczac za te czyny, bo dzialaja pod wplywem duzego stresu, wrecz amoku
- nie mozna sie gniewac na ruskich bo to prosta droga do nacjonalizmu i szowinizmu, taki gwalciciel czasem moze nawet pomoc poszkodowanej kobiecie
- kobiety powinny sie bronic co najwyzej przy uzyciu sprayu pieprzowego lub pistoletu hukowego
- dziecko z gwaltu ma oczywiscie donosic i jezeli juz tak bardzo go nie chce to moze go oddac spoleczenstwu
 
Ja to bym chcial zeby moj swiat byl taki prosty i zero-jedynkowy jak twoj. Kazdy ma jakas nalepke i jest przyporzadkowany. Chuj z tym, ze czlowiek (kazdy) jest mega skomplikowany i nawet jak podziela twoje zdanie w jednej kwestii, niekoniecznie musi zgadzac sie z twoim tokiem myslenia.

iu

Szczerze, to spoko wypowiedź. Krytyczna, ale na poziomie i props za to
 
Czyli wyszło na to, że dobrze, że Europa pobiła historyczny rekord w kupnie gazu od Rosji na przełomie marca/kwietnia. Jak to widzicie dalej? Ja myśle, ze to jest straszenie palcem takich państw jak Niemcy czy Francja. Rubel w bardzo dobrej kondycji(lepszej niż przed sankcjami)
 
Last edited:
Rubel w bardzo dobrej kondycji(lepszej niż przed sankcjami)
W sumie jak to z tym jest, bo tych finansjerskich informacji jakos malo w moje sito wpada.

Jedna narracja mowi ze owszem wyzszy, ALE ;) dlatego ze czesc aktywow walutowych prywatnych jest kontrolowana przez panstwo i wymieniana po sztucznych cenach (jesli dobrze to rozumiem to tak jakby rzad Wenezuelski na oficjalnej stronie rzadowej sobie kurs dolara ustalil, i kazdemu na kim moze lape polozyc MUSI po tym kursie sie wymienic, choc - czarny pewnie - rynek swoje). No i teraz jest przeciaganie liny, kto mocniejszy, kto z kim, kto komu co narzuci, itd. Ciekawe czy ktos, a raczej jak mocno, tu Rosje finansowo wspiera (my zesmy Hrywne kupili przeciez).
 
W sumie jak to z tym jest, bo tych finansjerskich informacji jakos malo w moje sito wpada.

Jedna narracja mowi ze owszem wyzszy, ALE ;) dlatego ze czesc aktywow walutowych prywatnych jest kontrolowana przez panstwo i wymieniana po sztucznych cenach (jesli dobrze to rozumiem to tak jakby rzad Wenezuelski na oficjalnej stronie rzadowej sobie kurs dolara ustalil, i kazdemu na kim moze lape polozyc MUSI po tym kursie sie wymienic, choc - czarny pewnie - rynek swoje). No i teraz jest przeciaganie liny, kto mocniejszy, kto z kim, kto komu co narzuci, itd. Ciekawe czy ktos, a raczej jak mocno, tu Rosje finansowo wspiera (my zesmy Hrywne kupili przeciez).
Powinniśmy się dowiedzieć w piątek bo wtedy będzie posiedzenie banku centralnego w Rosji i najprawdopodobniej obniżenie stóp procentowych. Ale tak jak piszesz. Ktoś musi finansowo mocno wspierać rubla bo na pewno nie osiągnął takiego wyniku przez kupowanie go przez indywidualne osoby jak ja albo jakieś mniejsze inwestycje. Ale ze spekulacji wynika, że powinien teraz lekko spaść i już niestety (niestety dla reszty, nie dla Rosji) utrzymać już swoją pozycje. Ale ta wojna ma tyle niewiadomych, że myśle, ze dalej warto inwestować coś tam w tą walutę.

A ktoś kojarzy jak to jest z płaceniem za ten gaz? Płacą im jednak w rublach? Bo to by wiele wyjaśniło w sumie.
 
