Konflikt Rosja-Ukraina

Tak nie wolno mówić bo jak wyprodukują kiedys czołg to powiedza ze "chuja sie znaja! Hahahahha czolgi sie im konczo! Mialy sie konczyc! A sie nie konczoooo! Rakiety tez im sie kończą? Konczoooo sie? " :beczka:

Tak wiec tak nie mówimy ani nie piszemy.


Edit o szybko wywołałem wilka z lasu :waldeklaugh:
 
A bomby im sie nie kończą?
No tak, zasoby wojenne Rosji to przecież studnia bez dna i nigdy niczego im nie brakuje.

Pewnie dlatego konkretne ataki rakietowe są 1-3 razy w miesiącu, skupują amunicję z Korei, a ich piechotę widać na czołgach obitych blachą i w chińskich pojazdach a la wózek golfowy.

Nawet jeśli szacunki strat rosyjskich są zawyżone, to pokazuje ich problemy, zapasy po Związku Radzieckim nie będą wieczne.
Np. T 80, które niby 'produkują' to składaki z magazynów i uszkodzonych pojazdów.
 
Oczywiście ruskie zapasy się kurczą, ale kto zatrzyma uzupełnienia z Chin czy KRLD? I nawet jeśli to jest sprzęt drugiego czy trzeciego sortu to jednak jest. Mniejsza częstotliwość ataków i tam może być uciążliwa dla Ukrainy, która materiałowo stoi na dużo gorszej pozycji.
 
No tak, zasoby wojenne Rosji to przecież studnia bez dna i nigdy niczego im nie brakuje.

Pewnie dlatego konkretne ataki rakietowe są 1-3 razy w miesiącu
, skupują amunicję z Korei, a ich piechotę widać na czołgach obitych blachą i w chińskich pojazdach a la wózek golfowy.

Nawet jeśli szacunki strat rosyjskich są zawyżone, to pokazuje ich problemy, zapasy po Związku Radzieckim nie będą wieczne.
Np. T 80, które niby 'produkują' to składaki z magazynów i uszkodzonych pojazdów.




,,Niemieccy dziennikarze podkreślają, że Rosja codziennie atakuje region Charkowa tysiącami rakiet i tysiącami pocisków artyleryjskich"
:DC:
 
Fotelowy strateg rozbawiony bo narracja się nie zgadza z tym co piszą na telegramie i nawet pro ukraińskie konta wrzucają info jak powyżej. No nic musisz jakoś z tym żyć, telegram swoje a życie swoje
Nie, rozbawiony jestem czytajac jak ktos robi wszystko by potwierdzic swoja teze, nawet zniży sie do poziomu cytowania niemieckich dziennikarzy :beczka: z der onet tez bierzesz informacje?

Ostrzał ukrainy spadł drastycznie w porownaniu do tego co bylo na poczatku i nie jest to spowodowane tym ze ruskim nagle sie odechciało. Nie zmienisz faktów, front stoi praktycznie w miejscu tyle tam rakiet spada :waldeklaugh:


Trzeba byc odklejonym by myslec ze państwu jak rosja skończą sie rakiety do zera i zaczną rzucac kamieniami. Takze argument ze rakiety sie nie kończą bo ostrzelaja obwód raz na jakis dłuższy czas jest po prostu z dupy. Wiadomo, dlugie przerwy w ostrzalach, kupowanie złomu z KRLD nic nie znaczy xD

narracja wam sie nie klei od poczatku tego konfliktu tyle ze masz pamięć zlotej rybki jak na polaka przystało :kis:
 


,,Niemieccy dziennikarze podkreślają, że Rosja codziennie atakuje region Charkowa tysiącami rakiet i tysiącami pocisków artyleryjskich"
:DC:

Ja miałem na myśli Iskandery i pociski manewrujące lecące na cele w głębi Ukrainy, Charków to akurat jest jak na widelcu blisko granicy, więc ładują, czym się da, artylerią, S-300, Tornado.
 
Jeśli się zgodzą to za rok czy dwa powtórzy manewr i cała upadlina jego już tak oficjalnie. Powoli gotuję ten kamień
:roberteyeblinking:
Wschód upadliny już jest jego, reszta to kupa banderowskiego gówna, mogą sobie polaczki przytulić tego wrzoda na dupie...


tak bym mniej więcej widział plany "anihilacji" naszego narodu przez Putina :fjedzia:

ale mogę się mylić oczywiście.
 
Wschód upadliny już jest jego, reszta to kupa banderowskiego gówna, mogą sobie polaczki przytulić tego wrzoda na dupie...


tak bym mniej więcej widział plany "anihilacji" naszego narodu przez Putina :fjedzia:

ale mogę się mylić oczywiście.
Historii nie znasz?

