Konflikt Rosja-Ukraina

@Dzihados niedobra o tym mówić?
Twój dziadek walczył ramię w ramię z Hansem przecieko Dymitrowi?

To zorganizowana akcja która teraz pilotuje Mateusz w celu stworzenia wielkiego imperium Polsko-Ukraińskiego mającego na celu ostatecznie zniszczenie Niemiec
:antonio:
dla tych którym zaraz dupki pękną to był chory sarkazm aczkolwiek w ten sposób wyjebac niemiaszków za wojny i rozbiory to by było!
smacznej kawusi nic husarii nie zdusi
 
Ukraina uderzyła też w moich bezdomnych. Facetka mówi, że jest bezdomna bo Ukraińcy zajęli rynek pracy :jjsmile:


- 23 lata... masakra.

- Nie jest ani studentem ani uchodźcą z Ukrainy. To tak jak ja... :crazy:
- Staramy się odkładać 2 złote dziennie... :confused:
- 300 złotych dziennie za hostel? To chyba na bookingu i AirB&B apartament byłby tańszy na miesiąc. :cool:
- Nie jesteśmy uzależnieni... może nie, ale do roboty też macie dwie lewe ręce pewnie.

REGINA - weź się kurwa obudź.
 
@Dzihados niedobra o tym mówić?
Twój dziadek walczył ramię w ramię z Hansem przecieko Dymitrowi?

Nie tylko o tym niedobra :) Co juz przerobilismy :) Tzn ja nie jestem fanem uzywania takiego zwrotu, ot co, tak jak napisałem jest formą masochizmu

Swoja droga jestem ciekaw kto tak przekreca artykuly w wikipedii, to jest naprawde dobre pytanie.
 
Last edited:
Jakieś 10 lat temu wyszła taka książka, bardzo konkretna naukowa praca, bez zbędnego kolorowania i emocji. Polecam wszystkim.

od_rzezi_wolynskiej_do_akcji_wisla_60588107d4a86.jpg

Pokazuje, przyczyny, tło polityczne i skalę tych strasznych wydarzeń, do tego dokumentuje akcje obu stron i udowadnia, że nie było żadnej symetrii w kwestii ilości ofiar.
W uproszczonym przekazie skupiamy się głównie na bestialstwie morderców, ale warto wiedzieć z czego to wynikało i co miało na celu.
 

Wpisałem w Google translator ten artykuł. Z ukraińskiego na polski:

Tragedia Wołyńska (w historiografii polskiej Rzeź wołyńska, „Zbrodnia Wołyńska”) to wzajemna czystka etniczna skonfliktowanej ludności polskiej i ukraińskiej dokonywana przez podległe OUN (b) [1] i Wojskowi Polskiemu jednostki Ukraińskiej Powstańczej Armii Polski (107, 202) [2], partyzantów sowieckich [3] oraz cywilów ukraińskich i polskich w 1943 r. podczas II wojny światowej na Wołyniu. Część konfrontacji polsko-ukraińskiej w II wojnie światowej, czyli, jak pisze Wiatrovych, „drugiej wojny polsko-ukraińskiej” [4]. W szerszym znaczeniu element wielowiekowej konfrontacji ukraińsko-polskiej na ziemiach zachodniej Ukrainy – Wołyń, Galicja, Chołm, Podlasie, Nadsjannia, Łemków.
 
Jakieś 10 lat temu wyszła taka książka, bardzo konkretna naukowa praca, bez zbędnego kolorowania i emocji. Polecam wszystkim.

od_rzezi_wolynskiej_do_akcji_wisla_60588107d4a86.jpg

Pokazuje, przyczyny, tło polityczne i skalę tych strasznych wydarzeń, do tego dokumentuje akcje obu stron i udowadnia, że nie było żadnej symetrii w kwestii ilości ofiar.
W uproszczonym przekazie skupiamy się głównie na bestialstwie morderców, ale warto wiedzieć z czego to wynikało i co miało na celu.
W pracy mogę słuchać radia/audycji, książek niestety nie bardzo.

Temat znam mało, zaciekawiłeś więc dodałem do kolejki tegoż pana,
 
Wpisałem w Google translator ten artykuł. Z ukraińskiego na polski:

Tragedia Wołyńska (w historiografii polskiej Rzeź wołyńska, „Zbrodnia Wołyńska”) to wzajemna czystka etniczna skonfliktowanej ludności polskiej i ukraińskiej dokonywana przez podległe OUN (b) [1] i Wojskowi Polskiemu jednostki Ukraińskiej Powstańczej Armii Polski (107, 202) [2], partyzantów sowieckich [3] oraz cywilów ukraińskich i polskich w 1943 r. podczas II wojny światowej na Wołyniu. Część konfrontacji polsko-ukraińskiej w II wojnie światowej, czyli, jak pisze Wiatrovych, „drugiej wojny polsko-ukraińskiej” [4]. W szerszym znaczeniu element wielowiekowej konfrontacji ukraińsko-polskiej na ziemiach zachodniej Ukrainy – Wołyń, Galicja, Chołm, Podlasie, Nadsjannia, Łemków.
Poczytaj dalej. Ładnie wybielają ukrów a oczerniają Polaków.
 