12 godzinny dzien pracy i bycie na czele statystyk samobojstw,
Samobójstwa bo pracują po 12 godz.?
Marna przyszłość mnie czeka :childcry:
gwlaciciele rosyjscy to tez ofiary i nie wolno ich rozliczac za te czyny, bo dzialaja pod wplywem duzego stresu, wrecz amoku
- nie mozna sie gniewac na ruskich bo to prosta droga do nacjonalizmu i szowinizmu, taki gwalciciel czasem moze nawet pomoc poszkodowanej kobiecie
- kobiety powinny sie bronic co najwyzej przy uzyciu sprayu pieprzowego lub pistoletu hukowego
- dziecko z gwaltu ma oczywiscie donosic i jezeli juz tak bardzo go nie chce to moze go oddac spoleczenstwu
Jak krajowi biskupi-patrzą przez pryzmat swoich wyczynów.
Czyli wyszło na to, że dobrze, że Europa pobiła historyczny rekord w kupnie gazu od Rosji na przełomie marca/kwietnia. Jak to widzicie dalej? Ja myśle, ze to jest straszenie palcem takich państw jak Niemcy czy Francja. Rubel w bardzo dobrej kondycji(lepszej niż przed sankcjami)
Dalej uważam że wszysy zapełniają magazyny i to paradoksalnie ruskom nabija kabzę.
Ale ładują magazyny, bo mają w perspektywie mocne ograniczenie dostaw.
 
Dalej uważam że wszysy zapełniają magazyny i to paradoksalnie ruskom nabija kabzę.
Ale ładują magazyny, bo mają w perspektywie mocne ograniczenie dostaw.
Tez tak moze byc. Bo pivotu energetycznego (w jakiejś części) chyba sie nie da juz odkrecic. Chyba, bo choc Niemcy ciężkie uzbrojenie już wysyłają (nagle się odnalazło), to pewnie na każdy sygnał pobiegną w drugą stronę, jesli smycz pozwoli.

Ktoś w ogóle śledzi co tam wewnętrznie w DE? Bo zgaduję że tam od ściany Bucza do ściany Ejro rozterki okropne.. Marzenia o "Europie od Libony do Władywostoku bez Amerykanów" jakby trochę nie wyszły tak jak miały...
 
Tez tak moze byc. Bo pivotu energetycznego (w jakiejś części) chyba sie nie da juz odkrecic. Chyba, bo choc Niemcy ciężkie uzbrojenie już wysyłają (nagle się odnalazło), to pewnie na każdy sygnał pobiegną w drugą stronę, jesli smycz pozwoli.

Ktoś w ogóle śledzi co tam wewnętrznie w DE? Bo zgaduję że tam od ściany Bucza do ściany Ejro rozterki okropne.. Marzenia o "Europie od Libony do Władywostoku bez Amerykanów" jakby trochę nie wyszły tak jak miały...
Nie zapominaj, że te szwaby ciągną za sznurki sztucznego tworu zwanego UE, a najmocniej ciągną za te sznurki kulturowi marksiści.
No i pamiętaj kto jest największym obrońcą wartości europejskich w Polsce
 
Są na to dowody że Ruskie nam zakręcili kurek z gazem, a państwo z którym ponoć prowadzą wojnę dalej ten sam gaz od nich pompuje ?
 
Nie zapominaj, że te szwaby ciągną za sznurki sztucznego tworu zwanego UE
No właśnie ja tu liczę jednak na dobranie nowych lepszych kart (całego nowego rozdania to nie wiem czym chciał, za dużo ryzyk). Jest jakaś szansa, choć tu kilka rzeczy po naszej myśli by się musiało ułożyć.

najmocniej ciągną za te sznurki kulturowi marksiści.
Niestety ci ciągają też sznurki ponadnarodowo... Rzeczywistość nadciąga, więc w tych wszystkich zagrożeniach, są i też jakieś szanse.

No i pamiętaj kto jest największym obrońcą wartości europejskich w Polsce
Spurek? :)
 
Ktoś w ogóle śledzi co tam wewnętrznie w DE? Bo zgaduję że tam od ściany Bucza do ściany Ejro rozterki okropne.. Marzenia o "Europie od Libony do Władywostoku bez Amerykanów" jakby trochę nie wyszły tak jak miały...
@Bezimienny pewnie pomoże w temacie Niemiec.

@Dzihados Nie wiem czy ten kurs rubla nie ma czegoś wspólnego z FIAT'em. Może @Tar-Ellendil by to jakoś wytłumaczył?
 
Tez tak moze byc. Bo pivotu energetycznego (w jakiejś części) chyba sie nie da juz odkrecic. Chyba, bo choc Niemcy ciężkie uzbrojenie już wysyłają (nagle się odnalazło), to pewnie na każdy sygnał pobiegną w drugą stronę, jesli smycz pozwoli.