:putinlaugh:
 
Ale jak to? Nie będziemy brać udziału w odbudowie ukrainy? GDZIE te korzyści dla Polski o których swego czasu ukrofile tutaj codziennie pisały :beczka:
 
Ale jak to? Nie będziemy brać udziału w odbudowie ukrainy? GDZIE te korzyści dla Polski o których swego czasu ukrofile tutaj codziennie pisały :beczka:
Czasem szkoda, że halibeta nie ma tu dostępu, bo chętnie bym poczytał jego fikoły :juanlaugh:
 
Ale jak to? Nie będziemy brać udziału w odbudowie ukrainy? GDZIE te korzyści dla Polski o których swego czasu ukrofile tutaj codziennie pisały :beczka:
No jak na złość znowu Ci sami podstępni użytkownicy przewidzieli to dawno temu :korwinlaugh:
 
Ale jak to? Nie będziemy brać udziału w odbudowie ukrainy? GDZIE te korzyści dla Polski o których swego czasu ukrofile tutaj codziennie pisały :beczka:



Przeczytałem artykuł. Autor podaje 2 powody dla których mamy nie zarobić:

a) został nam przydzielony obwód doniecki, który będzie najbardziej skorumpowany (to chyba oczywiste :mamed:, chociaż w takim siedlisku korupcji to ciężko wskazać)
b) nasze firmy są za małe żeby cokolwiek samodzielnie zdziałać i będą mogły wejść jedynie jako podwykonawcy większych koncernów, a nasze państwo jest za biedne żeby udzielać im linii kredytowych

Czyli nic, czego nie było wiadomo od 2022 :fjedzia:. Spodziewałem się szczerze mówiąc jakichś politycznych implikacji czy coś w tym stylu, a poza "klikającym się' nagłówkiem, to artykuł jest pusty.
 
Przeczytałem artykuł. Autor podaje 2 powody dla których mamy nie zarobić:

a) został nam przydzielony obwód doniecki, który będzie najbardziej skorumpowany (to chyba oczywiste :mamed:, chociaż w takim siedlisku korupcji to ciężko wskazać)
b) nasze firmy są za małe żeby cokolwiek samodzielnie zdziałać i będą mogły wejść jedynie jako podwykonawcy większych koncernów, a nasze państwo jest za biedne żeby udzielać im linii kredytowych

Czyli nic, czego nie było wiadomo od 2022 :fjedzia:. Spodziewałem się szczerze mówiąc jakichś politycznych implikacji czy coś w tym stylu, a poza "klikającym się' nagłówkiem, to artykuł jest pusty.
Ale meritum zawiera.
 
@seu-velho pisał inaczej :nono:

Nie wiem co było pisane wcześniej, ale jeśli ktoś myśli, że w Polsce ktokolwiek może konkurować z Kanuf czy Skanska, no to :fjedzia: . Co nie znaczy, że nie zarobimy nic, bo zarobimy jako podwykonawcy, ale hajsy we większości, jak zwykle - pójdą gdzie indziej.

Najbardziej chujem by wiało gdyby Chiny dostały jakiekolwiek kontrakty, a pchać się będą na pewno.
 
Nie wiem co było pisane wcześniej, ale jeśli ktoś myśli, że w Polsce ktokolwiek może konkurować z Kanuf czy Skanska, no to :fjedzia: . Co nie znaczy, że nie zarobimy nic, bo zarobimy jako podwykonawcy, ale hajsy we większości, jak zwykle - pójdą gdzie indziej.

Najbardziej chujem by wiało gdyby Chiny dostały jakiekolwiek kontrakty, a pchać się będą na pewno.
Ale właśnie taka była narracja ukrolubnych, że będziemy liderem w odbudowie ukralandu.
Że to będzie nowy,braterski początek dla naszych krajów.
No trochę kurwa nie wyszło.
 
Ale właśnie taka była narracja ukrolubnych, że będziemy liderem w odbudowie ukralandu.
Że to będzie nowy,braterski początek dla naszych krajów.
No trochę kurwa nie wyszło.

Pewnie według standardów tego forum to i ja Ukrofilem jestem (a ja po prostu nie lubię kacapów), chociaż u takiego Kozubela mam bana na Twitterze za krytykowanie Ukrainy w czasie afery zbożowej :mamed: .


Trzeba mierzyć siły na zamiary, nawet jeśli była jakaś wola polityczna (a to jest kwestia dyskusyjna - Ukraina bardzo wcześnie zaczęła na Niemcy grać) żeby Polsce dać większy %, to trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że absolutnie nie mamy czym tego zrobić.


Ja też mogę mieć ogromną wolę stania się koszykarzem, ale przez nikczemny wzrost raczej wielkich szans nie mam :mamed:.

Maks na co możemy liczyć to podwykonawstwo i na to, że więksi się z nami uczciwie rozliczą. Dlatego właśnie piszę o Chinach, wiele firm do dzisiaj nie dostało hajsu od chińskich wykonawców przy EURO2012, więc jeśli Chiny dostaną jakikolwiek udział to będzie to zdrada absolutna.
 
Last edited:
Czy wielka rasyja juz zdobyła kijów? Bo coraz częściej kompromitacje ruskich obraca sie w internecie jako ich wygraną :DC:

Moze i blitzkreig sie nie udał, moze i zrobili praktycznie nikłe postępy na froncie, moze i przestawili gospodarke na wojenna co bedzie ich kosztować w przyszlosci, okej moze i ukry bombarduja im rafinerie ale za to stracili masę sprzętu, pieniędzy, ludzi oraz NATO sie powiększyło! :antonio:


Sukces na pełnej.
 
Back
Top