GameZone... czyli co sie kreci w czytnikach.

X już miała wkurwiających bohaterów i kiepskie love story.Od XII mnie odrzucił system walki oraz to,że wtedy ps2 mi się popsuło.XII i XII-2 było całkiem znośne pod względem fabularnym ale świat był pusty i nie było co robić.



Ogólnie to nie myślałem, że ktoś z forum grał/gra w jrpg :-).



Fajnale wg mnie lecą tak:



FF VIII



FF VI



FF IX



FF VII
 
pablo, ja gram praktycznie tylko w jrpgi, o czym juz kilkakrotnie mowilem. XIII to najwiekszy szajs jaki gralem(bo o nia ci chodzilo), kupilem ten syf i nie wiem co z tym teraz zrobic. w XII tez na poczatku odrzucil mnie system walki, ale w koncu sie przyzwyczailem i od razu lyknalem star ocean till the end of time. w X byl zajebisty rozwoj postaci, sphere grid wymiata wszystko, black aeony byly jednymi z najtrudniejszych bossow z jakimi walczylem. FF ponizej IX to klasyka gatunku, wiec nawet nie ma o czym mowic. Logan, VI byla mega, tak samo V, ogolnie to nie gralem tylko w I i II, bo dla mnie giera musi miec fabule, a w tych jej nie bylo.
 
Fabuła oraz postacie w FF X to jedne z najbardziej irytujących rzeczy jakie można spotkać w grach wideo.
 
postacie rzeczywiscie mogly byc denerwujace, moze dlatego moim ulubiencem byl auron. a fabula oprocz watku milosnego wcale nie byla zla, chociaz pewnie kwestia gustu
 
Mass Effect 4 • nowe studio tworzy kontynuację na silniku Frostbite 2:



http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=72560



Szef Valve: Pracujemy nad Source 2 i Ricochet 2 (czyli Half-Life 3):



http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=72545
 
PYTANIE



Czy ktoś z Was korzysta z takiego adaptera do PC który umożliwia granie padem od X360 na PC?



Kupiłem za 45pln na Allegro, czekam aż dostarczą ale nurtuje Mnie czy podczas grania kazą Mi np. wcisnąć "Shift" czy "RB". Chodzi o to czy gra jakimś cudem podmieni nomenklaturę przycisków z klawiatury na tą z pada czy metodą prób i błędów będę musiał wciskać i zapamiętywać wszystko bo o ile w np. Fifie czy NFS to pół biedy to w ACreed już średnio...
 
Masz programy które mapują przycisku klawiatury na pad, więc powinny pomóc gdyby coś poszło nie tak.
 
Właśnie skończyłem 3 raz MGS4 na the boss extreme i przyznam, że Kojoma to nie do końca zdrowy człowiek. Wymyślił fabułę tak zagmatwaną, że aby ją teraz naprostować musiał do gry upchnąć 8 godzin filmików. Co to ma być ja sie pytam? Brazylijska telenowela? Fakt, zakończenie nawet by sie nadało. Jakaś paranoja • miejscami pojawiały się trzy sejwy pomiędzy kolejnymi filmikami, których nie poprzedzała choćby minuta gameplayu.



Dodatkowo od 4 aktu gra jest mega nudna. Unikanie geko i przemykanie cichaczem plus głupie walki z bossami (najsłabsze ogniwo gry). Zresztą samej gry w grze jest tyle co kot napłakał, na upartego tytuł można ukończyć w 4,5 godziny i to na najwyższym stopniu trudności • porównując to do 8 godzin cut scenek • ech.



Mimo wszystko w mojej prywatnej skali ocen daje 8/10 (MGS1 • 9, MGS 2 • 7). Pierwsze 3 akty (a zwłaszcza dwa pierwsze) są kapitalne, mega intensywne! Świetny system skradania, możliwość sposobu w jaki przechodzimy grę. Do tego dodanie dwóch stron konfliktu i lawirowanie pomiędzy ostrzałem. Kapitalne. Grafika nawet dziś wygląda znakomicie.