Ktoś w ogóle śledzi co tam wewnętrznie w DE? Bo zgaduję że tam od ściany Bucza do ściany Ejro rozterki okropne.. Marzenia o "Europie od Libony do Władywostoku bez Amerykanów" jakby trochę nie wyszły tak jak miały...
Jest dobra rozmowa Igora Janke z Cichockim o sytuacji w Niemczech. Ogólnie, nie otrząsnęli się jeszcze z szoku, nie wiedzą co robić (strategicznie), a bez agendy nie potrafią działać.
Do tego mają obawy o to, co może wyjść do opinii publicznej ze strony ruskich (korupcja itd.).
 

W zeszłym miesiącu Rosja zmieniła sposób pobierania opłat od krajów z "listy państw nieprzyjaznych Rosji". Ogłoszono, że państwa te za zakup gazu będą mogły płacić wyłącznie w rublach rosyjskich. Nowy sposób płatności wszedł w życie 1 kwietnia, a importerzy gazu mieli 3 tygodnie na dostosowanie się do nowych warunków.
Polska zapowiedziała, że nie zamierza dostosować się do żądań prezydenta Rosji Władimira Putina. Rosja zagroziła, że jeśli nie wywiążą się z umów, to zakręci im kurek z gazem. Niestety w przypadku Polski te groźby się potwierdziły.

Karateka.png


My będziemy palić ogniska przed domami, a w ramach solidarności z braćmi, z Ukrainy, dawać ukraińskie imiona nowonardzonym polskim dzieciom :)))
 
W zeszłym miesiącu Rosja zmieniła sposób pobierania opłat od krajów z "listy państw nieprzyjaznych Rosji". Ogłoszono, że państwa te za zakup gazu będą mogły płacić wyłącznie w rublach rosyjskich. Nowy sposób płatności wszedł w życie 1 kwietnia, a importerzy gazu mieli 3 tygodnie na dostosowanie się do nowych warunków.
Polska zapowiedziała, że nie zamierza dostosować się do żądań prezydenta Rosji Władimira Putina. Rosja zagroziła, że jeśli nie wywiążą się z umów, to zakręci im kurek z gazem. Niestety w przypadku Polski te groźby się potwierdziły.

View attachment 37280

My będziemy palić ogniska przed domami, a w ramach solidarności z braćmi, z Ukrainy, dawać ukraińskie imiona nowonardzonym polskim dzieciom :)))
Nie mam zbyt dużej wiedzy na ten temat ale patrząc na samą statystykę i to, że śreednio na rok potrzebujemy około 20 mld m3 gazu to po prostu czysto matematycznie wychodzi, że nie wyjdzimey na tym dobrze. Właśnie tego się bałem najbardziej. Sankcję, sankcjami itp ale trzeba było to zrobić z głową a teraz właśnie powoli mamy już tą rękę w nocniku. I co zabawne. Rosji nie zaboli to 20mld m3 bo inne kraje zgodziły się płacić w rublach i narazie mają historyczny rekord sprzedaży ale za to zaboli kieszeń polskiego obywatela. Uważam, że w takich sprawach powinno się odbywać jakieś referendum obywatelskie bo się okazuje, że od nowego roku już mocno na tym ucierpimy i żaden baltic pipe (maks 8mld m3 rocznie) Nam nie pomoże. Polska narazie oprócz samej Ukrainy i rosji wychodzi najgorzej na tej wojnie.
 


Nie mam zbyt dużej wiedzy na ten temat ale patrząc na samą statystykę i to, że śreednio na rok potrzebujemy około 20 mld m3 gazu to po prostu czysto matematycznie wychodzi, że nie wyjdzimey na tym dobrze.

Matematycznie wychodzi, ze jest OK:
"
1f1f5_1f1f1.png
Własne wydobycie: 4 mld m3
1f1f5_1f1f1.png
Terminal LNG w Świnoujściu: 6,5 mld m3
1f1f5_1f1f1.png
Baltic Pipe (2022): 8 mld m3
1f1f5_1f1f1.png
Terminal FSRU (najpóźniej 2027): 6 mld m3
1f1f5_1f1f1.png
GIPL do terminala w Kłajpedzie: 2 mld m3
1f1f5_1f1f1.png
Rewers na Jamale: 2,5 mld m3
1f1f5_1f1f1.png
Magazyny: 3,2 mld m3
—————
1f1f5_1f1f1.png
Zużycie (2021): 20 mld m3"
 




