GameZone... czyli co sie kreci w czytnikach.

Zawiedziesz się ;) The Las of Us zdecydowanie lepsza gra jak dla mnie w każdym aspekcie.







btw. jak ktoś jest zianteresowany to mam do sprzedania klucze do gier: Batman: Arkham Origins, Splinter Cell: Blacklist, AC IV: Black Flag na PC oczywiście, jak coś to zainteresowani pisać tutaj albo na [email protected]
 
@paranoid: a właśnie, podobno zmienili w Xcomie rozgrywkę żeby promowac agresywniejszą grę, prawda to? Bo to jedyny zarzut jaki miałem do porzedniej części - walki stawały się monotonne, bo opłacała się kunktatorska taktyka - pół kroku do przodu, overwatch, snajperzy. Jakiekolwiek wypady, flankowanie itd. kończyły się katastrofą i rozstrzelaniem z kilometra przez supercelnych alienów. Powinni im rozregulować celowniki i polepszyc AI to by było ciekawiej.
 
Hm... W sumie to aż tak wiele nie zmienili chyba, ale można spokojnie iść do przodu. O ile nie natrafisz na sectopoda, bo wtedy kicha ( dodali mu 50% redukcję obrażeń każdego typu). I raz elitarni mutoni mi dali popalić. Natomiast jak walczysz z ludźmi to bardzo zalecane jest parcie do przodu. A i jest jeszcze ulepszenienie genetyczne co regeneruje 2 pkt życia co każdej tury (nie regeneruje pancerza)
 
Chyba sobie przejdę na normalu z mechami i shotgunnerami na froncie, powinno być zabawnie :) A z sectopodami przeginka, juz teraz było trudno.
 
Pierwsze wrażenia, odnośnie AC IV:


- lepiej zrobiony technicznie, bez rażących bugów jak czerwone włosy w poprzedniej części . No i sprzęcik już nie wytrzymuje obciażeń, ale na następny weekend powinien być już nowy


- fabularnie na razie nie powala, ale nauczyłem się, że gry z tej serii muszą się rozkręcić.


- nie wydaje się, aby wprowadzili zbyt dużo elementów gry, chociaż - jak zaznaczam - jestem dopiero na saamym początku (dotarłem do Hawany i wykonałem pierwszą misję).


Ogólne wrażenie: pozytywne.
 
Co do sectopodów to: Grenadierzy mieli skilla co dawał 100% bonusowego dmg przeciwko mechanicznych przeciwnikom. Teraz daje on tylko 50%. Ale Mech tier 3 jeśli wybierzesz mu elektryczny szok może ogłuszyć sektopoda na 1 turę (100% szans na to). Jak dasz mu mechaniczne ramie na tier 2 to zyskuje na szybkości i może atakować wręcz. Możesz też jeszcze bardziej mu ulepszyć szybkość w odlewnii.
 
Naruto Shippuden Ultimate Ninja Storm - w sumie, to pierwsza tak dobra gra o Naruto na kompa. Wielim minusem jest to, ze jest na silniku od xboxa, ikonki są od xboxa itp, sterowanie na klawiaturze musimy sami ustawiać, a mój pad nie jest kompatybilny z grą. Ciekawa sprawa, że jest wszystko zgodne z anime i mangą, można sobie przypomieć jak się wszystko toczyło i "przeżyć" to jeszcze raz. Choć z drugiej strony, nie wiem, czy nie wolałbym jakiejś osobnej historii. Wydaje mi się, że jest mało "combosów". Tutoriala w grze nie znalazłem, na liście combo, jest mało opcji. Ale każda postać ma swój styl. Nie podoba mi się też trochę ograniczone chodzenie, np. po wiosce, czy lesie. Aż chciałoby się poskakaś po dachach, jak w AC :) Liczę, ze kolejna część będzie bardziej dobpracowana, ale ja jestem pozytywnie zaskoczony. 7h przegrane.



Assassins Creed IV - kuźwa, wystąpiło to, czego się obawiałem. Nie chodzi płynnie na moim lapku. Już po pierwszej miji wyłączyłem grę, bo niestety, komfortu z gry nie ma, gdy się ścina (nie masakrycznie, ale się ścina). Nie sądzę, że przejdę to w najbliższym czasie. Chyba kłania się kupno normalnego komputera, albo konsoli (skłaniałbym się do drugiego). Wielka szkoda, eh...
 
Batman : Arkham City przebił poprzedniczkę pod każdym względem i aż się boję prawdziwej trójki na next geny... Czas też całkiem dobry - 18 godzin przy wątku głównym, kilku misjach pobocznych i misjach Kobiety - Kota. Teraz tylko DLC zostało.
 
Pograłem trochę w Rage i w miarę przyjemna gra. Świetna grafika, fajnie się strzela, fajnie się jeździ pojazdami. Brakuje mi tylko elementów RPG
 
Szczególnie pod względem liczby bugów! :D


Ja poza przenikającą czasem ściany peleryną niczego nie zauważyłem. Chyba, że mówisz o Arkham Origins, w które nie grałem.
 