A banka mieszkaniowa w Chinach? Oni nabudowali sztucznie mnóstwo mieszkań by wzrosły słupki PKB. Teraz mieszkania stoją puste, a bańka może pęknąć
Wtedy linia żółta ale to wciąż wg prognoz za mało by zaliczyli zjazd, do demografii musiały by dojść problemy z racji międzynarodowej izolacji Chin. Wtedy dogonią nie za 10, a za 20 lat. Czyli bańska o której słusznie wspomniałeś może doprowadzić jedynie do spowolnienia wzrostu ale go nie wygasi.
 
Jakieś 10 lat temu wyszła taka książka, bardzo konkretna naukowa praca, bez zbędnego kolorowania i emocji. Polecam wszystkim.

od_rzezi_wolynskiej_do_akcji_wisla_60588107d4a86.jpg

Pokazuje, przyczyny, tło polityczne i skalę tych strasznych wydarzeń, do tego dokumentuje akcje obu stron i udowadnia, że nie było żadnej symetrii w kwestii ilości ofiar.
W uproszczonym przekazie skupiamy się głównie na bestialstwie morderców, ale warto wiedzieć z czego to wynikało i co miało na celu.
przydałby się jakiś dobry cykl dokumentalny o Wołyniu zrobiony przez IPN. Coś jak np. robił Kotarski w Polimatach o Żołnierzach Wyklętych wyjaśniając kłamstwa zarówno lewackie jak i prawackie
 

Cytat który przykuł moją uwagę:

"Ukraińskie gwiazdy wystąpią także na żywo podczas połączeń telemostem z Kijowem (studio Ukraina24) oraz ze Lwowem (studio NTA)."

Czyli taka wojna straszna, że można w trakcie koncerty organizować.

Idąc dalej na jesieni na 100% akcja społeczna - zaszczep się dla ukrainy
 
Ktoś to musiał ichnią grażdanką nakreślić a materiał jest tendencyjny
No ale ja nie o to pytalem (divide et impera).

Sam dla jaj zmienialem artykuły na wikipedii zeby wkurzyc pewna koleżankę :) bo nie rozróżniała metylowego od etylowego ;) pół roku się do mnie nie odzywała :)

Z tego co pamietam dane tematy/działy mają opiekunów "merytorycznych" (na wikipedii często można by rzec: strażników prawdziwej prawdy ;) ), ale zmieniać teoretycznie może każdy.

Można więc sprawdzić kto edytował, kto jest tym opiekunem/moderatorem.

Mało tego, można artykuł zmieniać i jeśli informacje będą miały źródła to cięzko będzie nawet tym "tendencyjnym". Przynajmniej kiedys tak było, teraz to nie wiem. Kto wie, może to nawet robota dla IPNu czy innych.
 
Last edited:
@Dzihados niedobra o tym mówić?
Twój dziadek walczył ramię w ramię z Hansem przecieko Dymitrowi?


Według wikipedii kiedyś Pudzianowski był mistrzem UFC, a Małysz mistrzem Strong Man wiec dziwie się narodowcom, bo widzę że to koleś z RN :iamdone:
Oczywiście pewnie niektóre działy mają opiekunów merytorycznych, ale bez przesady, że każdy będzie ręcznie zatwierdzał każdą zmianę, pewnie w małej liczbie tematów tylko tak jest, bo ile ta wikipedia musiałby mieć opiekunów...
 
Czyli taka wojna straszna, że można w trakcie koncerty organizować.
A to kiedy wojna jest straszna, bo np podczas 2 wojny światowej było sporo wydarzeń kulturalnych organizowanych, również w państwach okupowanych.
W takim razie gdzie jest ta magiczna granica? Pomijam już fakt, że dzisiajsza technologia sporo "rzeczy" ułatwia. Nie chcę tu wchodzić w polemikę jaka jest wojna na Ukrainie bo już wystarczająco osób tu się w tym temacie przepycha, chodzi mi tylko o bezsens tego typu argumentów. Jeżeli wojna by wyglądała tak jak sobie niektórzy wyobrażają, to po 6 latach drugiej wojny światowej ludzkość nie miała by prawa istnieć, nie wspominając już o perełkach typu wojna stuletnia.
 
Czy moze nie powinni walczyc o niepodleglosc i wywiesic ruska flage od razu? Z analizy tego youtubowego experta to najtansze rozwiazanie. Najlepiej zaciagac dlugi u Rosji i zyc jak na Bialorusi?

To jest taka lajtowa wersja ruskiej propagandy skierowana do zachodu? Ej przykro nam, ze wyrzynamy w pien Ukraincow, ale sami rozumiecie nie mozemy nic z tym zrobic. Najlepiej nie mowmy o tym i zyjmy jak wczesniej. Ukraina to tylko polityka. Rosjanie to spoko ludzie, tylko nie moga o tym mowic.
Przyznam sie szczerze, ze jeszcze tych materialow nie ogladalem. Wrzucilem w celach pogladowych :shy:
 
  • Like
Reactions: spa
Back
Top