Nigdy nie byłem jakimś mega fanem MGS, w czasach PSX wolałem zagrywać się Tenchu bądź Syphon Filter (wiem, skradania tam mało) a w erze PS2 królował Sam Fisher. Przyznam jednak, że MGS2 zrobił na mnie wrażenie i gdyby nie spieprzona końcówka dałbym równie wysoka notę co Splinter Cell 3 - wg, mnie najlepsza część serii, choć liczę, że Blacklist to zmieni;)



BTW: Z kartonami i beczkami mogliby sobie juz dać spokój, podobnie jak z nieograniczonym i niewodocznym ekwipunkiem. Nie te czasy bym zaakceptował tak dużą umowność.
 
@Logan <- znasz jakieś z pamięci bo jak nie to sobie poszukam...
 
Panowie jakby ktoś chciał spróbować Guild Wars 2 to dajcie znac bede miec 3(chyba) zaproszenia na kilkudniowego triala.
 
Od siebie jescze dodam moje ulubione jrpg: persony 3 i 4 - dojrzała fabuła, fuzje person i możliwość chodzenia z laskami ze szkoły :-).Dragon Quest VIII-mega giera, duuuuużo do zrobienia.



Warto zabrać sie za serie Mass Effect? Przyznam, nie grałem w żadną część.Po zagraniu w demo klimat mi nie podszedł.Czy jest on tak żałośnie patetyczny jak w innych grach bioware (ratowanie świata i przy okazji bezinteresowna pomoc setkom ludzi i w ogóle och ach jesteśmy super bohaterem i krążą o nas legendy) czy może tak zajebiście patetyczny jak w Deus Ex (ratowanie świata jak madafaka) ?
 
dragon questa VIII to wymasterowalem chyba wszystko co mozliwe:) breath of fire 3 i 4 na psxa i dragon quarter na ps2. w persone niestety nigdy nie bylo mi dane pograc, ale jak dorwe vite to lykam to od razu. legend of legaia bylo tez zajebiste
 
Co do Finali to zgadzam sie z pablo co do klasyfikacji.



Gral ktos moze w to cudo na PSP ? Zabralo mnie ladnie pare lat temu mimo cukierkowej grafiki-jak ktos moze polecic dobre jrpg lub rpg na stare psp lub iphone niech da znac.







 
Herrflick moze sciagnij emulator na gameboya(iphona) i spodoba ci sie Golden Sun kiedyś grałem i strzesznie mi sie ta gra podobała.
 
po wpierdoleniu konskiego salami moge polecic jrpgi, ktore bez trudu pojda na emulatorze psxa badz gba.



dragon warrior 7, digimon world 3, vagrant story, star ocean the second story, zelda oracle of ages, sword of mana.



tyle znalazlem na lapku, ogarne jeszcze "kiedys" stacjonarnego to dopisze, musze sie zabrac za zgranie tych gierek
 
Na psp są persony: chyba od 1-3 w dwie pierwsze nie dane mi było zagrać ale 3 polecam z czystym sumieniem, jest też FF VII: Crisis Core- takie action jrpg prequel do VII. Na psx (psp chyba odtwarza gry z jedynki nie wiem jak z iphonem) jest masa tytułów : chrono trigger, chrono cross, vagrant story jak sobie poprzypominam więcej to napiszę.
 
na muve IV w promocji za 40 dyszki (w pudełku). Nie udało mi sie przejśc(z nudów) żadnej odsłony,więc V nabędę może za 2 lata w promocji :P
 
Gdzieś czytałem, ze któraś z konsol ma wcześniejszą premierę, prawda to? Z racji tego, że jak na razie jeszcze żadnej nie posiadam to ile takie nowe GTA może w dniu premiery kosztować? Są różnice między Xboxem a PS3?



Ja tam jestem fanem GTA 2 no i San Andreas, reszta taka sobie, no może oprócz trójki.
 
Back
Top