Ja też bugów nie zauważyłem. Paranoid, miałeś widocznie pecha. Choć muszę przyznać, że lepiej bawiłem się z pierwszą częścią, co nie zmienia faktu, że sequel przewyższał jedynkę w kazdym elemencie, tak jak napisał Bolt.
 
Pytanie, teraz lepiej zakupić sobie PS3 czy Xboxa 360? I z kamerką (kinektem) czy bez? Prosiłbym o rozsądne argumenty. Na necie trochę czytałem, ale chciałby Wasze opinie. Teraz, gdy wychodzą nowe konsole od PSa i Xboxa, to 3 i 360 pewnie stanieją.
 
Jeśli chcesz stracić szansę na zajebistą zabawę przy Uncharted, God of War, Havy Rain czy The Last of Us to bierz Xboxa.
 
Kolego nie skreślaj tak X360 też jest sporo mocnych tytułów m.in Fable, Alan Wake, Halo, Forza, Gears of War, Dead Rising. Wszystko zależy od tego jakie gry wolisz. Ja żałuję że sprzedałem PS3 przed wyjściem The Last of Us, mi bardziej do gustu przypadają exclusivy Sony.



Xbox dla większości ma lepszy pad, ja miałem najpierw PS3, tera mam X360 i lepiej mi się gra tym padem.
 
Jeśli bym brał xboxa to głównie dla kinecta. Co prawda nie czyta ruchów idealnie, szpieguje, i większość gierek z poprzedniej generacji była na niego kiepska, ale kupiłbym dla samego dance central. Mówcie co chcecie ale ta gra to jedna z lepszych rzeczy ever - zajebista zabawa i zupełnie inny rodzaj rozrywki niż siedzenie z padem na kanapie. Piwko, znajomi + kinect = fun. Można też rozruszać kości, dobre zwłaszcza jak ktoś ma pracę siedzącą. Tylko jeden warunek, trzeba mieć duży pokój bo najlepiej łapie tak z 2-3 m.
 
U kuzyna dużo grałem na xboxie i na prawdę, nie widziałem nic, na co mółbym narzekać. W sumie, różne gry mnie interesują, więc ciężko mi wybrać konsolę pod gry w które będę chciał grać. Przede wszystkim, chcę przejść AC IV, sprawdzić GTA V, pewnie jakaś fifa i mortal też będą, i oczywiście UFC. Resztą gier będę martwił się później :) Co do pada, zgadzam się, ze ten od xboxa jest lepszy. Spotkałem się z trafną opinią, że pady od PSa są małe, specjalnie pod Chińczyków i ich małych rączek :D Zastanawiam się dalej, czy brać kamerkę czy to szkoda kasy. Duże wybory przede mną :D I dobrze myślę z tym, że przy nowych konsolach, te wcześniejsze stanieją?
 
@ Josh


Nie skreślam Xboxa ale konsolę wybiera się ze względu na exclusivy ( chyba, że ma być głównie przeznaczona do zabawy ze znajomymi przy piwku - wtedy dylemat kinect czy move) a w kwestii ex'ów Xbox wypada blado. W niektóre tytuły zaliczane do "exclusivów" X360 można zagrać z resztą na PC.
 
reset.jpg








Reset laddera na Diablo 2 Lord of Destruction!



Zbieram ekipe na nowego laddera :-)
 
Odnośnie PS3 w marketach czy sklepach (Saturn, Media Markt itp) - wiem, ze w święta zawsze są zniżki. Kiedy ten okres się zaczynya mniej-więcej? Duze zniżki są? Inna sprawa, słyszałem, ze na początku każdego roku też są zniżki, to prawda?
 
Sequel? No nieee... Chciałem pograć w nowego Mass Effecta, ale nie ukończyłem żadnej części i liczyłem na prequel.
 
Ukończyłem właśnie Mass Effect 2 na poziomie Hardcore. Coś wspaniałego. Jedynka i trójka nie umywają się do frajdy jaką mi dała środkowa część. No nic, teraz powoli trzeba się zabrać za ponowne przechodzenie ostatniej gry. Co do plotek, że ma wyjść sequel, to czemu nie, gra jest kultowa, ma ogromną rzeszę fanów. W tym i mnie.
 
oj tak, dla mnie sequel to idealne rozwiązanie!!! A eksploracja planet mnie trochę meczyła :) Oby plotki się potwierdziły ! Spotkać Garusa,Liarę, Ashley, Wrexa i innych - bezcenne. Oby odgrywali jakąś znaczącą rolę w grze jak już

Sequel? No nieee... Chciałem pograć w nowego Mass Effecta, ale nie ukończyłem żadnej części i liczyłem na prequel.


w czym problem? graj w trylogię! :)
 
Back
Top