Matematycznie wychodzi, ze jest OK:
"
1f1f5_1f1f1.png
Własne wydobycie: 4 mld m3
1f1f5_1f1f1.png
Terminal LNG w Świnoujściu: 6,5 mld m3
1f1f5_1f1f1.png
Baltic Pipe (2022): 8 mld m3
1f1f5_1f1f1.png
Terminal FSRU (najpóźniej 2027): 6 mld m3
1f1f5_1f1f1.png
GIPL do terminala w Kłajpedzie: 2 mld m3
1f1f5_1f1f1.png
Rewers na Jamale: 2,5 mld m3
1f1f5_1f1f1.png
Magazyny: 3,2 mld m3
—————
1f1f5_1f1f1.png
Zużycie (2021): 20 mld m3"

ty na prawdę masz chłopie klapki na oczach. Polecam Ci najpierw sprawdzić co piszesz. Po pierwsze świnoujście jest zaprojektowane na 5mld m3, Zaprojektowane. A teraz sprawdz ile daje. Baltic Pipe nie będzie tylko gazem na Polskę. Plus odejmij od tego 3 mld na zapelnienie magazynów.
Na prawdę. Sprawdzaj informacje a nie wklejaj skopiowane rzeczy :) Nawet wiem skąd to skopiowałeś.
 




Matematycznie wychodzi, ze jest OK:
"
1f1f5_1f1f1.png
Własne wydobycie: 4 mld m3
1f1f5_1f1f1.png
Terminal LNG w Świnoujściu: 6,5 mld m3
1f1f5_1f1f1.png
Baltic Pipe (2022): 8 mld m3
1f1f5_1f1f1.png
Terminal FSRU (najpóźniej 2027): 6 mld m3
1f1f5_1f1f1.png
GIPL do terminala w Kłajpedzie: 2 mld m3
1f1f5_1f1f1.png
Rewers na Jamale: 2,5 mld m3
1f1f5_1f1f1.png
Magazyny: 3,2 mld m3
—————
1f1f5_1f1f1.png
Zużycie (2021): 20 mld m3"

I jeszcze jedna rzecz o której zapomniałeś w swoim "matematycznie będzie ok" a który interesuje Polaków. Gaz będzie DROŻSZY.
 
Zadziwia mnie kosciol katolicki podczas tej wojny. Na przyklad czeski kardynal Duka wyprodokuwal cos takiego: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/...edlova-zenska-lobby.A220426_121718_domaci_klf

I na przyklad:
- gwlaciciele rosyjscy to tez ofiary i nie wolno ich rozliczac za te czyny, bo dzialaja pod wplywem duzego stresu, wrecz amoku
- nie mozna sie gniewac na ruskich bo to prosta droga do nacjonalizmu i szowinizmu, taki gwalciciel czasem moze nawet pomoc poszkodowanej kobiecie
- kobiety powinny sie bronic co najwyzej przy uzyciu sprayu pieprzowego lub pistoletu hukowego
- dziecko z gwaltu ma oczywiscie donosic i jezeli juz tak bardzo go nie chce to moze go oddac spoleczenstwu

Pojebańce
 
Wojsko w Mołdawii w stanie podwyższonej gotowości, władze oficjalnie proszą obywateli o spokój.




Ciekawe co Ruscy chcą tym osiągnąć. W tym momencie otwierają kolejny front, który nie ma praktycznie wsparcia. Jedynym wyjaśnieniem jest poświęcenie wojska z Nadniestrza, aby usprawiedliwić powszechna mobilizację/ użycie ABC na Ukrainie.
 
Nie wiem czy ktoś to wrzucał.

Ruscy (Igor Grinkin - https://en.wikipedia.org/wiki/Igor_Girkin i Władimir Kwaczow - był w GRU) mówią o tym, co poszło nie tak i co powinno się zmienić, żeby wygrać z Ukrainą. Dobrze, ze na Kremlu takich ludzi nie słuchają, bo to tacy analitycy po rosyjskiej stronie. Materiał długi, ale ciekawy - nagrany w połowie kwietnia. Niezły pojazd po Putinie, Szojgu itd. Pod koniec mówią nawet o Polsce i o tym, że zwiększenie liczby Polskiej armii do 300 k ma być ewentualnym ruchem w kierunku wprowadzenia wojsk pokojowych na zachodnią Ukrainę, aby Ukraińcy mogli przejść do kontrataku.

 
Last edited:
Back
Top